A. Stevens - Vandermarliere 'ANKER' Kachels Cuisinieren Luxe Haarden (feu continu) -CONCERT- Bühuis L. KNOCKAERT - JOOS Dépot Alle slag van te verkrijgen aan de voordeeligste prijzen bij IVeermarkt, a, YPER. NAAIMACH IEtNE N Huis Verdoene-Wyckaert 98, Rysselstraat, 98, YPER. Alle Z o n dage 11 in liet Café Uristol 29. Dixmudestraat, 29, YPER. Verven Droogkuischen Teintures Nettoyages Nieuwwasschen Blanchissage de luxe et au kilo Luxe - "Waschdienst Glagage Américain Kilowasch de Cols Manchettes S3, Diksmudestraat Rue de Dixmude, 53 YPER. Tel. 260 YPRES. beleediging aandoet, door aan het gezelschap van een soort menschen als die Gansenhursten de voorkeur te geven. Ik vrees dat je er genoegen mee zal moeten nemen, beste jongen», zei zijn zuster kalm en nog steeds uit het raam kijkend. Ik heb het beloofd. Dan zal je een andere afspraak moeten ma ken 't is niet alleen beestachtig onbeleefd, maar toevallig vind ik het geen geschikt milieu. Ik wist niet, dat jij zoo kieskeurig was. Zeg, ik heb je niet hierheen gebracht, om naar je aardigheden te luisteren bitste hij te rug. Zijn donker knap gezicht stond allesbehalve vriendelijk, toen hij daar met zijn vingers ze nuwachtig op het tafeltje zat te hameren. Je weet heel goed, dat Nora je voor veertien dagen te logeeren heeft gevraagd en na een week pak je je biezen, om te gaan lol maken met een troep schoolmeisjes en een bende bengels. Hoho 't Zijn volwassen soldaten officieren zooals jij, Rexje zei ze, hem glimlachend aan kijkend. Maar zij ontmoette een blik, waar zelfs zij bang voor werd. Want de scherpste twistge sprekken zijn meestal die, tusschen broer en zuster, een man en een vrouw, die te veel van elkaar weten en die elkaar bezien, zonder in achtneming der vormen van de eene sexe tegen over de andere. Schrijf dat af zei hij op een toon, die Nellie nooit van hem gehoord had. Als jij schofterig tegenover Nora of haar ouders handelt, dan zal je het tegenover mij te verantwoorden hebben. Je hebt nooit een verstandig oogenblik in je leven gehad op één na toen je dien ouden James Nou Was dat geen uitkomst pijlde zij terug. Ja, jij liep er aardig mee binnen. Jij hebt dus je zin in dat opzicht en nu verlang ik, dat je mij den mijne laat volgen. Zin Denk je dat er geld zit Verbeeldt je dat maar nietIk heb in die week genoeg gezien, om je die illusie te ontnemen. Neen, als je ver standig was, had je een van die Gansenhurstjes moeten veroveren. Reken maar dat daar wat te deelen valt Hunter keek na deze beschouwing van zijn zuster nog boozer dan zooeven. Hij liet zijn stem dalen en keek onderzoekend de zaal rond. Geld beteekent niet alles, ofschoon jij dat waarschijn lijk niet inziet. Neen, dat kan je niet. Ik weet wat ik noodig heb en ik hoop het te krijgen. Je weet wel hoe de zaken thuis stonden niet waar Moeder was op en top een dame, maar vader Hij haalde z'n schouders op. Zij deed een ongelukkigen stap. Wij moeten beginnen waar zij bleven steken. Ik meen te mogen veronder stellen, dat je weet, wat ik bedoel. Ik voor mij ben dat vast van plan. En ik zal mij niet door een of ander lid van mijn familie laten dwars- boomen, dat onbekend schijnt te zijn met de rege len der beleefdheid. Nellie wier oogen haar innerlijke woede ver rieden, deed alsof zij geeuwde. Aangezien wij deze verkwikkelijke familie film in een theesalon laten afrollen, zou ik graag een kopje thee willen gebruiken zei ze. Met driftige handbeweging drukte haar broe der op het electrische knopje. Terwijl de thee werd opgediend, viel er een korte stilte in. Zoowel de broeder als de zuster was in eigen gedachten verzonken. Ieder van hen beraamde plannen volgens eigen inzicht. Zij had behoefte aan amusement en zocht het, waar het te vinden was zij had behoefte aan te schitteren en bewonderd te wordenzij zou het liefst het tooneelleven leiden met zijn opwindende drukte, zijn gemakkelijke losse manier van doen, zijn half ernstige kameraadschap enz. Hij verlangde naar een onbetwisten toegang tot de betere krin gen, die nu nog eenigszins terughoudend tegen over hem stonden. Hij verlangde ook ernstig naar een huwelijk met Nora. Zij was tot nu toe het eenige meisje, dat een passende terughouding aan den dag had gelegd en zich maar niet zoo zonder meer in zijn armen had geworpen. Ja, zij was zijn ideaalTerwijl zijn zuster thee schonk, zakte zijn booze bui eenigszins, maar hij zei toch op niet minder ernstigen toon Hoor eens, Nell, je mag mij niet in den steek laten. Zoo hoor ik je liever pratenbegon zij. zijn wereldberoemd. HOOGSTE WAARBORG. LAAGSTE PRIJZEN. Breng on* een bezoek... bet verbindt U tot niet*. Rechtstreek* uit 't Fabriek. Betaalt U duurder dan bij 'AKKER', U betaalt bet personeel, niet de k wnliteit. ALTIJD OCCASIES IN MAGAZIJN. Ik jou in den steek laten Wie heeft je laatst geschreven, om te komen logeeren Wie heeft je steeds geholpen Ja, dat was erg lief van je maar bederf nu dan ook alles weer niet. Ik verlang, dat je je niet met dat gedoe van die Gansenhursten inlaat. Nora heeft om de een of andere reden ge weigerd er aan mee te doen. Daar heb ik toch niets mee te maken. Jawel, je moet je aan haar houding aanpas sen. O ja Ja, zoolang je haar gastvrijheid geniet, moet je dat en zelfs daarna past het niet, om bij haar vandaan je intrek bij absoluut onbekenden te nemen. Zoo, past dat niet riep Nellie Milbanke met een kort lachje over haar theekopje. Ik ben voor mijn plezier uit. En juist daarom ga ik een tijdje h—jwjm 1—11'11» iin*9**mmm&MmmmÊÊÊmÊ*ÊÊÊÊmBBaÊÊÊ0 ElEJElQEiaEIBBElBElElElElBEl van 12 u tot 13 u. 30 en van 19 u. tot 22 u. t=l 1=1 El 1=] Ei Q 1=11=11=11=1 El El 1=11=11=1 op Rustenburg logeeren. 't Is bij die familie van jouw Nora heelemaal niet leuk. De majoor doet niets dan ellenlange brieven schrijven aam het ministerie van oorlog (ik wed, dat ze misse lijk worden als ze er weer een zien verschijnen) en haar mama is vreeselijk saaize weet zich niet met een gast te onderhouden en ze vraagt nooit menschen Houd maar op met je praatjes onderbrak haar de officier van gezondheid, «Het is mijn toe komstige familie. Andershij keek haar nu minachtend aan, zou je geen kans gehad hebben ooit daar in huis te komen. Mevrouw Milbanke werd nijdig rood, maar poogde toch zoo luchthartig mogelijk te ant woorden. Je vergeet, dat Nora zichzelf bij mij heeft geinviteerd. Natuurlijk was dat om jou genoegen te doentenminste, dat veronderstel ik. Hoe het ook zij, ze scheen toen gekker op je te zijn, dan toen jullie verloofd waren, Rex zei z'n zuster. Zij schoot een pijl af, die haar het giftigste toe scheen, zelf niet wetend hoe diep zij doel getrof fen had. «Dit is tenminste de indruk, die het op een buitenstaander maakt.» Zij wierp een zijde- lingschen blik op zijn onheilspellend gefronst ge laat. Inmiddels zal ik het op moeten geven, om die verfijnde nieuwe kennissen van jou, met hun plattelandsche betrekkingen en vrienden te be grijpen. Je moet dat idee van die opvoering bij de Gansenhursten opgeven. Stel je vooreen ge trouwde vrouw, die met bakvischjes en slungels rondtoltJe moet het afzeggen. En als ik het nu eens niet doe zei ze uitda gend. Hij keek naar het gepoederde knappe gezicht tegenover hem, dat zoo sprekend op hem geleek. Hij zeiVeronderstel, dat ik eens aan James schreef. Hij zou er niet erg mee in zijn schik zijn, denk ik speciaal wat betreft de slungels Misschien zei kapitein Hunter hier meer dan hij bedoelde. Mogelijk had hij heelemaal geen plan, om een waarschuwenden brief aan den echtvriend van Nellie te schrijven. Nellie kon het opvatten zooals ze wilde, dacht hij. Zij dronk haar kopje thee leeg en de uitdrukking op het gelaat onder het opzichtige kleine hoedje werd gevaarlijk zoetsappig. Zij stopte een geparfu meerd zakdoekje in haar vergulde taschje, trok haar handschoenen aan en stond op. «Ik denk, dat je nog even blijft, tot je sigaret op is. Je wil me wel excuseeren hè, ouwe jongen Ik moet gauw weg, want Lily Gansenhurst staat aan het station op mij te wachten. Ik wist niet, dat het al zoo laat was tot ziens hoor. Tik-tik-tik-tik-tik van hakjes op de koperen trapranden en weg was zij. XIV Een ontmoeting Mijnheer Somers zei een der laatst aange komene jonge officieren bescheiden, ik geloof dat wij hier wederzijdsche kennissen hebben, de familie Halliday... Wat is er met de familie Halliday vroeg Billy, die 't maar half gehoord had en zich juist van het groote schoolbord afkeerde, waarop hij voor zijn leerlingen eenige teekeningen had ge maakt. Hij had gedurende vijf weken les gege ven over Aanvallen hetgeen hem danig be-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 10