Heropening der Scholen SCHQOLBEHOEFTEN Drukkerij Dumortier HARTEN-DRIE 34, Boterstraat, Yper. 14-9-1935 Het Ypersche- 2e Bijvoegsel-La Hégion d'Ypres N° 24 KOOPT UWE IN DE OUDGEKENDE Alle school- en teekengerief Woordenboeken van alle talen Vulpennen van alle prijzen De grootste keus De beste kwaliteit De voordeel igste prijzen Mengelwerk van Het «Ypersche» - N' 7 van BERTA RUCK Vertaald door F. Van Velsen Schilders Aannemers Drukkers Timmerlieden Garagisten Tapitsiers Winkeliers vraagt onze prijzen. Cyr. TAVERN I ER-VAN UXEM 29, Vandenpeereboomplaats YPER Tel. 357 (Vervolg) IV Een welkome ontvangst Onthutst en verward reed hij naar Rustenburg. Papa Gansenhurst had een optrekje gebouwd van beton dat viermaal te groot was om aan spraak op zijn naam te kunnen maken. Hij had een lange oprijlaan laten aanleggen welke aan beide zijden door pas geplante boomen en ma gere heesters werd geflankeerd. Van af den straatweg zag men het huis in al zijn nieuwheid en grauwheid als een monument van smakeloos heid met datum, opschrift, draken onder goten en balkons, randjes, krulletjes en al het leelijks dat voor geld te krijgen is. In de oprijlaan ontmoette Billy een heele kudde witte truien en goudblonde hoofden. Het waren allemaal jonge Gansjes allemaal meisjes allemaal knappe snuitjes en allemaal goudblond. Billy wist niet hoeveel zusjes Lily had wel veel, want hier waren er zeven of acht dat was niet met zekerheid uit te maken want zij renden als een troep gezonde biggetjes van het eene eind naar het andere. Zoodra zij het witte auto'tje gewaar werden, hief de heele kudde van wit en geel een eenparig welkom aan. O,daar is mijnheer Somers Dag mijnheer Hoe maakt U het Daar is mijnheer Somers met z'n auto Gauw Elsie, ga eens dadelijk Lily waar schuwen, toe gauw Een uit de kudde pijlde weg en twee of drie renden haar achterna, dwars door het geboomte, met het kennelijk doel, den weg naar de achter zijde van het betonpaleis te bekorten. Het over schietende half dozijn begeleidde de langzaam voortrijdende auto, handen wuivend en hun blauwe kijkers vriendelijk op den bezoeker ge richt. Een huisknecht van praehistorische afmeting, waarbij Billy, die zes voet twee duim mat, een middelmatig jongmensch scheen, deelde hem mede, dat miss Gansenhurst achter in den rozen tuin was, en wees hem den weg er heen. Billy wandelde door een berceau en kwam door een zijopening in het met zorg aangelegde rosarium, doch dat door smakeloos naderhand aangebracht latwerk en tweedehands bloemvazen een geheel vormde, niet ongelijk aan een achter scherm van een negentiende rangs schouwburg. En daar temidden van al die bloemenweelde stond Lily, geheel in 't wit en een wittezonnehoed op met blauwe linten. Zij schitterde van jeugdige levenslust, toen zij Billy zag aankomen èiXr^nde hem in haar bak- vischjesonbevangenheid tegemoet. Ze gevoelde zich ook zoo gelukkig Het leven lachte haar zoo blijde toe. Kijk eens wat een hemelsch weer, juist weer, om pas verloofd te zijn. En zag zij er zelf ook niet goed uit. Was het geen echte verlovingsjapon, die zij aanhad Veer tien dagen geleden was zij achttien geworden en nu was zij werkelijk verloofd met dien knap pen luitenant Ben je daar eindelijk riep zij hem onder het rennen toe. Ik dacht, dat je weer verhinderd FIRMA Depot der DE KEYN Grs Fabrieken KLEUREN VERNISSEN LAKKEN INKTEN BORSTELS OLIËN, enz. was. Hoe gaat het er mee, Billy. Toen was zij bij hem. En wat gebeurde er toen Nog voor de jonge luitenant kon vermoeden, wat miss Gansenhurst van plan was te doen, had zij haar smalle handjes op z'n schouders gelegd dan gaf zij hem met een opwaartschsprongje, zooals een kind naar een appel springt die bui ten z'n bereik hangt, een hartelijken frischklin- kenden zoen op z'n wang. Omgeven door deze heerlijke rozenweelde, stond Billy daar schuw te staren en bedremmeld rond te kijken. Hij had wel onder den grond wil len kruipen 't Was om gek van te worden een groot kwar tier geleden werd hij door zijn verloofde abso luut genegeerd en nu dit weer Billy was geen suffer en zijn vrienden zouden van hem niet getuigen, dat hij een dooie dien der was, maar zooiets had het luitenantje toch nog nooit ondervonden. Wat kan de aanleiding zijn dacht hij, dat dit kind, dat pas van school is, zich zoo tegenover mij gedraagt Ik zelf heb er toch nooit aanlei ding toe gegevenHoe durft zoo'n brutaal nest mij te kussen Het brutale nest had inmiddels haar arm door den zijnen gestoken en troonde hem mee in de richting van het huis zij babbelde vroolijk, ter wijl zij onder de berceau van rozen doorliepen, geheel onbewust van den gemoedstand van haar minnaar. Zij plukte een mooien rooden rozen knop af en stak hem, met een verliefden blik opwaarts, in zijn knoopsgat. Billy had nog geen woord gesproken de brok die hij in z'n keel voelde, leek hem zoo groot als een kokosnoot. Wat scheelt er aan Je bent zoo stil als een muis en,zoo stijf als een pook», zei ze met pla gend stemmetje en een glimlachje dat 99 procent jongelui in vuur en vlam gezet zou hebben. Billy hield zich zoo stijf als een beweegbare schietschijf op het schietterrein en zwoer bij zichzelf, dat hij nooit meer in de argeloosheid van een meisje zou gelooven, dat iemand met on schuldige blauwe oogen eerlijk recht aankeek. Dit was als algemeene regel niet zoo'n slechte conclusie, maar ten opzichte van de kleine Lily was het een wreede onrechtvaardigheid, want zij was werkelijk even onschuldig als zij er uit zag. Wat drommel moet ik tegen dat lastige kind zeggen piekerde Billy. Zij moest neen, zij is toch te oud om over de knie te leggen Zij moest in haar kamer worden opgesloten, zoo als in den goeden ouden tijd werd gedaan en een week op water en brood gezet worden. Ik zou haar wel mores leeren. Dat is juist wat zij noodig heeft. Na deze inwendige ontboezeming vond Billy zijn spraak terug, tenminste een fractie, want hij gend vroeg hij aan zijn gezellinWaar is je mama O, mama is in het salon antwoorddde het betooverende schepseltje naast hem ernstig maar zij verwacht ons vooreerst nog niet. Zij zal met de lunch niet op ons wachten. Toen ik ver telde, dat je zou komen, zei ze, dat ze veronder stelde, dat het wel hetzelfde gedoe als met Phyl lis en Cecil zou worden. Phyllis, moet je weten, is mijn nicht, die hier met haar fiancé met Paschen heeft gelogeerd en als het etenstijd was, waren ze nergens te vinden. Ze waren altijd uit wandelen geweest en natuurlijk verdwaald. Ma zei, dat ze aan dat gescharrel al tamelijk gewend was. GescharrelWerden er op Buitenrust derge-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 13