Allerhande Nieuws BEURS BAL MUSETTE Conseil dc Prudhommes ONZE GRENSARBEIDERS ONZE SCHEEPVAART HANDBOOGSCHIETINGEN LIGGENDE PERS Gevonden en Verloren Voorwerpen Autodiefstal te Meenen PING-PONC De Boksmeeting op 1 November M. A. H. VAN BUYLAERE 317, Waterloosche Steenweg BRUSSEL Zaterdag den 16 November 1935 8 -------- Moniteur du 25 Octobre Par arrêté royal du 17 Octobre 1935 les causes des Prudhommes relatives aux communes Wal- lonnes de Ploegsteert, Warnêton, Bas-Warnêton, Comines et Houthem, de l'arrondissement d'Ypres, seront dorénavant renvoyées devant le Tribunal de 1" Instance de Tournai, et l'appel devant la Cour d'Appel de Mons- C'est une nouvelle perte pour notre ville et de longs voyages en perspective pour les habitants de ces communes. Pouvons nous demander a notre administration communale et a notre Chambre de Commerce de protester contre cette mesure et de veiller a ce que les affaires dépendant du Tribunal de le Instance et relatives a ces communes ne sui- vent le même chemin. Men weet dat het fransche contingenteerings- dekreet der Belgische grensarbeiders Vrijdag 18 October moest ter uitvoering gesteld worden. Men weet ook, uit een medeedeling van den Belgischen Kabinetsraad, dat de Regeering de verweermaatregelen had overwogen, die zij zou kunnen geroepen zijn te treffen, indien de Fran sche regeering haar besluit van afdanking der Belgische grensarbeiders handhaafde. Onderhandelingen werden gevoerd door M. Van Zeeland, die te Brussel een onderhoud had met den Franschen Minister van Handel, M. Bon net de Belgische Kabinetsraad deelde Vrijdag der voorgaande week aan de pers mede, dat zij uit Parijs bericht had ontvangen, dat de uitvoe ring van het contingenteeringsbesluit tot 1 No vember was verdaagd. Intusschen zouden nieuwe Fransch-Belgische onderhandelingen worden ge voerd voor een minnelijke regeling van het ge schil. In tegenstelling met deze geruststellende mede- deeling, worden echter toch Belgische arbeiders afgedankt en in zekere Fransche middens be weert men dat het dekreet van 3 September noch geschorst noch afgeschaft is. Alleen zouden de arbeidsopzichters onderrichtingen hebben gekre gen om een minder strenge en meer geleide lijke toepassing en zouden zij rekening houden met den goeden wil der Fransche werkgevers om zooveel Fransche werklieden mogelijk te werk te stellen. Aldus zouden misschien minder massale afdankingen geschieden, maar voor onze grensar beiders beteekent deze geleidelijke toepassing een zekere afdanking binnen een afzienbaren tijd. In deze omstandigheden is het niet te verwon deren dat aller oogen gericht zijn op de Belgische afgevaardigden die Maandag aanstaande te Parijs zullen onderhandelen en dat er angstig wordt uit gezien naar den uitslag dezer onderhandelingen. Wij hopen dat onze afgevaardigden er met vastberadenheid zullen optreden en dat de Fran sche regeering na veel schoone beloften nu ook eindelijk eens een schoone daadzal stellen en ten voordeele onzer grensarbeiders zekere gunstmaatregelen treffen. Binnengevaren Vrijdag 18 October 1935, de André (schipper De Boeuf) met 25 ton beurtgoed voor verschei- denen. Maandag 21, de Valentine(schipper Pau wels) met 115 ton graan voor M. Vandeputte, leper. Dinsdag 22, de Marfic (schipper Vanlande- ghem) met 136 ton graan voor M. Vandeputte, leper de 3 Gebroeders (schipper Vander- gracht) met 102 ton rogge voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper. Waterhoogte benedenpand 2 m. 01, toegelaten diepgang te varen 1 m. 71bovenpand 1 m. 98, te varen 1 m. 78- ZONDAG 27 OCTOBER 1935 Om 1 u. 15ZILLEBEKE St SEBASTIAAN Oppervogel 40 fr. en een haas ieder zijdvogel 20 fr. en een fesanthaanieder kalle 10 fr. en twee konijnen15 geprimeerde vogels van 5 fr. en een konijn kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 5 vogels min als schutters. Om 2 uurSTADEN Oppervogel 80 fr.ieder zijdvogel 40 fr.ieder kalle 20 fr. en 80 kleine vogels van 10 fr. voor 100 schutters. Inleg 12 fr. 50, zonder aftrek. De leden der drie Ypersche Handboogmaat schappijen worden uitgenoodigd tot de POTJE- SCHIETINGEN op de liggende pers in de ver warmde zaal der herberg Au Saumon ALLE MAANDAGEN, van af 28 October, om 6 uur 's avonds. De Vriendenschietingen zullen plaats hebben den TWEEDEN MAANDAG der maand, om 5 uur stipt Gevonden. Zaterdag 19 October, door M. De- smedt Roger, een oude sacoche, die ten politie- bureele berust. Denzelfden dag werd op de markt, op het kraam van M. Lamaire Henri, wonende Zonne- bekesteenweg, 25, een pak, een nieuwe vest in houdende, achtergelaten, die hij ter beschikking van den eigenaar houdt. Dinsdag 22, door M. Vanderghote Daniel, een koperen chapeau van een vrachtauto, ten poli- tiebureele terug te vragen. Donderdag 24, aan het einde der Cité Jardin, door drie schoolkinderen Eugène Vankeersbilck, Maurice Beun en Robert Couwet, een damesrij wiel dat de taksplaat Nr 350.886 draagt. Gedurende de week werden nog door verschil lende personen en kinderen een aantal sleutels en een handschoen gevonden, die ten politiebu- reele berusten en er mogen teruggehaald worden. Verloren. Zondag 20 October, door M- Den- deuver Oscar van Coxyde, een brieventasch, een kleine som geld inhoudende. Door M. Emile Sabben, Kalfvaart, 13, een gou den speld met een blauwen saphir in 't midden en drie kleine diamantjes op wit goud gemon teerd langs beide zijden van den saphir. Goede belooning aan wien ze terugbrengt. YPER. Wielrijder door auto aangereden. Zondag avond, rond 7 uur, was de genaamde Oscar Platteeuw, 19 j., van Langemarck, een danszaal op de markt verlatende, op zijn rijwiel gesprongen en wilde de markt overstekende de Meenenstraat inrijden, toen hij ter hoogte van het Hotel Britanniquedoor de auto van M. Grimmonprez César van Armentières, die uit tegenovergestelde richting kwam, werd aangere den. De autogeleider, die den zonder licht rij denden Platteeuw niet tijdig had bemerkt, remde nog uit alle kracht, doch kon niet meer beletten dat de wielrijder onder zijn auto terecht kwam. In bewusteloozen toestand van onder de auto ge haald werd het slachtoffer in het Hotel Britan nique binnengedragen en er de eerste zorgen toegediend, waarna hij naar het gasthuis te Yper werd overgebracht. Hij had een drietal ribben gebroken en zal er een tijd ter verpleging moeten vertoeven. Dronken autogeleider. Zondag avond rond 8 i uur zag de politieagent, die aan den Vijfhoek op dienst was, een auto aanhollen, die uit de richting der Groote Markt komende, de Neer- markt wilde inrijden en niet verlicht was. Hij deed den geleider stoppen en ziende dat hij onder den invloed van den drank verkeerde, leidde hij hem naar den amigo op en liet de auto door een anderen geleider in zekerheid brengen. Lage streken- Sedert eenigen tijd wordt het portaal van St Niklaaskerk en het kapelleken van Nood zoekt troostbezocht door een persoon die er eene waterplaats van maakt. Woensdag, gedurende het Lof, gebeurde het zelfde in 't portaal der kerk van de Eerweerde Paters Discalsen. 't Is te hopen dat die gemeene streken zullen eindigen en dat de christene bevolking een oog in 't zeil houden zal om zulk deftig volk aan de politie kenbaar te maken. MEENEN. Gestolen of verloren. 't Was Zondag laatst de jaarlijksche kermis te Meenen. De genaamde Jules Haquet, van Halewijn-berg, die eenige toertjes op een paardenmolen had ge zeten, bemerkte bij het afstappen dat zijn geld- tasch, een aanzienlijke som in fransch geld be vattende, verdwenen was. Klacht werd ten poli- tiebureele neergelegd. Mislukte poging tot autodiefstal. De genaam de Baston, wonende Staceghemstraat te Kortrijk, had Zondag avond zijn auto geplaatst in de August Debunnestraat. Toen hij omstreeks 2 uur terug wilde vertrekken, bestatigde hij dat men gepoogd had met zijn auto weg te rijden. Denke lijk zal de dader bemerkt hebben dat de sleutel nog op het contakt stak en gedacht hebben een goedkoop reisje te kunnen maken. De deur was opengebroken, doch de dief moet in zijn over haasting wat al te ruw zijn te werk gegaan, want de sleutel werd gebroken in het slot teruggevon den. Niet kunnende vertrekken en aldus zijn plannen verijdeld ziende heeft de dader, waar schijnlijk uit wraak, eenige ruiten van de auto stuk geslagen. De eigenaar diende klacht in bij de politie, die een onderzoek instelde. Velo gestolen. Bij het verlaten eener herberg uit de Wahysstraat, bestatigde M. Aune van Cor- temarck, dat men zijn rijwiel gestolen had, dat hij tegen den gevel van de herberg had geplaatst. Hij ging zijn geval aan de politie melden- POPERINGHE. Auto tegen wielrijder. De wielrijder Zijde N., werd in de Yperstraat door een auto aangereden en ten gronde gewor pen. Gelukkig kwam de wielrijder er ongedeerd van af doch zijn fiets was nogal beschadigd. I'"' Zondag avond Had in de Gentstraat te Kortrijk eet* autobotsing plaats, doch de inzittenden sloegen op de vlucht Het bleek weldra dat het hier een gestolen auto gold, die aan M. Clement DelVoye van Kortrijk toe behoorde en denzelfden avond in de Statiestraat te Meenen werd gestolen. De auto was deerlijk gehavend- De politie stelde ter plaats een onderzoek in, toen onder de omstaande nieuwsgierigen twee bedronken kerels' als de vluchtende inzittenden van de auto wer den erkend. Een van hen was de genaamde Bergmans Lucien, woonachtig op het Minneplein, te Yper, die na eerst geloochend te hebben, naderhand bekende, onder den invloed van den drank met de auto te zijn wegge reden, tot een botsing in de Gentstraat, te Kortrijk, aan zijn doelloozen pleizierrit onverwachts een einde stelde Ter beschikking van het gerecht gehouden werd hij Maandag door den heer onderzoeksrechter te Kortrijk onderhoord en Woensdag in voorloopige vrijheid ge steld. Samedi prochain, 26 Octobre, a 19 heures en l'hötel Splendid Britannique local du Ping - Pong Club Yprois. TOURNOI TRIANGULAIRE pour la coupe Van Neste Entre les équipes British Ping-Pong Club d'Ypres Ping-Pong Club de Poperinghe Ping-Pong Club Yprois. (ALLERHEILIGEN) Nog enkel een week scheidt ons van de groote, door Promotor Knockaert Henri, op touw gezette boksmee- ting, die gehouden wordt in de zaal Victoria Palace De le kamp begint om 4 uur stipt, om aldus het pu bliek uit de omstreken van Yper toe te laten de boks- meeting te komen bijwonen, gebruik makende van auto bus of trein. Als inleiding gaat het tusschen den opnieuw optre denden Van Maeckelberghe, Yper, en Baert, Moescroen. De eerste zal natuurlijk alles in 't werk stellen om zijn. nieuwe club eere aan te doen. Als 2e kamp hebben we de herkansing Blanckaert, Woesten, tegen Van Outrive, Moescroen. Deze match wekte te Vlamertinghe groote belangstelling en elk der twee vechters zal ditmaal een beslissing in zijn voordeel willen afdwingen. In den 3n kamp zien we den harden klopper Claeys, Yper, tegen Clinquemalle, Wervick, tusschen de tou wen. Dus nogmaals een aantrekkelijke herkansing. Als 4n kamp de herkansing Buyse, Yper tegen Pierpont, Wervick. Buyse moest nipt onderdoen te Wervick op punten. De 5<' kamp gaat tusschen den knockouter Carlier, Yper, tegen Verfaille, Wervick. Carlier zal nogmaals alles in 't werk stellen om een vierde k. o. overwinning te behalen. De 2e hoofdkamp gaat tusschen Vercouter, Yper en. Hollebeke, Wervick. Maurice, die tegen dezen laatsten in den hoofdkamp te Wervick maar nipt moest onder doen op punten, hoopt ditmaal te kunnen overwinnen. De veelbesproken hoofdkamp is de herkansing Cro quette, Vlamertinghe, tegen Bassin, Moescroen. In zijn match tè Vlamertinghe tegen zijn openbaren uitdager Parmentier geleverd, bewees Croquette waar toe hij in staat is, daar Parmentier in de 3e ronde reeds uitgeteld werd. Leon is zich dan ook reeds goed aan 't oefenen om nogmaals een overwinning te boeken, maar Croquette zal in Bassin een harden tegenstrever vinden, want deze boekte reeds 5 overwinningen sedert zijn match hier in onze stad tegen Leon geleverd. Hopen we dat de beste zal winnen. A. S. Wilt U nu eens GRATIS juiste en ernstige inlichtingen hebben over Uwe beurswaarden of andere geldplaatsingen Dan, schrijft hier Uw naam en adres N° 67 -- Bon voor een gratis inlichting i Naam i Straat en Nr i Oord ii en zend dezen bon terug met de inlichtingen die U begeert te bekomen om de beurswaarden die U bezit of andere geldplaatsingen die U gedaan hebt of wilt doen, aan FINANCIEELE RAADGEVER om 7 uur in de zaal Lapiere, Hondstraat gegeven door de Maatschappij Jonge Accordeonisten met een «Orchestre Musette» onder leiding van den virtuoos accordeoniste M. Alb. DE HOLLANDER. Afwisselend met muzikale attracties Algemeene ingangsprijs 3 frank. Leden gratis- Kaarten te bekomen bij al de leden eh im 't lokaal, Hondstraat, 22-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 16