VELOSPORT Wielrijders 'SALVATOr Concert - Apéritif Apéritif - Concert 6 Wilt U uwe Verlofdagen aangenaam doorbrengen, KOOPT een RIJWIEL- het vermaard merk. Tous les Dimanches de 11 h. 30 1 h. 30 k l'HOTEL BRISTOL 29, Rue de Dixmude, 29, Ypres- Alle Zondagen 11 u. 30 tot 1 van af 11 u. 30 tot 1 u. 30 Deze week is het de algemeene aanval om nog *ijn kermiskoers te kunnen geven. Immers, met de week uitstel naar aanleiding der dood van H. M. de Koningin Astrid en, anderzijds, door de intrede van het voetbalseizoen, is iedereen haastig om zijn koers nog te laten verrijden. In Frankrijk had men de Lan- denprijs of een koers tegen 't uurwerk, waarin Magne Antonin prachtig won. De Caluwé, Rebry, G. Deloor, Lowie hebben er, buiten den eerstgenoemde, geen pot ten gebroken. Het was de kloeke Magne, die het haalde tegen den vurigen De Caluwé die, na Ronsse, toch de beste hoop schijnt te zijn, welke België op internatio naal terrein kan te berde brengen. Maar Magne scheen nogmaals onoverwinbaar en op het laatste dwong hij als groot kampioen de zege af met ettelijke minuten voorsprong. Uitslag1. Magne Ant., in 3 u. 50.452. De Caluwé, in 3 u. 54; 3. Montero, 3.54.54 4. Rossi, 3.57.085. Mithouard, 3.57.106. Richard, 3.57.597. Fournier, 3.58.45 8. Bertali, 3.58.59; 9. Garcia, 3.59.43; 10. G. Deloor, 4.00.17; 12. Rebry, 4.01.18; 14.Lowie, 4.03.17. Zoodat de genaamde specialisten nog al wat gehavend uit den strijd kwamen en, integendeel, mannen als Montero en Rossi bewezen van elk alleen hun slag te kunnen slaan. Tusschendoor had men in eigen land de Groote Prijs van Deurne, waar de Hollander Middelkamp, nu waar lijk in groote forme, bewees dat er met hem af te rekenen valt. Jeroom France zou ook nog zijn oogst willen opdoen, vooraleer een heelen winter bij zijn bakkersoven in stilte te kunnen mediteeren. Uitslag1. Middelkamp, 165 km. in 4 u. 262. France Jeroom 3. Ant. Loncke4. Michaux 5. Rombouts 6. Debruycker7. Robus, op 1 min. 408. Palmans 9. Heeren10. Verdyck L, En lijk we nu ten volle in de kermisprijzen zitten, WAS hét de beurt aan Doornijk die er aan hield de Rondemannen te verwelkomen. In dien koers, waaraan Ghisquière deelnam, veroverde Romain Maes de zege vóór Dignef, Vervaecke, Braeckeveldt, Gardier en Ghis- «juière. Deze laatste namen een ronde op Wierinckx, S. Maes, Debruycker, Decroix en Hardiquest. Uitslag1. Rom. Maes, 14 p. 102 km. in 3 u.2. A. Dignef, 12 p.3. FeL Vervaecke, 10 p.4. Braeckeveldt, 9 p.5. Gardier, 7 p.6. Ghisquière, 4 p. Op 1 ronde 7. Wierinckx, 4 p.8. S. Maes9. Debruycker10. De croix 11. Hardiquest In. Sweveghem, het sportieve dorp van Marcel Kint en Planckaert, namen Maandag 33 renners het vertrek en, ja waarachtig, de 2 dorpsgenooten haalden in de bovengemelde orde de 2 eerste prijzen binnen, voorzeker wel tot groote vreugde van hunne talrijke supporters. Ghisquière, welke ook deelnam aan de le groote ont snapping, viel plat als de koers een beslissende wen ding nam, en, 't zij hier terloops gezegd, er zijn zeker geen renners welke meer met de onkans hebben af te rekenen dan Fons. Anderen zouden het sinds lang reeds hebben stilgelegd, maar hij houdt moedig vol, en toch xal hij eens de vruchten plukken van zijn koppig vol houden. Uitslag1. Kint Marcel, 130 km. in 3 u. 512. Plan ckaert Ernest, op 1 m. 503. Wynants, op 2 min.4. Eaevens, op 2 min. 105. Roosemont6. Goessens7. Vermassen8. Desmet (Desselghem) 9. Decorte10. Deputter. En om den opsluit te vieren van al de groote en bij zonderste koersen van het jaar, deed het Feestcomiteit van Brasschaet, na al de kampioenschappen die er be twist werden, Parijs-Brasschaet loopen. Deze koers werd veroverd door Jan Wauters vóór Michel Catteeuw van Wervick Velen zullen voorzeker aardig opgezien hebben en wisten niet dat er in dien Wervickschen hazewind zooveel fond zat. Uitslag1. Jan Wauters, 483 km. in 14 u. 41.37 2. Catteeuw Michel, op 3 min. 423. Dictus, op 9 min. 37 4. Louyet5. Deloor 6. Duerlo7. Kemp. Horemans 8. Schepers9. G. Deloor 10. Hardiquest. Middelerwijl reed men op de 8 van Brasschaet een koers, waar 147 renners aan deelnamen en die door het slimme en rappe Billietje puik gewonnen werd. Wanneer die zich toelegt op de baan, dat de groote bazen hem maar in 't oog houden. UitslagBilliet, 165 km. in 4 u. 25.33 2. Seynaeve 3. Dhooge4. Meeuwis 5. Van Theemsche6. Middel kamp 7. Segers 8. Raes M.9. Rombauts10. Wie rinckx. Kruishautem had gaarne eens zijn Van Bruaene's en Lowie aan 't werk gezien, en een eigen koers kon die supporters geen schooner gelegenheid geven. Ghisquière nam er nogmaals deel aan. De derde keer zou misschien de goê keer zijn, maar nogmaals, na een puiken koers tijdens denwelken hij verscheidene malen wegliep, had hij met onkans af te rekenen en moest hij met de 10" plaats tevreden zijn. Uitslag1. Braeckeveldt, 110 km. in 3 u. 202. Ex aequo Clapdorp en Verlinden4. Arm. Van Bruaene 5l France Jerome 6. Noterman, op 7 min. 107. Van Snick 8. Van Slembroeck 9. Degeeter 10. Ghisquière 11. Regels 12. Wynants. In 't buitenland en namelijk in Bazel veroverde Mal- mesi het Criterium vóór Bula, Bucchi, Geyer, Rinaldi en Erne. Jan Aerts eindigde 20= en Gamier 22e. Donderdag had men het klassieke baankampioen- schap van Vlaanderen te Coolscamp, waar 84 deelne mers startten en Fons Ghisquière nogmaals prachtig reed. Hij ontvluchtte, na de eerste schermutselingen, het peloton, in gezelschap van Braeckeveldt en de groep Lowie, J. Vervaecke en Knockaert moest hard en lang jagen eer ze hem inliep. De zege werd ten slotte behaald door Marcel Kint, welke het prachtige stukje uithaalde Fred Haemerlinck in den sprint te vloeren, wat velen aardig zal doen opzien, en hen aanmanen zal voorzichtig te zijn als ze met den Sweveghemnaar In de laatste meters komen. Uitslag1. Marcel Kint, 104 km. in 2.382. Haemer linck, op i lengte 3. Billiet4. Vandenbossche5. Mid delkamp 6. Reyns7. Janssens8. Van Hassel9. Braeckeveldt; 10. J. Vervaecke, Decroix, Raes, Bonduel, Baert, Cnockaert. De Onafhankelijken In Antwerpen bewees Demondt dat hij een sterke belofte is, er. dat zijne zege in de Ronde van België aan geen toeval is te wijten. Uitslag1. Demondt, 140 km. in 3.552. Vinck, op 55 sec.3. Janssens 4. Cools 5. Van Osta 6. Noens 7. Huybrechts 8. Demeyer9. Grootaert10. Vrydags. In Leuze kwam de goede Pirmez alleen toe vóór (Charlet, Davister, Deffet en Destrée. Uitslag 1. Pirmez, 125 km. in 3.28 2. Charlet, op 50 met.3. Davister4. Deffet5. Destrée 6. Gahy. In Fleurus was Joly de sterkste man van het geheele lot, en versloeg er Wilmot, Smets, Vandenberghe en Marcel Georges. De koene Heernaert, welke ongeval had, was 7'. In Bressoux werd eindelijk een zege behaald door Donnay, welke er Hoebrechts, Pire, Verhaegen na zich liet. In Brussel-Nevele, waar 41 renners het vertrek na men, was Maurice Van Herzele de haastigste om 19 renners in den sprint te vloeren. Uitslag1. Van Herzele, 120 km. in 3.10 2. Reuten, op 2 met.3. Vandermeersch, op J lengte 4. Degraeve 5. Beimaert6. Muls 7. Decoster 8. Dumont9. Van Hoorebeke10. Johan. En eindelijk de koers van Gits, waar aller oogen ge richt werden, voor het veroveren van de trui en den titel van baankampioen van Vlaanderen, op het kind der streek, Miel Vandepitte van Hooglede, die er machtig op is vooruitgegaan en veel belooft voor de toe komst. Miel heeft de verwachtingen der vele aanwezi gen niet beschaamd, en streed er als een losgebroken leeuw. Maar de fatale bandbreuk deed hem uitscha kelen, op 't oogenblik dat hij reeds den palm zoo goed als zeker was. Nu was het Grysolle die den ln werd, maar Berten Bekaert trok de trui aan, en verdedigde die in Coolscamp in de kategorie der profs. Uitslag1. Grysolle, 100 km. in 2.39 2. Bekaert Alb. 3. Vandenberghe M.4. Denys Gaston5. Pyncket 6. Volcke7. Desmet8. Vandepitte9. Devos10. Scherpereel. In Marcke haalde Fabris een schoone zege en legde de 147 km. af in 4u. 13, vóór Marchand, 't Jean, Donnay, Joly en Bertrand. De Juniors Hoera voor onze vertegenwoordigers Woets, Storme en Cappoen die zich deze week zoo flink hebben ge dragen. Woets kwam Zondag den ln toe in Komen en was Maandag ,2e in Nieuwpoort. Cappoen behaalde den 4" in Komen en den 3n in Nieuwpoort, wijl Lucien Storme le was in een 110 km. koers te Marchiennes (N. Fr.). Of we dus reden hebben om overtevreden te zijn over onze 3 ex-beginnelingen, van wien we het wel aan de Juniors voorspelden dat ze met die 3 kleppers miserie gingen hebben. Proficiat, jongens, en nog vele zulke. Uitslag Komen1. Alb. Woets, 100 km. in 2.532. Pannekoucke, op 30 met3. Lecluyse, op 3 min.4. Cappoen, op 5 min. 30 sec.5. Balduck 6. Riethaeve 7. Delchambre8. Lacante. De 8e plaats van Maurice Lacante is ook hoogst ver dienstelijk en Maurice zal algauw den tert en de ge woonten der oudere kategorie overgenomen hebben. Goed zoo, Maurice. Uitslag Nieuwpoort1. Rich. Depoorter, 90 km. in 2.152. Woets Albert, op 30 sec.3. Cappoen R., op 2 lengten4. Lingier5. Tack 6. Pylyzer. Albert en Remi hadden samen een ontvluchting of twee beproefd, maar men liet ze niet verre los, en wanneer ze schenen te zullen slagen kwam de ketting van Cappoen zich er mee moeien. Uitslag Marchiennes (Noord) 1. Luc. Storme, 110 km. in 2 u. 512. Gilles 3. Cotteris 4. Gorez5. Schore 6. Motteau7. Delille 8. Durnez9. Coisne. Proficiat, Lucien, en 'k ken er eenige van over de grens die zullen tevreden geweest zijn. Donderdag reden Woets, Lacante en Cappoen in Westkerke, en wijl 2 eerstgenoemden door ongevallen moesten opgeven, want anders zouden ze voorwaar het bijltje er niet bij neerleggen, reed Remi prachtig weer om 3e. Proficiat Remi, maar ge zult wellicht eens moeten een le meebrengen, kwestie van den dokter en den baas van 't Vijverhuis een aangenaam uurtje te laten beleven. Uitslag 1. Marc. Van Houtte, 85 km. in 2.18 2. R. Van Eenaeme, op 20 m.3. Cappoen, op 50 met.4. Van Couillie 5. Vroman 6. Catrysse 7. Maur. Van Houtte 8. Pylyser9. R. Depoorter10. Tack. De Beginnelingen waren Zondag in verscheidene plaatsen aan den slag, en hun bekomen uitslagen toonen aan dat zij goed hun streng trokken. Verbeke Jerome trok naar Kemmel, waar hij als eenige stadgenoot mededong, en veroverde er de 3e plaats in den sprint, op een peloton van 7 renners. Berton van Woumen won er den palm. Uitslag1. Berton 2. Vennin 3. Verbeke J., Yper 4. Inion 5. Noyelle 6. Dezeure. Klassement na de 2 ritten (de le rit werd Donderdag verreden). 1. Berton, 3 p.2. Vennin en Verbeke J., elk 6 p.4. Inion, 11 p.5. Dezeure, 14 p.. In Reninghe, waar Litière F., Degraeve M. en Salomé naar toe trokken, was het Moerman van Woesten, die de overwinning behaalde vóór Litière en Hendrickx. Salomé liep er 5e en Degraeve, die bandbreuk leed, 7e. Uitslag1. Moerman 2. Litière, Yper 3. Hendrickx 4. D'Herdt5. Salomé, Yper6. D'Alleine 7. Degraeve, Yper; 8. Mouton 9. Barbier; 10. Suflfys. In Rousbrugge was het Merlevede die den palm stekte vóór onzen stadgenoot Lantsheere, wijl Albert Muylle, die eveneens een prachtigen koers deed, 4'- bolde. Uitslag: 1. Merlevede; 2. Lantsheere, Yper; 3. Dè- ryeke4. Muylle, Yper5. Boudry6. Vermeersch, Yper 7. Knockaert, Yper 8. Versaevel, Yper 9. Deloz; 10. Scherpreel. Op het gehucht Kanon muisde Adriaan Turck er alleen van onder en kwam met grooten voorsprong over de eindmeet gebold, vóór Bordeaux (Zillebeke) en Bataillis (Gheluvelt). Prachtig gewrocht Adriaan. Maandag trokken Litière, Degraeve en Verbeke naar Komen om er een koers van 65 km. te betwisten, die gewonnen werd door D'Alleine. Litière Florent was in een ongelukkigen dagin de voorlaatste ronde deed hij een val, maar kon niettemin na een prachtige in spanning den hoofdgroep vervoegen. In den eindspurt, waarin hij zich 3e klasseerde, deed hij opnieuw een val veroorzaakt difor een onvoorzichtigen toeschouwer, juist aan de eindstreep. Florent kwam er nog goedkoop van af, maar de man waartegen hij botste, moest in een nabijgelegen woning verzorgd worden. Degraeve en Verbeke die een prachtigen koers deden bolden respectievelijk 4C en 7». Uitslag1. D'Alleine2. Cornil3. Litière 4. De graeve 5. Vercaigne 6. Verkamer7. Verbeke. Turck, die in Poelcapelle mededong, kon er zich, na een verdienstelijken koers geleverd te hebben, 3e klas seeren. Hendrickx van Aertrycke won den koers voor Sercu. Onze renners, die Dinsdag in Poelcapelle aan den start verschenen, stonden daar voor een harde karwei, want daar zaten nogal vele prima kracht beginnelingen. In het begin van den koers ontsnapten Deman, Verbeke, Salomé en Bouttlegier, maar werden in de laatste 10 km. ingeloopen door D'Herdt, Derue en Degraeve, zoodat de eindspurt door een peloton van 7 man werd betwist. Deman won nipt den koers vóór D'Herdt en Verbeke, die schier alle 3 gelijk de eindmeet overvlo gen. Turck en Litière gaven den strijd op door band breuk. Uitslag1. Deman 2. D'Herdt, op i wiel3. Verbeke J., Yper, op een banddikte 4. Salomé, Yper5. Derue 6. Bouttlegier 7. Degraeve 8. D'Alleine 9. Vantomme. 10. David. Donderdag trokken onze beginnelingen naar Oost- Vleteren om er een koers van 85 km. te verrijden. 41 renners namen er het vertrek. Deze koers werd zeer hard betwist, want bij iedere ronde waren het telkens nieuwe renners die uitliepen. In de laatste ronde was de stand als volgtDegraeve en Berton op kop, gevolgd op 50 m. van een peloton van 5 renners, namelijk Ver beke, Salomé, Litière, Turck en Hendrickx. De andere volgden ver in den achtergrond. Jammer genoeg viel Verbeke J. plat, en moest eenige honderdtallen meters te voet loopen wooraleer hij een velo kon krijgen zoodat hij aldus een schoone eereplaats kwijt speelde. Intusschen klopte Maurice Degraeve Berton afgetee- kend in den sprint Proficiat Maurice, deze overwinning hebt ge waarlijk verdiend, want ge hebt er heel hard voor moeten strij den. Salomé en Litière plaatsten zich respectievelijk 4e en 5' en Verbeke kon niettegenstaande zijn band breuk den 7" prijs inpalmen. Albert Muylle en Versae vel gaven den strijd op. Uitslag1. Degraeve, Yper2. Berton 3. Tack 4. Salomé, Yper5. Litière, Yper6. Hendrickx 7. Ver beke, Yper 8. D'Herdt9. Vandenbulcke 10. D'Alleine- VETERANENKOERS TE YPER Voor de eerste maal dat dergelijke koers plaats had,, is alles nog zeer vlot van stapel geloopen. Niet min dan 29 renners lieten zich inschrijven. De oudste vertrokken om 15 u. 10 en die waren Vermote Leopold, Coppens Leon en Gryffon Emile. 3 minuten later vertrok een groep van 40 tot 50 jaar, een peloton van 12 man waar onder we Debeer Jos., Jacques en Pype vinden. Na 3" minuten wachten vertrokken de laatsten t.t.z. deze van 35 tot 40 jaar, waaronder de winnaars. De koers was zeer aantrekkelijk en gezien het aantal toeschouwers mag deze wedstrijd een zeker succes genoemd worden,, want volk was er bij de vleet. Maar het toppunt was de aankomst van den ouden crack Vermote Leopold, die al gegeven heeft wat hij kon en onder ons gezegd een- De overwinnaar der Veteranen, Costeur prachtigen koers gereden heeft, alsmede van zijn ver- trekkingsmaat Coppens Leon, die insgelijks een verdien stelijken koers heeft gedaan. In alle geval, gezien den bekomen bijval van dezen koers, verhopen wij dat de inrichters Leopold Beddeleem en M. Flepts het bij deze eerste maal niet zullen laten en ter jarent zullen herbe ginnen. Ziehier den uitslag 1. Costeur2. Merville 3. Meernhout4. Jacques r 5. Pype6. Vandevyver7. Slosse8. Knockaert9— Duprez 10. Brouwer. donné par M Albert De Hollander Accordéoniste Virtuose gegeven door M. Albert De Hollander- Virtuoos Accordéonist in het HOTEL BRISTOL 29, Dixmudestraat, 29, Yper..

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6