-GROOT B AL - Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper ZONDAG 20 OCTOBER 1935 «SPORTKONINGIN 1935-1936» YPERSCHE VOETBALKRONIEK Verslag der Algemeene Vergadering van 15 September 1935. De Heer Voorzitter, Hector Casier, opent de ver gadering om 15 uur en herinnert in korte woor den het pijnlijk verlies dat ons Vorstenhuis en gansch België komt te ondergaan döor het af sterven onzer lieve Koningin Astrid. Hij vraagt vervolgens aan de talrijke aanwezige le den een minuut ingetogenheid en stilte te harer nagedachtenis te onderhouden, waarop al de aan wezige leden recht staan en gedurende enkele .stonden de grootste stilzwijgendheid behouden- Daarna verleent hij het woord aan den Secre taris, die lezing geeft van het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder opmerkin gen goedgekeurd. De Heer Voorzitter deelt aan de leden mede dat <le tuinbouw ook een pijnlijk verlies komt te on dergaan door het afsterven van den tuinbouw- consulent, Heer Raoul Peemans. De Voorzitter weet in gepaste woorden uit te drukken wat de levensbaan van M. Peemans is geweest, een aan houdend werken en streven tot welzijn en verbe teren van den tuinbouw een man die altijd ten dienste was van iedereen en wiens voorbeelden tot eer strekken voor alwie zich den tuinbouw ter harte neemt. Mededeeling. Er wordt aan de leden mede gedeeld dat de inschrijving open is tot het beko men van pootaardappelen, de leden zijn verzocht hunne aanvraag te doen 't zij bij den secretaris, 't zij bij het bestuurslid Henri Hebben. Voordracht. De Heer Voorzitter Hector Ca sier beantwoordt vervolgens menige vragen die hem gesteld zijn nopens fruit- en groententeelt. Vervolgens geeft hij eenige nuttige wenken over de seizoenwerkzaamheden in den tuin. Zijne nuttige en leerrijke les wordt met de meeste aandacht gevolgd en ten slotte luidruch tig toegejuicht. Aanbrengsten. Menigvuldige aanbrengsten overdekken de tafels en worden als volgt be kroond 1. Jean Duthoo, 4 punten voor zijne ajuinen (platte strooigele), wortelen (Nantaise) en Me loen (délice de table). 2. Depoorter Désiré, 1 punt voor zijn geplante fransche ajuintjes en zijn Mechelsche sjalotten. 3- Madame Merlevede, 1 punt voor hare peren. 4. Henri Hebben, 1 punt voor zijne appelen en peren. 5. Vandenbriele Cyriel, 1 punt vor zijne ajuinen (strooigele) en zijn look. Tombola. Een prachtige tombola, samenge steld uit bloem- en kamerplanten en geleverd door het huis Lauwers Marcel, wordt vervolgens onder de aanwezige leden uitgeloot en de ver gadering sluit om 17 uur. Zondag 20 October 1935, om 14 uur ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1. Lezing van het verslag der vorige verga dering. 2. Mededeeling. 3. Voordracht. 4. Voorstelling van nieuwe leden. 5. Beoordeeling der aanbrengsten- 6. Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. DETHOOR. Hector CASIER. YPERSCHE WIELRIJDERSCLUB in Lapiere's Zaal, Hondstraat. Deuren open om 6 uur en kiezing der EN HARER TWEE EEREDAMES Prachtige geschenken worden aangeboden aan alle deelneemsters- Aan de Sportkoningin een prachtigen palm en een bon Ier waarde van 200 fr. in goederen te bestellen in De PuppenBoterstraat. Aan de eeredames elk een koepon goed ter waarde van 75 frank. De kiezing gaat door onder de gewone regle menten en zal plaats hebben gedurende het Bal. Algemeene ingang 3 Frank De candidaten kunnen zich van heden af laten inschrijven in het lokaal der «Ypersche Wiel rijdersclub Café Sportwereld Rijsselstraat, of op den dag van het Bal aan het winket. Eenzelvigheidskaart verplichtend. Kaarten te bekomen bij de leden van de Club en in het lokaal Sportwereld Rijselstraat, 52, Yper. F. C. Poperinghe 2 C. Sp. Yper 1 Prachtig weder en talrijke opkomst op het terrein van den Kouter te Poperinghe, alswanneer scheidsrechter Grymonprez volgende ploegen in ljin roept F. C. Poperinghe Minne Deheegher J. Ghekiere Lefever Hauspie Demarez Dupont Dewulf Lamaire Deheegher K. Deschrijver C. S. Yper Molein Vanderbauwhede Vandamme Gauquie Rotru Bourdeau Ververeken Ossieur Deplancke Dechievre Margonneau Kapitein Vanderbauwhede wint den opgooi en plaats zijne tegenstrevers tegen de zon. De eerste oogenblikken zijn verdeeld en het spel gaat heen en weer. Yper valt aan en een schieten van Vandamme gaat nevens. Een inzenden van Rotru wordt door Minne opgevangen. Rood-wit dringt aan Gauquie krijgt den bal toegespeeld, rukt alleen vooruit en opent met een grondscherend schot de score voor Yper. Een aanval der bezochten wordt door de Ypersche backs afgeweerd. Langs de andere zijde gaat een schieten van Van derbauwhede te hoog. Een vrije schop voor Poperinghe, tenge volge van een hands van Ver vereken nabij de penalty-area toegestaan, wordt door Lamaire boven gegeven- Op inzenden van Rotru schiet Molein te hoog. De bezochten vallen aan langs Deschrijver deze geeft aan Lamaire, welke via Bourdeau naar doel schiet. Margonneau kan den bal slechts onvoldoende bemeesteren en het leder overschrijdt de fatale lijn. Door dit succes geprikkeld dringen de rood gelen aan en spelen vanaf dit oogenblik met meer vertrouwen. Zij werken met vlugge aanvallen langs de vleugels, die het onze verdediging lastig maken. Op aanval langs Rotru moeten de be zochten den eersten hoekschop toestaan, die evenwel onbenut blijft. Yper is nu aan de bo venhand en de Poperingsche verdediging heeft enkele oogenblikken de voeten vol. De gastheeren werken zich los en scheppen een gevaarlijk standje voor het Ypersche doel, dat op een nip pertje wordt opgeklaard. De beide ploegen zijn nu om de beurt ten aanval. Een Poperingsch of fensief wordt door buitenspel van Dupont stop gezet. Een tweede hoekschop voor Yper brengt niets op. De rood-gelen vallen aan langs hun lin kervleugel, maar onze verdediging zendt terug. Op corner door Molein afgedwongen, ontstaat een schermutseling voor het Poperingsche doel, die eindelijk wordt opgeklaard. Poperinghe ont zet en komt Margonneau bezoeken, die zijn kooi moet verlaten, maar het leder gaat gelukkig nevens het ledige doel, Nog een Yperschen aanval langs Rotru en een schieten van Vandamme, dat door Minne wordt opgevangen, en de rust breekt aan met een gelijke score 1-1, wat nagenoeg de juiste spelweergave daarstelt. Na de herneming is Poperinghe het eerst ten aanval en Margonneau moet tusschen komen op schieten van Lamaire. Yper verplaatst het spel doch Vanderbauwhede schiet te hoog. Op aanval langs Dupont moet Deplancke hoekschop toe staan, die onbenut blijft- De Poperingsche cen- terhalf Hauspie weet met een verre schot in den rechterbovenhoek Margonneau te verschalken en de bordjes wijzen 2-1 voor Poperinghe. De rood-witten geven zich niet verloren, doch het samenspel onzer voorwaartsen en de schot vaardigheid laten te wenschen. Onze mannen zijn minder rap op den bal dan hun tegenstrevers en laten aan deze laatsten te veel vrijheid van han delen. Een schot van Dupont wordt door Margonneau opge vangen. Yper werkt zich los en gaat ten aanval, doch Vander bauwhede schiet te hoog. Pope ringhe is vervolgens een tijdje in meerderheid en bekomt cor ner, die niets oplevert. Dechie vre komt in botsing met den linksbuiten Deschrijver van Poperinghe, die zich in zijn val de elleboog ontwricht en voor goed het spel moet verlaten. Dit spijtig ongeval geeft aan zekere heethoofden aanleiding om zich uitlatingen te veroorloven die op zijn minst op een voetbalveld ongepast zijn en ertoe bijdragen om de gemoederen der spelers nog meer op te hitsen. Poperinghe blijft ten aanval en een schot van Dupont gaat tegen den zijpaal te pletter. Yper brengt vervolgens het spel in evenwicht en op aanval langs Molein komt Minne uitgeloopen de bal belandt bij Rotru, maar deze schiet boven het ledige doel. Aan de overzijde kan Margonneau een hard schot van Lamaire onschadelijk maken. Het spel wordt van langs om meer onsamenhan gend. Een schieten van Lamaire gaat nevens. Poperinghe trekt zich in verdediging terug en Yper zet alles ten aanval, doch zonder succes. De laatste minuten verloopen in Yper's voordeel. Rotru krijgt een schoone gelegenheid om gelijk te stellen, doch schiet te hoog. De tijd vordert centerhalf Hauspie zendt opvolgentlijk verschil lende ballen buiten spel en het einde wordt ge floten met een nipte overwinning der bezochten. Wij willen dit relaas niet sluiten zonder aan den gekwetsten speler Deschrijver, van Poperin ghe, een spoedig en algeheel herstel te wenschen- Met deze nederlaag blijft ons puntental op drie De Ypersche ploeg en schuiven wij steeds achteruit in de rangschik king. Morgen komt Stade Moescroen op bezoek en het zal voorwaar een harde karwei zijn om deze kleppers klein te krijgen. Doch niets is zoo wisselvallig als voetbal en als onze jongens zich eens ongemeten in den strijd werpen en hard nekkig en vastberaden willen dan zou het kun nen gebeuren dat de Ypersche kleuren Zondag avond toch wapperen. Zoo afgesproken rood- witten 2l Afdeeling Bevordering Matchen van Zondag 20 October 1935 C. S. Yper St. Moeskroen F. C. Roeselare S. K. Roeselare R. S. Waereghem Heyst S. K. Sweveghem Waereghem Sp. Knocke Iseghem W. S. Lauwe Poperinghe De Panne Wevelghem Sp. Uitslagen der matchen van Zondag 13-10-1935 F. C. Poperinghe C. S. Yper 21 Wevelghem Sp. R. S. Waereghem 41 Waereghem Sp. F. C. Knocke 10 S. K. Roeselaere R- C. De Panne 80 F. C. Iseghem F. C. Roeselaere 21 St Moescroen S. K. Sweveghem (geschorst) F. C. Heyst W. S. Lauwe 61 2" Afdeeling Bevordering F. C. Iseghem 6 5 1 0 15 11 10 F. C. Heyst 6 4 1 1 27 8 9 Stade Moescroen 5 4 1 0 12 7 8 S. K. Roeselaere 5 3 1 119 8 7 F. C. Roeselaere 6 3 2 11110 7 S. K. Sweveghem 5 3 2 0 14 12 6 F. C. Poperinghe 6 3 3 0 12 17 6 Waereghem Sp. 6 2 3 1 12 12 5 W. S. Lauwe 4 2 2 0 6 10 4 F. C. Knocke 5 l 2 2 15 11 4 Wevelghem Sp. 5 1 3 1 9 16 3 C. S. Yper 6 14 19 18 3 R. C. De Panne 5 1 4 0 6 23 2 R. S. Waereghem 6 1 5 0 8 12 2 De Poperingsche ploeg Derde Speciaal C. S. Yper 5 F. C. Poperinghe 1 Onze specialers die te Yper eveneens den derby betwistten deden het beter dan hun kameraden van tweede en brachten het tot een schoone 5-1 overwinning. Aan de rust was de stand 2-1 voor Yper en nadien vonden onze mannen nog drie maal den weg der rood-gele netten. Voegen wij erbij dat de hoppeplukkers een strafschop be-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 5