Service d'AUTOBUS AUTOBUSDIENST Jean COUSIN, Le Bizet Le Royal Amer et le Batter Zigomar 6 De Buurtspoorlijnen Yper - Kemmel - De SeuLe en Kemmel - Waasten afgeschaft YPRES KEMMEL WYTSCHAETE MESSINES QUATRE ROIS WARNÊTON COMINES V 20.10 Bokskampioen Joé Louis, die op meesterlijke wijze den Italiaanschen reus Primo Camera heeft verslagen, zal thans zijn kans mogen wagen voor het wereldkampioenschap. Deze week had men enkele belangrijke sportgebeur tenissen die, alhoewel als koersen van tweeden rang geklasseerd, toch de algemeene aandacht verdienen. Nu vooral dat men de ploeg der Ronde van Frankrijk kent en dat onze Zuiderburen er hunne prima krach ten hebben tegen gesteld, wil ik niets in 't zwart zien, maar 'k durf toch stoutweg pronostikeeren dat we op voorhand iijn gealagen. De ploeg, welke Marianne heeft samengesteld om hare faam te verdedigen, bestaat uit LadüCq, Speicher, Magne. Vietto, Merviel, Arehambaud, Le Grevès en den nieuweling Debenne, die reeds be wijzen heeft gegeven van kunde. Dat de eindoverwin naar, alle hulpfactoren daar gelaten, er onder zit, lijdt voor mij geen twijfel. Zondag 11. werd Parijs-Vichy gereden en hier werd eens te meer 't bewijs geleverd dat de Franschen enkel, in alle koersen welke hunne ronde voorafgaan, een afwachtende houding aannemen en de prijzen laten winnen door de vreemdelingen. Uitslag1. Jan Aerts, 330 km. in 9. 50 2. Van Ryssel- berghe, op j lengte 3. Danneels, op i lengte4. B. Faure5. Bruneau 6. De Caluwé 7. Louviot8. De- croix 9. Marcaillou 10. Wierinckx. Fons Ghesquière reed er eveneens maar moest het opgeven door een oude kniewonde, opgeloopen in Italië, en die door val opnieuw geopend werd. Tot dan toe had hij zijn deel gedaan, zooals hij ten andere bij Egg om zijne strijdlustigheid wordt hoog geschat. De Omloop van de mijnstreek werd veroverd door R. Decroix, die wel verdient eens voorop te komen, want eerlijker knapen kent men niet. Uitslag: 1. Remi Decroix, 210.km. in 6 u. 19; 2. Blin, op i lengte 3. Waelckens 4. Moerman5. Flament 6. Depoortere7. Heirnaert8. N. Declercq 9. A. De Bruyckere10. Christiaens G. In Spanje wist de Belg Jef Huts, ginder ook be roemd sinds zijne Ronde van Spanje, den palm te ver overen in een vrij lastigen omloop van Tarragona. Het legt er voor Huts en de Deloors op toe dat ze nog dikwijls onze kleuren zullen te verdedigen krijgen. Uitslag1. Jef Huts, 75 km. in 2 u. 05 2. Canardo, op 20 sec.3. Gust Deloor, op 25 sec.4. Alf. Deloor 5. Figuerras. In eigen lapd liep men Brussel-Somergem of 't kam pioenschap van Oost-Vlaanderen. F. Van Hasselt,- die waarlijk te volgen is, won den koers maar de titel ging aan Dolf Braeckeveldt die 3« eindigde, maar als le Oost-Vlaming, en in eigen gemeente natuurlijk met fierheid de trui werd aange- stroopt. Uitslag1. Van Hasselt Frans, 150 km. in 4.05 u. 2. Luc. Verdyck 3. Braeckeveldt Ad.4. Boutmans 5. Buyck 6. Conserière Osw.7. Ceulemans 8. Ver niers 9. Dhooge 10, Cocqueriaux. Maandag in Oostende had men er 'f criterium dat steeds een jnassa volk te been brengt. Maar dit volk, opgezweept door de vele vreemde namen, zou toch lie ver de kansen wat meer zien verdedigen door die vet gemeste ganzen, waar anderen zich moeten tevreden stellen met te veeljlep vpor de brokken. Uitslag1. Camiel Van Iseghem, 120 km. in 2 u. 58 2. Leo Deryck, op 2S_ met,3. Fl. Horemans, op 1 lengte 4. Vissers, op i lengte :'5.' Moerenhout; 6. Lievens, op 2 lengten: 7. Duerlö Dictus9. Haemerlinck; 10. BillietL ex aequoLambert, S. Maes, Jan Wauters en Demuysere. De Groote Prijs van Bree zag de zege van een nobe- len onbekende, die toch goed uit de voeten moet kun nen, want ten 1' den dag van vandaag moet men kun-i nen en ten 2®, de namen die volgen staan er borg voor, want enkelen dezer mannen warén reeds meermaals winnaars van schoone koersen. Uitslag: 1. Jef Peers, 150 km. in 3 u. 55 2. M. Car- dinaels, op 15 sec.3. Baelemans. op 25 sec.4. Mortel- mans, op X lengte5. Leemans 6. P. Cardinaels 7. Loopmans 8. Vandenwyngaert9. Pol Mertens 10. Luc. Verdyck. In Holland, en wel namelijk in Hoensbroeck, gingen onze landgenooten eens toonen hoe ze het verstaan de kleuren te verdedigen. Ze liepen immers met de 4 eerste prijzen weg en 'i was de Hollander Middelkamp die als spelbreker optrad, of anders had men niets anders ontmoet dan Belgen in den uitslag. Uitslag1. Dictus, 125 km. in 3 u. 202. Duerlo, op 100 met3. Verhaeghen 4. Vanden wyngaert5. Mid delkamp 6. Antoon Loncke 7. Haemerlinck 8. Raes 9. Billiet10. Mertens. De beroepsrijders betwistten Zondag eveneens den Grooten Prijs van Charleroi, waar het ketje Degreef aan iedereen zijn achterwiel toonde en met 3 minuten voorsprong de efhdfoeet overschreed, vóór Vanderhae- gen, G. Leopold, en Van Erpe. Uitslag1. Degreef, 225 km. in 6 u. 492. Vander- haegen, op 3 min.3. Gér. Leopold 4. Van Erpe 5. Joly 6. Kneepkens 7. Michielsen8. Coelaert9. De- eorte10. P. André. Volgen dan nog eenige uitslagen in 't buitenland behaald en 't overwegen waard, zooals Milaan-Modena, waar Guerra aan zijn rivaal Olmo betoonde dat hij zich zoo gauw niet zal laten verdringen en, al was de helft betwist achter motos, een groote meerderheid betoonde. Uitslag1. Guerra, 180 km. in 4 u. 25 2. Olmo, op 3 min.3. Scorticatti, op 8 min.4. Bini5. Girardengo 6. Borsari. De Ronde van Vaucluse werd behaald door Jan Bidot, welke er Level, Calainel, Martini, Molinar, Lesueur en Krauss na zich liet. De Groote Prijs van den Haver werd, tegen alle ver wachting in, gewonnen door Lauck, die spijts de mede dinging van onze landgenooten Catteeuw, Oplinus en Hendrickx toch Cappelle, den Luikenaar, wist te klop pen met een wiel. De Omloop van Noord-West Zwitserland werd ge wonnen door Alf. Bulla, die de 240 km. aflegde in 6 u. 56, vóór Romanetti, Martin, Alf. Bucchi, Erne en Ussat. De Onafhankelijken hebben den dag van vandaag de handen vol. Zoo had den we Brussel-Velm door Vets gewonnen vóór Vrij dags en Vandermeersch. In Erembodegem liep L. Noens 1® vóór Geus en DhoeyeIn Raadshoven was Cam. Vandendriessche an de eer vóór Cools, Van Oppen en Demont, wijl in Dilbeek Frans Van Ighem alleen toekwam vóór De- meerseman en Wermoes. In Marchienne-Docherie was het Aug. Vandenberghe die de zegepalm meenam, vóór Pirmez, Franquet en Coppens. Maar laat ons eindigen met de puike zegepraal van onzen gewestelijken kampioen Meernhout, die in prachtstijl de zege behaalde te Moorseele. Uitslag1. Marcel Meerhhout, 130 Km. in 3 u. 49 2. Bekaert Albert, op 1 min.3. Tersago, op 3 min. 55 4. D'Ölieslagers, op 4 min. 07; 5. Bradt; 6. Palpens; 7. Robbens8. Courtequisse9. David10. Vanden driessche Adolf11. Vandepitte. Bravo Marcel, en nog vele zulke, 't Is de tijd dat ge begint gewoon te geraken aan de manier van koersen der indés, en we zijn nog vele zulke uitslagen van u verwachtend. De Juniors leverden ook talrijke proeven, maar om bij het strikt gewestelijke te blijven, overwegen we de zege van Dufromont in Sweveghem, waar Jerome zich de meester toonde. Bertje Woets was insgelijks van de partij, maar moest opgeven tengevolge van bandbreuk. Dinsdag in Gheluwe werd, in den Grooten Prijs Bury, het vertrek gegeven aan 50 juniors onder dewelke Jefke Devos, van Heyst, prachtig wist te winnen. Jam mer voor de organisatie van een koers met zulk prach tig verleden, dat er altijd zulke slechte banen gekozen worden, want de drie vierden der renners vielen plat en velen, w. o. Woets om maar één te noemen, die misschien nog alle kans hadden moesten het bezeuren. Donderdag in Woumeh zegevierde Jef Formet en kwam met meer dan 2 min. voorsprong toe, Albert Woets klasseerde zich 8<", Vanlerberghe van Lange- marck 12e en Titeca van Zonnebeke 13e. De Beginnelingen Zondag in Watou haalde Cappoen den palm weg vóór D'Alleine, Moerman, Bouttlegier, Berton, Versae- vel, D'Hert en Verbeke, die in de laatste ronde plat viel. Degraeve deed er een ongelukkigen val en zal een tijd lang moeten rust nemen. In Vlamertinghe kwam Defever van Poelcapelle eerste over de aankomstlijn en klopte er in den sprint in deze orde Cael, Oestlandt, Salomé en Landtsheere. Muylle die bandbreuk leed kwam 10e aan. 's Maandags in 't Jonckershove behaalden Lacante den 3n en Coppens den 5n prijs. Criterium van Coxyde, voor beginnelingen, in 3 ritten Maandag werd de eerste rit van dezen belangrijken koers betwist, waal-in eenige onzer jongens den strijd aanbonden tegen de lokale renners vap onze zeekust. Zooals ge hieronder ziet, hebben ze zich heel goed uit den slag getrokken en de 3 eerste plaatsen binnen gepalmd. 36 renners namen er in een geweldig tempo het vertrek. Pas waren ze 500 m. weg, of Litière dema- reert uit volle macht en neemt tot 200 m., maar Onge lukkig voor hem vergist hij zich van weg, en zal de eerste niet meer terugzien. Bij het begin der 2e ronde ontsnapt Cappoen en heeft 150 m. voorsprong op een peloton van jvel 20 man, ge trokken door D'Alleine. Bij den 3n doortocht door het dorp is de stand gansch gewijzigd, want Verbeke en Debaene hebben zich uit de groote groep losgemaakt en volgen nu in 2e positie. In de 4'' ronde slagen D'Alleine en Simoens erin om Verbeke en Debaene te vervoegen, die .nu met vieren zijnde gedurig hun voorsprong vergrooten op hun ach tervólgers. De drie eerst geklasseerden van den eersten rit van het Criterium van Coxyde. Van rechts naar links Cappoen <1«) Verbeke (3e) D'Alleine (2®) In de 5-' ronde blijft de stand ongewijzigd, maar groep D'Alleine. verliest een eenheid, daar Debaene zijn kader breekt, doch hij doet óp een geleend rijwiel voort. In de 6e en 7<" ronde heeft Cappoen, die een prachtigen koers doet, nog veld gewonnen en eindigt prachtig eer ste, terwijl D'Alleine en Verbeke eveneens gescheiden aankomen. Uitslag 1. Cappoen 2. D'Alleine 3. Verbeke 4. Seys 5. Vandeperre 6. Simoens 7. Debaene 8. Trot- saert9. Cogghe 10. Bertholot. Donderdag werd de 2e rit verreden, welke 38 renners aan den start zag. Deze koers werd gekenmerkt door de talrijke uitloopingen, want bij elke nieuwe ronde, wa ren het telkens andere.renners die eenigen voorsprong hadden op het groot peloton. Ten slotte slaagde Cap poen erin alleen er van onder te trekken, en eindigde nogmaals le in prachtstijl, terwijl Salomé 2" bolde. Uitslag1. Cappoen2. Salomé 3. Bouttlegier 4. Seys5. Litière 6. D'Alleine 7. Verbeke 8. Trotsaert 9. Lacante. Algemeen klassement na de twee ritten 1. Cappoen, 2 punten 2. D'Alleine en Seys elk 8 p.; 4. Verbeke, 10 p.5. Trotsaert, 16 p. Zondag aanstaande 3e en laatste rit. ONT TOUJOURS ÉTÉ ET RESTENT LES MEILLEURS DES APERITIFS. Deze afschaffing, waarvan reeds vroeger her haaldelijk spraak was, zal met 15 Juli a. s., een voldongen feit wezen. Het personenvervoer en het vervoer van kleine goederen zal van af dezen datum geschieden met de autobussen van M. Capelle-Bossaert, (Yper- Kemmel-Nieuwkerke- De Seule) die voortaan tusschen Yper en Kem mel langs Café Francais, Voormezeele Kruis straat, Vierstraat zal rijden in plaats van langs de Clytte, en van M. Jean Cousin, die de nieuwe concessie Kemmel, Wytschaete, Meessen, Waas ten, Komen zal uitbaten, waarvan wij hieronder de uurregeling geven. Zooals men kan opmerken vertrekt op deze lijn de eerste autobus 's mor gens uit Yper en komt de laatste ook tot Yper. De uurregeling van de verschillende autöbuslij- nen zal derwijze geregeld worden dat zij met elkander in alle richtingen aansluiting geven. Het goederenvervoer (zware vrachten) zaL voorts per buurtspoorweg geschieden: Wij komen aanstaande week hieropterug. NOUVEAU NIEUWE a partir du 15 Juillet 1935 vanaf 15 Juli 1935 i Correspondance pour les colis dans toutes les directions. Gemak van vervoer voor pakjes in alle richtingen. Ypres, (Tourelle) 5.45 Komen (Statie) 7.10 9.15 '19.15 Kemmel (Polka) 6.00 8.00 14.00 18.15 Waasten, Paul Belpaire 7.25 9.25 19.25 Wytschaete (Place) 6.15 8.15 14.15 18.30 Vier Koningen 7.30 9.30 19.30 Messines (Couronne) 6.20 8.20 14.20 18.35 Meessen (Couronne) 7.35 9.35 19.40 Quatre Rois 6.25 8.25 18.40 Wytschaete (Plaats) 7.40 9.40 13.20 19.45 Warnêton, Paul Belpaire 6.30 8.30 18.45 Kemmel (Polka) 7.56; 13.35 1955 Comines (Gare) 6.45 8.45 19.00 Yper (Torentje) A Messines correspondance vers Armentières, Lille et Ypres. Te Meessen aansluiting voor Armentières, Rijssel en Yper. Les persorines pouvant renseigner des améliorations a eet. .horsfire. sont priées adresser a JEAN COUSIN. De personen die verbeteringen aan deze uurtabel zouden kunnen voorstellen verzocht die te sturén aan heer JEAN COUSIN. de les worden:

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6