Au Reoard Blanc, 7, de Stoersstraat, Yper Koffies en Chicoreien daar en St. ]Viklasis Christiaens Devolder Expositiezaal Zij zijn WIE O M Pelsenfabrikant Specialist Buitengewone voordeelige prijzen buiten alle concurrentie WAAROM worden onze overal gevraagd hunnen goeden smaak, uitmun tende verterende eigenschappen, beste hoedanigheid en voordeelige prijzen. Bewondert de prachtige geschenken ter firma Te koop bij alle goede winkeliers. KORTRIJK HUIS VAN VERTROUWEN i&ïmïëk welke zij voor de brave kin deren hebben medegebracht Groote Koffie- en Suikerijbranderij KORTRIJK Consciencestraat, 20-22 GENT St-Jacobsnieuwstraat, 41 YPER Boomgaardstraat, 20 Tel. 1283 en 111 Tel. 305.80 Tel. 473 haar ontmoette en zij hem straal genegeerd had Wat zou er nu gebeuren Zou zij hem weer als ijle lucht beschouwen Kon hij in dit geblak- keerde zonnige laantje met stoffige heggen doen, alsof hij haar niet zag Opeens ontdekte hij, dat zij niet alleen was. Naast haar stond die Hunter, de officier van ge zondheid. Nora met dien vent Wat zou er gaan gebeuren Billy ded eenigszins besluiteloos en keek met bleek gelaat strak voor zich uit, want hij was er op voorbereid zoonoodig te negeeren of genegeerd te worden. Dit was echter klaarblijkelijk heele- maal niet het ideaal van Nora. Ze keek naar hem en de herkenning was wederzijdsch. Zij wuifde hem met haar hand toe en gaf hem een glim lachje zoo zacht als zijde. Ha, mijnheer SomersHoe maakt U het riep zij op een toon, waaruit Billy haar stem bijna niet herkende, zoo overdreven was zij, zoo onnatuurlijk vroolijk en triomfantelijk. Evenmin als hij vermoedde, hoeveel gemoedsverwarring oorzaak van haar gedrag was, evenmin was Nora, door deze plotselinge ontmoeting er zich van bewust wat ze zei. Zijn hart was niet het eenige, dat onstuimig hamerdehaar oogen niet de eenige die iets anders aanstaarden dan één ge laat. Het was voor de eerste maal, dat zij hem in khaki zagen dat stond hemWat was hij er groot in en knap en wat kleurde dat bij zijn ge bruind gezicht. Hij was om te stelen Maar juist omdat zij het zichzelf niet wilde be kennen, dat zij hem met al haar hart om te stelen vond en hem aanbad, ondanks alles wat hij mis daan had, juist daarom maakte het roekelooze Keltische meisje zich zelf wijs, dat zij Billy So mers zoo gloeiend haatte. Als zij een mes in haar hand had gehad, zou zij hem er een prik mee heb ben kunnen geven. In figuurlijken zin greep zij nu naar het wapen, dat het dichtst onder haar bereik was een wapen dat zij plotseling ont dekte. U hebt zeker het laatste nieuws nog niet ge hoord, hé vervolgde zij tot Billy, die met ge sloten lippen tegenover haar stond. «Ik bedoel het nieuws van ons. Nieuws,herhaalde Billy gapend en niet in staat tot woord of daad. Toch had hij de vorige maal, dat hij dit meisje had gesproken, drommels goed geweten, wat hij te zeggen had en te doen I ook. Hij herinnerde het zich in deze oogenblikken plotseling, dat dit het meisje was, dat hij omhelsd had en dat zoo onderworpen ja gefluisterd had. En nu stond hij als een hulpelooze idioot voor haar en stotterde alleen maar Nieuws Welk nieuws Waarvan Wel, van kapitein Hunter en mij antwoord de Nora vlug, met stralend gezicht. Neen, U zal het zeker te druk gehad hebben, om het te hoo- ren. Ik ben Dinsdag pas uit Wales teruggekomen. Wij zijn verloofd. Verloofd Billy's oogen dwaalden van het tintelende ge zichtje van Nora naar het donkere gelaat van Hunter- De officier van gezondheid keek alsof hij zoojuist het bericht had ontvangen, dat het Duitsche leger verslagen was. Natuurlijk zou Hunter zoo kijken, indien Nora Was zij met Hunter verloofd Verloofd Dat was zeker be klonken, toen zij samen bij zijn zuster geweest waren. Verloofd Die steek trof. Het mes was goed gerichten hij was sprakeloos. Maar Nora ratelde vroolijk, zonder eenige stern- belemmering door. Dacht U soms, dat U het monopolie van ver loven had, mijnheer Somers Ja, wij hebben er aiies van gehoord Wat dan flapte Billy er uit als een school jongen. Wei, het groote nieuws van U en miss Lily Gansenhurst. Welk nieuws Nu, ik feliciteer U wel. Wat een lief meisje U zal wel in uw schik zijn Op dat oogenblik stoorde een menagewagen het gesprek. Langs het achterschot echo'de Billy grimmig In mijn schik Wat Bent U dan niet in uw schik lachte zij bijna natuurlijk. De trein van wagens zette zich hortend en stoo- tend in beweging. Ook Nora maakte een beweging, om haar weg te vervolgen. Er is maar één ding, waarover ik in mijn schik zou zijn flapte Billy er uit. Ja zei Nora, terwijl zij haar hoofd naar hem toekeerde en hem haar gezichtje liet zien, dat er nooit zoo betooverend had uitgezien, met dien uitdagenden klaprozenblos op haar wangen en die roekelooze tinteling in haar oogen. Zij was zich volkomen bewust van den indruk dien zij maakte. Maar één ding En wat is dat Naar Frankrijk te gaan en doodgeschoten te worden,antwoordde hij vinnig. Hij salueerde, draaide zich op z'n hakken om en verdween. XI Kersversch verloofd Er was nog iemand anders, die zelfs nog ver baasder was, dan Billy Somers was geweest, toen 9 K~W ana—a—awB'i i n wi wa—p»mna—aw

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 10