VELOSPORT 6 ■prelgericht schot in corner. Van den anderen kant moet Clauws zich opstellen om zendingen van Ververeken onschadelijk te maken. Na een zesden corner genomen te hebben, wordt Sweve- ghem nu in zijn kamp terug gedreven, ofschoon de Yperlingen met den regen in 't gezicht moeten optreden, geven zij nu goed door. Clauws onder scheidt zich op verscheidene schoten, komt ge past tusschen op vier hoekschoppen en weet de 1-0 stand voor Yper tot aan de rust te behouden. Bij de herneming stelt Sweveghem zich dade lijk aan 't werk om den gelijkmaker binnen te krijgen, maar ons achtertrio is vandaag niet te spreken. Op corner ons toegestaan zendt Michel boven. Maar het is alleenlijk uitgesteld. Molein is er van onder gegaan en schiet op den keeper, die laat ontglippen, Gauquie is er seffens bij en nummer twee ligt in 't net aan de 10® minuut. De bezoekers geven het niet op en, niettegen staande de regen nog dikker begint te vallen, blijft de partij verder boeiend. Drie hoekschop pen brengen hun niets op. Ossieur zet Michel aan 't loopen, die prachtig voorschotelt en Molein heeft geen moeite om den pas te benuttigen en Clauws voor de derde maal het nakijken te geven aan de 15® minuut. Daar de sportkringers zien dat hun pogingen niets aan den dijk brengen, en daar de rood-witten van hunne zege verzekerd zijn, verslapt het spel een weinig. De regen belemmert al meer en meer de bewegingen van de spelers en, na nog langs weerskanten een hoekschop te zien toestaan, wordt het einde weldra gefloten met een prachtige overwinning der lokale spe lers. Morgen trekken onze mannen naar de Noord kust om de ploeg van Knocke te ontmoeten. Daar de wedstrijd tegen ex-promotianen doorgaat en gezien de verre verplaatsing, is de taak, die onze jongens opgelegd wordt, ver van gemakkelijk. Doch, daar zij dit jaar besloten zijn op vreemde velden betere uitslagen dan verleden seizoen te verwezenlijken, zullen zij zich met vollen moed in den strijd werpen om een heerlijk resultaat in de wacht te slepen. 2® Afdeeling F. C. Roeselaere 2 2 0 0 5 1 4 F. C. Iseghem 2 2 0 0 5 2 4 Stade Moescroen 2 2 0 0 6 4 4 R. C. De Panne 1 1 0 0 4 3 2 F. C. Heyst 2 1 1 0 10 4 2 C. S. Yper 2 1 1 0 5 4 2 S. K. Roeselaere 2 1 1 0 4 4 2 S. K. Sweveghem 2 1 1 0 2 4 2 F. C. Poperinghe 2 1 1 0 4 10 2 F. C. Knocke 1 0 1 0 1 2 0 Wevelghem Sp. 1 0 1 0 1 2 0 W. S. Lauwe 1 0 1 0 0 3 0 R. S. Waereghem 2 0 2 0 4 6 0 Waereghem Sp. 2 0 2 0 6 8 0 Knapen Vlamertinghe - C.S. Yper (stilgelegd) Onze mannetjes waren bij de geburen te gast en hebben jammer genoeg den strijd wegens het slecht weder moeten stilleggen. Op dat oogenblik leidde Vlamertinghe met 1-0. Zij zullen dus een tweede maal naar Vlamertinghe moeten optrek ken om de match uit te spelen. Intusschen spelen onze kereltjes morgen tegen Wevelghem Sport, die door Stade Moescroen met 7-0 verpletterd werd en dit in tegenstrijd met wat de sportuit slagen van vóór veertien dagen aangaven, 'k Ge loof dat onze mannetjes de gelegenheid hebben om een eerste zege te boeken, hetgeen zij ten andere zullen verwezenlijken als de kans er toe bestaat. Knapen Stade Moescroen 2 2 0 0 12 1 4 Becelaere 1 1 0 0 2 1 2 R. S. C. Meenen 2 1 1 0 2 5 2 C. S. Yper 1 0 1 0 1 2 0 Vlamertinghe 1 0 1 0 0 1 0 Wevelghem Sp. 1 0 1 0 0 7 0 Juniors en Derde Speciaal - R.S.C. Meenen Morgen spelen deze twee ploegen oefenings matchen die echter een beker als inzet hebben. Verleden seizoen waren de uitslagen de volgende: Te Meenen Derde Speciaal 3-1 Juniors 4-2 Te Yper Derde Speciaal 3-0 Juniors 1-1 Meenen telt dus 5 punten en Yper 3. Daar de beker toegestaan wordt aan de club die het meeste getal punten behaalt, verwachten wij een schoon optreden van onze elftallen om hier, voor eigen volk, hun achterstal in te halen en tevens een goede oefeningspartij te spelen als Voorbode van het seizoen, dat voor hen op 6 Oc tober aanstaande begint. Het Bestuur van de rood-witte club heeft dit jaar een schoolvoetbaltoernooi op touw gezet, waarvan de inzet een beker is. Die ontmoetingen zullen door de volgende scholen betwist worden ^Middelbare school, Stadsschool De Looye, Sint Aloisiusschool. Iedere week zullen er twee mat chen op touw gezet worden, in de volgende orde en telkens om 18 uur 24-9 St Aloisius school Middelbare school 27-9 Stadsschool De Looye St Aloisius school I-10 Middelbare school Stadsschool De Looye 4-10 Middelbare school St Aloisius school 8-10 St Aloisius school Stadsschool De Looye II-10 Stadsschool De Looye - Middelbare school. Wij verhopen dat deze ontmoetingen hunne vruchten zullen afwerpen en mede werken om de jonge leerlingen tot het beoefenen van de mooie voetbalsport aan te zetten. NEMO. Beroepsrenners Gedurende de verloopen week zagen wij nog enkele kermiskoersen betwisten, maar men mag toch zeggen dat het baanseizoen verre geloopen is. Immers, de da gen, welke eerst allengskens, maar nu met reuzen schreden beginnen in te korten, doen den bijval ver minderen, en vele renners, w. o. de goede, echte baan- ratten, zullen de fiets op zolder steken. Sommigen als Lowie gaan terug aan het werk, wijl Rebry en Demuy- sere, om er maar twee te noemen, hun vogelnetten aan 't gereed maken zijn, om de liefhebberij te voldoen. Maar we zijn reeds verre van de koersen. Om er nu op terug te keeren, was het Zaterdag 11. het criterium van Longchamps, waarin de Belgen Mottiat, Vermandei, Sellier en ook 2 maal Jules Van Hevel ons vroeger een begeesterende zege brachten. Dit jaar had men de Seëlname van De Caluwé als Belg en van R. Gyssels als verfranschte Belg, vermits hij gehuwd is met een Fransche hotelhoudster en Parijs bewoont. Van meet af sprong de specialist Terreau aan den kop en de volgende renners vonden hem slechts terug aan de meet met de bloemen in handen. De Caluwé heeft een prachtkoers geleverd en eindigde 2eRomain, die zich natuurlijk door zijn nieuwe supporters aangemoe digd voelde, eindigde 3e. Uitslag1. Terreau, 100 km. in 1 u. 38.06 2. De Ca luwé, in 1 u. 39.07 3. R. Gyssels, in 1 u. 39.09 4. Ch. Pélissier, in 1 u. 39.46 5. Sironsky, in 1 u. 39.526. Richard, in 1 u. 40.18 7. Pecqueux, verre nadien. Gaven opLapébie, Moineau en Vietto. De gemiddelde snelheid bedroeg 61 km. 160 m. per uur (record). In Hoegaerde werd aan 41 vertrekkers het sein tot den aanval gegeven tegen den zoon der streek, Hardi- quest, die het niet kon bolwerken en de zege moest laten aan Vandenbossche, vóór Hendrickx Alb., Vissers, Rombouts en Planckaert. Uitslag1. Pol Vandenbossche, 125 km. in 3 u. 16 2.Alb. Hendrickx, op 200 met.3. Vissers, op 30 sec. 4. Rombouts, op 4 m.5. Planckaert, op 4 m. 306. Ver niers 7. Leyssens 8. Van Rysselberghe9. Leemans 10. Raes. In Dieghem was het Frans Spiessens, die een lot van 57 mededingers overmeesterde en den palm naar Boom meênam. Uitslag1. Fr. Spiessens, 146 km. in 4 u. 27 2. Ver- dyck L.3. Vandenbalck 4. Clapdorp 5. Janssens 6. Wynants7. Reuten8. Michielsen9. Gurinckx 10. Keteleer. In Beauraing, waar ze heel tevreden waren Rebry en Demuysere op 't programma te krijgen, was de be langstelling bijzonder groot, maar de twee Flandriens zonden hunne kat en de Walen deelden de vette brok ken. Uitslag1. Gardier, in 4 u. 39 2. Fabris, op 1 lengte 3. Garnier, op J wiel4. Lambet, op 1 min. 17 sec. 5. Perickel6. Beeckman 7. Vanderhaeghen 8. Gerard Leopold 10. Meulenberg. In 't buitenland kwam de Prijs van Cambrai ten goede aan Odo Pyncket, die dit jaar in Frankrijk waarlijk zijn oogst heeft opgedaan. Uitslag1. Pyncket Odo, 155 km. in 3 u. 58 2. De- clercq Noël3. Vanderdonckt André4. Brison H. 5. Lambert; 6. Max Harmand 7. Grimbert; 8. Villa; 9. Depoorter R. In Hoogenheide (Holland) ging Leo Deryck met de bloemen loopen en klopte Dictus in den sprint met een wieltje. Uitslag: 1. Leo Deryck. 117 km. in 3 u. 11 2.. Dictus, op een wiel3. Alb. Hendrickx 4. Corthout5. Michiel sen 6. Loopmans7. Van Hassel8. Rongé 9. Middel kamp 10. Duerlo. In Harnes, in een koers van 171 km., veroverde G. Christiaens den 1" prijs vóór den Woumenaar G. Denys en Perrain. Louis Mistriaen was er T. De Omloop van Petite Synthe, over 80 km. geloopen, werd de prooi van Valère Hespeel. vóór Tack, Notteau, Maur. Maes, en Gouwy, Moerman, Waelkens, (deze 3 laatsten 5e ex aequo geklasseerd). In St Amand was het Lecluyse die prachtig eerste bolde en de reeks der Belgische zegepralen volledigde, en dit vóór een anderen Belg, Cyriel Catteeuw. NOG DE VETERANENKOERS I Hiernevens De Lustige inrichters met hun gevierden Poulain, VERHOTE Leopold. Deze renner heeft, gezien zijne 53 jaren, een schoonen en moedigen koers gereden. Hij was algemeen favori van het talrijke publiek, dat dan ook zijne aanmoedigingen niet spaarde. De begeestering bereikte haar toppunt, alswanneer hij met een geweldigen sprong, de eindmeet overbolde, en de opgehoopte massa rem eene verdiende ovatie toebracht. Met bloemen overladen baande hij zich moeilijk een weg naar het lo kaal, waar een heildronk geschon ken werd. Waarlijk deze koers moet in leven blijven. En om te eindigen met de beroepsrenners haalde Michel Catteeuw Zondag zijne 10® zege binnen in Parijs- Hirson. Na de mooie plaats behaald door Michel in_ Parijs-Brasschaet, is dit welsprekend genoeg. Zijn ka meraad Hendrickx Remi was prachtig 2e en heeft ook al een aardig centje opgeraapt in Frankrijk. De Onafhankelijken betwistten den Grooten Prijs van Montegnée, waarin. Riga zich de beste toonde van de 15 deelnemers. Uitslag1. Riga, 104 km. in 3 u. 6 min.2. Pirmez, op 13 sec.3. 't Jeau4. Wilmot5. Charlet. In Strom beek-Bever was Rom. Vandermeersch de- winnaar, de 135 km. afleggende in 3 u. 49. Uitslag: 1. Vandermeersch 2. Vinck 3. Van Hooren— beek 4. Marcel Gaorges 5. Van Herzele. In Kortrijk, in de Pluimstraat kermis, haalde Sylvain Grysolle zijne 5e zege weg bij de onafhankelijken, dit. voor Remi Decroix. Uitslag: 1. Grysolle Sylv., 115 km. in 3 u. 22 2. De croix Remi, op 2 lengten 3. Godefroid Urb., op 1 min. 204. Joris Leon 5. Van Laecke Alb.6. Degraeve G. g- 7. Demulder 8. Jef Devos 9. Descamps 10. Heirnaert.. In Lessen was Walschot aan de eer en klopte er af- geteekend Lebon, Lossignol en Masure. In Worteghem haalde de steeds ongelukkige Peer Robbens, eens van het noodlot gespaard, zijn 1" prijs binnen vóór Paepens, Grysolle, Desmet, Cools en Ver- beke. In Brussel-Ghlin was de favori der aankomst Aimé Bury eerste vóór Danneaux, Jorion, Leclercq en Lan— drieux. De Juniors gingen naar Audenaerde waar Woets, niettegenstaande hij 2 maal moest afstappen om zijn band welke begaf op te blazen, nog 2e eindigde, daar hij den weggeloopen leider niet meer krijgen kon. Lacante, die ook niet veel kans heeft, was 15e. Remi Cappoen had geen kans en moest het laten steken. Uitslag1. Castelein, 120 km. in 3 u. 9.202. Woets.. op 1'203. Balduck, op 3 lengten 4. Huysse, op 2 m. 5. Roman, op 2 m. 30" 6. Smolders, op 3'. Dinsdag in Gulleghem reed Remi Cappoen 2e in zulk: stormweder, wijl Woets geen voet meekon, of was het om U niet te veel te vermoeien, Albert, kwestie van: Eerneghem Donderdag Uitslag1. Vroomen G., 2 u. 45'2. Cappoen R., op 35'p 3. Depoorter, op 3 lengten 4. Verselder, op 2'5. Cat teeuw, op 1 lengte6. Bouckaert7. Balduck, op 3' f 8. Vandencandelaere, op 4'30"9. Sercu, op 5'10" 10. Neyssens11. Hebbelinck, Lansens, Hen Recq, Dege- zêlle. De Beginnelingen reden in Zonnebeke Frezenberg waar Bouckaert, lo kale favori, won vóór Muylle, Turck en de twee Van- devyvere's. Al jonge schachten die zullen te duchten zijn. Zondag trokken Degraeve, Salomé. Litière en Verbeke naar Alveringhem, om er het kampioenschap van het Veurne-Ambachtsche te betwisten. Jammer genoegt werd de koers uitgesteld wegens het doorslecht weder, en onze jongens moesten ijdelhands naar huis terug- keeren. Maandag, werd er een schoone koers geloopen te Houthulst, waar onze renners aan deelnamen, maar de een na de andere werd door bandbreuken getroffen. Litière Florent ontsnapte op het einde van den koers irr gezelschap van D'Herdt, en velen zagen in hem reeds den overwinnaar, als hij op 5 km. der aankomst, band- breuk leed, en alzoo de vruchten van zijn hard zwoe gen verloor. Florent, laat u niet ontmoedigen, want het. geluk zal zich wel naar u keeren. Litière kon er zich 4'" klasseeren, Degraeve 5e, Verbeke 9" en Salomé lle. Donderdag trokken Maurice Degraeve en Jerome Ver beke naar Wercken, om er een koers van 90 km. te betwisten. Daar de rit uitermate lastig was door den hevigen wind, slaagden er maar weinig renners in de eindstreep te bereiken. Declercq, een renner uit de streek won er den palm, Degraeve en Verbeke, die als ze van ongelukken gespaard blijven', van de epre- plaatsen niet weg te krijgen zijn, plaatsten zich res pectievelijk 2e en 3''. Goed gewerkt, Maurice en Jerome. Uitslag1. Declercq 2. Degraeve M., Yper3. Ver beke J., Yper 4. Derue5. Winne; 6. Winthei; 7. Berton. In Alveringhem werd Donderdag laatst de 9e proef van 't Criterium der Hoppestreek betwist. Salomé en Litière, die beiden goed gerangschikt zijn in het klas sement, daar zij respectievelijk de 2e en 5® plaats be- kleeden, namen er natuurlijk aan deel. Slechts 13 ren ners verschenen aan den start. Desmedt, van Alverin ghem won er den palm vóór Hendrickx en Salomé. Uitslag 1. Desmedt2. Hendrickx 3. Salomé, Yper 4. D'Alleine 5. Litière, Yper 6. Davoine 7. Moerman; 8. Merlevede 9. Haspeslagh 10. Barbier; 11. Beaupré. SPRINTER. Het eenig Chicoreimerk in de Tentoonstelling; dat zich aan de uitspraak over de hoedanigheid laat onderwerpen is de chicorei Pacha. Trekt er- het besluit uit dat zich opdringt.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6