HARTEN^DRIE A. Stevens - Vandermarliere J. DeVos=Dechièvre Fl. Vandevoorde Kachels - Cuisinieren Luxe Haarden (feu continu) 26-10-1935 Met Yper&che- Zc Bijvoegsel- JL,a Meg ion cL'YTpres N° 30 Mengelwerk van «Het Ypersche» - N' 13 van BERTA RUCK Vertaald door F. Van Velsen Boterstraat, 31 YPER Alle slag van te verkrijgen aan de voordeeligste prijzen bij I\eermarkt, o, YPER. Schilders Aannemers Drukkers Timmerlieden Garagisten Tapitsiers Winkeliers vraagt onze prijzen. Cyr. TAVERN IER-VAN UXEM 29, Vandenpeereboomplaats YPER Tel. 357 HUIS MAISON Boterstraat=30=Rue au Beurre PRACHTSCHOENEN Chaussures de Luxe Bijzonderheid voor Spécté de Chaussures gebrekkelijke voeten Orthopédiques Verzde herstellingen. Réparations soignées (Vervolg) Mevrouw Wynne-Pritchard was er rotsvast van overtuigd, dat Billy nooit naar dat meisje had omgekeken, en daarom sprak zij tegenover ieder een het praatje tegen, dat de onschuldige Lily zelf in omloop had gebracht. De menschen wisten niet wat zij er van geloo- ven of niet gelooven moesten. Het gevalletje zou dan ook het publiek een tijdlang bezig gehouden hebben, ware het niet dat hun belangstelling voor een ander nieuwtje in beslag werd genomen. Doch dit was overstelpend nieuws en het had geen betrekking op een gewone verloving, noch op de driedubbele van Billy, maar het ging iedereen aan iederen man en vrouw, welke maatschappe lijke positie zij ook bekleedden. In elk land waar de Britsche vlag waaide had iedereen er belang bij. Oorlog Onze geschiedenis heeft echter niets te maken met de groote gebeurtenissen en wapenfeiten van die wereldramp. Zij volgt slechts eenige gebeurte nissen welke in dien tijd van verschrikking voor vielen kleine gebeurtenissen welke him loop hadden, zooals een mug tijdens een hevige storm onder het gebladerte der boomen danst. Hier volgt het resultaat dat die algemeene donderslag voor Billy Somers en voor zijn diverse verlovin gen opleverde- Op de eerste plaats was Billy een van de wei nigen die bevel kregen, om thuis te blijven, in plaats van naar het oorlogsterrein te trekken, zooals hij vurig verlangde. Toen zijn kolonel hem liet roepen, deelde hij den jongen luitenant met welgemeende sym pathie het slechte nieuws mede, terwijl hij zijn woede en verbittering onder zijn bekende vrouw achtige stem verborg. De brigade breekt op zei de witte kolonel, «en er komen ingrijpende veranderingen. Maar U en ik hebben bevel ontvangen, hier te blijven.» Moeten wij hier blijven, mijnheer V vroeg Billy verschrikt. (Hij was al in Frankrijk, be halve met zijn lichaam). Wat is daar de reden van Militaire dienst, veronderstel ik zei de ko lonel met onheilspellende vriendelijkheid. Maar wat valt er hier te doen, mijnheer Er wordt hier een oefenings-depot gevestigd een van de grootste. De recruten worden al onmiddellijk hierheen gezonden. En toen begonnen de detachementen in Loamshire te verschijnen. Detachementen van de grootste verscheiden heid, in overhemdsmouwen en met garribaldi- hoeden en petten op, Manchesterbroeken aan, schoenen met ijzerbeslag, sportschoenen, lak schoenen er was geen soort manskleeding, die daar niet vertegenwoordigd was. Zij werden daar op het exercitieveld door Billy gedrild, in de kleeding zooals zij van hun moeders kwamen, want het zou nog weken duren, voor de uniformen zouden komen. Het kostte den kolonel, zoowel Billy, als den kwartiermeesters bovenma tige inspanning, om gedurende de eerste weken al die menschen behoorlijk van voedsel te voor zien. Ditchwater werd, zooals trouwens onnoemelijk veel andere plaatsen een heel andere stad. Het bleef niet langer het rustige plaatsje met zijn kathedraal. Neen, het werd een copie van Al- By den MEESTER-PELSMAKER staan te uwer beschikking Moderne Werkhuizen Een eenige keus prachtige Pelsen Een uitgelezen ploeg vaklieden Bezoekt onze inrichtingen. Skungs, Fichouwen, Petit-Gris Astrakans, Indisch Lam, enz. steeds aan DEZELFDE PRIJZEN als VERLEDEN JAAR dank onzen aan zienlijken voorraad dershot en Borden Het Liefdelaantje was, zoover de beschikbare ruimte het toeliet, volgepropt met militaire wa gons, lorries en wagens, die hun overmatig stof mild aan de flankeerende heggen afstonden- Van den vroegen morgen tot den laten avond was Billy overbelast met werk. Van af de reveille tot aan de taptoe, drilde, organiseerde en schreef hij en vergat daardoor zijn eigen aangelegenheden. Het was dan ook een verrassing voor hem, toen hij op zekeren dag op zijn kamer kwam, daar een FIRMA Depot der DE KEYN' Grs Fabrieken KLEUREN VERNISSEN LAKKEN INKTEN BORSTELS OLIËN, enz. aangeteekend postpakket te vinden. Hij opende het en er kwamen drie groen-lederen étui's voor den dag. Het eerst voor de hand liggende maakte hij open en daar ontwaarde hij een verlovings ring met een halve maan van diamantjes en sma ragden versierd, 't Was een zending van Glitters, den juwelier uit Londen. Allemachtig mompelde hij en zijn gedach ten vlogen eenige weken terug. Het pakket had reeds eenigen tijd op zijn ka mer gelegen, doch was door de overrompelende drukte onder papieren en schrijfwerk geraakt en dezen morgen bij het opruimen door zijn oppas ser gevonden. «Allemachtig», herhaalde Billy terwijl hij de andere twee opende en in elk ook een prachtigen ring vond. Drie ringen Billy staarde naar deze liefdepan den en nog staarde hij, toen de officierenbei hem uit zijn versuften toestand wekte. Hij schoof de dingen in de lade van zijn waschtafel en draaide de sleutel om- Daarna begaf hij zich aan zijn da- gelijksche plicht. Hij dacht aan geen ringen meer. Dingen als liefdesaffaires stonden momenteel bui ten de orde. Damestoiletjes waren ten onder ge gaan in deze wereld waar khaki koning was- Hij had in deze eerste oorlogsdagen bijna geen enkele dame gesproken. Noch tante Hallett, die sinds het vertrek van Jim haar boeltje had gepakt en op kamers woonde, noch de vrouw van den notaris, noch mevrouw Wynne-Pritchard en zelfs niet Lily Gansenhurst. Billy had van zijn oppasser gehoord, dat mijn heer Gansenhurst huize Rustenburg ter beschik king van het vaderland had gesteld de groote hal met twee haarden er in was nu officierencan- tine. Insgelijks had hij uit dezelfde bron vernomen, dat op het grasveld in den tuin van den notaris een groote tent van de christelijke jongemannen- vereeniging was opgeslagen en dat majoor Wynne-Pritchard naar het ministerie van oorlog te Londen was gereisd, om zijn diensten aan te bieden. Al deze menschen beteekenden op 't oogenblik voor Billy niet meer dan personen uit een boek. Toen gebeurde er op zekeren morgen iets,, dat plotseling al deze personen weer helder voor zijn geest tooverde. Bij de post namelijk was een beleefd schrijven van Glitters, den juwelier, of hij antwoord zou mogen ontvangen op de zichtzending van drie verlovingsringen, welke vijf weken geleden ge zonden waren Verduiveld ja ik zal die dingen vandaag nog terugzenden», dacht Billy. Zijn vriend Hallett had eens gezegd, dat man nen over het algemeen de twijfelachtige gave bezitten, om alles wat per post verzonden moet worden te vergeten. Billy maakte hierop geen uit zondering. Hij vergat de ringen weer. Er verliep een week en toen ontving hij een brief van een deurwaarder. De duivel hale die ringen Ik zal ze onmid dellijk naar het postkantoor brengen zei hij bij zichzelf en nam het pakje uit de lade. Hij overwbog niet, dat hij twee ringen be hoorde terug te zenden. Nora van wie nog steeds geen nieuws was ontvangen zou er een uitgekozen hebben- Zou zij de smaragden gekozen hebben Maar, wat kwam dat er op aanHij pakte ze netjes in, liep het binnenplein over en het Lief delaantje in, dat blakerde in de Augustuszon. Hier had het noodlot hem een onaangenamen schok beschoren, neen een serie schokken. Er reed een convooi menagewagens door het Liefdelaantje, die daar gestationeerd werden. Dit gaf eenige opstopping in het verkeer, zoodat Billy moest wachten. Zoo was het ook met iemand, die uit tegenovergestelde richting aankwam. Slechts een oogenblik meende Billy, dat hij zich vergiste. Hij keek nog eens scherp ja waarachtig, zij was hetZij, die hij in geen eeuwen had gezien Eindelijk zag hij Nora Zij was dus weer terug in Ditchwater en bijna op armlengte van hem verwijderd Al het gebeurde van de laatste weken viel van hem af, gelijk een overjas die hij uittrok. Er was geen haastwerk in de kazerne, er was geen oorlog er waren belangrijker vraagstukkenHier was het meisje in haar rose linnen zomerpakje, dat zijn horizon opnieuw vervulde en zijn hart wild in zijn boezem deed bonzen hier was het meisje, dat alles voor hem beteekende dat voor hem ge schapen was Hij zag niets meer geen menage wagens, geen Liefdelaantje, geen blauwe hemel niets dan haar. Hier, van aangezicht tot aange zicht zooals hij haar 't laatst had gezien, toen hij OP MAAT sur mesure

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 9