M™ Vandendriessche Het Vle Jaarlijksch Zwemfeest Mariaschool - Capucienenstraat St Jozefsscholen Tentoonstelling van Handwerken De Tentoonstelling van Handwerk van de Y. S. C. Het lle Boesinghe - Yper DENTISTE Dixmudestraat, 49, Yper Telefoon 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde gebitten met waarborg. Eerste Studiejaar9 J/10 der p.: Ramault M.-Louise. Tweede Studiejaarz 9/10 der p.: Logie Ivonne. Derde Studiejaar A 8 J/10 der p.Hauspie Irène. Derde Studiejaar B: 8 J/10 der p.Boeraeve Maria. Vierde Studiejaar: 9/10 der p.: Callewaert Andrea; Degroote Simonne. Vijfde Studiejaar A 8 J/10 der p.: Lietaert M.-Louise. Vijfde Studiejaar B 9/10 der p.Vandenabeele M.- Louise Degeest Jeanne. Zesde Studiejaar9/10 der p.Billiouw Agnes Debouvere Antoinette. Zevende Studiejaar9 J/10 der p.; Hauspie Henriette; Luyssen Alice Elle Suzanne. I. MEENENSTEENWEG Eerste Studiejaar 8 J/10 der punten Godelieve Vandem.eulebroucke Agnes Six. 8/10 der puntenWilfrieda Hof en Odette Stubbe. Tweede Studiejaar 9/10 der punten Regina Vandelanotte. 8 J/10 der punten Simonne Provoost. 8/10 der punten Jacqueline Knockaert en Suzanne Demunck. Derde Studiejaar 8/10 der puntenGeorgette Messiaen Denise Roo- sebeke Noëlla De Vooght. 7 J/10 der punten Agnes RoelsPaula Buseyne en Simonne Blomme. Vierde Studiejaar 8/10 der punten: Cecile VandemeulebrouckeAlber- tine Rougjers en Marie-Marguerite Hoorens. Vijfde Studiejaar 9/10 der punten M.-Thérèse Hoorens. 8 J/10 der punten Madeleine Degryse Marguerite Sedeyn. 8/10 der punten Fernande Duflou Ivonne Pertry Simonne Deprez en Agnes Declercq. Zesde Studiejaar 8 J/10 der puntenIvonne Joye M.TLouise Swert- vagherAndrea Sercu en Georgette Provoost. Zevende Studiejaar 8 J/10 der punten Simonne Herreman Blanche De- •cruydt en Alice Furniere. 8/10 der punten Antoinette Decrock. Achtste Studiejaar 8/1D der puntenMartha Cambier. 7 J/10 der punten Suzanne CallewaertSimonne Le- roy en Maria De Vooght. II. KALFVAARTSCHOOL Eerste Studiejaar 8/10 der punten André FlamantGermaine Tresy Paulette Landerwyn en Marcella Bouchaert. Tweede Studiejaar 9/10 der punten Irma Velghe. 8 J/10 der puntenJeanne Legrand Lucienne De- brouwere Antoinette CoussementBlanche Dumont en Ivonne Beckaerl. Derde Studiejaar J 8 J/10 der punten Anna Sedeyn. 8/10 der punten Laura LarnouJacqueline Lenoir Gilberte Corneillie en Paula Dekaezemacker. Vierde Studiejaar 9/10 der punten Nora Six en Madeleine Coussement. 8 J/10 der puntenAdrienne Tresy Georgette Ra- ma-ut en Madeleine Beens. III. POTYSESCHOOL Eerste Studiejaar 8 J/10 der punten Daniel Derluyn. 8/10 der punten Jerome Gryson Gerard Louwagie en Romain Ostyn. Tweede Studiejaar 8 J/10 der puntenAntoon Cappaert. 8/10 der punten Raymonde Degryse en André Ver- faillie. 7 J/10 der puntenAndré Beckaert. in 't Klooster van St Joseph, Meenensteenweg, Yper. Open alle dagen tot Dinsdag 6 Oogst, 's morgens van S tot 12 u. en 's namiddags van 2 tot 6 uur. in de Stadsmeisjesschool der Rijselstraat en in de Werkschoot gehecht aan deze inrichting. Zondag 21, Maandag 22 en Dinsdag 23 Juli had in de lokalen van deze scholen een tentoonstelling plaats van de nuttige handwerken vervaardigd door hare leerlingen. Vele ouders en belangstellenden hebben deze zeer prachtige uitstalling bewonderd. De werken geleverd door de kleintjes van de bewaar scholen: brei-, weef- en prikwerk zijn uiterst verzorgd naar smaak en uitvoering. De vorderingen gemaakt in de verschillende klassen der lagere school zijn zeer merkbaar. De vervaardigde voorwerpen hebben een cachet van goeden smaak en van degelijke confectie. Waarlijk onze volkskinderen zijn in goede handen. Het publiek weet hoe de opvoeding en het onderwijs verzorgd zijn in onze stadsscholen wat men misschien minder wist is dat de onderwijzeressen een bizonder goeden smaak en aanleg voor kunstwerken hebben. Anderzijds is 't handwerk der leerlingen van bijzonder belang. Later zullen zij hun huis kunnen opsmukken met nuttige en kunstvolle handwerken. Flink zoo, Dames en Mejufvrouwen der Fricadellen Wat de werkschool aangaat, daar ook hebben wij ons oogen uitgekeken. Welke wonderen van delicaat kantwerk hebben wij er kunnen zienAnderdeels was het naai-, knip- en borduurwerk van uiterst goeden smaak en met een bijzonder groot geduld vervaardigd. Onze stedelijke werkschool vult een opvallende leemte. Zij is van onvolprezen nut voor onze toekom stige huisvrouwen. Wij hebben hét geluk te mogen onderlijnen dat deze nuttige school meer dan 50 leerlingen telt. Ouders stuurt uw meisjes die hun lagere studies ge ëindigd hebben, en nog geen betrekking hebben gevon den, zonder aarzelen naar deze nuttige inrichting. Gij, en uw kinderen, gij zult er goed bij varen. 28 Juli 1935 heeit bewezen dat de zwemmers van de Ypres Swimming Club de faam van de Ypersche sport steeds hooger willen houden, en dat ze op de bevol king van de stad meer en meer mogen aanleunen. Langs de eene zijde immers leggen de uitslagen van de open wedstrijden de getuigenis af dat de vreemde vereenigingen met de onze hebben rekening te houden, gn van de andere zijde zijn het getal leden in de club en het aantal toeschouwers op het zwemfeest een blijk van groeiende belangstelling. M. Vanderghote, burgemeester, overhandigt den beker van den Grooten Prijs van Yper aan den overwinnaar M. J. Guillini (B. Z. K.) Vooraleer het eerste vertreksein door den starter gegeven werd. vonden we het niet van belang ontbloot eens de blikken te laten rondgaan op de menigte die zich rond de zwemkom bevond. In de gereserveerde omheining troffen we den Heer Burgemeester aan, omringd van de gemeentelijke overheden, en alhoewel het de eerste maal niet is, mogen we dien blijk van waardeering en officieelen steun niet stilzwijgend laten voorbijgaan. Daarom darikèn we de Overheden om hun aanmoedigende tegenwpórdigheid. Maar ook het publiek, cftft met aandacht en zichtbare belangstelling de wedstrijden gevolgd heeft, moeten we erkentelijk zijn. Hoe zouden ,,we immers onze werking kunnen voortzetten, mopsten we niet weten dat de be volking achter ons staat en ons begrijpt We hebben immer gewerkt om; het, nut..van het zwemmen door iedereen te laten inzien, en we zijn van meening dat het toch wel eenige voldoening schenkt die kleine bengels in stijl te zien zwemmen, zooals we dit gezien hebben tijdens den eersten wedstrijd. De 33 m. kleinen werden door M. Busschaert met twee lengten gewonnen op F. Spurr. Onthouden we de namen dezer twee kleinen, daar zit heel zeker stof van kampioenen in, zoo ze zich met vlijt willen blijven oefenen. Daarna kwamen de meisjes aan de beurt op denzelf den afstand en Antoinette De Brouwer wist Georgette Knockaert te kloppen. De 100 m. streekzwemmen open moesten, wegens het getal deelnemers, in reeksen be twist worden. De eerste reeks werd door D. Sedeyn, voor Seaux en Boulet gewonnen, terwijl in de tweede Clément (K. Z. K.) zich de snelste toonde, gevolgd door Mortier en Jacques. Guillini behaalde in een heerlijken stijl dd overwin ning tijdens de ^00 m. vrije slag. welke met een prach- tigen beker Groote Prijs van Yper begiftigd waren- We nemen hier de gelegenheid te baat om onzen diepen dank openlijk aan het stadsbestuur te sturen. De los heid van stijl en het gemak, met snelheid gepaard, van den kampioen zijn iedereen opgevallen. Zijn club genoot Mitchell, welke in streekzwemmen vertrokken was, heeft nogal fel moeten doorgeven om nipjes R. Demey te kloppen. De prestatie der onzen, R. Demey en Mion, moet als zeer bevredigend aanzien werden. De 66 m. paraplukoers deden eens te meer het pu bliek hartelijk lacheit. alsook de hinderpalenkoers waaruit Jacques en D. Demey respectievelijk als over winnaars traden. De eindwedstrijd van de 100 m. streek zwemmen werd door Clément (K. Z. K.) gewonnen, terwijl Sedeyn zich tweede op 2 s. rangschikte. Na de rustpoos kreeg het publiek een aangename verrassing te zien. Guillini en Mitchell hadden erin toegestemd een demonstratie van hun specialiteiten uit te voeren. Onnoodig te zeggen dat dit zeer in den smaak viel en ieders bewondering afdwong. De duikelingen werden in mooien stijl door Robert Segers behaald vóór Mitchell en Mion. De Water-Polo match eindigde op een schitterende overwinning van de Y. S. C. Het samenspel, de tactiek en de durfkracht der onzen hebben de score tot 9-1 kunnen brengen. Denkt nochtans niet dat de Cercle des Nageurs de la Lys (Armentières) zich zonder ver weer liet kloppen Dit was het einde... De menigte ging uiteen, tevre den en met den wensch het volgend jaar iets dergelijks te mogen aanschouwen. J. B. Nog maar half uitgerust van de verscheidene wed strijden waarin zij uitkwamen op het zwemfeest van Zondag, hebben de verdienstelijke zwemmers van de Y. S. C. Maandag avond er reeds aangehouden een bewijs te leveren dat ook de groote afstanden in hun bereik zijn. In aanwezigheid van den Heer Burgemeester Roger de Thibault de Boesinghe, gaf de Heer Voorzit ter Masschelein te 18.08 het vertreksein van den grooten koers, welke 4 km. 500 bedraagt, aan de zeven volgen de deelnemers Demey R., in vrij zwemmen, O. Deven, Ch. Struyve, D. Buseyne, Th. Wood, R. Jacques en Oche, in streekzwemmen. Van het begin af nemen R. Demey, Deven en Struyve de leiding die ze, zonder verder door de anderen ver ontrust te worden, zullen behouden en zelfs gedurig verstevigen. De anderen komen in de orde, R. Jacques, D. Buseyne en Th. Wood, na de opgave van Oche, welke aan de 7e minuut voorviel. Een twee honderdtal menschen volgen van het begin af den strijd die vooral belangrijk werd tusschen de drie kopmannen. Zal Demey met den noodigen voor sprong aankomen om eerste te mogen geklasseerd wor den En wie zal het bij de streekzwemmers halen Na 2 km. zien we Demey aan het hoofd, op 50 m. door Struyve en Deven gevolgd, nochtans zullen laatst genoemden hem 500 m. verder inhalen en niet meer loslaten, zoodat de strijd waarlijk prachtig wordt. We zien Struyve gedurig Deven aanvallen, die niet bezwijkt totdat hij, ongelukkig genoeg, ongesteld, stilaan Veld verliest, maar toch een grooten voorsprong behoudt op Buseyne en Jacques. De twee leiders blijven nevens een, Demey stelt alles in het werk om Struyve achter zich te laten, doch te vergeefs.De krampen zullen hem bij het einde erg doen lijden. Bij de anderen ontbreekt het aan strijd en we zien ze op ongeveer denzelfden afstand en in dezelfde orde blijven, totdat, 500 m. vóór de aankomst, Buseyne, ongesteld zijnde, in de boot klimt, Jacques en Wood houden het tot het laatste uit en leggen al hun grootste wilskracht aan den dag. We steken de zwemmers weer voorbij, en richten ons naar de aankomst. De kaai is met talrijke toeschouwers bezet die zich rond de plaats verdringen waar binnen eenige minuten de eersten zullen aankomen. Stilaan ziet men de twee leiders naderen, steeds nevens elkaar, totdat, eens tusschen de kaaimuren, Demey den sprint inzet en Struyve met 7 seconden klopt. De afstand van Boesinghe naar Yper werd afgelegd in 1 u. 26. Geroep... gejuich... fotos... ruiker, niets ontbreekt. Gaan we nu nochtans een netelige kwestie naOns werd, sedert dien wedstrijd, dikwijls gevraagd wie als eerste moet aanzien worden Struyve of Demey. Om die vraag te be antwoorden dient tusschen beiden on- MM. Roger Demey en Charles Struyve na hunne aankomst in Boe singhe-Yper. In 't midden M. V. Masschelein, voorzitter van de Y. S. C. De 66 m. vrije slag werden door Leroy gewonnen, die de bovenhand op Heyvaert wist te bekomen. Een prachtige overwinning Was deze van Mej. Busschaert in de 100 m. streekzwemmen Dames, waar zij Mejs Grasham en Schepers (K. Z. K.) ruim wist te verslaan. De vooruitgang onzer zwemsters is dit jaar zonder twijfel merkelijk. Ceuninck vond de gelegenheid om de eerste plaats vóór Billiet (R. Z. V.) weg te kapen in de 66 m. schoolslag, waarin Th. Wood buiten wedstrijd, om reden van zijn leeftijd, vertrokken was. De 100 m. vrije slag gaven aanleiding tot een prachtigen strijd, waarin Mortier IK. Z. K.) zegevierde, door Declercq (K. Z. K.) gevolgd. Ch. Struyve behaalde een schitterende overwinning wanneer hij, door zijn snel tempo, drie zwemmers tot het opgeven wist te dwingen en de overblijvenden met 10 seconden op 200 m. streekzwemmen klopte. In de orde volgden hem Clément en Deven, wat een duidelijk gedacht geeft van zijn gemakkelijke overwinning. Proficiat De aflossingskoers 3x66 m„ drie zwemwijzen, was de uitgelezene gelegenheid voor de Kortrijksche Z. K. om zijn meesterschap in dergelijk volledigen wedstrijd te betoonen. Onze ploeg, uit Jacques, D. Sedeyn en D. Demey gevormd, nam een schoone tweede plaats in. derscheid gemaaktDemey legde den afstand in crawl af, terwijl Struyve de schoolslag aanwendde. In een officieelen wedstrijd krijgen de streekzwemmers voor een afstand van 4 km. 7 minuten voorsprong op de vrijzwemmers, doch daar Demey hier alleen in zijn spe cialiteit vertrok en tegen een coalitie had te strijden mocht hij niet meer dan 3 minuten achterstal ontvangen. Om eerste te zijn, had hij dus, gezien het vertrek in linie gegeven was, met i minuten voorsprong moeten toekomen. Deze tijd heeft hij niet bereikt, daarom moeten wij, sportief gesproken, zeggen dat Ch. Struyve de overwinnaar is» zoodat de rangschikking de volgende is 1. Struyve2. Demey R. 3. Deven4. Jacques 5. Wood. J. B. VRAGEN EN AANBIEDINGEN VAN PER SONEEL plaatst men met succes in onze rubriek t KLEINE AANKONDIGINGEN

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 15