Fl. Vandevoorde IVr Vandendriessche 3 LA CASERNE D'INFANTERIE Gemeenteraad van Yper IEPER - VERKEERSSEINEN Le MAITRE-FOURREUR Rue au Beurre, 31 YPRES tient a votre disposition Des ateliers modèles Un énorme choix de superbes Fourrures Un personnel d'élite stylé Skungs - Putois - Petit - Gris Astrakans - Agneaux des Indes De Conversie der Renten Dixmudestraat, 49, Yper Telefoon 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde gebitten met waarborg. La caserne d'infanterie vient de disparaitre, les derniers pans de murs se sont écroulés la semaine dernière, et les démolisseurs auront maintenant bientöt fait d'enlever le? dernières briques et les derniers débris. Les bonnes briques, celles qui peuvent encore être employées pour la magonnerie, sont trés rapidement enlevées par les acheteurs, et un petit decauville conduit de l'autre cöté de la porte du temple les débris inu- tilisables. Ils forment la, derrière l'ancien éta blissement Lapière, une montagne énorme. Nous supposons que les fermiers de l'arrondissement, qui ont besoin de briquaillons pour améliorer leurs chemins, seront autorisés a y venir remplir gratuitement leurs chariots- II en fut ainsi, il y a 10 ans, pour l'enlèvement des pierrailles qui cou- vraient toute l'Esplanade d'une couche de plus d'un mètre de hauteur, et qui provenaient du déblayement des ruines de la ville. La plaine fut ainsi promptement déblayée, et il en sera de même du mont actuel de débris. Alors, il ne restera plus le moindre vestige de ce monument qui fut longtemps cité comme la plus belle caserne de Belgique. Nous avons voulu conserver quelques souvenirs des derniers pans de murs. Nos clichés donnent une idéé de la solidité de ces murailles et de leurs 2 a 3 mètres d'épaisseur. La démolition a même permis de voir qu'au lr étage, a certains endroits, il existait a l'intérieur du mur des couloirs secrets. Aujourd'hui que tout est nivelé, on est frappé par l'étendue de terrain que couvrait la caserne disparue. Peu de grandes places de ville ont une superficie aussi grande, et ce terrain nu double l'immensité de l'Esplanade. Une gendarmerie surgira bientót sur ce terrain. II est probable que l'on jugera a propos de l'isoler un peu, de la construire en retrait et non a front de rue. La Rue des Etudiants pourra aussi être élargie un peu, en sorte que l'accès vers la gare du charroi de toute la partie sud de la ville se trouvera grandement facilité. On a laissé subsister la partie de la caserne qui formait le coin S. O. du monument, le plus rapproché de la promenade des remparts. Comme c'était ce qui avait été reconstruit en tout dernier lieu, c'était aussi ce qui avait le moins souffert de l'absence d'une toiture. On y mettra les écu- ries de la nouvelle gendarmerie. Sans attendre l'adjudication des travaux de construction de cette gendarmerie, on aura sans doute trouvé prudent de ne pas laisser un hiver de plus exer- cer ses ravages sur ces murs encore utilisables. Aussi s'empresse-t-on de terminer la construc- Zitting van 28 October 1935, om 18 uur DAGORDE 1. Proces-verbaal der zitting van den 16 September 1935. 2. Stedelijk kerkhof - Grondvergunningen. 3. Stadsrekening over het dienstjaar 1934. 4. Openbare Onderstand Rekening over het dienstjaar 1934. 5. Openbare Onderstand Inschrijving openbare schuld van België Omzetting in titels. 6. Openbare Onderstand Verpachting uit ter hand van een woonhuis. 7. Openbare Onderstand Landelijke ei gendommen a) Pachtverlenging b) Open bare verpachting- 8. Openbare Onderstand Vaststelling van den prijs van den onderhoudsdag gedurende het jaar 1936. 9. Jachtrecht op Stadseigendommen gele gen te Dickebusch en Kemmel Verlenging van pacht. 10. Stadsbegrooting over het dienstjaar 1935 Wijziging. 11. Stadsboekerij a) Rekening over het dienstjaar 1934 b) Begrooting voor het jaar 1936. 12. Stedelijke Muziekschool Begrooting voor het jaar 1936. 13. Mededeelingen. Zooals we reeds vroeger gemeld hebben werd de stad leper voorzien van verkeersseinen, het geen op- zijn eigen genomen eene schoone verbe tering daar stelt. Maar ongelukkiglijk hooren we tal van klachten nopens deze verbetering 1) Talrijke seinen werden aangebracht op een plaats die onvoldoende zichtbaar is voor de auto mobilisten. 2) Tal van seinen werden niet op de goede plaats aangebracht, of ten minste zijn er op som mige plaatsen seinen te kort, zoo bijv. voor wat de Boterstraat, G. de Stuersstraat betreft waar in het begin van de Boterstraat en Stuersstraat een sein aangebracht is wegens het stationeeren. Een automobilist die dus van de Statieplaats komt afgereden, langs de Statie- en Tempelstraat en die blijft stationeeren ofwel in de Boterstraat ofwel in de G. de Stuersstraat, niet ver van de Tempel- of de Mondstraat, kan dus onmogelijk weten, dat het verboden is langs deze of langs gene zijde te stationeeren, door het feit dat er daar geen plaat aanwezig is. 3) 's Avonds zijn de platen niet verlicht, wat toch wel in andere steden het geval is, en waar door de automenners onmogelijk de seinen kun nen zien. Zouden we mogen vragen dat de bevoegde overheid hier zou willen ingrijpen om te voor komen dat sommige automobilisten en vooral vreemdelingen niet meer zouden in overtreding kunnen genomen worden, want we moeten vooral rekening houden dat, nu er zooveel gedaan wordt om het vreemdelingenverkeer te bevoordeeligen, het soms door deze kleine oorzaak zou kunnen heelemaal anders uitvallen, zoodanig dat deze be zoekers en reizigers onze stad zouden vluchten in plaats van te komen bezoeken. Visitez ses Installations. etc., etc. aux MÊMES PRIX que I'AN DERNIER gr&ce a ses stocks considérables tion du lr étage- Nous sommes convaincus cette fois que M. quidedroit a déja décidé du choix de la couvertureune toiture en ardoises, ou une terrasse en béton. Sous peu, nous serons fixés sur le choix, et les plus frondeurs d'entre nous pour- ront alors se eonvaincre que M. Lebureau sait prendre, quand il le veut, bien entendu, une dé- cision rapide. Zooals het Staatsblad heeft aangekondigd werdt sedert Donderdag 17 October overgegaan tot de aflevering van de obligatiën der 4 p.c. geunifieerde Schuld, 2' reeks, waarop de geconverteerde effec ten van de volgende leeningen recht geven 6 p. c. Consolidatie 1921. 6 p. c. Nationale Vereeniging van Nijveraars en Handelaars. 6 p. c. Nationale Maatschappij voor Goedkoope woningen. 6 p- c. Lloyd Royal Beige. Afgestempelde obligatiën van de verscheidene leeningen in dollars. Wij geven hierna, ten behoeve van de talrijke lezers, wien de zaak aanbelangt, eenige practi- sche aanduidingen nopens deze verrichting. VOOREERST, WAAR MOET MEN ZICH VOOR DEZE OMRUILING WENDEN De omruiling geschiedt aan de winketten van de Nationale Bank van België, hetzij in den zetel van deze inrichting te Brussel, hetzij in haar bij huis te Antwerpen of in het even welke harer agentschappen buiten de hoofdstad. De houders die zulks verkiezen kunnen echter hun bankier of hun gewonen wisselagent verzoeken de om ruiling voor hun rekening te doen. OP WELKEN VOET GESCHIEDT DE OMRUILING De belanghebbenden, wanneer zij zich bij de Nationale Bank aanbieden, zullen terstond voor een bedrag gelijk aan het kapitaal van hun oude effecten, verhoogd met de bonificatie, waarop zij krachtens het conversiebesluit recht hebben, obligatiën van de 4 p. c. geunificieerde Schuld, 2" reeks, ontvangen. Vermits deze bonificatie 5 p. c. van het vroeger kapitaal bedraagt voor de obligatiën 6 p. c. Con solidatie 1921, 6 p. c. Nationale Vereeniging van Nijveraars en Handelaars, 6 p. c. Lloyd Royal Beige, zal de houder, die bij voorbeeld 10.000 frank in obligatiën van een dezer categoriën af levert, in ruil 10.500 frank aan geünificeerde Schuld, 2" reeks ontvangen- Wat betreft de afgestempelde obligatiën van de leeningen in dollars, deze zullen op den vol genden voet worden omgeruild 1,000 dollars van de 6 p. c. leening 1925-1955 geven recht op 37.500 fr. geunifieerde Schuld. 1,000 dollars van de 6 i p. c. leening 1924-1949 of van de 7 p. c. Stabilisatieleening geven recht op 39.000 fr. geünificeerde Schuld. 1,000 dollars van de 7 p. c. leening 1925-1955 geven recht op 40.000 fr- geunifieerde Schuld. Aangezien de kleinste coupure in geunifieer de Schuld 500 frank is, wat zal er gebeuren indien het af te leveren kapitaal geen 500 frank bereikt of geen meervoud dezer som is? Voor de omruiling van de vroegere coupures beneden 500 frank en voor de vereffening van bonificaties die recht geven op een saldo bene den 500 frank werden er deeleffecten van 250, 100, 25 en 5 frank gecreëerd. Deze effecten zijn niet van coupons voorzien. De houder, wien zulke deeleffecten wordt afge leverd, kan naar keuze en aan de winketten zelf waaraan de omruilingsverrichtingen geschieden ofwel, tegen specien, de nog noodige deel effecten aankoopen om een obligatie van 500 frank te bekomen ofwel, de deeleffecten, die hij zal hebben be komen, verkoopen. De aan- of de verkoop dezer effecten geschiedt zonder makelaarsloon noch taxe, op de basis van den beurskoers van 's daags te voren, vermeer derd met de van 1 Augustus 1935 opgeloopen interesten. De omruiling werd opgevat met het verlangen het publiek alle mogelijk gemak te verleenen, rekening houdende met den omvang van de ver richting en de verscheidenheid van de om te rui len effecten. De houders van vroegere obligatiën hebben er blijkbaar alle belang bij hun effecten zoohaast mogelijk ter omruiling aan te bieden. Sedert Maandag 21 October zijn inderdaad, voor wat betreft de geunifieerde Schuld, 2e reeks, de oude effekten niet meer ter beurze gekwoteerd en zijn alleen de nieuwe van goede levering. DENTISTE

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 3