Fl. Vandevoorde M°" Vandendriessche Snoeck's Almanakken Allerhande Nieuws Te huren HUIS 8 EEN GEDACHT Gevonden en Verloren Voorwerpen dezer, 34, Boterstraat, 34. Le MAITRE-FOURREUR Rue au Beurre, 31 YPRES tient a votre disposition Des ateliers modèles Un énorme choix de superbes Fourrures Un personnel d'élite stylé Skungs - Putois - Petit - Gris Astrakans - Agneaux des Indes aux MÊMES PRIX que l'AN DERNIER grace a ses stocks considérables ONZE SCHEEPVAART WILLEMSFONDS HANDBOOGSCHIETINGEN Burgerlijke Stand van Yper DENTISTE Dixmudestraat, 49, Yper Telefoon 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde gebitten met waarborg. Gouden Bruiloft te Voormezeele Maandag, 14 October li, vier den de eehtgenooten Benjamin De- lanoy-Vandecasteele Florence hun gouden bruiloft. De jubilaris werd geboren den 18 November 1862, ter wijl zijne echtgenoote het levenslicht zag den 10 Juli 1860. Uit hun hu welijk, dat den 7 October 1885 in gezegend werd hadden zij drie kin- ders en thans is hun nakomeling schap nog met acht kleinkinders vergroot Na de Mis van dankzegging wer den de jubilarissen, te 9 u„ door den Heer burgemeester Bartier en eeni- ge gemeenteraadsleden op het ge meentehuis ontvangen. Samen met de gelukwenschen ontvingen zij van de gemeenteoverheid het gebruikelijk geschenk en werd Nadien werd deze blijde verjaring in familie gevierd hun, alsmede aan hunne familie, den eerewijn aange- en nog menig glas gedronken op de goede gezondheid hoden. van het gevierde echtpaar. De Echtelingen Benjamin DELANOY-VANDECASTEELE Florence. Een onzer lezers deelde ons een dezer dagen het volgende gedacht mede, dat bij hem was op gekomen na een wandeling op onze vestingen en naar Zillebekevijver. Vroeger werden de oevers van Zillebekevijver gedeeltelijk met vlechtwerk en gedeeltelijk ook, doch ten koste van veel geld, met betonnen pla ten versterkt. Door de macht en de gedurige be weging van het water, gedreven door den Wester- wind, bevinden zich de oevers van den vijver, vooral langs den Oostkant, op vele plaatsen in uiterst slechten toestand en zakken gedurig in. Thans wordt hier in de stad het puin der afge broken voetvolkkazerne opgeruimd en, niet we tende wat ermede aanvangen, wordt het langs de binnenwandeling onzer vestingen, nabij de Alpaga fabriek en verder ook nog nabij het ma gazijn van den Boerenbond op hoopen opgevoerd. Waarom, zoo vroeg onze lezer, zou de stad de grootste en beste afvalbrokken van de kazerne niet gebruiken om de oevers van Zillebekevijver te versterken. Het ware voldoende die brokken los tegen de aardoevers van den vijver te plaat sen, met den tijd zouden deze steenbrokken zich zelf voegen en de oevers zouden nooit meer be geven- Dergelijk werk werd onlangs en met bijval uitgevoerd in de benedenvaart van het kanaal Yper-Yzer dat op die plaats zeer smal is en waar van de oevers hoog en steil zijn en vroeger ge durig inzakten. Wij twijfelen er niet aan dat de stad de noodige steenbrokken kosteloos zou bekomen van den aannemer die met de afbraak der kazerne belast is. Deze zou waarschijnlijk tevreden zijn zich ervan op die wijze te kunnen ontmaken. Blijft dan de kwestie van het vervoer. Doch mogelijks zou zulks ook heel voordeelig bij middel van vrachtautos kunnen gedaan worden. Indien wij het goed voor hebben, werd derge lijk voorstel vroeger, wanneer er spraak was de betonnen onderstanden af te breken, eens in den gemeenteraad gedaan. Waarom dit voorstel alsdan zonder gevolg bleef weten wij niet. Zal men nu die nieuwe gelegen heid, om de noodige oeverversterkingen van Zille bekevijver doelmatig en goedkoop uit te voeren, nogmaals laten voorbijgaan Wij verhopen van neen en aarzelen dan ook niet dit gedacht van onzen lezer, dat wij uitste kend vinden, hier aan het advies van het stads bestuur voor te leggen en het aan de openbare meening te onderwerpen. Gevonden. Vrijdag 11 October, in den omtrek van St Maartenskerk, door M. Debuigne August, scholier, een blauwe alpenmuts. Zaterdag 12, in de Elverdinghestraat, een wollen sjerp. Maandag 14, door M. Vanderghote, scholier. Korte Meerschstraat, een zwarte dameshandschoen. Deze voorwerpen berusten ten politiebureele. Denzelfden dag, door M. Deberdt Henri, Beluikstraat, Nr 34, een klak die hij ter beschikking van den eigenaar houdt. Woensdag 16, door M. Moreels Petrus, Dickebusch- steenweg, Nr 228, een autoplaat Nr 150.925. Door Mej. Declërcq Antoinette, Korte Meerschstraat, Nr 16, een boekentasch die zij ter beschikking houdt van den eigenaar. Door M. Tancré, politieagent, een sleuteltje, dat ten politiebureele mag teruggehaald worden. Verloren. Zondag 13 October, door Mevr. Cottignie Jules, Rijselstraat, Nr 156, een zwarte sjaal. Maandag 14, door Mevr. David Elisabeth, van St Jan, een zwarte sacoche. Door M. Gheus René, Kaai-West, Nr 1, vier aaneen- ^ehechte sleutels. Door M. Seys Jacques, St Jacobstraat, 34, een vulpen. Door M. Saesen, Poperinghestraat, 14, een vulpen. Donderdag 17, door M. Hollevoet André, van Heule, een jachthond. voor 1936 Tjjn aangekomen en te koop ten bureele YPER. Gestolen auto teruggevonden. Maandag morgen waren de bewoners der Pilckemstraat niet wei nig verwonderd daar langs den kant der baan een ver laten auto te zien staan, waarvan de voerder nergens te zien was. De rijkswacht werd daarvan op de hoogte gebracht die weldra, dank aan het lederen overtrek sel van het reservewiel, dat in de auto lag en waarop den naam alsmede het telefoonnummer van den auto- eigenaar vermeld stonden, kon vaststellen dat het rij tuig aan de firma Monotax van Kortrijk toebehoorde. Deze werd dadelijk verwittigd en de bestuurder kwam denzelfden dag nog de auto weghalen. Deze was, in den nacht van Zondag op Maandag, na middernacht, te Meenen gestolen geworden en werd hier, bij gebrek aan naphte, door de dieven langs de eenzame Pilckem straat achtergelaten. Denkelijk moeten de dieven ievers tegen gereden hebben, want de schokbreker langs voren aan de auto was lichtelijk beschadigd. Landloopers. Twee Brusselaars, de genaamden Co lin Charles, 46 jaar oud en stoelvlechter van beroep, en de 50 jarige schildersgast Bilnock Jean-Baptiste, werden te Gheluvelt door den veldwachter aangehou den, daar ze aldaar zonder middelen van bestaan rond slenterden. Deze gasten waren op weg naar Yper om hier in de streek werk te zoeken. Woensdag morgen verschenen beiden hier voor de politierechtbank en werden er veroordeeld om voor onbepaalden tijd te Merxplas opgesloten te worden. Donderdag morgen werd de 60 jarige Therssen Cyrille, afkomstig van Yper, eveneens uit hoofde van landlooperij door de Rechtbank voor onbepaalden tijd naar Merxplas verzonden, Deze man had 48 jaren lang in Frankrijk gewrocht en was thans, gelijk zooveel andere Belgen, na zoo lange jaren dienst eenvoudig weg op straat gezet. Niet meer wetende waaruit noch waarin, was de man hier naar zijn geboortestad teruggekeerd en kwam er zich uit eigen beweging bij de politie aan melden. GHELUWE. Noodlottige afloop. De genaamde Vansteenkiste Camille, 60 jaar oud, van Moorseele die men, zooals wij hét gemeld hebben, Zondag 6 Oc tober 11. 's avonds gekwetst langs de baan Meenen- Gheluwe aantrof, is in het heelkundig gesticht te Mee nen aan de gevolgen zijner wonden bezweken. POPERINGHE. Wijding der kapel van het Sana torium. Woensdag morgen, om 10 u. 30, werd de ka pel van het sanatorium De Lovieplechtig gewijd door Z. Exc. Mgr Lamiroy, bisschop van Brugge, in aanwezigheid van den Heer Baels, gouverneur der provincie, den Z. E. Vader-abt van het klooster van Westvleteren en de commissieleden van het sanato rium, de Heeren Bekaert, voorzitter, en dokters Brut- saert en Sierens, leden. Deze plechtigheid werd met een Pontificale Mis besloten, waarna Mgr de Bisschop, samen met de aanwezige hoogwaardigheidsbekleeders, het sanatorium bezocht. ROUSSELARE. Werkongeval. Gister Vrijdag, in den namiddag, was de genaamde Alfons De Beuke laere, schrijnwerker, te Rousselare wonende, aan het werk in het in opbouw zijnde huis van den Heer Mat tan, klompenfabrikant, gelegen in de Zuidstraat. De werkman was er bezig met gaten in den muur te kap pen voor het plaatsen van een trap, toen hij opeens, tengevolge eener verkeerde beweging, het evenwicht verloor en van een hoogte van 5 m. ten gronde stuikte. Een bijgeroepen geneesheer stelde vast dat het slacht offer, benevens erge wonden aan het hoofd, ook nog het heupbeen gebroken was. Na eerste verzorging ter plaats en na het H. Oliesel toegediend te zijn geweest, werd de gekwetste, wiens toestand bedenkelijk is, huis waarts gevoerd. Visite/, ses installations. etc., etc. Binnengevaren Vrijdag 11 October 1935, de André (schipper De Bceuf) met 25 ton beurtgoed voor verscheidenen de Leona (schipper Deloz) met 136 ton meststof voor M. Talpe, Kortrijk. Maandag 14, de Marguerite (schipper Vanreeth) met 100 graan voor M. Hollebeke, leperde Anna (schipper De Smet) met 85 ton meststof voor M.M. Blootacker en Vermeersch, leper. Dinsdag 15, de Antoin(schipper De Bondt) met 203 ton graan voor M.M. Blootacker en Vermeersch, leper. Donderdag 17, de Emmy (schipper Vande Bossche)- met 152 ton maïs voor M. Vandeputte, leper. Weggevaren Woensdag 16 October 1935, de «Marguerite», (schip per Vanreeth) met 47 ton erwten, verzonden door MM. Blootacker en Vermeersch, leper. Waterhoogtebenedenpand 1 m. 85. toegelaten diep gang te varen 1 m. 55 bovenpand 2 m. 03, te varen 1 m. 83. Afdeeling Yper PROGRAMMA VAN 'T SCHOOLFEEST Op Zondag 20 October 1935, te 3 uur in Concordia 1. De Klompendans, ballet door de Meisjesschool van Meessen 2- O Sole Mio, zang door Mej. De Backer 3. De Kleine Meessenaars met hun makkers door de Jongensschool 4. Meilied Huberti Mej. De Backer 5. Klavier, 3e Fantaisie Mej. Verhaeghe van Benoit. 6. Uit het werk van Jan van Beers Voordracht door Mej- Coppin 7. Mijn hart is vol verlangen Mej. De Backer van Benoit. TUSSCHENPOOS 8.Intermezzo H.H. Tahon en Dondeyne 1) Si j'étais Roi. 2) Valse van Waldteufel. 3) Fantaisie brillante. 9. Quadrille des Lanciers H.H. Tahon en Dondeyne 10. Afscheidswals Mej. Verhaeghe- Chopin. 11- In den Cirkus Jongensschool van Meessen 12- Uit het werk van Mej. Alice Nahon door Mej. Coppin Uitreiking der prijzen aan de meest verdien stelijke leerlingen onzer Staatsmiddelbare school, onzer Stadsscholen en Jongensscholen van Mees sen en Zantvoorde. Al de vrienden van 't officieel onderwijs zullen aanwezig zijn in Concordia, morgen, Zondag,, te 3 uur. ZONDAG 20 OCTOBER 1935 Om 12 i uur zeer stiptBOESINGHE Oppervogel 100 fr. en een haas Ieder zijdvogel 50 fr. en een haas Ieder kalle 25 fr. en een koppel patrijzen of faisant;: 20 geprimeerde vogels van een haas 20 geprimeerde vogels van elk een faisanthaan; 12 geprimeerde hoek- vogels van 15 fr. en elk een wild konijn of patrijs een tweede hoogvogel van 50 fr. en een stuk wild kleine vogels 15 fr. Inleg 20 fr. Om 1 l uur: ZILLEBEKE-HOOGHEOppervogel een haas en 30 fr.ieder zijdvogel een faisant en 15 fr. ieder kalle een faisant; 30 vogels van een konijn en 3 fr, 10 vogels van 10 fr. Voor 50 schutters. Inleg 13 fr. Boven de 50 schutters al vogels van 12 fr. van den 12 tot den 18 October 1935 GeboortenDecock Roland, Bukkerstraat. 43. Car- doen Lily, Lindendreef, 107. Lamaire Gaston, Zon- nebekesteenweg, 81. Verfaillie Godeliva, Zillebeke- straat, 1. Milleville Alice, Recollettenpoort, 5. HuwelijkenBracke Seraphinus, bierhandelaar en, Catteeuw Simonne, naaister, beiden te Yper. Thiele Friedrich, ingenieur en Korte Wilhelmine. z. b., beiden te Yper. Staelens Maurice, wever en Denys Estelle,. z. b., beiden te Yper. Sandron Joseph, handelsagent, te Brussel en Louarn Joanna, z. b., te Yper. Overlijdens Liefooghe Phara'flde, 72 j., huishoudster, echtg. Rébéré Henricus, Hoornwerk, 45. Christiaen Frans, 8 j., scholier, Lange Thouroutstraat, 25. HuwelijksbeloftenGustavus Kesteloot, timmerman en Flavia Markey, dienstmeid, beiden te Yper. Fir- min Van Wanzeele, postopsteller, te Yper en Ivonne Popelier, naaister, te Leupegem. Roger Bauwen, met serdiender, en Leontina Gabriel, werkvrouw beiden te- Yper. met land Zich wenden Hruggesteenweg,.. Nr 27 Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14