Prodigieuse anticipation Technique Automobile Garage VAN DAMME a Ypres en 1 a Fl. Vandevoorde 27, Rue la Station - Tél. 150 2 Renseignez-vous a l'AGENCE OFFICIELLE Concessionnaire C.I.A.C. 11,rue des Baguettes, GAND - Tel. 108.97. ZZZil Bü den MEESTER-PELSMAKER Boterstraat, 31 YPER staan te uwer beschikking Moderne Werkhuizen Een eenige keus prachtige Pelsen Een uitgelezen ploeg vaklieden Skungs, Fichouwen, Petit-Gris Astrakans, Indisch Lam, enz. steeds aan DEZELFDE PRIJZEN als VERLEDEN JAAR dank onzen aan zienlijken voorraad AGENCES OFFICIELLES ALOST - Garage Vilander, rue de Vilander, 4. BRUGES - Garage Hubert, rue des Aiguilles, 26. COURTRA1 - Garage Ch. Roegiers, rue de la Métairie, 27. DIXMUDE - Garage Durie, Yzerlaan. ISEGHEM - S. A. Vuylsteke Frères, rue de Roulers, 30. OSTENDE - Garage de la Plage, rue Royale, 35. RENAIX - Garage Van Coppenole Frères, rue Joseph Ferrant. WETTEREN - Garage V. Buysse, Moerstraat. mevrouw Hallett gewoon was te zeggen Dit type heeft de zeldzame gave van te weten wan neer een vrouw attentie noodig heeft en wanneer zij werkelijk verlangt alleen gelaten te worden bij haar kopje thee. De man die dit weet en over eenkomstig handelt, kan iedereen trouwenna zijn huwelijk spreekt hij heel medelijdend over haar als Mijn vrouw het aardigste vrouwtje op de aarde. Allemachtig wat verveelt ze me. Het instinct van kapitein Hunter toonde hem op dit oogenblik het verlangen van Nora naar attentie, ofschoon hij de ware beweegreden daar toe niet kende. Daarom tooverde hij een atmos feer van attentie om haar heen en wel even on afgebroken als de warme zomerlucht welke haar omrigde. Dit wekte bij Nora de hoop erg on dankbaar dat dit alles tot een ander huwe lijksaanzoek mocht leiden. Het is jammer, om de woorden van tante Hal lett te gebruiken, dat de goede gaven van intuïtie en doorzicht in den regel geschonken zijn aan mannen die de menschen een bedrieger noemen Op het hierboven genoemde zielkundige mo ment doorzagen de donkere oogen van kapitein Hunter, dat zijn oogenblik was aangebroken. En hij nam de kans waar. Op dramatische manier brak hij een van zijn korte zinnen af en zei vrij luidruchtig, terwijl hij zijn zuidelijke oogen in de hare trachtte te priemen«Wat heeft het eigenlijk voor nut, om over dit alles te redenee- rep U heeft mij reeds lang geleden, lang voor het bal gezegd, dat er absoluut geen hoop voor mij bestond. Maar als een man werkelijk bemint, dan kan hij dat idee niet van zich afzetten- Ik had er wel spijt van mompelde Nora met een gevoel van schuldigen triomf. Bedenk echter, hoe diep zij gekrenkt was. En ieder meisje weet, dat er slechts één overheer- schende balsem is voor een gewond hart van een meisje, dat door den man dien zij bemint is af gedankt en dat die souvereine balsem de hulde van een anderen man is. Het komt er zoo precies niet op aan wie hij is, mits hij maar presentabel is. Al wat zij in de omstandigheden noodig heeft is, deze overwinning zoo uitdagend mogelijk voor haar vorigen minnaar ten toon te spreiden. Na tuurlijk wilde Nora dit in haar gekwetste eerge voel, woede en harteleed zichzelf niet bekennen. Meisjes zijn in dit opzicht zelden eerlijk tegen over zichzelf dit ligt aan hun opvoeding. Gene raties van dit opvoedkundig systeem hadden het Nora ingeblazen, dat zij kapitein Hunter veel aardiger vond, dan vroeger, toen hij ook toevallig gelijk met haar bij zijn zuster (haar oude school vriendin) logeerde. Kapitein Hunter begon haar te peilen, door het uitstooten van klanken als Misschien ten slotte U mij beter kende dan Terwijl hij deze peilmethode toepast, kunnen wij een vluchtigen blik werpen op de menschen in wier landhuisje aan de zeekust Nora logeerde (terwijl Billy te midden van zijn drukke werk zaamheden over haar zat te piekeren.) De echtgenoot van haar gastvrouw, oud school vriendin, mijnheer Milbanke was een gewezen makelaar in effecten, een klein, dik, kaalhoofdig, zeer vriendelijk mannetje. Hij zat absoluut onder de pantoffel van zijn vrouw, die hem checques aanbood met een vriendelijk «Wil je dit even afteekenen Hij was met Nellie Hunter ge trouwd omdat zij, zooals hij het noemde «kranig» was. In werkelijkheid was zij voor haar huwelijk een meisje uit een provinciestadje. Zij was dol op tooneeluitvoeringen en hield zich geregeld op de hoogte, wat er in die wereld omging. Zelf was zij ook een der beste krachten van een plaatselijk tooneelvereenigingetje. Vervolgens was zij in haar kleeding nogal modern voor een provinciale; dit als gevolg van een abonnement op een Lon- densch damesmodeblad. Zij wist precies te ver tellen, welk soort likeur momenteel het meest in trek was en met welk soort sigaretten men bij was. Parasiteerend op den titel van haar broer den officier van gezondheid, stelde zij zich voor als behoorende tot den militairen stand. De nieuwste deuntjes, slagwoorden en moppen werden door haar gelanceerd, hetgeen haar goed afging, want verlegenheid en onbespraaktheid H -i Bezoekt onze iariehtiugen. waren haar hoofdgebreken niet. Begrijpelijk, dat mevrouw Milbanke, die een zeer opgewekt hu meur had, een passende gastvrouw voor Nora was, die juist zoo iemand noodig had, om haar voldoende afleiding te bezorgen, teneinde zooveel mogelijk te vergeten- Kapitein Hunter, die een andere beschouwing had, vermoedde den gemoedstoestand van het meisje niet. Hij feliciteerde zichzelf, terwijl hij iets dichter naast haar voortwandelde, dat hij door zijn persoonlijke aantrekkelijkheid Billy Somers den loef had afgestoken. Het was niet noodig geweest het jonge luiteqantje bij den ko lonel verdacht te maken (hetgeen trots zijn ver giftig mengsel niet gelukt was). Want nu liep het meisje naast hem, dat hem veertien dagen gele den een blauwtje had laten loopen, met neerge slagen oogen naar zijn hernieuwd huwelijksaan zoek te luisteren. Nu sloeg zij z'n aanbod niet bot af zooals toen ze zei alleen maar Ik kan U nog niet onmiddel lijk een definitief antwoord geven. U moet mij een weinig bedenktijd geven Een weinig zei Hunter teeder. Niet te lang, Nora Zij wandelden in de schaduw van een vooruit springende rots die als 't ware een beschermen den arm vormde tusschen hen en de tentengroep. Hij vatte haar hand en boog zich om zijn donkere oogen de gelegenheid te verschaffen haar Iersche kijkers te zoeken. Het was Nora's eerste onder vinding van die dagelijks voorkomende tragedie. Zij wrong haar hand los, als wilde zij door dat ge baar, de gedachte aan het knappe gezicht van Billy uitsluiten en zich aan de herinnering van zijn omhelzing op het bal onttrekken. Zij maakte zichzelf wijs, dat kapitein Hunter tienmaal zoo veel waard was als iemand, die binnen een uur twee meisjes ten huwelijk had gevraagd... Zij wenschte oprecht, dat de Voorzienigheid het zoo beschikt mocht hebben, dat het mogelijk was verliefd te worden wanneer en op wien men wil de. O, wat zou dat een verschil maken in het leven van een meisje Maar was dat niet te pro- beeren

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 10