Au Renard Blanc, 7, de Stuersstraat, Yper Allerhande Nieuws HEROPENING BEURS van de HERBERG 66, Dicktbtschstw., Yper. Snoeck's Almanakken Pelsenfabrikant Specialist Buitengewone voordeelige prijzen buiten alle concurrentie 8 Zondag 3 November door Alfons Vanderhaeghe-Gluyse vroeger gehouden door WeDepuydt ONZE SCHEEPVAART M. A. H. VAN BUYLAERE 317, Waterloosche Steenweg BRUSSEL DE CONVERSIE DER RENTEN HANDBOOGSCHIETINGEN LIGGENDE PERS HUIS VAN VERTROUWEN YPER. Gevecht. Zondag avond, rond 11 "li., werden eenige verbruikers, die onderling in ruzie waren gekomen en aan den slag dreigden te geraken, buiten gezet uit de herberg gehou den door Verschaeve Lucie, in de St-Jacobstraat. Doch nauwelijks op de straat of er ontstond een verwoed gevecht, tijdens hetwelk zekere Logier Alfons verscheidene messteken toebracht aan den genaamde Soufflet Maurice, van St-Jan- De messenheld nam vervolgens de vlucht, terwijl de gekwetste wiens wonden gelukkiglij k niet erg zijn, een klacht indiende. Een onderzoek werd ingesteld. Zwijgen is onverbeterlijk. Een inwoner van stad, zekere S..., kleinhandelaar in kolen, was Maandag avond naar de zitting van den gemeen teraad gekomen en vond het zeer gepast, bij het verlaten der raadszaal op het einde der openbare zitting, luidop zijne goedkeuring aan een der aanwezige raadsleden te betuigen. De aanwezige politieagent was er echter gauw bij en het duurde niet lang of de stoorder stond op het boeksken aangeteekend. In 't vervolg zal hij zich zeker wel onthouden zijne meening openlijk uit te drukken in een plaats waar hij niets anders dan het recht heeft te zwijgen. Omvergeworpen. Woensdag avond, om 7 u. 15, werd een telegrambesteller in de Boter- straat omvergeworpen door de auto van den Heer Colaert, van Poperinghe, toen deze enkele meters achteruit reed. De telegrambesteller, die aan het been gekwetst was, moest zich door een dokter laten verzorgen. MEENEN. Erg gewond. In de herberg «Café Américain», Yperstraat, ontstond er Za terdag nacht, rond kwart vóór een uur, twist tusschen den 26 jarigen Van Deinze Cyrille, foor kramer te Gent, en eenige andere verbruikers. In woede ontstoken bemachtigde Van Deinze op ze ker oogenblik een hamer waarmede hij drie groote spiegelruiten der herberg aan stukken sloeg. Hij ging echter zoo geweldig te werk dat hij een diepe snede in den pols opliep en verscheidene aders doorgesneden had. Geweldig bloed verlie zende werd de man, schier gansch uitgeput, naar het hospitaal overgebracht waar zijn toestand als zeer bedenkelijk aanzien wordt. Een onderzoek werd geopend. Verkeersongevallen- -- Vrijdag namiddag, nabij de Barakken, gehucht Christ Dalwerd de wielrijder Elpers Jan-Baptist, 47 jaar, wonende Moescroenstraat, gevat door de auto van Legeirs Frangois, handelaar te Rousselare, die van Rec- kem kwam en daar op voornoemde plaats ver- schillige andere rijtuigen wilde voorsteken. De wielrijder werd aan het hoofd en aan het linker been gekwetst. Zijn velo was gansch ontredderd. De rijkswacht deed de noodige vaststellingen. In de Reckemstraat, niet ver van het tol- bureel, werd Despierre Marcel, van Wervick, die per velo van zijn werk terugkwam, Vrijdag avond aangereden door den autovrachtwagen eener brouwerij. Het slachtoffer liep verwon dingen op aan rechterarm en beide beenen, en zijn rijwiel was buiten gebruik. Smokkelwaar aangeslagen. Een aantal smok kelaars, elk geladen met een zak tabak, waren erin geslaagd de grens over te steken toen zij opeens bemerkt werden door douaniers die sef fens verscheidene revolverschoten losten om de andere tolbeambten te waarschuwen. De smokke laars, zich verrast ziende, lieten hunne vracht in den steek en vluchtten terug de grens over. De gesmokkelde tabak, 460 kgr. wegende,- werd door de douaniers in beslag genomen. KOMEN. Een depot van 350 obussen ontdekt. Verleden week Donderdag was de landbouw- werkman Deneve Alfons, in dienst bij den land bouwer Bruyne Omer, bezig met het land te be ploegen toen de ploeg opeens tegen een hard voorwerp botste en in den grond bleef steken. Tot zijn groote verwondering zag de werkman een zwaren houwitser voor het kouter zitten. Dade lijk spande hij het paard af en liep den landbou wer verwittigen die, op zijne beurt, den bevel hebber der Rijkswacht van de gedane vondst op de hoogte bracht. Denzelfden dag nog was de geniedienst van het anunitiepark van Westroosebeke ter plaats om het gevaarlijk goed weg te halen. In plaats echter van een obus, werd er daar een gansch depot ge vonden, dat aldaar waarschijnlijk tijdens of op het einde van den oorlog door de Duitschers achtergelaten werd- Niet minder dan 350 obussen, die te zamen 8000 kgr. wogen, werden alzoo op gedolven. Deze houwitsers werden allen wegge nomen om op het schietplein van Houthulst ver nietigd te worden. Heel wat nieuwsgierigen volgden van ver de opdelvingswerken en allen heetten het een geluk dat deze moordtuigen ontdekt werden vooraleer zij een ongeluk veroorzaakten. WEVELGHEM. Botsing. De handelsrei ziger Albert Daniels, van Antwerpen, kwam Za terdag namiddag, om 14 J u., per auto door de Kortrijkstraat gereden, toen hij opeens tegen een aldaar langs den linkerkant der baan stilstaande autocamionnet botste. De camionnet, geladen met steengruis en toebehoorende aan Leopold Tanghe, aannemer te Wevelghem, was een weinig bescha digd doch de voerder ervan, Ver faille Robert, bekwam geen letsel. M. Daniels was licht ge kwetst en een zeventienjarige juffer, van Gent- brugge, die bij hem zat, werd aan de knie ver wond en viel van schrik in bezwijming. Het vo- renste van zijn auto echter was gansch ingedrukt. DICKEBUSCH. Brand. Zaterdag avond is er, tengevolge eener nog niet juist gekende oor zaak, brand uitgebroken in het hennenhok gele gen achter de woning van den Heer Saelens Mar cel, wonende op de dorpplaats. Deze had van een vroeger overdekten boltra nu een werkplaats en een hennenhok gemaakt. Zaterdag laatst, tegen valavond, bevond hij zich nog in de werk plaats, waar hij eenigen arbeid verrichtte, toen er opeens van uit het aanpalend hennenhok groote vlammen opstegen. De brand breidde zich zoo snel en geweldig uit dat de man verplicht was al door een venster de vlucht te nemen. Da delijk waren de pompiers ter plaats, maar zij moesten zich vergenoegen met de aanpalende woningen te vrijwaren- Gansch het geteisterde achtergebouw, zijnde werkwinkel en hennenhok, brandde totaal af. Een 200 tal hennen kwamen eveneens in de vlammen om. Men vermoedt dat de naphtalamp, die zich in het hennenhok be vond, den brand zal veroorzaakt hebben. De schade is door verzekering gedekt. WESTOUTER. Pijnlijk ongeval. De 16 jarige Bouchez Maurice, in dienst bij Deweerdt Maurice, was Dinsdag namiddag, rond 2 u., met paard en kar uitgereden toen het dier opeens, door het geronk van een voorbijrijdende auto, schrok en op hol ging. De jongeling, die op de kar gezeten was, verloor het evenwicht en viel juist voor een der wielen van de kar die hem het rech terbeen vermorzelde. Het slachtoffer werd in aller ijl naar het gasthuis van Yper ter verzorging overgebracht. GHELUWE. Aangehouden. Zekere Van- houtte Arthur, 27 jaar oud, van Becelaere, die de bedelaarskolonie van Merxplas ontvlucht was, werd Woensdag morgen alhier door den veld wachter aangehouden en terug naar zijn verblijf gebracht. LANGEMARCK-ST-JULIAAN. Diefstal. Uit het magazijn der parochiekerk waren een aantal koperen hulsels en kandelaren gestolen geworden. Het onderzoek, dat dadelijk ingesteld werd, deed enkele dier voorwerpen bij een koper handelaar terugvinden, zoodat de dief, een per soon uit Yper, alzoo spoedig kon vereenzelvigd worden- Binnengevaren Vrijdag 25 October 1935, de André (schipper De Boeuf) met 20 ton beurtgoed voor verscheidenen. Zaterdag 26, de Julia (schipper De Dobbelaere) met 115 ton maïs voor M. Vandeputte, leper de «Dago», (schipper Vanhouteghem) met 140 ton kolen voor M. De Geest, leper. Maandag 28, de Hector (schipper Duerinck) met 125 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper. Dinsdag 29, de St Antoine(schipper Matthijs) met 100 ton koeken voor M. Vanhoudt, Boezinge. Toegelaten diepgang te varen Yzer-Yper 1 m. 71. Wilt U nu eens GRATIS juiste en ernstige inlichtingen hebben over Uwe beurswaarden of andere geldplaatsingen Dan, schrijft hier Uw naam en adres N° 67 -- Bon voor een gratis inlichting Naam Straat en Nr Oord en zend dezen bon terug met de inlichtingen die U begeert te bekomen om de beurswaarden die U bezit of andere geldplaatsingen die U gedaan hebt of wilt doen, aan FINANCIEELE RAADGEVER Aflevering van de nieuwe obligatiën van de geünificeerde 4 pets. Schuld, 2 reeks. Het Ministerie van Financiën herinnert de be langhebbenden eraan dat, sedert 17 October, aan de loketten van de Nationale Bank van België, de obligatiën worden afgeleverd der geünificeer de 4 pets. Schuld, 2e reeks waarop de geconver teerde effecten van de volgende leeningen recht geven 6 pets. Consolidatie 1921. 6 pets. Nationale Vereeniging van Nijveraars en Handelaars. 6 pets. Nationale Maatschappij voor goedkoope Woningen. 6 pets. Lloyd Royal Beige. Afgestempelde obligatiën van de diverse dol- larleeningen. Het is den houders van obligatiën der boven gemelde leeningen aanbevolen hun effecten zoo dra mogelijk ter omruiling aan te bieden- Zij heb ben er overigens blijkbaar belang bij, vermits de in 4 pets. Schuld, 2e reeks, geconverteerde oude effecten niet meer ter Beurze worden genoteerd; de nieuwe obligatiën zijn alleen van goede leve ring. De leden der drie Ypersche Handboogmaat schappijen worden uitgenoodigd tot de POTJE- SCHIETINGEN op de liggende pers in de ver warmde zaal der herberg Au Saumon ALLE- MAANDAGEN, van af 28 October, om 6 uur 's avonds. Ter gelegenheid der herdenking van den Wa penstilstand, op 11 November, wordt de Eerste Vriendenschieting verschoven op Maandag 18 November, om 5 uur stipt 's avonds. ZONDAG 3 NOVEMBER 1935 Om 2 uur: VOORMEZEELE bij Hector Lamootr Oppervogel 50 fr.2 zijdvogels aan 30 fr. 2 kal len aan 20 fr.6 hoekvogels aan 15 fr. en 39 kleine vogels van 10 fr. voor 50 schutters. Boven de 50 schutters al vogels van 13 fr. Inleg 13 fr. 50. MAANDAG 4 NOVEMBER Om 2 uur YPER Zaal Lapiere Oppervogel 80 fr.2 zijdvogels, ieder 40 fr.2 kallen, ieder 25 fr. en 55 kleine vogels aan 15 fr. voor 60 schut ters boven de 60 schutters al vogels van 17 fr- 50. Inleg 17 fr. 50. voor- 1936 zyn aangekomen en te koop ten bureele- dezer, 34, Boterstraat, 34.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 16