A. Stevens - Vandermarliere K0FFIES en CHICOREI met PREMIEN Christiaens Devolder KortrijK KOSMOS AUTOCAR-RE IS Kachels Cuisi nieren Luxe Haarden (feu continu) Te koop in allo goede winkels. - PremiedepotG. Laroye, 20, Boomgaaidstraat, Yper. Wie nog wil genieten van een EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE vóór het sluiten van het reisseizoen, laat zich dadelijk inschrijven voor een der hiernavolgende prachtige ritten KOSMOS TOERISME YPER Grcote Markt, 26 Telef. 515 Alle slag van te verkrijgen aan de voordeeligste prijzen Aeerniarkt, YPER. LUXEMBURG - BRUSSEL 3 dagen 350 Fr. Afreizen op 14-21-28 September, en 5-12 October. RIJNLAND 5 dagen 685 Fr. Afreis op 22 September. LOURDES 9 dagen 1500 Fr. Afreizen op 14 en 30 September. ZWITSERLAND 7 dagen 1375 Fr. Afreis op 28 September. NICE 12 dagen 1950 Fr. Afreizen op 28 September en 12 October. LOURDES 11 dagen 1795 Fr. Afreis op 20 September. In al de hierbovenvermelde prijzen is begrepen vervoer, hotel, drank en drinkgeld (in de hotels). Wekelijksche afreizen naar de Tentoonstelling Brussel tot 30 October. Vraagt inlichtingen en prospectussen bij lijke uitdrukkingen gebezigd in tegenwoordig heid van zoo'n jong dingEnfin, na dien kus kon niets meer verwondering bij Billy wekken. Met inspanning vermande hij zich en vroeg haar op beleefd zakelijken toon zooals hij links, rechts commandeerde Hoe staat het met den sportwedstrijd of eh de tennismatch De wat Nu ja, 't was toch zoo iets. Of was het mis schien over een bal Zoo'n bal in den voorzomer is wel aardig. Zijn stem klonk tamelijk onver schillig. Aardig Haar blauwe oogen peilden diep in de zijnen en zij gaf een drukje met haar vin gers op zijn arm.« O, maar ik kan mij niet voor stellen, dat ooit een bal bij dat van eergisteren kan halen, Billy Toen hij zijn mond wilde openen, vervolgde zij: En pa nam het reuzengoed op. Ik stond er zelf verbaasd over, want je moet weten, pa heeft z'n heele leven altijd maar aan een ding gedacht geld verdienen. Ik dacht, dat hij eigenlijk ner gens anders aan kon denken. Menschen als pa doen dat meest allemaal, dacht ik. Maar neen, hoor Geld kan niet alles zei hij. Heusch, dat zei hij. Met geld is alles te koop als je het koo- pen kan en in sommige gevallen doet stand meer dan geld, dat verzeker ik je», zei hij, «vooral nu!» Billy wiens mond zich bij dit relaas had geslo ten wilde wat zeggen, maar hij kreeg geen kans er een woord tusschen te krijgen. «Ja, ik geloof, dat pa er bizonder mee ingeno men isvervolgde het argelooze bakvischje, maar ik denk, dat ma er wel de hand in gehad heeft. Zij is het, die pa altijd een beetje op zweept 't dient nergens toe, om te doen schijnen of pa van hooge komaf is, want dat is hij niet. Doch mama was eerzuchtig, speciaal ten opzichte van ons meisjes. Op mama's aandringen heeft hij zich uit zaken teruggetrokken en dit huis ge bouwd. Pa zou even tevreden geweest zijn in ons oude huis te Wigan maar mama zei Neen, de meisjes moeten conversatie hebben en bij voor keur niet met zakenmenschen.Ma is er altijd dol op, om in de kranten de familieberichten te lezen lady zus of zoo en lord die of dat of de hoogedelgestr. heer A of B heeft een rustigen nacht gehad. Lily is nu bijna zestien jaar zei mama en ik vind het noodig, dat ze voorname kennissen krijgt. Gedurende al dit geratel wist Billy niet, of hij op zijn hoofd of op zijn voeten stond en nog min der begreep hij, wat hij met die huiselijke aan gelegenheden en moederlijke eerzucht van mama Gansenhurst te maken had. Mama wist, dat je moeder van hooge afkomst was en van je andere familie wist ze ook alles ik weet, dat ze bij den notaris informaties heeft genomen. O ja, dat is waar ook, wat is er een brand bij den notaris geweest hè Net toen jij bij hen te eten was. De slagersjongen vertelde aan onze meid, dat mevrouw Halliday niet uitge praat kwam over jouw moed en dat jij hun le ven had gered. Wat ben ik trotsch op je, Billy Toen pa hoorde, dat het reservoir was gespron gen, wilde hij er met alle geweld heen. Als er iets van dien aard in de buurt aan de hand is, moet pa er altijd zijn neus in steken en of ma dan al zegt, dat zoo iets niet past voor een ren tenier, het geeft niets. Ik denk, dat hij nu nog bij den notaris is, om hem aan te raden hoe alles gerepareerd moet worden. Het zou me niets ver wonderen, als hij zelf naar den timmerman, met selaar en loodgieter was gegaan, om ze dadelijk aan het werk te zetten en desnoods een handje mee te helpen, want hij is al van half negen af weg Zij hield even op, om adem te scheppen en ging toen door, maar over een heel ander on derwerp. «We krijgen koude kip met sla en aard beien met slagroom. Houd je daar ook zoo van Ik ben er gewoon dol op. Willen we maar naar binnen gaan en aanvallen Verloofde menschen moeten toch ook eten niet waar Wat zei ze Verloofde menschen Verloofden echo'de Billy, verschrikt stil houdend, waardoor hij uit den greep van haar vingers los kwam. Wie spreekt er van verloof den Hij sloeg haast dubbel bij de gedachte, dat dit meisje al iets wist van zijn huwelijksaan zoek bij Nora Wynne-Pritchard en hem nu al een verloofd mensch noemde Zij vervolgde op haar vorige vlugge manier Nu ja, ik weet wel, 't is nog niet publiek. De familie gaat voor, zooals ma zegt. Maar zei ze terwijl ze met een verleidelijk glimlachje een stap naar hem toe kwam, ik hoop, dat je het toch gauw bekend maakt. Dat is veel leuker, vind je niet Glimlachend stak zij hem haar blozend kopje toe, alsof ze verwachtte, dat hij haar een kus zou gevenOf was hij dwaas genoeg om dat te ver onderstellen Of was zij zoo dwaas Billy maakte een eind aan de onbegrijpelijke en onmogelijke situatie. «Zeg, wilt U een oogenblikje naar mij luiste ren, miss Gansenhurstbegon hij. Het schijnt, dat er een misverstand bestaat. Mag ik U een paar vragen stellen, alvorens wij verder gaan Zeker, wel, mijnheer Somerslachte zij koket. Vertel mij dan eerst, wie heeft U iets over die verloving gezegd Wie mij er iets van gezegd heeft herhaalde zij. Ja Lily stond paf. Wie mij er iets van verteld heeft Maar lieve hemel wie zou er mij iets van gezegd hebben Hij dachtDat kan niemand anders dan Nora gedaan hebben. Onmiddellijk daarop vroeg hij aan het verraste, onschuldige babbelkousje, dat voor hem stond Heeft U na het bal miss Nora Wynne-Pritchard nog gesproken Lily liet een rozenknop, dien ze in haar hand had op den grond vallen. Miss Nora Wynne- Pritchard Neen, ik heb niets van haar gehoord of gezien. Hoezoo Hoezoo herhaalde hij scherp. Dus U hebt haar niet gesproken Over welke verloving hadt U het dan Ofschoon eenigszins geërgerd over deze be lachelijke vraag stootte zij lachend uitWel, natuurlijk over onze verloving Onze Ja, natuurlijk, gekke jongen, onze verloving», lachte zij vroolijk. Jouw verloving met mij en mijn verloving met jou Zij was stil blijven staan om de gevallen roos op te rapen en zag daardoor de ijselijke uitdruk king niet, die op zijn gelaat verscheen, toen hij dit hoorde. Wist je dan niet, dat ik er met papa en mama over gesproken heb babbelde zij voort, terwijl zij een blaadje uit de opgeraapte roos trok. Billy z'n mond stond onfatsoenlijk wijd open, maar er kwam geen geluid uit. Verboden nadruk. 't Vervolgt. VRAGEN EN AANBIEDINGEN VAN PER SONEEL plaatst men met succes in onze rubriek KLEINE AANKONDIGINGEN b'j Drukkerij DUMORTIER, 34, Boterstraat, 34, Yper

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14