LUISTERRIJK BAL - GROOT BAL - YPERSCHE VOETBALKRONIEK NATIONALE STRIJDERSBOND Zaterdag 23 November 1935, om 8 uur Zondag 24 November 1935 GROOT APPELSIENEN BAL 2® Afdeeling Bevordering Uitslagen der matchen van Zondag 20-10-1935 C. S- Yper St. Moeskroen 30 F. C. Roeselaere S. K. Roeselaere 02 R. S. Waereghem F. C. Heyst 3—2 S. K. Sweveghem Waereghem Sp. 24 F. C. Knocke F. C. Iseghem 31 W- S. Lauwe F. C. Poperinghe 40 R. C. De Panne Wevelghem Sp. 20 Matchen van Zondag 27 October 1935 Wevelghem Sp. C. S. Yper Iseghem Heyst Knocke S. K. Sweveghem Waereghem Sp. De Panne 3- K. Roeselare R. S. Waereghem Poperinghe F. C. Roeselare St. Moeskroen W. S. Lauwe C. S. Yper 3 Stade Moescroen 0 Verleden week drukten wij den wensch uit opdat onze jongens zich eens ongemetenin den strijd zouden werpen, en hardnekkig en vast beraden zouden «willen» om «toch» de Yper- sche kleuren den Zondag avond te mogen zien wapperen- 'k Geloof dat de rood-witten die ge zegden waarlijk te pas gebracht hebben, want wij moeten al een eindje weg achteruitgaan om een prestatie, zooals Zondag geleverd, in het geheu gen te krijgen. Bijzonderlijk de eerste speelhelft was iets van het bovenste schofniettegenstaande het modderig terrein en de ongunstige weerge- steltenis. Was de tweede time minder opval lend, toch mag men zeggen dat onze achterhoede zich van klas getoond heeft met alle stormloopen der bezoekers onmeedoogend te breken. In een woord de overwinning op Stade Moescroen is ten gepaste tijde medegevallen en zal geheel waarschijnlijk medehelpen tot de wederopstan ding van het rood-wit elftal. Na het terrein grondig onderzocht te hebben, vooraleer het bespeelbaar te verklaren, riep de heer Wittouck volgende ploegen in lijn C. S. Yper Margonneau Dechievre Deplancke Ossieur Bourdeau Gauquie JRotru Vanlimburg Vanderbauwhede Vandamme Depoorter Stade Moescroen Verhelle Herwyn Maertens Leveugle Auvray Daels Bettens Marquette Petit Dobbelaere Allaert Na den opgooi gewonnen te hebben, zijn het ook de rood-witten die dadelijk ten aanval over gaan en Vanderbauwhede beproeft reeds van op 30 meters een hard schot, dat echter boven vliegt. Een weinig nadien gebeurt hetzelfde met een zen ding van Vanlimburg. Dadelijk is het te zien dat de voorwaartsen werkdadig optreden, want de be zoekers trachten te vergeefs het spel te verplaat sen. De rood-witte voorlijn valt gedurig aan en bekomt den eersten hoekschop- Goed gegeven, wordt het leder door Michel binnengekopt, doch het punt wordt voor buitenspel van Vanlimburg afgekeurd. Spijtig voorwaar, het was een mooi doeltje. Evenwel blijft den druk der locale spelers verder duren en een tweede hoekschop wordt achter het net gezonden. Op welaangebrachte aanval net Rotru het eerste doel aan de 17® mi nuut. Moescroen doet loffelijke pogingen om maar ons doel te bereiken, maar ons achtertrio, in een goeden dag, zendt alles terug. Yper bekomt nog twee corners terwijl een zending van Gauquie op freekick insgelijks in hoekschop moet afge weerd worden. Het vooruitrukken der Ypersche voorwaartsen wordt eindelijk voor de tweede maal beloond op inzenden van Rotru geeft Van derbauwhede aan Allaert nogmaals het nakijken aan de 33® minuut. Moescroen gevoelt het gevaar en komt ons heiligdom bestoken- Margonneau onderscheidt zich menigmaal, te meer dat de be zoekers, van de afwezigheid van Ossieur gebruik maken, om heftig aan te vallen. Een hoekschop kan echter door hen niet benuttigd worden, zoo dat de rust intreedt met 2-0 voor Yper. Nauwelijks is het spel hernomen of de onzen zitten wederom in het gevaarlijk gebied der Walen. Een gewone freekick voor vermaning wordt door Depoorter rechtstreeks binnen geko geld, doch het punt wordt vernietigd, daar het leder door geen tweeden speler aan geraakt werd. Nu is het de beurt aan Moes croen om de aanvallen te leiden. Ons elf tal moet zich in verdedigende houding opstel len en gedurig het inrukken der wit-groenen on schadelijk maken. Deplancke, Dechievre en Mar gonneau onderscheiden zich in menige gevaar lijke standen.Een strafschop wordt aan Moescroen toegekend, maar onze portier weet het schot op te vangen en te ontzetten. De drang der tegenstre vers vermindert stillekens aan. Een freekick at goal wordt door Bourdeau in corner gered. Alles wat de vijandelijke voorwaartslijn bewerkstel ligt, wordt onderschept, teruggezonden of opge vangen. Intusschen komen de onzen wederom onder doom. Op inzenden van Depoorter laat Al laert het leder door zijn beenen glijden en Van limburg, die goed gevolgd heeft, neemt dankbaar van de gelegenheid gebruik om nummer drie in de ledige netten te zenden aan de 38® minuut. Voegen wij er aan toe dat sedert gansch de tweede speelhelft de regen niet opgehouden heeft en de taak der spelers dus zeer vermoeilijkte. De laatste oogenblikken der ontmoeting verloopen De ploeg der Middelbare School nog in wederzijdsche aanvallen, maar het einde komt weldra met een prachtige 3-0 zege voor de locale ploeg. Jongens, onze hartelijkste gelukwen- schen en mochte die onverwachte zegepraal vruchten dragen. Te Wevelghem, waar verleden jaar met 2-1 gewonnen werd, doorgeven zooals Zondag laatst, geestdriftig samenwerken om tot het beoogd doel te geraken en schieten met de minste gelegenheid. Spelers, we rekenen op twee punten meer, Zondag avond 2® Afdeeling Bevordering F. C. Iseghem 5 2 0 16 14 10 S. K. Roeselaere 6 4 1 121 8 9 F. C. Heyst 7 4 2 1 29 11 9 Stade Moescroen 6 4 2 0 12 10 8 Waereghem Sp. 7 3 3 1 16 14 7 F. C. Roeselaere 7 3 3 1 11 12 7 Juniors C. S. Yper 10 Deerlijk Sport 1 De juniors zijn op groote cijfers belust, want. na Kortrijk met 5-1 verslagen te hebben, geven zij het bezoekende Deerlijk zoo wat tien doeltjes «cadeau». Voegen wij echter er aan toe dat de- bezoekers moedige doch weinig ondervinding- rijke spelers in lijn stelden en dat er dus dient rekening gehouden dat de hooge scoor daaraan toe te wijten is. Niettemin is de zege onzer ju niors verdienstelijk en 't zal een spoorslag wezen om de volgende kampen met volle vertrouwen aan te pakken. De doelen wer den als volgt aangeteekend Beddeleem, Woets, Beddeleem, Woets in de eerste speelhelft, Beddeleem, Beddeleem, Versa- vel, Beddeleem, Doolaeghe, Bed deleem na de rust. Vermeersch hield een strafschop op, terwijl de bezoekers het tegenpunt luk ten op algmeenen aanval. Zoo als tweede trekken de juniors naar Wevelghem op, om de «groentjes» op eigen veld te bestrijden. Daar onze mannen gaarne aan de leiding zullen willen blijven, valt het niet te betwijfelen dat zij er aan zullen houden de twee punten naar Yper mede te brengen. Juniors C. S. Yper 2 Stade Kortrijk 2 Deerlijk 3 Kortrijk Sp. 1 Stade Moescroen 1 Wevelghem 2 2 1 0 0 0 0 0 15 2 4r 0 0 10 2 4 2 0 6 19 2 1 0 1 5 0 1 0 2 4 0 1 0 3 5 0 NEMO. Klasseering Schoolvoetbaltoernooï Middelbare School 4 3 0 1 9 2 De Looye St Aloisius De ploeg der Looye W. S. Lauwe 5 3 2 0 10 10 6 F. C. Knocke 6 2 2 2 18 12 6 S. K. Sweveghem 6 3 3 0 16 16 6 F. C. Poperinghe 7 3 4 0 12 21 6 C. S. Yper 7 2 4 1 12 18 5 R. C. De Panne 6 2 4 0 8 23 4 R. S. Waereghem 7 2 5 0 11 14 4 Wevelghem Sp. 6 1 4 1 9 18 3 Derde Speciaal Cuerne Sp- 2 C. S. Yper 6 Waarlijk onze specialers beginnen het goed voor te hebben en bekleeden de eerste plaats in de rangschikking. Na Wevelghem en Poperinghe moest Cuerne nu aan hun meerderheid gelooven. 6-2 zoo luidt de eindstand en dit zegt genoeg dat onze mannen er dit jaar de zweep zullen opleggen en alles in 't werk stellen om de veroverde plaats niet meer te verlaten. De match te Cuerne ver liep gansch in ons voordeel en aan de rust ston den wij reeds met 3-0 voor. Cherchye, Ollivier en Coene hadden voor den voorsprong gezorgd, ter wijl nadien Versailles G., Cherchye en Versailles G. ons aantal doelen het half dozijn deden berei ken. Te hopen dat de goede verstandhouding in het elftal er verder zal toe bijdragen om nog menige zegepraal te boeken. Kortrijk Sport moet dus van meet af aan bekampt om zeker en vast den inzet der partij thuis te houden. Ill® Afdeeling Speciaal Reeks B. 4 2 2 0 5 6 4 0 3 1 4 10 Het eerste schooltoernooi heeft dus aan de verwachtingen be- antwoord, want, niet alleen wa- $*$1' ren de wedstrijden alle belang wekkend, maar ze werden in een waren sportieven geest ge speeld. De aanmoedigingen der mede-leerlingen waren een be wijs dat de voetbalsport de scholieren aanstaat en menig: plan werd reeds gesmeed voor toekomende jaar. Onze beste ge- lukwenschen aan de Middelbare school voor het behalen van den eersten beker, doch gelukwen- schen mogen ook toegestuurd worden aan de ploegen van de Looye en St Aloisius die zich ter dege ingespannen hebben om het den leider lastig te ma ken. Wij verhopen dat de vol gende maal nog meer toetredingen zullen aan te stippen vallen en dat de ijver tusschen de ver schillende schoolelftallen ertoe zal bijdragen om de voetbalsport onder de jeugd meer en meer te doen waardeeren- met de medewerking van het Verstandhoudingscomiteit der Oudstrijders te Yper OP MAANDAG 11 NOVEMBER 1935, om 20 uur in Lapiere's Zaal, Hondstraat ten voordeele der Kinders van de Oudstrijders Ingangsprijs3 Fr. Het Bestuur. in Lapiere's Zaal, Hondstraat ingericht door «YPRES SWIMMING CLUB» Menigvuldige allernieuwste aantrekkelijkheden INGANG 3 FRANK C. S. Yper 3 3 0 0 14 5 6 om 6 uur 's avonds Stade Kortrijk 3 2 1 0 9 6 4 Cuerne Sp. 3 1 1 1 5 7 3 in LAPIERE'S ZAAL, Hondstraat Stade Moescroen 2 1 1 0 9 5 2 ingericht door de Ware Trachterschutters W. S. Lauwe 2 1 1 0 4 4 2 Verschillige schoone prijzen waarvan de leden F- C. Poperinghe 2 1 1 0 7 7 2 zijn uitgesloten. Kortrijk Sp 2 0 1 1 3 7 1 Ingangsprijs 3 Frank. Wevelghem Sp. 1 0 1 0 2 3 0 Kaarten op voorhand te bekomen bij de leden. Harelbeke 2 0 2 0 3 12 0 Het Bestuur H. MAHIEU.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6