VELOSPORT Snoeck's Almanakken 6 - GROOTE BOKSAVOND - De Boksmeeting te Vlamertinghe tiviteit zou voorbijgaan en eindigen met de zege van de beste samenstelling f Af dealing Bevordering Stade Moescroen 5 4 1 0 12 7 8 F. C. Iseghem 5 4 1 0 13 10 8 F. C. Heyst 5 3 1 1 21 7 7 F. C. Roeselaere 5 3 1 1 10 8 7 S. K. Sweveghem 5 3 2 0 14 12 6 S. K. Roeselaere 4 2 1 1 11 s 5 W. S. Lauwe 3 2 1 0 5 4 4 F. C. Knocke 4 1 1 2 15 10 4 F. C. Poperinghe 5 2 3 0 10 16 4 Waereghem Sp. 5 1 3 1 11 12 3 C. S. Yper 5 1 3 1 8 16 3 R. C. De Panne 4 1 3 0 6 15 2 R. S. Waereghem 5 1 4 0 7 10 2 Wevelghem Sp. 4 0 3 1 7 15 1 Derde Speciaal Wevelghem Sp. 2 C. S. Yper 3 Speciaal heeft zijn reeks officieele ontmoetin gen met een flinke overwinning ingezet. Want 't is niet altijd gemakkelijk bij de' Leiezonen iets weg te kapen. Daarom is de puntenwinst er des te verdienstelijker, te meer dat wij nog eventjes twee strafschoppen tegen kregen, maar die door Sonneville onschadelijk gemaakt wer den. Aan de rust teekenden de bordjes 1-0 voor Wevelghem» doch nadien kwam onze voorlijn onder doom en Cherchye kon tweemaal en Coene eenmaal den lokalen keeper doen visschen, ter wijl de bezochten den stand op 3-2 konden bren gen. Daarmede zijn de twee eerste puntjes op zak en wij denken dat er nog vele zullen volgen. Mor gen komt Poperinghe op bezoek en hier gaat dus ook een derby plaats grijpen. Wij wenschen dan ook te Yper de beste verstandhouding onder beide elftallen en de winst van de best optre dende. Juniors C. S. Yper 5 R. S. C. Meenen 0 (forfait) De Meenenaars hebben ons vruchteloos laten wachten op hunne komst, doch een later bericht meldde ons dat de geel-zwarten in deze reeks algemeen forfait zullen verklaren. Met dezen stand van zaken konnen onze mannen zich niet oefenen en zullen dus morgen te Kortrijk voor de eerste maal officieel kunnen optreden. Daar het in de Leiestad altijd sterke elftallen juniors zijn, waarmede men te kampen heeft, is alle voor spelling gewaagd- Evenwel verhopen wij dat onze juniors een mooien uitslag zullen bewerkstel ligen. Knapen R. S. C. Meenen 5 C. S. Yper 1 Als laatste verplaatsing van de eerste ronde hadden onze kleine spelertjes Meenen te ontmoe ten. Gezien het tweede gerangschikt elftal van de reeks meer ondervinding had dan onze nieuwe voetballertjes, heeft het dan ook met groote cij fers overwonnen. Er blijft nu nog de uitgestelde match tegen Vlamertinghe af te wachten om de heenmatchen te sluiten. Knapen Stade Moescroen 5 5 0 0 26 4 10 R. S. C. Meenen 5 5 1 0 11 8 8 Vlamertinghe 4 2 2 0 8 7 4 Becelaere 5 2 3 0 6 8 4 Wevelghem Sp. 5 1 4 0 4 16 2 C. S. Yper 4 0 4 0 3 15 0 Schoolvoetbaltoernooi Uitslagen 24/9 St Aloisius 1 Middelbare school 4 27/9 De Looye 3 St Aloisius 2 4/10 Middelbare school 1 St Aloisius 1 8/10 St Aloisius 0 De Looye 2 10/10 De Looye 0 Middelbare school 1. De laatste ontmoeting (Middelbare school St Aloisius) gaat op Donderdag 17 October, om 15 u., door. SUPPORTERSCLUB Ter gelegenheid van den derby te Poperinghe richt de Supportersclub een gezamenlijken uit stap in. Prijs 4.50 fr. voor niet-leden. Vertrek 14 u. Inschrijving bij Alb. Blootacker, Fochlaan. Allen naar Poperinghe om onze ploeg aan te wak keren en te helpen zegevieren. OP ZATERDAG 19 OCTOBER 1935 te 8 uur 's avonds in het Bokspaleis, te Meenen, Kortrijkstraat, 61 Hoofdkamp 10 x 3 KINSABEL, Meenen tegen POTEAU, Rijsel 10 x 3 VJ>. CASTEELE, Meen., tegen PREIS, oudere, Doomijk 10 x 2 VAN DAMME, Meenen. tegen PREIS, jóngere, Doornijk. LIEFHEBBERS VERCOUTER, Yper tegen MOERMAN, Doornijk GESCHIERE, Yper tegen X DELBAERE, Yper tegen X Een autobus zal te 7 uur uit Yper. aan de Cour St* •Barbe Veemarkt, lokaal van de Boxing Club, ver trekken, alwaar de liefhebbers zich van heden af kun nen laten inschrijven. Om 8 u. 30 werd Zaterdag 5 October 1935, voor een bomvolle zaal, de eerste boksmatch aangevangen tus- schen Claes Yper, die schitterend in de 2' ronde Geiregat Moescroen, overwon door k. o. Carlier Yper, won door k. o. in de le ronde van Balkan. Blanckaert Woesten, kon na een harden strijd tegen Van Outrive Moescroen, match nul bekomen. Buyse Yper, boekte zijn eerste overwinning tegen Debauw Moescroen, op punten. Knockaert Yper, bezegelde zijn heroptreden tegen Steelandt Moescroen, met een match nul. Vercoutere Yper, won door k. o. van Vanderginste in de 3* ronde. De hoofdkamp tusschen Croquette-Parmentier werd door Croquette in de 3* ronde met k. o. gewonnen. Leon stuurde Parmentier 2 maal naar de planken, de 2' maal echter werd Parmentier uitgeteld. Na zijn schitterende overwinning toonde de kranige Croquette dat hij nog niet vermoeid was door ons te vergasten op een partijtje koorddansen. Hartelijk pro ficiat Leon. We mogen ook niet nalaten Promotor Knockaert Henri geluk te wenschen voor zijn welgeslaagd boks- feest, want als we eventjes terugblikken op het pro gramma bespeuren we er geen enkele Ypersche neder laag. Er zijn inschrijvingslijsten geopend voor een bijzon dere boksmeeting op ln November in de zaal Victoria- Palace waar o. a. de herkansingCroquette-Basyn zal plaats hebben. a. s. Deze week was het voor de velodroms de opening of liever den gezamenlijken aanval van de winterprogram- ma's, en alle drie te gelijk vielen ze er aan, op gevaar af elkaar den loef af te steken. Zoo pakte Antwerpen uit met een snelheid, waarin Leo Deryck de finaal won vóór Aerts en Le Grevès. Die zege zegt meer dan vele nuttelooze woorden, maar toch schijnt Leo enkel sterk te zijn in eigen midden. In alle geval Aerts en Le Gre vès zijn geen dutsen om hen zoo maar den kaas te la ten ontnemen. In de achtervolging over 5 km. liep de ploeg Vis sers, Dictus, Vervaecke en Loncke de vreemdelingen Morelli, Ruozzi, Montero en Egli te pletter, na 3 km. 250 meter te hebben afgelegd. De 2* reeks zag de zege van De Caluwé, Bonduel, Rebry en Demuysere over de uitheemsche ploeg Um- benhauer, Roth, Bogaert en Middelkamp. De beslissing tusschen de twee winnende ploegen zag de ploeg Vissers deze van De Caluwé schoon in de doekskens draaien. De 15 km. op eigen kracht in 4 klassementen werd ge wonnen dóór Baelemans vóór Mertens, Verdyck, Lee mans, Dignef, S. Maes, Peeters en Moerenhout. De 75 km. ploegkoers werd in de wacht gesleept door den wereldkampioen Aerts, flink bijgestaan door den aspirant der Belgische ploeg van het wereldkampioen schap Loncke. Uitslag: 1. Aerts-Lonefce,-75-km. in 1 u. 35.30; Op 1 ronde :2. Deryck-Dictus Bonduel-De Caluwé Le Grevès-Montero Op 2 ronden5, Vissers-BaelemansMertens-Wau- tersVerdyck-Leemans Middelkamp-BogaertVan Hassel-Dignef Op 3 ronden10. Roth-Umbenhauer Op 4 ronden11. Ruozzi-MorelliS. Maes-Vervaecke Op 6 ronden 13. Rebry-Demuysere Egli-Moerenhout Op 7 ronden 15. Smyts-Peeters Op 12 ronden16. Garnier-Hardiquest. In Brussel was de le brok natuurlijk de koers voor abonnés, waarin Walraevens de overwinning behaalde vóór Toubeau en Putzeis, de 15 km. afleggende in 19 min. 52 sec. De 100 km. ploegkoers werd gewonnen door de twee ketjes Degreef-Vandenbosch in 2 u. 14.30, vóór Rom. Maes-Depauw. De overwinnaar der Ronde van Fran krijk liet er zich herhaaldelijk toejuichen. Uitslag1. G. Degreef-Vandenbosch Op 1 ronde 2. Rom. Maes-Depauw Op 2 ronden 3. Bruneau-Bertin Huys-Verreycken Op 3 ronden 5. Charlier-Deneef Meulenberg-Thys Op 4 ronden 7. Van Vlockhoven-Van Buggenhout Op 6 ronden8. Struyven-Vanden Steen Wierinckx- Vrydagh Schepers-Haezendonckx Op 7 ronden 11. Gurinckx-Wynants Op 8 ronden 12. Thyssens-Reuten. In Gent was het de tweede vertooning en natuurlijk was de belangstelling bijzonder gaande gemaakt rond de zege van de ploeg Buysse-Billiet, welke over 8 da gen iedereen overdonderde. Ook liepen vele ploegen, o. a. Haemerlinck-Danneels en Debruycker-Verhaegen, met wraakplanen in den kop en 't moet er dus niet worden bijgevoegd dat het vollen bak was. De achtervolging per ploeg tusschen Haemerlinck- Danneels en Buyse-Billiet zag eerstgenoemden winnen, na 26 ronden. De eerste omnium tuschen Schoen-Buschenhagen en Debruycker-Verhaegen zag Omer Debruycker de reeks snelheid winnen vóór zijn maat Verhaegen, Buschi en Schoen. Debruycker liep de 500 m. tijdrijden in 31 sec. 2/5, vóór Verhaegen in 32 sec. 1/53* Buschenhaegen in 32 sec. 4/54e Schoen 33 sec. De tweede omnium zag Lange Fred de snelheid bin nenpalmen vóór Danneels, Billiet en Buysse. De 500 met. tijdrijden werd geloopen door1. Hae- merlinck in 31 sec. 1/5 2. Buysse in 31 sec. 3/53. Dan neels in 32 sec. 1/5 4. Billiet in 32 sec. 2/5. De afvalkoers werd gewonnen door Raes vóór Ver linden, Segers, Grysolle, Haeck, Verniers en Cornelis. De twee uren ploegkoers gaf aanleiding tot een hef- tigen strijd, waarin ten slotte Debruycker-Verhaegen de rol speelden van den derden hond die wegliep met het been, wijl twee ervoor vochten, namelijk hier in dit geval Haemerlinck-Danneels, en Buysse-Billiet. Maar iemand, die prachtig marcheerde voor zijn debuut bij de profs, was wel de jonge Grysolle, die met Raes als maat de tweede plaats veroverde en het verre zal weten te brengen. Uitslag1. Debruycker-Verhaeghen, 11 p.2. Raes- Grvsolle, 7 p. Op 1 ronde3. Haemerlinck-Danneels, 15 p. Op 2 ronden4. Buysse-Billiet, 8 p.5. Verlinden- Lanckaert, 2 p.6. Haeck-Regels, 1 p. Op 5 ronden7. Verniers-Hermie, 0 p. Op 6 ronden8. Schoen-Buschenhagen, 0 p. Op 7 ronden *9. Veger-Cornelis, 0 p. En in Parijs kregen de Belgen Aerts, Kaers, De Calu wé en Danneels een daveringske van belang van de Fransche ploeg Magne, Le Grevès, Speicher en Pélis— sier. De 1* reeks (5 km. puntenrit) was voor Ch. Pélissier, vóór Speicher, J. Aerts, Le Grevès, Magne, Kaers, De Caluwé en Danneels. Zijn ze daar proper in de doekskens gedaan geweest, al die fameuze mannen, zooals Kaers en Danneels. In de achtervolging moesten de Belgen het afleggen na 3 km. 770 met. in 4 min. 32 sec., daar ze in dien tijd door de Fransche ploeg reeds waren voorbijgesneld. In de derde reeks (20 km. achter kleine motos) won A. Magne de eerste manche vóór Le Grevès, Kaers en Danneels. De tweede manche was voor Jan Aerts de gelegenheid om de eer te redden, Hij bevestigde zelfs een record over 20 km., den afstand afleggende in 19 min. 24 vóór Speicher, De Caluwé en K. Pélissier, waarbij de Fran- schen den omnium winnen. Op de baan was het eerder een uitstervend gedoe. Immers Petegem-bij-Deynze sloot het seizoen met een koers voor beroepsrennerswaarin Kneepkens een mooie zege wist te boeken op Jéröme France die een prachtig kermisseizoen heeft meegemaakt. Uitslag1. Kneepkens J., 108 km. in 3 u.2. France J., op J wiel3. Janssens, op 10 centim.4. Palmans 5. Van Loock6. Mertens 7. Van Roye8. Planckaert-; 9. M. Dhooghe10. Spiessens. De Onafhankelijken bolden nog in Vilvoorde, alwaar de Rollegemnaar Cesar Paepens de zege ging halen en er afgeteekend den oud-goalkeeper van Belgica (Demondt) klopte. Uitslag1. Paepens Cesar, 126 km. in 3.362. De- mondt, op 2 lengten 3. Vermeiren, op 30 sec.4. Beir- naert, op 30 sec.5. Segers 6. Van Oppen 7. Loyaerts 8. Van Hoorenbeeck 9. Brison10. Vandermeersch. In Aubel was Pirmez iedereen den baas en regelde Kemplaire, Meyvisch, Simons, Trekels en Riga. De Juniors der streek Wel werden er nog proeven geloopen, maar de jon gens der streek schijnen het bijltje te hebben neerge legd en zullen zich terdege uitrusten om, met de aan komende Lente, weer in volle forme de baan op te stor men. Alleen R. Cappoen reed nog in Ichtegem, waar hij duchtig zijn. best deed om toch nog een 1° plaats in de wacht te slepen. Hij maakte deel van alle ontsnappin gen en werd jammer genoeg nipt geklopt in den sprint door Jozef Georges. Bravo Remi, 't naaste seizoen zul len er wel eerste bij zijn. Uitslag1. Georges Joseph, 85 km. in 2 u. 20 2. Cap poen Remi, op J wiel3. Masquelier, op 15 sec.4. 't Jollyn, op 25 sec.5. Depreitere, op 1 min. 45. De Beginnelingen waren Zondag in verscheidene plaatsen aan den slag. Verbeke en Litière, die in Nieuwkerke uitkwamen, hadden er met ongelukken af te rekenen, daar zij alle bei tweemaal bandbreuk leden als zij nog in den hoofd groep zaten. Deman van Wervick won er den bloem tuil vóór Dezeure van Le Bizet. Uitslag1. Deman 2. Dezeure 3. Tack 4. Duttilly t 5. Verkeye 6. Vitse. Degraeve en Salomé die in Merckem naar den palm mededongen hadden meer geluk, want Maurice, die se dert een 5 tal weken zijn forme van verleden jaar teruggevonden heeft, veroverde er prachtig den eersten prijs vóór D'Herdt, en Poltje Salomé eindigde op de 3e plaats. Uitslag 1. Degraeve 2. D'Herdt3. Salomé 4. David; 5. Bouttlegier. In Gyverinchove was het eveneens een Ypersche zege, daar Albert Muylle er den palm stekte. Versaevel die een onzer beste jonge krachten is, liep er 3e en bakkertje Gouwy 6e. Degraeve, Verbeke, Litière en Salomé die bijna al tijd te zamen de groote beginnelingen koersen betwis ten, waren Maandag laatst ten strijde getrokken naar Zarren. De eindsprint werd betwist door een peloton van 7 renners, waarin Litière, Verbeke en Salomé zaten, die zich respectievelijk 5e, 6e en 7e plaatsten. De graeve regelde het 2e peloton, dat eveneens uit 7 man nen bestond, in den sprint. Uitslag1. Debusschere2. Depredhomme3. De- clercq 4. Sercu 5. Litière Florent, Yper6. Verbeke Jerome, Yper 7. Salomé Pol, Yper8. Degraeve Mau rice, Yper; 9. Vericas10. Devoogt11. Deschacht. Albert Muylle, die sedert eenigen tijd regelmatige uitslagen boekt, bolde 2e na Vennin in Vlamertinghe. Goed gewrocht, Albert. Uitslag1. Vennin 2. Muylle 3. Boudry; 4. Dejonghe; 5. Vitse 6. Gouwy 7. Ruysse 8. Logie 9. Vanacker 10. Artois. Dinsdag waren Degraeve, Verbeke en Litière naar Lauwe getrokken, om er een koers van 70 km. te be twisten, maar hadden er met ongelukken af te rekenen. Verbeke en Degraeve die uit de 5 eersten niet meer konden eindigen, werden kort na elkaar door band- breuk uitgeschakeld. Litière door krampen gekweld, gaf eveneens op. Donderdag trokken Verbeke J., Degraeve M., Muylle A. en bakkertje Gouwy naar Merckem. De koers werd betwist in een omloop van 4 km., die ze 14 maal moesten afleggen. Van in het begin ontsnapte Vennin van Kem- mel, in gezelschap van Lefèvre van Poelcapelle. De twee wegloopers gaven goed door en in de 8° ronde hadden ze reeds een groote minuut voorsprong op het peloton. Muylle viel plat en gaf op. In de 9° ronde demarreerden Tack en Verbeke slag op slag, met het gevolg dat ze eveneens te zamen weggerochten en na een hevige jacht, de twee leiders vervoegden. Met 4 op kop zijnde ging Tack er opnieuw vandoor, maar werd vervoegd door Verbeke die de twee anderen in den Steek liet. In den eindsprint won Tack afgeteekend op onzen stad genoot. Maurice Degraeve, die. een schoone remonte deed, kon nog de 3e plaats inpalmen. Uitslag 1. Tack, Komen2. Verbeke Jerome, Yper 3.Degraeve Maurice, Yper 4. Vennin 5. David 6. Has- peslagh 7. Lefèvre8. Gouwy, Yper 9. Barbier. Poltje Salomé, die alleen in Zarren uitkwam behaalde er de 5* plaats. D'Herdt van Jonkershove won er den palm vóór Depredthomme. Uitslag: 1. D'Herdt; 2. Depredthomme; 3. Sercu 4. Bouttlegier 5. Salomé Pol, Yper. ■voor 1936 zijn aangekomen en te koop ten bureele dezer, 34, Boterstraat, 34..

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6