Bericht aan de Landbouwers en Handelaars in Granen HARTEN=DRIE A. Stevens - Vandermarliere Kachels - Cuisinieren Luxe Haarden (feu continu) 21-9-1935 Het Ypersche- 2e Bijvoegsel-L,a Hégion d'Ypres N° 25 Joël GASTEL, Maalder, te Yper Meenensteenweg, 149. Mengelwerk van «Het Ypersche» - N'8 van BERTA RUCK Vertaald door F. Van Velsen Schilders Aannemers Drukkers Timmerlieden Garagisten Tapitsiers Winkeliers vraagt onze prijzen. Cyr. TAVERN IER-VAN UXEM K3&EL DE KEYN C" 29, Vandenpeereboomplaats YPER Tel. 357 Alle slag van te verkrijgen aan de voordeeligste prijzen bij Meermarkt, YPER. Voor het reinigen, sorteer en en trieeren van alle granen en zaden, dienstig voor zaaigraan alsook voor den handel, zooals rogge, gerst, haver, tarwe, erwten, hutteboonen, paardeboonen, lijnzaad, wendt U tot (Vervolg) Ik houd er niet van om geheimen voor pa en ma te hebben zei ze luchtigjes en ik dacht, dat je uit mijn briefje al begrepen zou hebben dat zij er reeds mee in kennis gesteld waren, dat wij ons op het bal verloofd hadden. Billy Somers, de verloofde van miss Nora Wynne-Pritchard (alsmede van miss Lorne Hal- liday en ook van miss Lily Gansenhurst) stond daar alsof hij even solide was vastgeworteld als de gezondste rozenstruik. Eindelijk ontvielen hem eenige woorden, maar traag een voor een. Uw vader en moeder Weet uw vader al dat U met mij verloofd is Ja zekerzei het ganzenbloempje vriende lijk, dat is al in orde hoor Ik moet hem onmiddellijk spreken ver klaarde Billy hijgend. Hè, ga je nu in eens weg zei Lily terwijl zij een beetje teleurgesteld met haar blauwe kinderoogen tot hem opblikte. Wat een eigen aardige vrijer dacht zij op het bal was hij ook al zoo vreemd, want hij had toen zelfs geen tijd kunnen vinden mij, al was 't dan ook maar één kus, te geven. Heel anders dan de galant van Phyllis Maar misschien behoorde dat zoo in die hooge standen, dat eerst het zakelijke ge deelte van de verloving moest afgehandeld wor den. Ja, dat zal het zijn. En als alles dan bespro ken is, kunnen wij ook leuk te laat komen, als ze gaan eten Nu vroeg hij haar kortaf Zei U niet, dat uw vader bij den notaris was Ja Dan ga ik op staanden voet naar hem toe. En weg was hij. V Kennismaking met een nieuwen schoonvader Billy begon zijn tocht naar het huis van den notaris, met zijn machine zooveel gas te geven, als deze met mogelijkheid maar verwerken kon. Doch toen deze razende vaart een paar minuten had geduurd, verminderde hij de snelheid tot, wat men in het paardentijdperk een sukkeldrafje noemde en begon zenuwachig na te denken over alles wat er was voorgevallen. Het scheen, dat hij met twee meisjes tegelijk verloofd was. Met twee meisjes tegelijk verloofd Twee Aan elke hand éénAllemachtig, dat was bigamie 't Was godsonmogelijk't Was neen, 't was niet waar Hij begreep heel goed dat het, ondanks het ge snap van miss Gansenhurst, niet waar was. Het kind was natuurlijk dwaas overprikkeld, moe overgevoelig en ziekelijk ingebeeld. Lily wist niet eens, dat hij met Nora was ver loofd, maar zij had aan haar ouders verteld, dat hij zich met haar had verloofd. En nu moest hij dien mijnheer Gansenhurst aan zijn verstand gaan brengen, dat zijn dochter zoo vlug mogelijk in een krankzinnigengesticht moest worden opgesloten. Geen gemakkelijk karwei. Geen wonder, dat hij zijn auto'tje langzaam liet loopen. 't Was een verduiveld onverkwikkelijk zaakje, om het dien ouden Gansenhurst duidelijk te maken en de muren van het notarishuis, welke dien mijnheer Gansenhurst herbergden, kwamen hoe langer hoe meer nabij. Plotseling schudde hij het van zich af. Neen, hij kon het niet doen. Niet voor hij goed overwogen had, wat hij zeggen zou. Hij was van plan het huis in kwestie voorbij te rijden. Maar bij het hek zag hij mevrouw Hal- liday, die hem met haar hand wenkte, zoodat hij niet anders kon doen, dan stoppen. De goedhar tige dame putte zich uit in bedankjes voor zijn heldhaftige prestaties van den vorigen dag. «Je blijft natuurlijk bij ons lunchen», zei ze glimlachend tot het officiertje. Jammer dat mijnheer Gansenhurst er is, om met mijn man over dat reservoir te beraadslagen, maar Neen, dan zal ik maar doorrijden zei Billy gejaagd. Geen kwestie vanverklaarde de moeder van Lorne. Hij zal wel dadelijk opstappen. En bovendien liet zij er op volgen. De werkelijke beteekenis van een gesprek ligt steeds in de bovendiens die er door een dame aan toegevoegd worden. Mevrouw Halliday was van oordeel, dat het afgebroken onderhoud met wm Ja, ja, dat zal wel beaamde de notaris. Toen zijn vrouw met Billy binnenkwamen, stond hij daar met lofwaardige inspanning belangstelling tc toonen in dingen waarvan hij niet de minste notie had. Naast den deftigen ouden heer met zijn zilvergrijs golvend haar stond mijnheer Gansen hurst in een geruit pak gestoken, dat even ordi nair stond als zijn stem klonk, zijn pantalon niettegenstaande er het woord sportvoor be hoorde, was zeker in staat den dubbelen inhoud te bergen van dien waarop hij nu was aange wezen, terwijl eigengebreide sportkousen 's mans te korte onderbeenen versierden. In zijn knoops gat prijkte een eigen gekweekte rozenknopin zijn eene hand hield hij een rijzweep vast en met de andere beheerschte hij een sigaar, die veel weg had van een babyzeppelin aan dit minia tuur vliegmonster deed hij vervaarlijk zware trekken, zooals iemand wel eens doet in een donkere lift, om eenig licht in de duisternis te lanceeren..Het geheel van mijnheer Gansenhurst werd gekroond door een pet van zeer jockey achtig voorkomen. Mijnheer Gansenhurst speelde of liever hij leerde golfspelen doch wat baat dat, als men er geen aanleg voor heeft. Nu was hij echter weer in zijn element. Ik zal vandaag nog de prijs courant van Dorman sturen en een kruisje tee kenen op de bladzijde, die U noodig heeft en dan zal ik het voor U tegen inkoopsprijs in orde laten maken Zeer vriendelijk van U, wel bedanktont snapte den notaris. Schrijf maar, dat het voor mij is Thomas Gansenhurst» en zet er bij «uit Wigan.En nu over dat reservoir hij wees met zijn rijzweep omhoog in de richting waar eens dat nuttig voor werp was bezweken ik zou laat 's kijken hij krabde over zijn kaal hoofd met z'n andere hand, uit hoofde waarvan hij dit lidmaat eerst van het luchtschip had ontlast, door het in den gootsteen een goed heenkomen te bezorgen FIRMA KLEUREN VERNISSEN LAKKEN INKTEN BORSTELS OLIËN, enz. den vader van Lorne hervat en het tête a tête met Lorne voortgezet moest worden. Mijn man is met mijnheer Gansenhurst in de keuken», zei ze, terwijl ze hem naar de plaats des onheils geleidde. Reeds in de gang hoorden zij den voorzaat van Lily breedsprakig en gemoedelijk aanwijzingen voor eventueele reparatiën doen. en van hier tot daar een dwarsbalk; die onderlaag opmetselen, dan kan die muur de vracht best dragen zonder verbindingstang. Ver bindingstangen is niks gedaan, 'k mot er niks van hebben. Allemaal prutswerk, notaris. ik zou er een van duizend liter nemen. Waar is de uitlaatpijp Hij zocht op den grond «Waar is de uitlaatpijp, waar U de slang aan koppelt O, hier heb ik 'm al. Dat ding deugt heelemaal niet, notaris. Best mogelijk waarschijnlijk is Ik verzeker U, dat 't een prul is. Hij moet minstens tot op een meter van het reservoir met draad omwoeld zijn, anders scheurt de pijp. Ko peren sluit- en verbindingstukken meneertje dit werd met opgeheven vinger vermanend ge preekt en dan heeft mevrouwtje heelemaal geen last en hoeft ze er geen lappen om te binden als zij den tuin wil sproeien. Kom maar eens op Rustenburg kijken, dan zal ik U laten zien hoe het behoort te zijn. Ja, ja beaamde de notaris, practische ken nis, practische kennis. Arbeid adelt den Ik zal U dan meteen mijn kiezelwaschma- chine laten zien, om de paden schoon te houden Ik heb een eigen kiezelgroeve. Prachtig zuiver scherp goed.Toen begon hij als afscheid den notaris z'n hand te schudden, om medelijden mede te krijgen en zeiIk zal U een partij mooie kiezels voor uw tuin sturen. 't Is veel te erg hijgde de notaris toen zijn arm haast afgeslingerd was hij was op, want den godganschelijken dag had hij hem al moeten dul den. Zijn vrouw ook, tot Billy kwam. Wat Billy zelf betreft, hij had juist het huis van dien ge- nialen man verlaten, die volgens miss Lily, de nieuwe schoonvader van Billy was. Dat mijn schoonvader dacht Billy. Brr, wat een droomMaar het was ook geen werke lijkheid niets dan verbeelding. Hij was immers

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 9