VELOSPORT 6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK Internationaal Beroepsvoetbal Op 1 December 1935, te Rijsel PI NC-PONG Het bijzonderste dat wij deze week op rijwielgebied mochten aanstippen, was zeker wel de 6 uren ploeg- koers, waarin een aantal goed bekende ploegen start ten. Noteeren wij terloops Buysse-Billiet, Haemerlinck- Debruycker aan wien wel het gemis van hardnekkig heid op dien langen afstand werd toegeschreven. Lon- cke-Rom. Gyssels waarvan laatstgenoemde voor een maal den stayershelm had verwisseld, De Pauw-Van Nevele, een ploeg welke nooit het Noorden verliest en waarvan men best alle handelingen gadeslaat, Bon- duel-Seynaeve, waar Maurice insprong in plaats van Decaluwé die ongesteld was, en Verhaegen-Raes, die Dekuysscher verving daar deze eerst op 27 November terug aan wedstrijden mag deel nemen. Het was een koers welke niet werd afgehaspeld lijk een 100 km. b.v., maar eerder het aanschijn had aan genomen van een Zesdagen, waar bij oogenblikken razend werd gespurt, om dan een poosje te nemen en nieuwe plannen te beramen. Zoo moesten ten slotte afgevenBonduel, welke in het derde uur niet meer meê kon Mambourg en Duray, de een te onervaren in dit geweld, en de andere te oud van dagen, wijl Omer Thys nu alleen zit en Seynaeve zijn lot verbindt met dit van Johan. Billiet, geplaagd door krampen, heeft er ook genoeg van en, wijl Gurinckx niet meer mee kan, vormt Buysse met Cocqueriaux een nieuw koppel. Wat later kan de kleine Johan het niet meer bolwerken en Seynaeve is aan Thys zijn derden ploeg maat gekoppeld. Van Nevele is in hetzelfde beddeke ziek en laat Depauw zich verbinden met Cocqueriaux, die door Buysse in plan gelaten wordt. Nu krijgt Wie- rlnckx het aan den stok en verlaat de piste, waar Geens nu alleen staat en moedig voortdoet. Toch zal hij tegen het einde een nieuwen maat krijgen, daar Depauw het laat steken wat, gezien de laattijdigheid ervan, nu door de directie van den velodroom wel wat lichtzinnig be vonden wordt en hem 100 fr. boete kost Waarom al de anderen ook niet gestraft Me dunkt dat die besta- tiging wel lang uitgebleven is, daar Depauw opgaf 10 minuten vóór het einde. De overwinning ging ten slotte aan Haemerlinck- Debruycker, die dus als hervormde ploeg reeds 3 schoone zegepralen behaalden, met 1 ronde voorsprong, in 6 uren den afstand afleggende van 259 km. 500 m. Uitslag1. Haemerlinck-Debruycker, in 6 uur 259 km. 500 Op 1 ronde 2. Haesendonckx-Verreycken Bruneau- Martinv Op 2 ronden 4. Thys-Seynaeve Op 3 ronden5. Verhaegen-Raes Op 5 ronden6. Carpriaux-Meerschaert Op 6 ronden7. Degreef-Vandenbosch Op 7 ronden8. R. Gyssels-Van BuggenhoutVan- densteen-Struyven Wauters-Tommies Geens-Cocque- riaux. In Antwerpen werd er weerom een variatie gebracht in het programma en werden er nog bijgevoegde reek sen geloopen voor den armband. Alzoo zag men den Hollander Schotman, welke een revanche moest loopen tegen Huys. Maar deze laatste was ziek en Jantje kaas liep tegen zijn landgenoot Van Schyndel op wien hij, na 5 km. enkel 50 meter kon inhalen. In de 2e reeks was Van Hout aan den slag tegen Peer Verreycken, dien hij inliep na 2 km. 365 meter te hebben afgelegd. In de halve fond (2x30 km.) zag men als nieuweling Dictus, die men als stayer wil lanceeren, tegen het proefpaard Brossy, Schindler en Van Hoeck. In de 1* reeks deed de Belg goed zijn best, maar kon niet beletten dat hij gedubbeld werd, daar de vakman nen lijk Brossy steeds onfaire praktijken uithaalden met rakelings langs den nieuweling te pedaleeren op gevaar af hem te doen vallen. Daarvoor zouden er strenge straffen moeten toegepast worden, daar er hierin specialisten bestaan. In de 2e reeks won Brossy nogmaals, maar na de vermaning welke hij opliep, had hij toch meer moeite met Dictus, welke hij in een uiterste krachtinspanning klopte. De klasseering over de 2 reeksen gaf1. Brossy, 3 punten 2. Van Hoeck, 9 p.3. Dictus, 11 punten 4. Schindler, 13 punten. Dan werd de clou van den avond afgehaspeld of de koers achter tandems (2x30 min.) met Kaers, Loncke, Pijnenburg en Magne. In de lr reeks werd Kaers le, na met veel moeite Loncke gevloerd te hebben en den afstand afleggende van 27 km. 005 meter. Uitslag1. Kaers 2. Loncke, op 1 lengte3. Pijnen burg, op 75 meter4. Magne, op 125 meter. En de 2' reeks werd gewonnen door Loncke op wien misschien niemand had gerekend en die meteen bewees welk kampioen hij is. De eindklasseering liet voor hem geen twijfel en gaf 1' Loncke, 53 km. 810 meter2. Kaers, 53 km. 715 m. 3. Magne, 53 km. 688 m.4. Pijnenburg, 53 km. 444 m. In Parijs werd een omnium geloopen tusschen baan en pisterijders, als gevolg eener uitdaging van deze laatsten, die wellicht wat mistevreden waren, omdat er te veel op hun kap werd gewaaid, daar de baan renners meer kilometers hadden afgelegd in de laatste zesdagen dan de pisterijders het ooit deden. Zoo werden drie achtervolgingsreeksen geloopen, waarin de volgende uitslagen werden behaald Ie matchIgnat-Diot loopen Vietto-Lauck in na 2005 met. in 2 min. 7 sec. 2" match Richard wint met 60 meter op Archambaud in 6 min. 31 sec. 3e match Pecqueux loopt Mithouard in na 2030 met. in 2 min. 29 sec. De 2l' manche ging achter motos. Raynaud haalde de 15 km. in 14 min. 27 sec. vóór Terreau, op 230 met. Pélissier op 280 met. en Dayen op 380 met. De 3«' reeks was een koers van 10 km. op eigen kracht, waarin Boucheron een toertje schaafde en het ook tot het einde bleef behouden. Uitslag1 Boucheron, 33 p. Op 1 ronde2. Tonnelier, 21 p. 3. Le Grevès4. Choury 5. Lapébie6. Peix 7. Wambst8. Magne en Mouton Op 2 ronden 10. Noret en Fournier12. Louviot en Fabre 14. Speicher, Le Drogo en Broccardo. Volgden dan nog eenige koersen voor gewestelijken, waarin de vreemde namen ons geen belang inboezemen, ten einde de klasmannen op adem te laten komen, om dan een 50 km. ploegkoers aan te vatten. Hierin vond de oude ploeg Choury-Fabre nogmaals hare vroegere Ibrm terug en klopte allen. Uitslag1. Choury-Fabre, 50 km. in 1 u. 04.34, 19 p. 2. Raynaud-Dayen, 2 p. Op 1 ronde: 3. Ignat-Diot, 22 p.: 4. Archambaud- Lapébie, 17 p.5. Magne-Pélissier, 16 p.6. Richard- Wambst, 14 p.7. Speicher-Louviot, 8 p. Op 2 ronden: 8. Mouton-Boucheron, 7 p.; 9. Pecqueux- Tonnelier, 6 p. Op 3 ronden10. Broccardo-Peix, 7 p.11. Vietto- Lauck, 3 p.12. Terreau-Noret Op 4 ronden13. Le Grevès-Le Drogo. In Gent liep men een koers per reeksen van 25 km., waarin de 5 eerste ploegen van elke reeks de finaal betwisten. Die koers, welke juniors aan slag zag, lokte veel volk, en zal in de Arteveldestad nog dikwijls her haald worden. Hij gaf den volgenden uitslag 1. Van Cauter-Verhaegen, 8 p.2. Van Simaeys- Naye, 5 p.3. Vandermeerschout-Fowan, 4 p.4. Mo reels-Van Eenaeme, 2 p.5. Verbraecken-Dutré, 1 p.; 6. Hebbelynck-Casteleyn, 1 p. En om te eindigen in Charleroi, haalden Brison-De Médicis de bloemen in huis in een 2 uren ploegkoers met een afstand van 88 km. vóór Joly-Tombeur, op 1 ronde gevolgd van Duray-Dandois, Pedrol-Labie, Pri- queleer-Van Nek, en op 4 ronden Lucien Georges-Benoit. SPRINTER. (o) ONZE BEGINNELINGEN Adriaan TURCK Wie kent er Adriaan niet, het flink gebouwd rennertje onzer stad. Niettegenstaande zijn jeugdigen ouderdom, was hij niet bevreesd om zich met zijn oudere tegenstanders te gaan meten, in de groote beginnelingenkoersen. Door zijn grooten strijdlust, wist hij schoone uitslagen te boeken, die voor een renner van amper 16 jaar, prachtig mogen genoemd worden. Ziehier ten andere de uitslagen die deze jongen wist te bemachtigen Hij veroverde 3 palmen. Zijn eerste bloemtuil, woij hij met klank te Zillebeke (wijk Verbrande Molen), wgar hij al zijn tegenstanders in plan liet, om alleen naar de eindmeet te bollen. In Zonnebeke, waar hij zijn 2e zege stekte, vloerde hij er Deltombe van Langemarck, met een 50 tal meters. Zijn 3e overwinning boekte hij wederom te Zillebeke, maar nu op de wijk 't Kanon, waar hij al zijn tegen standers dubbelde, en met ruim 10 minuten voorsprong eindigde. Hij liep tweede: te Westouter (50 km.); te Wervick (50 km.); te Yper (35 km.) Hij liep derde te Dickebusch (30 km.); te Kezelberg (40 km..; te Poelcapelle (65 km.); te Zonnebeke (wijk Frezenberg) (50 km.) Hij liep vierde: te Gheluvelt (60 km.); te Wervick (60 km.); te Potyze (45 km.); te Gheluvelt (50 km.); te Gheluvelt (45 km.) Hij liep vijfde: te Dickebusch (65 km.); te Zonne beke (40 km.); te Passchendaele (60 km.) Hij liep zesde: te Westouter (40 km.); te Roeselaere (35 km.); te Moorseele (50 km.) Hij liep zevende: te Gheluvelt (65 km.); te Poperin- ghe (90 km.); te Yper (70 km.) Hij liep achtstete Vlamertinghe (Brandhoek) (60 km.); te Becelaere (40 km.); te West-Roosebeke (70 km.); te Komen (65 km.te Komen (France) (50 km.) Hij liep negende te Frezenberg (40 km.); te Houthem (60 km.) Hij liep tiende: te Hollebeke (60 km.); te Gheluvelt (70 km.) Dan betwistte hij nog verscheidene koersen, waar hij door allerhande ongelukken den strijd moest staken, zooals te Alveringhem, Yper, Vlamertinghe, Noord- schote en Zonnebeke. 2" Afdeeling Bevordering Matchen van Zondag 24 November 1935 F. C. Roeselare C. S. Yper Heyst S. K. Roeselare De Panne Knocke R. S. Waereghem S. K. Sweveghem W. S. Lauwe Waereghem Sp. Wevelghem Sp. St. Moeskroen Poperinghe Iseghem Tweede Afdeeling F. C. Roeselaere C. S. Yper De opgelegde rust van Zondag laatst heeft ons eens den tijd verschaft om over den toestand van rood-wit eventjes na te denken. Om de heenmatchen te sluiten, hebben wij nog F. C. Roeselaere, Heyst en R. S. Waere ghem te ontmoetenTwee ontmoetingen op verplaat sing, een thuiswedstrijd. Wat kan rood-wit van die drie ontmoetingen nog verwachten Als men de vraag met de gegevens van verleden jaar mag beantwoorden, dan zouden wij niets meer aan ons puntental bij te voegen hebben, vermits in het verleden seizoen verlo ren werd te Roe^elqere met 2-0, te Yper tegen Heyst met 4-2, en te Waereghem met 4-2. Bovendien valt het op te merken dat wij in het vorig voetbaljaar veel beter op dreef waren en met 13 punten de terugmat chen aanvingen. Nu tellen wij er enkel 8, doch wij hebben de drie voormelde wedstrijden nog te beslech ten. Alles ingezien wordt het meer dan tijd dat rood wit zich begint in te spannen om hooger in de klassee ring te kunnen klimmen. Spelers, wij betrouwen op u om de aangewezen taak tot een goed einde te brengen. Bij Club Roeselaere is het u nog nooit erg medegeval- len. Te hopen dat gij met deze slechte gewoonte zult willen afbreken en ons, op het minst, op een punten- verdeeling zult kunnen vergasten. Een punt zou reeds zeer welkom zijn en den weg banen voor verder succes.. Juniors Stade Kortrijk C. S. Yper Onze jeugdige spelers staan morgen voor een ge wichtige taak. Immers, Stade Kortrijk is de eenigste ploeg die voor het oogenblik mededingt voor het be halen van den titel. De wedstrijd is dus voor de rood- witten van het grootste belang. De opgelegde rust zal wel geen deugd gedaan hebben, daar het spreekwoord rust roestdikwijls bewaarheid wordt. Daar de tegen- strevers alles in de weegschaal zullen werpen om ins gelijks de eerste plaats van het klassement in te nemen, is het te voorzien dat de strijd boeiend zal zijn. De juniors zullen zich wel in 't hoofd prenten dat de kalmste ploeg het pleit zal winnen, indien er tot het uiterste volgehouden wordt. Juniors, wij rekenen op u om ten minste de helft van den inzet naar Yper mede te brengen. Derde Speciaal, bye De Specialers zijn voor de tweede maal tot rust ge dwongen, vermits Dottenijs in reeks B algemeen forfait, verklaard heeft. De toekomende ontmoeting wordt dus tegen Stade Kortrijk in de Leiestad gespeeld op 1 De cember aanstaande. NEMO. SHEFFIELD WEDNESDAY winnaar van de English cup 1935 tegenSelektie Noord-Frankrijk. Nog enkele kaarten beschikbaar. Inlichtingen in de British Club, Surmontstraat.. Le tournoi triangulaire de Ping-Pong, qui eut lieu Dimanche dernier en l'Hötel Splendid Britannique, entre les équipes d'Armentières, de Poperinghe et d'Ypres, connut une animation particulière. La coupe du Splendid Britannique fut gagnée par Armentières qui totalisa 71 victoires contre 55 a Ypres et 36 a Poperinghe. Armentières l'emporta par 34 victoires a 20 contre Ypres et par 37 victoires a 17 contre Poperinghe. Ypres l'emporta contre Poperinghe par 35 victoires a 19. BOKSEN De Provinciale Kampioenschappen voor liefhebbers te Iseghem De liefhebberskampioenschappen van West-Vlaande ren, waaraan al de clubs der Provincie deelnamen» kenden een groot succes. Boxing-Club Yper toog er naartoe onder leiding van manager Knockaert, die niet aarzelde van reeds zijn leerlingen in zulk vuur te werpenzoo vertrok hij met Vercouter (pluimgewicht), Carlier (lichtgewicht), Mae- kelberghe (half-zwaar) en enkele trouwe supporters. Te Iseghem aangekomen werd vastgesteld dat Ver couter 1 kgr. te zwaar wooghij was dus gedwongen nog in de laatste uren te trainen om zijn gewicht te kunnen maken, hetgeen hem na hard werken gelukte. De kampen Na talrijke ziftingskampen treedt onze favoriet Ver couter op tegen den sterken Aspeslagh van Oostende. Vanaf het begin gaat Vercouter ten aanval en teekent talrijke punten aan, doch tijdens de rust tusschen den 1" en 2n round, luistert Maurice naar vreemden raad en kent er dan ook de gevolgen vanhij wordt geraakt en is den k. o. nabijpas hersteld en hij gaat het noodlot te gemoet, hij klampt zich aan de koorden vast en wordt uitgeteld. Maurice, in 't vervolg zoekt nooit meer te ver om raad. Vervolgens treedt onze hoop Carlier in den ring om den gevreesden Verniers van Moeskroen (oud-kampioen van België) te bekampen. Heel voorzichtig bewerkt Carlier zijn tegenstanderen de eerste ronde verloopt ruim in zijn voordeelzijn manager Knockaert raadt hem aan zijn tegenstrever te bekogelen, hetgeen Carlier- dan ook doet tijdens de tweede ronde. Verniers heeft, alle moeite om de 2" ronde uit te vechten en bloedt uit een oog tijdens de rust laat hij dan ook den kamp steken. Carlier moet vervolgens uitkomen tegen Lucidarme van Veurne, die zoo'pas twee kampen won, doch aan het oog gekwetst werd en geen lust meer heeft om nog Carlier te bekampen, die aldus kampioen lichtgewicht van West-Vlaanderen wordt uitgeroepen. Proficiat Zwanten, en nu uw best doen voor het kam pioenschap der beide Vlaanderen hoor Vervolgens wachtte ons een teleurstellingMaekel- berghe, half-zwaar gewicht, weigerde te boksen en dit zonder redenhij zal er best de gevolgen van onder vinden. Aldus mocht Boxing Club Yper van dit eerste boks kampioenschap met een kampioen huiswaarts keeren f Of er blijdschap was STAD ROESELAERE ZAAL SCALA STATIEPLEIN ZATERDAG 30 NOVEMBER 1935 Poort 7 uur Gong 8 uur. 10 x 2 5 onsen SANTY, Roeselaere CROQUETTE, Vlamertinghe 8x2 BILLIET, Roeselaere André SABIL, Meenen BOUDREZ, Roeselaere MESTDACH, Meenen VANBLAERE, Roeselaere DEBAETS, Iseghem DEWULF, Roeselaere MARTIN, Iseghem 4x2 VERLEYE, B. C. R. Ch. MAES, Iseghem PROVOOST, B. C. R. HOUTHAEVE, Iseghem VANDERMEERSCH, B. C. R. PINTILLON, Meenen ROSSEL, B. C. R. GHESQUIÈRE, Meenen Prijzen der plaatsen Ring 15 fr. le. 10 fr/. 2e 7 fr. 50 Volksplaatsen 5 fr. Werkloozen 4 fr. Boxing Club richt een autobusdienst in- uit Vlamer tinghe Vertrek J voor 7 uur Yper 7 uur. Inschrijven te Vlamertinghe, bij Potillius, «Gouden: Leeuw te Yper, Cour Ste Barbe het lokaal.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6