A. Stevens- Vandermarliere KOFFIES en CHICOEEI met PREMIEN Christiaens Devolder - Kortrijk Café Concert KORTRIJKSCHE - ONDERLINGE - Brand -- Leven Ongevallen Te koop in alle goede winkels. - PremiedepotG. Laroye, 20, Boomgaaidslraat, Yper. "Nieuwe Sportwereld" Kachels Cuisinieren Luxe Haarden (feu continu) EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE 2 rAlle Zondagen en Maandagen Alle slag van te verkrijgen aan de voordeeligste prijzen bij rVeermarkt, YPER. TE KORTRIJK Bijkantoor te YPER 8, Mondstraat Tel. 159 Algemeen Opziener Omer Robyn Abonneert U op het HET YPERSGHE die opvoering te gaan verklaarde de notaris, die op het haardkleedje in zijn bibliotheek stond. Ik had liever gehad, dat die vrouwenbedrieger mij nooit meer onder de oogen was gekomen evenmin als die parvenu's, met wie hij nu fami lierelaties heeft aangeknopt. Als deze tooneelvoor- stelling niet voor een edeler doel werd gegeven, dan de manier waarop het geld wordt bijeenge bracht, zou ik er stellig niet bij tegenwoordig willen zijn. De bescheiden stem van de notarisvrouw ant woordde hierop Jawel, maar het was toch hun initiatief, dat het geld aan de tent zou geschon ken worden en als jij niet zou gaan, dan zou het zijn alsof je wilde doen voorkomen, dat er iets niet in den haak was. De notaris wierp een blik van sympathie en tevens trotsch medelijden naar de plaats waar zijn vrouw zat. Niet in den haak Een zeer eigenaardige, niet bizonder toepasselijke uitdrukking, om een be roep te doen op mijn gevoelens tegenover dien on .vaardigen Nu ja, misschien druk ik mij niet gelukkig uit, maar hoe het ook zij, ik vrees dat je er toch naar toe behoort te gaan, Horace zei de notaris- vrcuw en eenigszins weifelend voegde zij er bij Je zal natuurlijk alleen moeten gaan. Ben jij niet van plan mee te gaan, Adèle Hoe kan ik dat doen, beste Horace Iedereen weet, dat Lorne weer terug is en het zou zoo raar staan als Alweer het oude liedje zei de notaris eenigs zins bitter, terwijl hij op zijn teenen balanceerde en weer langzaam op zijn hakken terecht kwam. Vrouwen schijnen geen andere maatstaf voor door de beroemde FREDDY'S in cl« Café Statiestraat, 28, YPER hun doen en laten te hebben dan hetgeen anderen raar zouden vinden. Maar het zou toch raar staan zuchtte mevrouw Halliday, zich niet gewonnen gevend. «De menschen weten, dat Lorne hier is en dat ik haar den geheelen avond niet alleen kan laten. Het zou niet zoo raar schijnen voegde zij er aan toe, terwijl zij haar sleutelmandje zenuw achtig heen en weer schoof, als ik wegens hoofdpijn met Lorne thuisbleef. De notaris keek haar aan. Heb je hoofdpijn, vrouwtje Ik geloof dat het niet lang zal uitblijven antwoordde zij vriendelijk. In ieder geval ge loof ik dat er niets tegen is, als ik dien avond bij Lorne blijf om haar te helpen bij het opmaken van het rapport van het veldhospitaal. Terwijl zij die laatste woorden zei, deed Lorne de deur van de bibliotheek open en kwam bin nen. Zij had natuurlijk ook van de revue gehoord en toevallig begon zij er over. Zeg, ma zei ze heel gewoon. Hoe doen we met dié opvoering van de revue Even stilte. Toen zei de notaris zacht: «Wij waren er juist over aan het delibereeren. \vé hebben eh besloten, dat het niet noodig is, dat jij en mama er heen gaan. Ik eh hij wendde even zijn gelaat naar de pendule achter hem Ik zal alleen gaan en wel een motief ter verklaring opgeven. Waarom, papa vroeg Lorne. Ik zou er graag heengaan. Dit was volkomen waar. Een jonge man zou in Lome's plaats waarschijnlijk alle herinneringen hebben willen wegdoezelen en zijn verloren be minde vermeden hebben en zeker zou hij zich niet in de gelegenheid stellen, die beminde met een nieuwen uitverkorene te zien. Maar een meis je, dat in haar liefde is teleurgesteld is heel an ders veel meer geneigd datgene aan te moedigen wat haarzelve wondt, zooals een nachtegaal tegen een doornstruik aanvliegt om haar Borst te ver wonden. Misschien begreep de moeder van Lorne dit. De sleutels in haar mandje rinkelden zacht, toen zij dichter bij haar dochter schoof en zacht opperde Zou je niet denken, dat mijn voorstel beter is, Lorne Met opgewekt gebaar stak Lorne haar hand door den arm van haar moeder. Bedoelt U met het oog op mijnheer Somers, moeder O, maar dat is heelemaal geen bezwaar. Ik geef er niets om, als ik hem ontmoet. Boven dien als hij naar Frankrijk wordt gezonden, zou hij de eerste persoon zijn naar wien ik zou gaan, als ik daar kwam. Tenipinste», voegde zij er lachend bij, als het zou. gebeuren. Maar de andere vrouw begreep, dat dit alles was, waar het meisje tegenwoordig van droomde zij in een of ander veldhospitaal en Billy, niet al te zwaar gewond, onder haar verpleging ge steld. Ach, als ik hem dan niet mag beminnen, laat ik hem dan mogen verplegen is de eeuwig? durende zucht van een vrouw. Zij vervolgde haar gesprek, terwijl zij zieh-beurtelings naar papa en mama wendde Mfelk; gdyal Ik heb hem al ontmoetgisteren morgen-en -h was heusch niets naar.Zij vertelde hun, au van' het ongeval op straat en dat hij haar met z'n auto had thuis ge bracht. 'i De notaris had veel liever gehad, dat zij elkaar niet ontmoet hadden en hij oordeelde, dat een nieuwe ontmoeting onbezonnen werk was. «Het kind is zoo. edelmoedig zei hij op ge- dempten toon terzijde tot zijn vrouw. Ik voor mij ik kan zooveel edelmoedigheid niet ver zamelen om zoo vergevensgezind te zijn. Het spijt mij dat ik het zeggen moet, dat ik ik Hij klemde zijn lippen op elkaar, doch er kwam toch zoo iets als hartelooze bedrieger zij het dan ook bijna onhoorbaar, tusschen zijn lippen uit persen. Zeg dat niet, neen, zeg dat nietriep Lorne hem in de rede vallend, terwijl haar vermagerd ovaal gelaat hevig kleurdehaar gelaat zoo ver magerd na dien eersten en laatsten kus van Billy Somers op dat bal «Neen, papa, spreek als het U belieft niet van harteloosheid. Neen, dat was het niet, heusch niet De grijze wenkbrauwen van den notaris gin gen zoo ver mogelijk omhoog. Geen harteloos heid Hoe moet dan het gedrag van een jongen man gekwalificeerd worden, die den eenen dag een jong meisje ten huwelijk vraagt en haar den dag daaraanvolgende Lorne viel hem in de rede Het was een ver gissing, vadertje, een fatale vergissing van mij voegde zij er bij, terwijl zij een brok in haar keel wegslikte. De hemel alleen wist, hoeveel scheepsvrachten, geërfde beginselen en zorgvuldige opvoeding, zoowel als persoonlijk inzicht miss Halliday had aangevoerd bij een onderling debat op 't college, over het onderwerp Kan ooit verdraaiing van de waarheid te rechtvaardigen zijn Zij bekommerde er zich nu niet om, of het te rechtvaardigen was of nietzij moest Billy ver dedigen. Ik ben het aan mijn trots verplicht om in staat te zijn hem te ontmoeten. Dan zullen wij allen gezamenlijk gaan zei mevrouw moedig. En zoo geschiedde. Nora Wynne-Pritchard en haar fiancé, kapitein Hunter hadden niet het minste plan er heen te gaan. Oyer de redenen om niet te gaan, hield de officier van gezondheid een lang betoog. 't Zou een dubbele beleediging voor jou zijn, schat en voor je ouders en jelui gastvrijheid. Ik voel, dat ik mij niet half sterk genoeg heb uitge drukt over die zuster van mij en haar manier van doen. Ik kan het nu zelfs haast nog niet ge- looven vervolgde hij rad van tong. Verboden nadruk. 't Vervolgt. Handelsregister Kortrijk 952 WAAR ZIJT CS|, HET ZEKERST EN VOORDEELICST VERZEKERD NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December 1932, in uitvoering van de wet van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoordigers gevraagd. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het en van nu tot Nieuwjaar wordt het U kosteloos toegezonden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 10