JÏ(eRR^ JULES CASIER DE BRUYNE KORTRIJKSCHE - ONDERLINGE - Brand -- Leven Ongevallen I n i Pépinière L'AVENIR DE TOEKOMST 3 WAAR ZljT Gij HET ZEKERST EN VOORDEELICST VERZEKERD TE KORTRIJK Algemeen Opziener Omer Robyn Verven Droogkuischen N ieu wwasschen Luxe - Waschdienst Kilowaseh n Teintures Nettoyages Blanchissage de luxe et au kilo Gla^age Américain de Cols Manchettes Bijhuis L. KNOCKAERT - JOOS Dépót S3, Diksmudestraat Rue de Dixmude, YPER. Tel. 260 Y P R E S 19 01 19 (9 19 19 19 19 19 19 01 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 hij de mededeeling ontving van de verloving van miss Wynne-Pritchard met kapitein Hunter- Dat was de kapitein zelf. Hij stond daar naast het meisje, met wie hij sedert dien bewusten morgen aan het strand te Cowry-Bay zoo goed als geen woord meer had ge wisseld. Bij toeval had hij haar eenige minuten geleden aan het postkantoor ontmoet en was een eindje met haar opgewandeld. Meen je dat Nora vroeg hij. Ja zeker,antwoordde zij nog blozend van ■overwinningstrots over dien anderen man. Zij liep met opgeheven hoofd en dacht aan niets dan aan het feit, dat zij Billy zoo fijn z'n portie gegeven had. Meen je het heusch Je hebt er dus over na gedacht riep kapitein Hunter. Mag ik je dus de mijne noemen Je hebt het mij toch hooren zeggen niet waar zei het meisje uitdagend de uitdaging was nog steeds voor den zich verwijder enden Billy bestemd. Hij hoorde het en daar ging het om», dacht zij). Of ik het gehoord heb nu dat zou ik den ken verklaarde kapitein Hunter, terwijl hij haar verbaasd, verheugd en lachend om het grappige van het geval vriendelijk toeknikte. Maar zie je lachte hij, het was het eerste, inni ui iw i 'in in 'i 111 ui iimiii 'iiiib HandelsregisterKortrijk 952 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk besluit van 23 December 1932, in uitvoering van de wet van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoordigers .gevraagd. ~Voor alle inlichtingen wende men zich tot het Bijkantoor te YPER 8, Mondstraat Tel. 159 wat ik er van hoorde, toen je zoo plotseling met dat heerlijke nieuws voor den dag kwam 't Is ge woon uniek vervolgde hij in zalige stemming over den niéuwen toestand, die zoo plotseling was geschapen. «Wat een typische heerlijke schat ben je toch, om een man zoo het antwoord op zijn huwelijksaanzoek te geven Nora die nog steeds trilde van voldoening, dachtHij heeft z'n antwoord te pakken hiermede bedoelde zij Billy. Deze gedachte nam haar zoo in beslag, dat zij gedurende eenige ©ogenblikken er zich niet, of bijna niet van be wust was, dat zij, door haar vorigen minnaar met dit eigenaardige wapen een steek toe te brengen, iets had gedaan, dat haarzelf even onaangenaam zou treffen. Wat origineel van jezei kapitein Hunter teeder, om zoo maar ergens te verkondigen, dat je met mij gaat trouwen Bij deze woor den keerde Nora zich plotseling om haar wraakdroom was ten einde en nu zag zij waar zij was, namenlijk in het stoffige Liefdelaantje met een jongen man, dien zij eigenlijk niet eens goed kende en dien zij met beslistheid had ge legd, dat zij met hem zou trouwen. Obegon zij diep ademhalend- De officier van gezondheid keek vluchtig om zich heen. (Billy was niet meer te zien en de menagewagens ook niet). Hij nam haar hand en dit bracht haar met een schok tot de werkelijkheid terug, het geen tengevolge had, dat zij haar hand uit de zijne losrukte. Doe dat niet als 't je belieftzei ze naar adem snakkend, «Laten laten we doorwande len, vindt je niet en zij gaf het voorbeeld. Kapitein Hunter protesteerde, over haar schou der heen, op zijn gemaakt dramatischen fluister toon, dien hij zelf zoo aantrekkelijk vond Wat O, schat, wat ben je toch lang wreed voor mij ge weest. Wil je nu niet eens een beetje lief voor mij zijn Hij was nu zeer dicht bij haar en legde zijn hand op haar rose mouw. De kleine Nora rukte zich, met een stap in zijwaartsche richting, zoo verontwaardigd los, alsof een vreemdeling zich een vrijpostigheid had veroorloofd. Hij had haar gevraagd een beetje lief te zijn voor hem. «Nu, nu», mompelde hij, «heb ik dan niet eenig recht als je verloofde Een huivering van weerzin doorvoer haar bij dit gezegde. O, wat had zij gedaanNatuurlijk had zij zon der de gevolgen te overzien, zich in dit avontuur begeven, 't Was als 't ware van zelf gegaan. Natuurlijk mocht van haar verwacht worden, dat zij, wat deze donkere knappe jonge man noemde, een beetje liefvoor hem zou zijn. Zij had hem in t publiek geaccepteerd. Zij had er niets anders mee bedoeld, dan den man, die haar ontrouw was geworden, te trotsee- ren. (Kapitein Hunter wist dit echter niet en zij zou het hem nooit kunnen bekennen). Maar nu zij hem geaccepteerd had, moest zij er wel in bewilligen, dat hij haar een kus gaf. Waarschijnlijk begrijpt geen enkele jonge man, hoeveel meer een kus voor een vrouw beteekent dan voor iemand van zijn eigen sexe. De meisjes lezeressen van deze geschiedenis zullen op dit oogenblik wel sympathie voor Nora gevoelen- Zich laten kussenZij gevoelde dat zij 't niet kon. Nog niet nog niet Met eenigszins vastberaden uitdrukking keek zij hem half aan en schudde bij wijze van protest met haar hoofd. Zooiets is toch tegen den bon ton het Lief delaantje is het terrein van de soldaten en dienst meisjes. Ja, natuurlijk, schat gaf hij vriendelijk toe, 't was ook mijn bedoeling niet, je nu al daarom te vragen. Nora dacht, dat hij niet aandrong, omdat hij per slot van rekening een net mensch was. (Ei genlijk was het omdat hij zooveel beter dan andere mannen de waarde kende van zijn tijd afwachten Nora slaakte een zuchtje van ver lichting wat hij in het binnenste van z'n hart mompelde behoeft hier niet vermeld. Alleen, dat hij, terwijl zij voortwandelden, haar hand vatte en er een kus op drukte en dat zij een aanvech ting kreeg, om haar hand hard tegen haar linnen japon te wrijven. Ik zal het toch maar niet doen dacht zij een beetje onstuimig. Hoeveel meisjes zijn er niet, die in dat gedoe moeten berusten Het paar wandelde, schijnbaar zeer gelukkig, verder. Op hun weg ontmoetten zij een paar menschen den ouden notaris, een paar pas aangekomen jonge officieren, de vrouw van den slager Gode zij dank dacht Nora, toen zij bijna aan het eind van het laantje waren wat scheen het langBij de scheiding van den weg, wilde zij hem goeden dag zeggen en dan naar huis rennen. Maar hij scheen andere plan nen te hebben. Ik ben eigenlijk tot half zes vrij vertelde hij haar. Daarom zou ik graag met je meegaan naar huis en een oogenblikje blijven (vleierig), vindt je dat niet leuk Nora aarzelde haar oogen dwaalden over de stoffige heg. Zou zij uitstellen Zou het gek staan, of niet Beststemde zij toe, maar met droge lippen. Alle blos en tinteling, van haar succesvolle ontmoeting met Billy waren bij haar verdwenen. Dat voelde zij wel, al wilde zij het niet- Zij had behoefte aan opwinding en wilde eenvoudig ner gens anders aan denken, dan aan de schitterende revanche, welke zij op haar vorigen minnaar had genomen. Verboden nadruk. 't Vervolgt. LA MEILLEURE ADRESSE «Fardfiiiers Revendeurs Amateurs Si vou» voulez être servU en toute confiance, remet- tez voi ordres en Arbres, Plantes, Rosiers et tous autres Arbustes de n'importe quelle variété, a la Chaussée de Comines, YPRES Tél. 402 Propriétaire HET BESTE ADRES Hoveniers Voortverkoopers Iiiethebhers Indien gij wilt zeker en ter tronw gediend worden, doet Uwe bestellingen van Boomen, Planten, Rozen en al ander Struikgewas van allen aard, aan de kweekerij Komensche steenweg, YPER Eigenaar Tel. 402 Culture spéciale d'Arbres Fruitiers Forestiers et d'Ornement Plantes pour Haies - Arbustes - Conifères etc., etc. ROSIERS Meilleures variétés et nouveautés. Bijzondere kweek van Fruit-, Laan- en Sieraadboomen Planten voor Hagen - Struiken - Sieraad- sparren, enz. ROZELAARS Beste soorten en nieuwigheden. Prix avantageux pour Jardiniers et Revendenrs. |jj Voordeelige prijzen vr Hoveniers en Voortverkoopera, Etablissement tie toutes Plantations. Aanleggen van allerhande Beplantingen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 11