Café - Concert "Nieuwe Sportwereld" VELOSPORT DE VRIJE BOLDERS IN FEEST Ter gelegenheid der tiende verjaring van de rstichting der Vrije Bolders van de Statie had Zondag laatstleden, onder groote belangstel ling, een algemeene vergadering plaats in de prachtig versierde zaal van het lokaal, onder voorzitterschap van den Heer R. Vandamme. U deze verrassing overhandigen als blijk van ons aller trouw en wenschen U terzelfdertijd nog een lang en voorspoedig voorzitterschap. Dames en Heeren, nu ge weet dat de taak van het voorzitterschap niet zoo heel aantrekkelijk is, moet ik u doen opmerken dat er in een Bestuur nog verplich tingen te vervullen zijn, die zeer veel stiptheid en zorg Tijdens deze feestzitting werd er hulde gebracht aan de Heeren Vierstraete J. en Maes R., die reeds sedert 10 jaar onderscheidenlijk het ambt van voorzitter en schrijver uitoefenen. Aan de bestuurstafel hadden o. a. plaats geno men de Heeren Vierstraete J. en Maes R. en hunne Dames. Verder de Heer Vermeulen Hec tor, Eerevoorzitter de HH. Depuydt A., Stru- mane Q., Declerck E., Derez D., Rubben L., Van- denbosch Cl. en Verplancke Ch. De Heer Dele- cluyse Leo, ziek zijnde, kon jammer genoeg niet aanwezig zijn. Nadat enkele liefhebbers-muzikanten de aan wezigen op een der schoonste nummers van hun repertorium vergast hadden, opende de Heer Vandamme de zitting met een woord van dank aan de talrijk opgekomen vrienden. In gepaste woorden drukte hij zijne tevreden heid uit omdat al de leden zonder onderscheid hunne medewerking voor het welslagen van het feest verleend hadden. Hij legde de werking uit een van de Feestcommissie en eindigde zijn rede, die aandachtig aanhoord en op langdurig hand geklap onthaald werd, met nogmaals alle aan wezigen van harte te bedanken. Vervolgens sprak de Heer Strumane Q. vol gende gelegenheidsrede uit, die naarmate zij vorderde de aandoening der gevierden verhoogde: Geachte Dames en Heeren, Gij zult allen reeds opgemerkt hebben dat er iets bijzonders op til was en velen zullen reeds begrepen hebben over wat het ging. Nu dat de groote dag aan gebroken is en wij hier allen vereenigd zijn, zal de ge heimzinnigheid waarmede is te werk gegaan geweest u opgehelderd worden en zal uwe nieuwsgierigheid plaats maken voor opgetogenheid en vreugde... Ieder een weet dat onze Maatschappij opgericht werd in 1925 en, gezien wij nu in 1935 zijn, is het dus 10 jaar dat onze Vereeniging «De Vrije Bolders» gesticht is... Dit feit alleen is reeds voldoende om gevierd te worden. Want, als men nagaat welke moeilijkheden er zich voordoen om een maatschappij in het leven te houder- kan men zich ook indenken welke opofferingen dit vergt. Vele maatschappijen hebben te lijden door de krisis, andere vereenigingen kunnen mei moeite het hoofd bieden aan allerlei moeilijkheden en moeten zich tevreden stellen met een handsvol leden. Wij, van een anderen kant, hebben ons niet te bekommeren of ons hoofd te breken met tegenspoed, wel integendeel, wij kunnen ons verheugen in een nooit gekenden bloei die nog immer aangroeit. Want het kleine aantal, waarmede ingezet is geweest, is niet trapsgewijze aan gegroeid maar wel stapsgewijze aangedikt om, op den dag van heden, het mooie cijfer van honderd en een leden te bereiken... Wat al wetenswaardigheden hebben wij niet reeds medegemaakt in al die jaren, welke mooie Uitslagen werden niet verwezenlijkt. Hoe dikwijls werd de vreugde en geestdrift der leden niet opgewekt bij de beker spelingen. Tegenslag hadden wij ook, en dit maar al te dikwijls, maar dit kon onze geestdrift niet koelen en opgewekter als ooit werd moedig voortgedaan... Maar nu, geachte Dames en Heeren, hebt ge al eens nagedacht wie van dit alles de bewerker, de bezieler is Hewel, niemand anders dan onze geachte Heer Voorzitter, Jerome Vierstraete, onze steunpilaar, die reeds tien lange jaren het voorzitterschap onzer Maat schappij waarneemt en onverdroten, gedurende al dien tijd, onze belangen heeft behartigd en verdedigd. Tien volle jaren stond hij in de bres. Vele dagen heeft hij zich opgeofferd voor het welzijn der Vrije Bolders van de StatieGewerkt met handen en voeten, gewroet moet hij hebben om tot dit mooie resultaat gekomen te zijn. Daarom, geachte Dames en Heeren, zulke offers kunnen wij zóó niet laten voorbijgaan en waren wij onzen Vriend Voorzitter, de vriend van groot en klein, rijk en arm, van iedereen... ook iets verschuldigd. Daarom vragen wij u, gij allen hier vereenigd, die zonder onderscheid het uwe bijgebracht hebt voor het welslagen van dit feest, u allen bij ons aan te sluiten en dezen heuglijken dag naar waarde te vieren... Opdat onze vriend en voorzitter Jerome het bewijs hebbe van ons aller eerbied en sympathie, alsook opdat hij een eeuwig aandenken zou bewaren van onze verkleefd heid voor hem, zullen wij U, geachte Heer Voorzitter, eischen om den bloei der Maatschappij in eere te houden. Bij ons, bij de Vrije Bolders van de Statie dus, wordt deze zware taak met heel veel oppas en toewijding waargenomen door onzen vriend René Maes, die, sedert de stichting, dus tien volle jaren, voor de geldelijke en bestuurlijke belangen der Maatschappij zorgt. Veel tijd wordt door hem opgeofferd, veel stipt heid wordt door hem aan den dag gelegd voor ons aller welzijn. Alzoo is hij van onmisbaar nut voor ons en is hij tevens een groote hulp voor onzen Heer Voorzitter. Dames en Heeren, ook zijn onverpoosd werken van tien lange jaren mag zoo niet ongemerkt voorbijgaan. En.beste vriend schatbewaarder, om U de bekommer nissen, verbonden aan uw ambt, wat te doen vergeten en te verzachten, hebben Uwe vrienden hier ver eenigd, allen zonder onderscheid, besloten U, Vriend René, als bewijs dat zij Uwe werkzaamheden naar waarde weten te schatten, deze verrassing aan te bie den met de hoop dat ze U wel zal bevallen en wij U nog lang in ons midden zullen zien. Daarna overhandigde de Heer Vermeulen de geschenken aan de gevierden en schetste, met ontroerende woorden, hunne toewijding voor den bloei der maatschappij. Bij het sluiten van zijn rede kwamen, namens Mevrouw Vermeulen, twee lieve meisjes een pracntigen bloemtuil aanbieden aan de dames Vierstraete J. en Maes R. De kleine Derez Jacques, vergezeld van een eeredame, kwam hierop vastberaden naar voor en sprak met vaste stem een schoonen gelegen- heidsgroet uit. Hij eindigde met de feestelingen, in naam van al de leden der vereeniging, geluk te. wenschen, terwijl hij aan de Dames der ge vierden een mooien bloemtuil overhandigde. Dit schoon gebaar werd met luid applaus begroet. Vervolgens nam de Heer Vandamme R. het woord om een dankwoord te richten aan den ontwerper van het kunststuk, Heer Sappijn, die zoo bereidwillig geweest is zijn kunstenaarsta lent ten dienste te stellen voor het welslagen van het feest. Nadien werd door den Heer Voorzitter het woord verleend aan den Heer Demoor Arth.. die, te dezer gelegenheid, een lied had opge maakt, dat door een gemengd koor van zeven uit gelezen zangers werd voorgedragen. De uitvoe ring ervan behaalde een overgroot succes en aan het bisgeroep kwam schier geen einde. Namens de zangers werden aan Mevrouwen Vierstraete en Maes twee prachtige bloemtuilen aangeboden. Ontroerd door al deze huldeblijken stond de gevierde voorzitter, Heer Vierstraete, op zijne beurt recht om in enkele woorden zijn dank te betuigen voor de bewezen sympathie. Hij beloof de voorts te zullen ijveren voor de maatschappij De Vrije Bolders van de Statie zooals hij tot hiertoe de belangen der vereeniging, die hem zoo dierbaar is, behartigd heeft. De Heer Maes R. sprak in denzelfden zin en besloot zijne woorden met een Leve de Vrije Bolders Tusschenin deze toespraken werd het feest opgeluisterd door enkele muziekstukken waar van de muzikanten, die tot laat in den avond de feestvreugde wisten hoog te houden, alle eèr haalden. Alzoo ging een buitengewoon geslaagde feestdag voorbij, die voorwaar nog lang in het geheugen van alle leden zal geprent blijven. Tous les Dimanches et Lundis par les célèbres FREDDY'S Ji si ti Café Rue de la Station, 28, YPRES De wielrijderskoersen, die deze week werden ge- loopen, waren gekenmerkt door de algeheele onthou ding van de Italiaansche krachten, die door het Nationaal Bestuur voor Volksontwikkeling van hun land het verbod werden opgelegd zich nog in koersen te ver- toonen, gegeven in landen die de sancties toepassen, aangaande de Abbissinische kwestie. Zoodoende zal het voor een heel tijdje gedaan zijn met de Olmo's, Bini's en andere Guerra's. Maar zooals een spreekwoord het zegtDen een zijn dood is den anders zijn brood zal dit hier ook van passé komen. Daar Colombo, Italiaansche leider, aan Desgrange liet weten dat, als protest, zijn mannen aan de Fran- sche Ronde geen deel zouden nemen, hebben de onzen integendeel de handen uit de mouwen gestoken, en van de gelegenheid gebruik gemaakt om de Franschen tot betere gevoelens te stemmen, aangaande de deel neming aan de koersen in België, ten einde deze te zien heropflikkeren. Men heeft schoon te zeggen dat b. v. de Ronde van België, waaraan La Dernière Heure jaarlijks een klein fortuintje verspeelt, met prijzen, reklaam en organisatie een ideaal mag genoemd wor den. Dit is niet voldoende. Neen, de buitenlanders zijn er te onverschillig aan, en zoolang die toestand blijft duren zal de Ronde van België blijven wat zij nu is, en steeds een koers van 4n rang zijn. 't Zelfde geldt voor Parijs-Brussel, Ronde van Vlaanderen en Luik- Bastenaken-Luik. Waarom zijn al de koersen in Frank rijk zoo belangwekkend Door niets anders dan door de internationale deelneming. Zoo hebben onze leiders dus dien spannenden toestand met Italië uitgebaat, om vriend Desgrange er op te wijzen dat, in geval hij een ploeg aan zijne Ronde wil zien deelnemen, hij zelf er zal moeten op uitzien een ploeg samen te stellen die in de Belgische Ronde aan den start zal verschijnen. Dit schijnt op geen doovemansdeur te zijn terecht ge komen, en geheel waarschijnlijk zullen prima-krachten aan bovengemelde koersen deelnemen, met een bijzon dere soldeering van de Fransche merken, die wel Bel gische rijders er op na houden, maar in lange niet een afzetgebied vinden in België zooals ze het hadden ge droomd. Daaraan is dan ook hun lange onverschillig heid te wijten geweest. Maar om nu in het kader te blijven van de bespre king der koersen dezer week, zien wij reeds dat er meer vraag is naar Hollanders op de velodroms, en dit is een goede noot voor die jongens die nu meer in kon tact komen met onze prima krachten en wellicht hun voetjes nevens de besten zullen mogen zetten. In een land, dat een Moeskops, Van Kempen, Pijnenburg, Wals voortbracht, om niet te spreken van een Stol, Dickent- mann, en Van Nek, zou het er nog al mottig uitzien, konden er daar geen waardige plaatsvervangers gevon den worden. Zoo betwistte men in Brussel een Omnium tusschen de ploegen Deneef-Charlier, Bruneau-Bertin en Slaats- Pellenaers. In de 1* manche, welke over snelheid ging, won Bru- neau de le reeks van 1/2 lengte op Charlier en Slaats. (Laatste ronde in 15 sec. 1/5.) In de 2' reeks won de Rosten Deneef, welke op zijn gemakskens Bertin en Pellenaers verschillende ronden na zich liet. (Laatste ronde 15 sec.) In de 2' manche (Puntenkoers over 5 kilom.) werden de sprinten gewonnen door le sprint1. Bruneau2. Deneef 3. Pellenaers 4. Charlier5. Bertin 6. Slaats. 2e sprint1. Bertin 2. Charlier; 3. Bruneau; 4. Slaats; 5. Deneef6. Pellenaers. 3e sprint1. Charlier 2. Slaats 3. Bruneau 4. Pel lenaers 5. Deneef 6. Bertin. 4e sprint1. Bruneau 2. Charlier3. Slaats 4. Ber tin 5. Pellenaers 6. Deneef. 5e sprint1. Deneef2. Bruneau 3. Pellenaers 4. Charlier 5. Bertin 6. Slaats. 6e sprint1. Pellenaers 2. Slaats 3. Charlier 4. Bru neau 5. Bertin6. Deneef. In de 3'' manche (5 km. achtervolging per ploeg) wa ren de Hollanders overwinnaars en liepen Deneef-Char lier in na 4 km. 530 met., maar konden slechts 25 meter inhalen op de Waalsche ploeg Bertin-Bruneau. In de 4'' manche (20 km. achter kleine motoren) won Bruneau onbedreigd voor Charlier op 130 meter3. Bertin op 3 ronden4. Slaats op 3 ronden 200 m. 5- Pellenaers op 4 ronden 6. Deneef op 11 ronden. De algemeene rangschikking liet dus geen den min sten twijfel, en het was te zien dat de jonge Waalsche ploeg Bruneau-Bertin geheel het veld beheerschte. Dubbel proficiat, want om zulke mannen als Deneef- Charlier in omnium te overwinnen, moet men een beetje daar zijn. 't Zal een schoone aanwinst zijn voor de Walen, want benevens Charlier, en de ploeg De- pauw-Van Nevele, waarvan laatstgenoemde nog een halve Vlaming is, is het zeker wel alles wat we daar kunnen opsommen. Algemeene rangschikking1. Bruneau-Bertin, 5 J p. 2. Charlier-Deneef, 8 j p.3. Pellenaers-Slaats, 10 p. Vervolgens werd een uurkoers geloopen achter tan dems met Archambaud, Loncke, P. Van Kempen en Kaers. Hier werd er gereden op leven en dood, en nadat Kaers eerst de leiding had genomen, en Archam baud dubbelt, ligt hij 150 meter voor op Van Kempen en Loncke die elkaar van geen voet willen lossen. Kaers krijgt ten slotte een kleine inzinking, daarbij een slechte aflossing met een zijner tandems, en daar, hij kan niet meer en 't is tusschen Piet en Gérard dat het pleit in den sprint wordt beslecht, welke deze laatste schitte rend wint. Uitslag1. Gérard Loncke, met 51 km. 930 meter 2. Van Kempen, op 25 meter3. Kaers, op 1 ronde 35 m.; 4. Archambaud, op 2 ronden en 25 meter. In Antwerpen was het weerom vollen bak, ter gele genheid van de meeting België-Duitschland, waarin sprinters, omniumrijders, en stayers van elk land el kaar ontmoetten. Zoo werd, in de snelheid, de Wereldkampioen Sche- rens netjes geklopt door Richter, wat ons zoo niet verwondert, na de reportage welke wij verleden week van zijne hand lazen, en waarin hij beweerde dat het zijne keel begon uit te hangen zoo dikwijls aan de winnende hand te zijn, daar de vraag achter hem allengskens begon af te vallen, door het feit dat het publiek reeds op voorhand den winnaar aanduidde zonder zich nog de moeite te getroosten naar den velodroom te gaan zien. Niet dat we willen beweren dat hij zich heeft laten verliezen, noch dat we aan de waarde van een Richter willen twijfelen, maar ons inziens zou Jef veel beter die taktiek toepassenin eigen land met afwisselend succes werken, om zij»

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 5