Dr G. COUSEIN rran^aises deze ontvangst aanwezig te zijn, in de zaal toege laten werd. De Heer schepen Lemahieu gaf eerst lezing van den eigenhandig geteekenden brief waarbij Z. Majesteit de Koning aan de jubilarissen zijne beste gelukwenschen biedt, en vervolgde dan met te verklaren dat het stadsbestuur van Yper zich eveneens bij deze Koninklijke wenschen aansluit. Het gebeurt zelden zoo zegde de Heer sche pen, dat wij een gouden bruiloft mogen vieren. Dit jaar echter is een uitzonderlijk jaar, gezien er hier thans te Yper drie gouden bruiloften zijn, waarvan vroeger reeds een en vandaag nog twee gevierd worden. Doch er verloopen soms drie of vier jaar zonder dat zich dergelijk feit voordoet- Het doet het stadsbestuur groot genoegen te zien dat de jubilarissen nog in zulke goede gezondheid zijn en het drukt den wensch uit hen insgelijks, binnen 10 jaar, hun diamanten bruiloft te zien vieren. En zich daarna bijzonderlijk tot de gevierde ouderlingen wendende, verklaarde de Heer sche pen nog Daar gij beiden er nog zoo frisch en gezond uitziet, twijfel ik niet dat dit genoegen u zal gegeven worden. Benevens zijne beste heil- wenschen voegt Z. M. de Koning er ook nog een geschenk bij voor u en de stad, niet willende ten achter blijven, biedt u eveneens het gebruikelijk geschenk dat u van ganscher harte gejond is. De jubilarisken dankten ontroerd en de Heer Castel gaf vervolgens, op verzoek van den Heer schepen, lezing der huwelijksakte die over 50 jaar werd opgesteld. De Heer schepen Lemahieu wenschte ten slotte de jubilarissen en ook hun talrijk nakomeling schap, 33 in getal, van harte proficiat en stelde voor een glas op hun aller goede gezondheid en vooral op die van Theophile en Lucie te ledigen. Na deze ontvangst, die in de beste stemming verliep, ontvingen de jubilarissen nog de geluk wenschen en huldeblijken van menige hunner vrienden. Van de zoo talrijk ontvangen bloemengarven werden nadien vier der schoonste, door vier familieleden - oudstrijders, aan den voet van het geaenkteeken der Yperlingen neergelegd als hulde aan onze duurbare gesneuvelden. Dit mooi gebaar der familie Bories, die alzoo het bewijs gaf dat zij op den voor haar zoo schoonen vreug dedag onze Helden niet vergeet, werd ten zeerste geprezen en strekt haar ter eer. Bloemen werden ook nog neergelegd op het graf van den zoon der jubilarissen die na den oorlog overleed en hier op het stedelijk kerkhof rust. Verder werd dit heuglijk feest door de familie heel den dag door en tot 's avonds laat naar be- h^c ren en ten gezelligste mogelijk gevierd. Tij dens het feestmaal kwamen er voor de jubilaris sen nog tal van geschenken, bloemen en tele grammen met gelukwenschen toe vanwege hun geburen van het Minneplein, waar menig huis ter eer der jubilarissen bevlagd was, en van hun tal rijke vrienden en kennissen. Dit bewijst hoe zeer hier die deftige en brave familie die zes kinderen had, waarvan nu nog vijf in leven zijn, namelijk vier zonen en een dochter, van allen geacht en geprezen wordt. Voor den oorlog was Theophile lange jaren werkzaam als tabakkerver bij de firma Nolf. Nadien trad hij in dienst van den Heer Van Al- leynnes en na den oorlog was hij, tot aan zijn 65e jaar, werkzaam bij de Nationale Maatschappij der Buurtspoorwegen, waar een zijner zonen een vooraanstaande plaats bekleedt- Nog geheel wel te pas en goed te beene beleeft Theophile thans, welverdiend, uiterst gelukkige dagen omringd van de teederste zorgen zijner goede Lucie, van de liefde zijner kinderen en achting zijner me deburgers. Zijn grootste voldoening is anderen te kunnen dienst bewijzen en zijne offervaardig heid wordt vooral door de Harmonie Ypriana, waarvan drie zijner zonen werkend lid zijn, ge prezen. Zelf groot muziekliefhebber is hij van alle feestjes en vergaderingen door Ypriana be legd en zelden of nooit zal hij nalaten dit muziek op zijne uitstapjes te volgen. Zijne trouwe en verkleefde gade, die reeds 78 lenten telt en dus zeven jaar ouder is dan haar echtgenoot, is even eens nog frisch en gezond als een bliek en onder houdt nog zelf geheel alleen en altijd even blij ge moed haar klein huishouden. Aan deze jubilarissen biedt Het Ypersche op zijne beurt een hartelijk proficiat en wenscht hen nog vele gelukkige jaren samen te zien slijten om, binnen tien jaar, omringd van een nog tal rijker familie, hun diamanten bruiloft te mogen vieren. Op denzelfden dag en omtrent op hetzelfde uur was ook nog een andere parochie van Yper, na melijk St Niklaas, in feest ter gelegenheid van de gouden bruiloft der echtgenooten Quirinis De- ruyter-Mahieu Sylvie, wonende alhier op de Kaf- ferwijk, nr 135. Uit hun huwelijk, dat Maandag laatst juist dag op dag vijftig jaar geleden te Vlamertinghe inge zegend werd, hadden zij 17 kinderen waarvan nu nog elf, namelijk acht zonen en drie dochters, in leven zijn. Alleen twee zonen zijn nog niet ge huwd en houden nog steeds gezelschap aan hun brave ouders, die insgelijks er slechts toegekomen zijn met hard werken en menigvuldige ontberin- Quirinis Deruyter - Mahieu Sylvie gen hun talrijk kroost in eer en deugd op te brengen. Na zijn huwelijk verbleef Quirinis, hier in den volksmond beter gekend onder den naam van Corinten, nog enkel tien maanden te Vlamer tinghe, geboortedorp zijner vrouw, zoodat hij thans reeds iets meer dan 49 jaar te Yper woont en er eveneens geen onbekende meer is. Een be paald beroep had hij vroeger niet, doch van hard en lastig werk was hij niet vervaard. Sedert den oorlog echter beoefende hij regelmatig den met serstiel en werd door al zijne bazen om zijn werk lust hooggeschat. Dat hij nu nog, spijts zijn hoo- gen ouderdom, van een smakelijk pijpken houdt blijkt uit het feit dat hij, niettegenstaande de vreugde van dezen dag en op zijn best was uitgedost, zijn trouw pijpken niet vergeten had mede te nemen. De pijpesteert stak immers vcor iedereen goed zichtbaar uit zijn bovenste vestebeurs. Zijne brave echtgenoote, zulks laat niet den minsten twijfel over, had het niet min der druk om haar huishouden netjes te onder houden en al die kinderen, die toch zooveel zorge vragen en voor wie zoo maar gedurig moet ge stopt en genaaid worden, behoorlijk en netjes gekleed naar school te kunnen zenden. Doch werken is gezond zegt men soms en in derdaad zijn Corinten en Sylvie daar een spre kend bewijs van. Geen van beiden laat vermoe den dat zij onderscheidenlijk 76 en 73 jaar oud zijn. in auto trokken de gevierde jubilarissen naar hunne parochiekerk waar ze, om 10 u- 30, samen met hunne familie, die benevens hun eigen kin deren nog 19 kleinkinderen en 4 achterkleinkin deren telt, en in aanwezigheid van een groote menigte vrienden en kennissen een plechtige dankzeggingsmis bijwoonden. De Eerw. Heer Pastoor Denys wist, op een heel bijzondere wijze hem eigen, het voorbeeldig leven der jubilarissen te schetsen en hen zijne welgemeendste geluk wenschen toe te sturen. Na de mis ontvingen de jubilarissen de geluk wenschen hunner geburen en talrijke vrienden en, nadat er nog een paar photos van de schoone familiegroep genomen werden, kwamen de ge- vierden samen met hun gevolg, om 12 u., ten stad- huize waar de Heeren schepenen Lemahieu en Delahaye hen opwachtten. De Heer Lemahieu, schepen van den Burger lijken Stand, gaf hen insgelijks lezing van den brief van gelukwenschen die Z. Majesteit de Ko ning voor de jubilarissen had laten geworden, en voegde er, omtrent in dezelfde bewoordingen als voor de echtgenooten Bories-Laurie, de geluk wenschen van het stadsbestuur bij. Het deed hem vooral genoegen, zoo verklaarde de Heer schepen, beiden nog zoo goed en gezond te zien na zooveel kinderen te hebben grootgebracht en wenschte hen van ganscher harte dat zij ook het geluk zou den mogen beleven van hun diamanten bruiloft te vieren. Vervolgens overhandigde de Heer schepen het geschenk dat Z. Majesteit de Koning voor hen had laten geworden alsmede dit door de stad ge geven en stelde, op de goede gezondheid en het lang leven der jubilarissen, een heildronk in die door de aanwezige familieleden geestdriftig werd beantwoord. Na afloop dezer plechtige ontvangst trokken de jubilarissen terug naar huis, waar hen een uiterst aangename verrassing te wachten stond. De gebu ren dezer volkswijk hadden immers eraan ge houden iets speciaals voor hunne jubilarissen te doen. Aan den ingang der Kafïerwijk was een mooie praalpoort met groen en bloemen opge richt die deze merkwaardige eigenaardigheid be zat dat zij als een zinnebeeldige geslachtsboom was opgevat. Van boven prijkten twee bloemen garven die de jubilarissen verbeeldden, dan volg den 17 andere bloemtuilen die hun 17 kinderen bedoelden. Daaronder waren nog twee rijen van 19 en 4 bloemengarven aangebracht, 't zij juist het getal der kleinkinderen en achterkleinkinde ren. Midden de praalpoort prijk te het opschrift «Hulde aan onze jubilarissenIn de wijk zelf waren meest alle huizen ver sierd en over de straat werden er vlagjes en wimpels gespan nen. Aan de gevierden werden ver volgens, zoowel vanwege hunne kinderen als van de geburen en van hun vrienden, talrijke ge schenken en bloemen aangebo den en, na een uiterst gezellige familievereeniging rondom een wel voorziene en goed opge smukte tafel, werd deze heug lijke gebeurtenis tot in den la ten avond door de gebuurte meêgevierd. Aan Corinten, die thans zijn verzet vindt in het onderhouden van zijn groenselhof, en aan Syl vie, die nog steeds zooals in haar jonge jaren met evenveel bezorgdheid haar huishouden waar neemt, wenschen wij hen nog lange jaren samen in gezondheid en geluk te zien doorbrengen en binnen tien jaar, als 't God belieft, zal het nog maals kermis zijn. Leve lang onze jubilarissen Bories-Laurie en Deruyter-Mahieu maakt zijne achtbare klienteel bekend dat hij zijne woonst overgebracht heeft van de Stuersstraat, 22, naar de MEEN EN STRAAT, 21, YPER La saison prochaine aux Amitiés Frangaises s'annonce particulièrement brillante cette année, et nous ne doutons point que le programme en- visagé aura le complet agrément des membres. La saison commencera le Mercredi 16 Octobre prochain, par une conférence de M. Robert Leur- quin, que nous avons plus d'une fois déja eu le plaisir d'entendre, sur MES CHASSES AUX CHAMOISconférence accompagnée de films. Le 30 Octobre représentation, par la Troupe du Théatre Royal du Pare, de TOVARITCH pièce en 3 actes et 4 tableaux de M. Jacques Deval. Cette pièce a remporté le plus grand succès tant a Paris qu'a Bruxelles, notamment au Théatre du Pare. Le 10 Novembre, Bal de l'Armistice. Le Comité voulant faire de ce bal une fête particulièrement brillante, a pu s'assurer le concours du célèbre jaz Rhythm Club Orchestrade Renaix, qui joue aux bals les plus importants des deux Flan- dres, et dont l'l. N. R. diffusera plusieurs audi tions. Les membres apprécieront a coup sur cette initiative du Comité et, en assistant nombreux au bal feront du Bal de l'Armistice une des fêtes les plus réussies. Le 27 Novembre la première partie des fêtes se clóturera par une conférence avec films de M. Follereau, qui nous entretiendra de QUELQUES BEAUX PAYSAGES ET QUELQUES GRANDS VISAGES D'ITALIE L'on prévoit pouï ia seconde partie de la saison, des conférences et des fêtes qui ne céderont en rien a celles des mois d'Octobre et Novembre. Les cartes de membre seront prochainement mises en circulation nous prions tous nos mem bres de bien vouloir y faire bon accueil et de s'efïorcer d'amener de nouveaux membres. Plus nous serons nombreux, plus nous pourrons orga niser de fêtes. Les cotisations sont au même taux que l'an dernier Carte personnelle ordinaire 15 frs. Carte de familie ordinaire 25 frs. Carte personnelle de protecteur 25 fr. et plus. Carte de familie de protecteur 50 fr. et plus. La carte de membre protecteur donne droit aux places réservées pour les deux soirées de Gala dont Tovaritch sera la première. La carte personnelle est valable pour le titu laire de la carte seulement. La carte de familie est valable pour le titulaire de la carte et sa familie (père, mère et enfants non mariés) habitant sous le même toit. Les membres devront être munis de leur carte de membre pour être admis aux fêtes. Pour le Comité Le Secrétaire, Le Président, L. Bossaert. N. D'Huvettere.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 4