Voor Breukbanden, F. BORIES VELOSPORT Wielrijders 'SALVATOR' 6 Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker - Yper Vlaamsche Toeristenbond Wilt U uwe Verlofdagen aangenaam doorbrengen, KOOPT een RIJWIEL het vermaard merk. Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op Zondag 16 Juni 1935. De Heer Voorzitter Hector Casier opent de verga dering om 15 uur en verleent het woord aan den secre taris. die lezing geeft van het verslag der vorige ver gadering. Dit verslag wordt zonder opmerkingen goed gekeurd. VoordrachtJufvrouw Dael, van Poelcapelle, Staals- voordrachthoudster en lid onzer Maatschappij, geeft een zeer nuttige les over het inmaken en opleggen van groenten en fruit. Vervolgens beantwoordt zij nog ver- schillige vragen welk haar door menige leden gesteld waren, en ten slotte wordt zij luidruchtig toegejuicht. De Voorzitter weet onze gevierde spreekster in wel gepaste woorden te bedanken namens al de toehoorders, en drukt tevens den wensch uit dat zij in 't vervolg ons nog, van tijd tot tijd, met zulke nuttige en leerzame lessen zou komen vergasten. MededeelingDe Voorzitter laat weten dat de Maat schappij met haar vaandel zal deelnemen aan de Yper- sche feesten te Paris-Plage, op Zondag 30 Juni. Aanbrengsten Menigvuldige aanbrengsten overdek ken de tafels en worden als volgt bekroond 1) Hebben Henri, 5 punten voor zijne erwten Radio» aardappelen Eesterlingen en zijne aard beziën t Vilmorin en 4 jaargetijden 2) Pattyn Onraet, 4 punten voor zijn aardappelen c Ypersche Eerstelingen.erwten Cacactacusen s Nederlandsche violetten 3) Bulckaen Valère, 3 punten voor zijn aardappelen Eerstelingen 4) Vandenbriele Cyriel, 3 punten voor zijne aardbe ziën Madame Moutot i en i Vilmorin Nieuw lidDe Heer Verfaillie Camille wordt als nieuw lid voorgestelddoor Hebben Henri. TombolaEen prachtige tombola, samengesteld uit allerlei bloem- en sieraadplanten, en geleverd door het huis Paul Boudein, wordt vervolgens onder de aanwe zige leden uitgeloot en de vergadering sluit om 17 uur. Zondag 21 Juli, om 15 uur, in het lokaal Hotel Continental ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige vergadering. 2) Mededeelingen. 3) Voordracht. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Voorstelling van nieuwe leden. 6) Tombola. BERICHT De leden der Koninklijke Hofbouwmaatschappij wor den dringend uitgenoodigd het Te Deum bij te wo nen dat zal gezongen worden, op Zondag 21 Juli, om 11 uur, in St Maartens Kathedraal, ter gelegenheid van den verjaardag der inhuldiging van ons Nationaal Vorstenhuis. Vergadering aan de kerk, om 10 3/4 uur, rond ons vaandeL Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. DETHOOR. Hector CASIER. TAK IEPER Zondag 21 JuliFietstocht naar Malo-les-Bains, over Etergen en Duinkerke. Terug over De Panne en Veurne. Vertrek te 7 u. 30 stipt aan 't Klein Stadhuis. Afstand 100 km. Deelnemers moeten hun douanekaart afhalen bij den vertegenwoordiger. Donderdag 25 JuliAvondfietstocht naar Voorme- zeele, Wijtschate, Kemmel en terug langs Dikkebusch- vijver. Vertrek te 7 uur stipt aan de Rijselsche Poort. Afstand 21 km. Zondag 28 JuliBoottocht naar Nieuwpoort (op uit- neodiging van de Iepersche Handelskamer) vertrek te 6 uurterugkeer naar beliefte. Zie bericht volgende week. Fietstocht naar Nieuwpoort en Veurne. Deze tocht gaat langs de vaart tot Steenstraat, verder recht naar Diks- muideverder weer langs de Ijzer tot Nieuwpoort <Bad). Rust aan het strand, 's Namiddags naar Veurne (Boetprocessie). Terug naar huis langs de Loovaart, en over Reninge, Zuidschote en Boezinge. Vertrek te 9.30 uur aan 't Klein Stadhuis. Maandag 5 OogstAutotocht naar Belceil. Vraag inlichtingep bij den vertegenwoordiger. Een interes sante en voordeelige tocht voor den tweeden Tuindag R. B. ADERSPATKOUSEN, KORSETS IN ELASTIEK ▼oor ZWAARLIJVIGE PERSONEN, wendt u tot PATTEELSTRAAT, 13 YPER Groote keus Genadige prijzen. Verleden week hebben we gezien dat Rom. Maes, leider van het algemeen klassement en hoofdman der Belgische ploeg, zijne trui met eere had verdedigd en zelfs zijn voordeel had aangedikt. Wanneer Evian werd bereikt, had Romain er voor gezorgd dat er geen kop man in de ploeg meer moest aangeduid worden. De Franschen riepen het in alle reportagen dat Maeske er aan moest, maar of ze zich bedrogen Voegen wij er onmiddellijk aan toe dat ook wij met onzen pro- nostiek niet verre zijn geloopen. al is de Ronde nog niet ten einde. Want, al is Magne buiten koers door een ongeval dat wij later bespreken, Speicher is ge vaarlijk komen opdagen en 'k geloof dat het gevaar voor de eindzege meer langs dien kant komt dan al den kant der Italianen welke, eens de bergen beklommen, den duim zullen moeten leggen voor de Belgen. Uit ter harte dus wenschen wij dat Maes onzen pro- nostiek in duigen mag helpen en zegevierend zijn gele trui Parijs inbrengen, 't Ware een groote eer voor den 21 jarigen renner, waarop gansch de Belgische sport- massa mag fier gaan, maar nog eens, kraaien we niet te hard. Immers, de zwaarste noten vallen nog te kraken, maar met de klimmersgaven en de regelmatig heid welke de kleine Belg ten toon spreidt, mogen wij het beste verhopen. Voorat door de hulp waarmede Romain omringd is door een Vervaecke, Lowie en zijn boezemvriend Sylvère Maes, die alle drie reeds in de 10 eerste van de algemeene rangschikking zijn, staat de leider op goeden voet. Het ongeval aan Magne overgekomen mag spijtig genoemd worden, omdat de belangstelling der Ronde er merkelijk door verminderd is en ook omdat het hier een faire renner geldt, die zijne kans eerlijk ver dedigde. Ook voor Danneels is het spijtig, omdat wij ook Gust eens voor de harde bergen hadden willen zien om daar te toonen dat hij waarlijk verdiende voor de Fransche Ronde verkozen te worden. In Grenoble-Gap zag men de ontwaking van Jan Aerts, die, samen met Ruozzi en Vervaecke, zegevie rend, den Col Bayard beklom om in den sprint afge- teekend te winnen. Jan zal er nog wat snappen, ritten en baarden. UitslagJan Aerts, in 3.22.372. Ruozzi, 3.23.22 3. Vervaecke, 3.24.154. Speicher, 3.25.435. Lowie 6. Cloarec 7. Archambaud 8. Camusso 9. Fontenay 10. Vietto. De Belg Garnier kwam te laat toe, maar mocht even als Debeune terug vertrekken omdat zij door den in richter verscheidene malen waren gezien geweest zon der tuben om te herstellen. De rit Gap-Digne, 227 km., was een gevaarlijke klip welke Maes moest omzeilen, door de beklimming van de Vars en den Alios, en daar het te voorzien was dat Speicher, geholpen door Vietto, en Bergamaschi met Camusso, een aanval in regel gingen ondernemen. Van den anderen kant namen Vervaecke en S. Maes hun leider onder hunne hoede, en geloof me dat er gereden werd. Romain Maes eindigde buiten de 10 eersten, maar behield zijne plaats van leider. Uitslag1. Vietto, in 7.59.502. Camusso, 8.00.27 3. Vervaecke, 8.03.504. Speicher, 8.04.34 5. Morelli 6. B. Faure7. Amberg 8. Archambaud9. Fayolle 10. Lowie, 8.04.47. Garnier gaf op in dien rit en Dignef neemt zijne plaats bij de nationale ploeg, wijl Lowie reeds deze heeft ingenomen van Danneels. Zoodat ons ploegje individueelen reeds vóór de ln helft van den koers uitgeput werd en Desgrange heel zeker met een nieuw stelsel ten bate dezer kategorie zal voor den dag komen, al ware 't maar evenveel afzonderlijken uit te verkiezen als er renners zijn in de nationale ploegdit zou toch wat meer kans geven aan goede elementen er zich te meten. Digne-Nice werd nogmaals de prooi der Belgen. Immers Jan Aerts. welke reeds in Nizza de schoonste successen heeft geboekt, dacht zeker er aan, want hij won onweerstaanbaar vóór Lapébie en Ruozzi. Romain, voorzeker een weinig vermoeid, eindigde 10®. Uitslag1. Jan Aerts, 4.21.052. Lapébie, z. t 3. Ruozzi, 4.22.35 4. Le Grevès 5. Speicher 6. Morelli 7. Pélissier8. Téani9. Thierbach 10. Rom. Maes, 4.25.03. En na den rustdag, alswanneer iedereen vreesde dat Maes zijne trui ging verspelen, toonde hij zich in. koers een flink heropgeknapte renner dank aan de zorgen hem door Jef Beeckman gegeven die ten allen tijde een goede verzorger is geweest en dus bewijst dat hij er iets van kent. Al over de Bouclé de Sospel, Col de Castillon en Braus toonde Rom. Maes een meer derheid niet alleen in 't klimmen, maar hij was de gelijke van de specialisten Speicher en Camusso in het dalen, hetgeen waarin hij tot dan toe nog niet be dreven genoeg was. Op het laatste gedeelte loste hij, samen met den on afscheidbaren Sylvère, de Italianen Camusso en Teani en kwam alleen binnen. Men had dus deerlijk den bal misgeslegen, en Maes valt niet te spreken zijne trui af te staan vóór Parijs. Uitslag1. Rom. Maes. in 4.24.53 2. Syl. Maes, in 4.25.28 3.Camusso, in 4.25.504. Teani5. Lapébie 6. Ruozzi7. Speicher 8. Archambaud 9. Morelli 10. Amberg. De rit van Cannes naar Marseille, 195 km., werd een verrassing, in dien zin dat iedereen zich aan 't wande len zette, uitgenomen Merviel gevolgd van Granier en later Pélissier. Wijl eerstgenoemde tegen een kar met hout geladen botste, werd Granier door Pélissier ingehaald en ze bereikten samen de eindmeet met 18 min. voorsprong op een groep die eerst op 't laatst er op dacht dat er wegloopers waren. Uitslag1. Ch. Pélissier, 6.03.022. Granier. z. t. 3. Mauclair, 6.21.04 4. S. Maes, z. t.5. Rimoldi, z. t. 6. Archambaud, z. t. 7. Lowie8. Thierbach 9. Berty 10. Roth 11. F. Vervaecke. De dertiende rit Marseille-Montpellier werd in twee deelen verreden. De eerste halve rit Marseille-Nimes (112 km.) werd gewonnen door den verrezen Berga maschi die wegvluchtte en niettegenstaande de zengen de hitte zoo goed doortrapte dat Vervaecke en Lowie die na hem uit het peloton ontsnapt waren, hem niet meer bijhaalden. Uitslag1. Bergamaschi, 4 u. 09 min. 16 sec.2. Ver vaecke, 4.12.02 3. Lowie, 4.12.20; 4. J. Aerts, 4.15.54 met een peloton van 43 man waaronder R. Maes, Ca musso, Speicher, Morelli, S. Maes, Vietto, Ruozzi, Pé lissier, enz. De tweede halve rit Nimes-Montpellier werd per ploeg tegen het uurwerk verreden. De Belgen werden door het lot aangewezen om eerst te vertrekken en de Franschen laatst. Dit was natuurlijk troef in de kaart van de Franschen, die den afstand aflegden in 31 sec. min dan de Belgische groep, aldus aan Speicher toelatende nog van een ander halve minuut bonificatie te genieten. Uitslag1. Speicher, 1.16.04 2. Vietto 3. Leducq 4. Archambaud 5. Fontenay 6. Moineau, z. t.7. R. Maes, 1.16.318. F. Vervaecke 9. S. Maes, z. t. Algemeene Rangschikking na den 13" rit 1. R. Maes (B.) 81.00.34; 2. Camusso (I.) 81.08.48; 3. Speicher (F.) 81.09.01 4. Morelli (I.) 81.12.55 5. Ver vaecke (B.) 81.24.336. S. Maes (B.) 81.29.337. Lo wie (B.) 81.31.29 8. Vietto (F.) 81.34.25 9. Ruozzi (I.) 81.43.49 10. Archambaud (F.) 81.46.49. In Frankrijk, werd ook de Omloop van het Zuiden geloopen, waarin Ghesquière aanzette, maar zich niet kon klasseeren. De jeugdige Bartali won er den 1" rit Toulouse-Millau vóór Lauck, Negrini, Scorticatti, Gotti, Molinar, enz. De vreemden hielden dus alles in eigen huis. Uitslag1. Bartali, 280 km. in 8.06.02; 2. Lucien Lauck, 8.08.05 3. Negrini4. Scorticatti5. Gotti6. Molinar 7. Guidon8. Buse 9. Sironski10. Agariez. De 2" rit 310 km. werd veroverd door den poulain van Girardengo, welke steeds beneden zijne waarde is gebleven, maar destijds fel beloofde. Uitslag1. Negrini, in 10 u. 57.582. Scorticatti 3. Charraud 4. Bartali5. Lauck6. 20 man te gelijk. Algemeen klassement 1. Negrini, in 19 u. 04 2/5 2. Scorticatti3. Bartali, op 8 min. 4. Lauck 5. Gauthy 6. Molinar. In Metz ging de Woumenaar Remi Hendrickx prach tig winnen in een 130 km. koers vóór den lokalen Miersen, en den Werviknaar Catteeuw. Uitslag1. Remi Hendrickx, in 4.01.22. Miersen Arsène, op 2 min.3. Catteeuw Michel4. Majerus 5. Clemens Pierre. In Douai werd de 3 steden koers geloopen (Douai, Cambrai en Arras) en 't was de jeugdige Rich: Depoor- ter welke die zege op zijn actief nam. Op te merken dat de 3 eersten verleden jaar nog beginnelingen wa ren die hier regelmatig in onze koersen van 't gewest aanzetten. Uitslag1. Depoorter R., 102 km. in 2.53 2. Delcham- bre, op 30 sec.3. Heirnaert, op 45 sec.4. Tarrone 5. Vandenberghe6. Michielsen7. Declercq Noël 8. Salembier9. Max Harmand 10. Bekaert G. In Hazebrouck won Marcel Meernhout een 150 km. koers vóór Remi Decroix, Hespeel, Casteleyn en Denys, in den tijd van 4 u. 37. De Onafhankelijken reden de ronde van Vlaanderen en hieir toonde Kint, gelijk in alle groote omstandigheden, dat hij verre den baas is en had hij prof geweest, hij had misschien zijne kans niet gemist in de nationale ploeg der Fransche Ronde, waarvoor naar men verzekerde hij heel zeker een kans had aanvaard te worden. Uitslag1. Kint M., 193 km. in 5 u. 25 2. Théo Bury, op 50 met.3. Rom. Dhoeye, op 75 met.4. Noens, op 3 min. 105. Cools, op 1 lengte 6' Muls, op 1/2 lengte 7. Perickel8. Demulder9. Moerman, op 3 min. 30 10. V. Theemsche11. Jef Devos. En om zijne forme te bewijzen, lapte hij er in de gauwte nog een bij in Hoegaerde. Ja, Marcel is een schoone aanwinst en zal gewis het voorbeeld der Sche pers, Hardiquest en Decaluwe's wel opvolgen. Uitslag1. Kint Marcel, 140 km. in 4 u. 1 min.2. Van Temsche 3. Cools 4. Van Herzele, op 20 met. 5. D'Hondt6. Walschot; 7. Duchesne; 8. Geus; 9. Kemplaire10. Kemps. In Ligny was Marchand de beste en toonde zijn ach terwiel aan Vandenberghe Aug., Gahy, Stevens, Toubeau, Pirmez en Luc. Georges. In Bilsen ging de Waal Duchesne de Vlamingen klop pen en won er het pleit vóór Ketelslegers, Willems, Leonard, Kneepkens, Hamal en Kemps. Het kampioenschap der Provincie Antwerpen werd door den rappen kolos L. Vandenbossche veroverd, dit vóór Grysolle, Heylen, Geets, Van Ransbeek en De- coster. In Ransart won de gewestelijke Loyaerts den Groo- ten Prijs vóór Vandenbergh. Vanderlinden, Pirmez, Francquet en Georges. De Juniors der streek waren ter ruste Zondag en profiteerden ervan, daar lastige proeven voor hen in 't verschiet zijn, onder andere deze van de vele kermiskoersen die nu te allen kante zullen opdagen en met eenige dagen tusschen- poos zullen te betwisten zijn. Daarom zullen we een overzicht nemen bij de Beginnelingen die in Loker uitkwamen, waar Maurica Degraeve prachtig won vóór Vennin, Verbeke, Lacante, Innion, Moerman, Salomé en Vitse. In Vlamertinghe, was de eer voor Liebaert van Moor- seele, welke won vóór Coppens. die er goed bolde en schijnt te zullen hernemen, en Litière, die wel nog al tijd een machtmensch is, maar het niet ernstig opneemt. Maandag in Wytschaete, leverde Lacante Maurice een schoonen wedstrijd, en werd slechts in de voorlaatste ronde ingehaald door Cappoen, nadat hij gansch den koers door, alleen voorop gelegen had. In den sprint werd hij maar nipt geklopt van 1 wiel, en daarvoor moet ge nog al rap uit de voeten kunnen, hé Maurice,, want Cappoen is de eerste de beste niet. Op denzelfden dag waren eenige onzer beginnelingen naar Poperinghe getrokken, maar slechts 3 konden er zich klasseeren, namelijk Degraeve 3e, Salomé 7e en Turk 12' .Litière, Muylle en Verbeke werden door band breuk uitgeschakeld. Het was de lokale renner D'Al- leine, die den palm veroverde vóór Bouttlegier. Dinsdag was er ook een koers voor beginnelingen uitgeschreven in St Juliaan-bij-Yper, waar een dertig tal vertrekkers aan den start kwamen. Van in den aan zet ontsnapten 4 renners, namelijk Verbeke J., Litière F., David en Joris, en daar ze er een rap tempo op na hielden, vergrootten ze stelselmatig hun voorsprong.. In het groot peloton leed Lacante bandbreuk en moest op een geleend rijwiel moedig de jacht inzetten.. Bij de kopmannen loste Joris en werd door de groote groep> ingeloopen terwijl Verbeke er in de laatste ronde 'van onder muisde om alléén over de meet te bollen. Uitslag1. Verbeke Jerome2. Litière Florent, op 250 met. 3. David, op 10 m. 4. Berton, op 2.30 m. 5. Sercu 6. D'AUeine 7. Looyson8. Hendrix 9. De graeve 10. Vanclooster11. Morint. Donderdag waren onze jongens in den strijd gewik keld te Wytschaete49 renners namen er het vertrek,, waaronder vele eerste kracht beginnelingen als Cap poen, die regelmatig.de eerste prijzen bemachtigen in onze kermiskoersen. Cappoen haalde hier nogmaals den palm vóór Dujardin, maar het moest gezegd dat deze beide bijzonder geluk hadden en van alle breuk gespaard bleven, wijl omtrent alle anderen met band breuken geteisterd werden. Lacante en Salomé vielen elk één maal plat en Verbeke 2 maal op het oogen- blik dat hij met Dujardin en Balduyck jaagde op Cappoen. Uitslag1. Cappoen 2. Dujardin3. Balduyck 4- Verbeke5. Dezeure; 8. Lacante; 11. Salomé Paul. Cappoen, eerste (1 1) en Lacante; tweede (2 8)» der algemeene rangschikking wonnen elk een beker. SPRINTER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6