'SALVATOr Allerhande Nieuws Wielrijders BOKSMEETING 8 Pèlerinages Anglais HANDBOOGSCHIETIN GEN Bijzondere Reizigerstrein op 11 - 8 - 35 YPER - BLANKENBERGHE Gevonden en Verloren Voorwerpen. Wilt U uwe Verlofdagen aangenaam doorbrengen,. KOOPT een RIJWIEL het vermaard merk. Boksavond te Yper ZATERDAG 10 OOGST 1935 CROQUETTE tegen BASYN Burgerstand van Wytschaete Ainsi que chaque année vers la même époque, notre ville a regu ces derniers jours la visite de différents Croupes de pèlerins anglais qui viennent remémorer sur les lieux mêmes des anciens champs de bataille, oü tant des leurs sont glorieusement tombés, le doulou reux anniversaire de la déclaration de guerre. Samedi 3 Aoüt, environ 250 membres du Quartier Général de la Section Féminine de la British Legion débarquèrent dans la matinée 5 Ostende et se rendirent i Vlamertinghe, oü une touchante cérémonie eüt lieu dans un des nombreux cimetières britanniques qui se trouvent sur le territoire de cette commune. II est une coutume en Angleterre de vendre, au pro fit des différentes ceuvres de la British Legion, le 11 No- vembre de chaque année, l'occasion de l'Armistice Day, de petites croix de bois fleuries d'une fleur rouge de coquelicot, que chacun paie selon ses moyens et qui sont plantées en terre ce jour la a Westminster en souvenir des Morts Britanniques tombés au cours de la grande guerre. Ces petites croix sont ensuite brulées et leurs cendres conservées pour être portées sur un des nombreux cimetières du front beige ou francais. L'année dernière cette cérémonie eüt lieu au Tyne Cot Cemetery de Passchendaele, tandis que cette année la cendre de ces petites croix de bois fut répandue sur le cimetière britannique de Vlamertinghe. Après avoir accompli ce pieux geste, les dames fai- sant partie de ce pèlerinage arrivèrent vers 12 h. 30 a Ypres, oü elles furent officiellement regues par M. le Bourgmestre qui leur souhaita la bienvenue en nos murs. Elles étaient accompagnées par Mrs E. M. Harris, O. B. E.. J. P., vice-présidente de la Section Féminine de la British LegionMiss Niven Gerds, secrétaire générale M. le Colonel Hancock, président de la Bri tish Legion East Anglia, et M. Clive, chief accountant. Ces pèlerins déjeünèrent ensuite a l'Haig House et se rendirent aussi au Mémorial Britannique de la Porte de Menin, oü, au cours d'une courte cérémonie reli- gieuse, elles déposèrent des fleurs. Vers 15 h. leurs autocars les emmenèrent vers Lille, d'oü elles visiteront durant plusieurs jours les anciens champs de bataille et les différents cimetières britan niques de France. Dimanche matin, vers 8 h. 30, 140 membres de la South Western Area, conduits par M. Percy Barton, président, et M. Ba llinger, secrétaire, arrivèrent a leur tour en notre ville. Le soir, a 8 h., ils furent regus a l'hötel de vüle par M. le Bourgmestre, entouré de MM. les échevins, et ils assistèrent ensuite en haut des remparts, a cöté du Mémorial de la Porte de Menin, a une cérémonie reli- gieuse. Après les prières ritueUes, que récita M. John S. Arkwright, chapelain accompagnant les pèlerins, ceux-ci entonnèrent en choeur les hymnes «The Supreme Sacrifice et Abide with me et se réunirent ensuite sous les voütes du vaste mémorial pour y déposer des fleurs et écouter dans un silence impressionnant la sonnerie du Last Postque nos clairons y font enten dre quotidiennement a 9 heures. Après cette cérémonie les pèlerins se rendirent en groupe a l'Haig House oü ils furent durant quatre jours les hótes de M. et Mmp Reeder. Ces pèlerins visitèrent, durant leur séjour ici, les cimetières des environs et se rendirent également a l'exposition de BruxeUes. Jeudi matin ils reprirent le chemin d'Ostende pour s'y embar- quer a destination de leur pays. A noter que d'autres pèlerins anglais, notamment une délégation du Talbot House, conduite par M. le Major Slessor, et plusieurs membres des Old Contemp- tibles, qui viennent chaque année en pèlerinage a Ypres, s'étaient joints dimanche dernier au groupement sus- Dommé de la South Western Area et assistèrent avec celui-ci a la réception l'hötel de ville et a la cérémonie religieuse célébrée prés du Monument de la Porte de Menin. Aujourd'hui, samedi 10 aoüt, l'Haig House recevra encore un autre groupe de pèlerins, comprenant quel- que 40 membres de la Hunts County de la British Le gion, conduits par M. F. W. Barringer. ZATERDAG 10 OOGST 1935 Om 5 J uurYPEB WILLEM-TELL (Vaart) COMBATSCHIETING ZONDAG 11 OOGST 1935 Om 2 l uurYPER WILLEM-TELL Oppervogel 100 frank. AUe vijftal een primé van 15 fr. Boven de 100 schutters, alle vijftal een primé van 17 fr. Een tweede oppervogel van 50 fr. en 2 zijdvogels van 25 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13.50 frank. Om 1 1 uurABEELE Oppervogel 200 fr. 30 primés aan 35 fr.30 aan 30 fr. en 50 aan 25 fr. Inleg 25 fr. Kleine vogels 20 fr. DONDERDAG 15 OOGST 1935 Om 2 uur: YPER KON. M. St-SEBASTIAANOp pervogel 100 fr. Tweede oppervogel 50 fr. Alle viertal een geprimeerde vogel van 15 fr., kleine vogels 10 fr. Inleg 13.50 fr. Om 2 1 uurWATOUOppervogel 150 fr. Tweede oppervogel 100 fr. Inleg 25 fr. Boven de 80 schutters al primés aan 25 fr. Om 2 1 uurSTADEN Oppervogel 100 fr. 80 kleine vogels van 15 fr. Voorlaatste 20 fr. en laatste vogel 30 fr., voor 100 schutters. Inleg 17.50 fr. zonder aftrek. YPER-HOEKJE. Wie lest lacht, best lachtzoo dachten de Heeren Boesinghenaren toen ze hoopvol naar het Yper-Hoekje kwamen om de herkansing te wagen van de combat die ze voor een paar weken aan hun eigen pers verloren. Van dat laatste lachje heb ben ze echter niet kunnen genieten want ze werden nog deerlijker geslagen dan ze het waren de eerste maaL Inderdaad ze konden er niet toe komen slechts één manche te winnen en het was met klinkende cijfers dat ze moesten onderdoen. Ze troostten zich met de gedachte dat ze, alhoewel ijdelhands, toch niet met 'n ijdele maag zouden terug gestuurd worden. De kiekskens hebben dan ook goed gesmaakt en ze werden in een hoogst gezeüig samenzijn verorberd. Zulke bijeenkomsten doen steUig deugd en te naaste jaar zal er zeker herbegonnen worden YPER. Rijwieldiefstallen. Zaterdag avond, rond 8 uur, had de Heer Eudoxe Bracqué zijn rijwiel ge plaatst aan den gevel van het huis bewoond door zijne zuster in de Korte Thouroutstraat, bij wien hij een bezoek was komen brengen, doch wanneer hij eenigen tijd later terug wilde vertrekken, bestatigde hij dat zijn velo reeds verdwenen was. Zondag nacht, rond 12 u., werd aan den gevel der herberg Café des Fleurs in de Statiestraat, de velo gestolen toebehoorende aan M. Rabau Omer, wonende te Yper, Kiekenmarkt. Dinsdag avond, rond 7 u., was het de velo van M. Claeys Theophile, wonende te Yper, Ligywijk, die spoorloos verdween. Deze had zijn rijwiel eenige oogen- blikken tegen de foorinrichting Cake - Walkge plaatst, doch korts nadien was hij nergens meer te vinden. Dit maakt drie gestolen rijwielen in een week. Dat alle fietsrijders dus goed op hun hoede wezen, te meer daar de velodieven blijk geven eener ongehoorde stout moedigheid en zelfs niet aarzelen in vollen dag en dan nog op de Groote Markt hun slag te slaan. De politie houdt een waakzaam oog in 't zeil, doch kan niet alles zien, daarom is het den plicht van allen die een of ander argwaan hebben of bijzonderheid weten, deze aan de politie mede te deelen, zoodoende zullen zij, met de maatschappij van deze laffe dievenbende te verlossen, aan hunne medeburgers een grooten dienst bewijzen. Omvergereden. Dinsdag avond, korts na 5 u., omtrent rechtover het gasthof Trois Suisses op de Groote Markt, liep het achtjarig meisje Vanpeteghem Jacqueline van het voorland over de staatsbaan naar een foorkraam toe. juist op het oogenblik dat een auto uit de richting der Meenenstraat daar kwam aangehold. De voerder, M. Vandyck Albert, van Coolskerke, reed gelukkiglijk niet snel, doch kon spijts zijne pogingen niet beletten dat het kind, dat zoo onverhoeds de straat overliep, door zijn auto aangereden werd. Het kleine slachtoffer werd eenige meters ver weggeworpen en bloedde nog al geweldig uit neus en mond. Dadelijk opgenomen, werd het ter verzorging bij den Heer Dok ter Vandenbussche gedregen. waar bestatigd werd dat de opgeloopen verwondingen aan het aangezicht niet gevaarlijk waren. Het onvoorzichtig meisje werd nader hand naar de ouderlijke woning, St Jacobstraat, over gebracht. De politie kwam ter plaats het noodige onder zoek doen. Ernstig werkongeval. Zaterdag morgen, rond 11.30 uur, werden twee arbeiders, de genaamden Deleye J., 26 jaar oud, en Fiers Jerome. 44 jaar. beiden van Wyt- schaete, in dienst van den aannemer gelast met de afbraak der voetvolkkazerne, onder een instortenden muur bedolven en vrij erg gekwetst. Beide werklieden waren bezig met een gat te stop pen waarin dynamiet gestoken was geweest om den zwaren muur te doen springen, toen deze opeens om sloeg en de ongelukkigen, die zich niet tijdig hadden kunnen wegtrekken, onder zijn puinen bedolf. Aan stonds stelden de makkers der bedolven werklieden zich aan 't werk om ze van onder de massa steenen, uit te halen. De eerste die zij er in slaagden te bevrij den was Deleye, die aan de beenen en voeten gekwetst was en van den Heer Doktter Snick de noodige zorgen ontving. Het tweede slachtoffer was erger gesteld. Benevens talrijke verwondingen aan het aangezicht en over gansch het lichaam, had hij nog het sleutelbeen gebroken. Daar men insgelijks een bekkenindrukking vreesde, werd hij met den ambulancewagen van het Rood-Kruis naar het hospitaal overgebracht om er met de Xstralen onderzocht te worden. Op het einde dezer week was er een lichte betering in zijn toestand, doch alles laat voorzien dat hij nog langen tijd in behande ling zal blijven. Zeldzaam. Dinsdag voormiddag werd er in de Café Jéröme, Lange Meersch, een partijtje gebied, en Nevejan CamiUe werd ingedeeld met een achtsten van PikkensmedespelersJéröme Neysens. René Ta lon en Charles Cloet. 's Avonds werd dezelfde geluk- kigaard wederom begunstigd met een achtsten van KoekensmedespelersCa mille Decneuvel, Georges Indevuyst en René Talon. Proficiat Camille POPERINGHE. Doodelijke val. De 37 jarige Damman, wonende te Yper, Paddevijverstraat, was Zondag per moto naar hier gekomen om er den wiel- rijderskoers in het park der Lovie bij te wonen. Bij den terugkeer brak opeens de keten van zijn moto en droei in de spaken van het wiel mede, waardoor de moto plots stopte en de voerder, alhoewel hij niet snel reed. al over het stuur ten gronde geworpen werd. Dadelijk opgenomen, werd het slachtoffer naar het hospitaal van Poperinghe overgebracht alwaar het, bij zijne aankomst, aan de gevolgen der opgeloopen sche delbreuk bezweek. De ongelukkige laat een bedroefde weduwe en een zoontje na. Hij was werkzaam in de brijkerij Donck, Vanderghote en C° en er zoo van zijn bazen als van zijn werkgezellen zeer geacht. Kemmel. Gouden bruiloft. Maandag aanstaande, 12 Oogst, vieren de echtgenooten Jules Mallisse-Vander- meersch de vijftigste verjaring van hun huwelijk. De plechtige jubelmis, welke te dezer gelegenheid om 11 u. in de parochiale kerk zal opgedragen worden, zal met de aanwezigheid van zes priesters-familieleden opge luisterd worden. Nadien worden de jubilarissen ten ge meentehuize ontvangen en door de bevolking gevierd. De Heer Mallisse is gemeentesecretaris, secretaris der Commissie van Openbaren Onderstand en Voorzitter der Kerkfabriek van Kemmel. De feestelijkheden zul len 's avonds met een prachtig vuurwerk besloten wor den. VRAGEN EN AANBIEDINGEN VAN PER SONEEL plaatst men met succes in onze rubriek KLEINE AANKONDIGINGEN Vertrek Terugreis Yper 8.23 Blankenberghe 20.18 Blankenberghe 9.53 Yper 21.35 Kaartjes op voorhand te bekomen ter statie Yper. 11(F verjaring der stichting van Chicorei Pacha in de. Tentoonstelling van Brusselonderzoekt de officieele bewijsstukken van herkomst. Gevonden. Zondag 4 Oogst, door M. Defever Gas ton, een stopsel van naphtebak van een auto en een sleuteltje. Denzelfden dag, door M. Bruenin Jéröme, een fransch soldatenboekje op naam van Didier Pierre. Deze voorwerpen werden ten politiebureele afgegeven. Nog denzelfden dag, door M. Titeca, politieagent, die het ter beschikking van den eigenaar houdt, een versiersteentje van een halssnoer. Zondag namiddag, op den Meenensteenweg, door Mme Baeckelandt, 20 Cartonstraat, die haar ter beschikking van den eigenaar houdt, een portemonnaie, eenig geld bevattende. Woensdag 7, door M. Hilairp Verbeke, een huisdeur sleutel en 8 films van portretten afgedrukt bij A. Ver— straete, te Oostende. Denzelfden dag, door M. Gaston Odent, een brelok van een uurwerk ketting. Deze laatste voorwerpen, alsmede verscheidene sleu tels die in de laatste dagen gevonden werden, berusten.' ten politiebureele. Verloren. Zondag 4 Oogst, door Jvr. Hof Juliette, een gouden halssnoer. Maandag 5, door Mevr. Maurice Compernolle, een blauwe muts. Woensdag 7, door M. Busschaert Eddie, een brieven— tasch inhoudende eenzelvigheidskaart, brieven en por tretten. Denzelfden dag, door M. Slosse Gaston, van Zonne- beke, langs de baan van Boesinghe naar Yper, een autoplaat Nr 280516 met achterlicht. Nog denzelfden dag, door M. Schreel Felicien, een. zomervest. Donderdag 8, door M. Burggraeve Arthur, een rijwiel- plaat Nr 350371. De boksgala, die hier in de zaal van het Victoria. Palace doorgaat op Zaterdag 10 Augustus, om 8 u. 's avonds, ingericht door den ijverigen promoter Billiet uit Meenen, gaat een waar succes te gemoet. Hoe kan het anders Want wie eens de kampen overziet komt tot het besef dat er hier in Yper nog nooit met zulk een programma uitgekomen werd. De hoofdkamp Croquette-Basin over 10 rounds van 2 min. Alle boksliefhebbers herinneren zich nog den kamp Croquette-Wartel. Nooit hadden we op zulken kamp gehoopt. Maar nu tegen Basin, wat zal Croquette daar" tegen inbrengen Men weet dat Croquette meer dan ooit tot het laatste zijn eer zal verdedigen. Hopen we het beste. Dan hebben we 6 liefhebberskampen tusschen Yper- Moeskroen. De eerste kamp gaat over 6 rounds van 2 min, tusschen Vercouter-Vanderginst. Zal Vercouter het halen tegen zulken kamper Vergeten we niet dat Vanderginst overlaatst 6 ronden komt te staan tegen Vital den sterken kampioen van Vlaanderen. Aan span ning zal het dus niet ontbreken. Daarna volgen nog vijf sterke kampen. Ziehier ten andere het volledig programma STAD YPER ZAAL VICTORIA-PALACL St-Jacobstraat Bureel om 7 uur Eerste kamp om 8 uur GROOTE GALA ingericht door Promotor Billiet met de medewer king van Boxing-Club Yper en de Vereenigde- Boksers onder toezicht van den B. B. B. Groote Hoofdkamp over 10 x 2 5 onsen 57 kgr. Vlamertinghe 59 kgr. Moeskroen Liefhebberskampen Yper-Moeskroen over 6x28 onsen.. VERCOUTER tegen VANDERGINSTE- 57 kgr. Yper 56 kgr. Moeskroen Over 4x28 onsen Buy se, 67 kgr. Yper tegen Vanoutrive, 66 kgr. Moeskroen. Carlier, 54 kgr. Yper tegenJuvenet, 54 kgr. Moeskroen- Claeys, 52 kgr. Yper tegen Geiregat, 50 kgr. Moeskroen Delbaer, 48 kgr. Meenen tegen Declerck, 52 kgr. Moeskr. Blanckaert, 68 k. Woesten tegen Steelant, 68 k. Moeskr. Prijzen der PlaatsenRings 10 fr. Eerste 7 fr. Tweede 5 fr. Volksplaatsen 3 fr. Kaarten op voorhand te bekomen in het lokaal Cour St" BarbeVeemarkt, alsook in Café des FleursStatiestraat, Victoria PalaceSt Jacob straat, al te Yper en De Gouden Leeuw bij Pottilius, Vlamertinghe. MAAND JULI GeboortenAdam Monique, d. v. Gérard en Gabrielle Deconinck. Decrock Agnès, d. v. Cyriel en Juliana Dejonckheere. Delmotte Georges, z. v. Jules en Juliana D'hondt. Verbiest Raphaël, z. v. Achillis en Martha Alliet. Milleville Marcella, d. v. Maurits en Antoinette Vervisch. OverlijdensHuyghe Jeröme, commissionaris, oud 54 j., echtg. van Gabriëlle Bossue. Taffein Louis, rustend brievenbesteller, oud 63 j., echtg. Marie Ceriez. Alliet Marie, oud 29 d., d. v. Maurits en Zoé Vanden Heede. Bekaert Maurits, molenaar, oud 34 j-, echtg- Irma Dehaudt.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 16