Au Reuard Blanc, 7, de Stuersstraat, Yper Allerhande Nieuws Beurt 'Westflandria* - C O IN C E R T - Pelsenfabrikant Specialist Buitengewone voordeelige prijzen buiten alle concurrentie KOLONIALE LOTERIJ Luchtverbinding België-Congo Tous l<»8 Dimanehes de 19 h. A 23 h. au Café Bristol 29, Rue de Dixmude, Y P R E S. Handboogmaatschappij «Yper-Hoekje»» VRIENDENSCHIETING HANDBOOCSCHIETINCEN ONZE SCHEEPVAART HANDELAARS - FABRIKANTEN ANTWERPEN Vlaamsche Kaai, 84 Tel. 707.4T YPER Kaai-West, 3 Tel. 568 Neemt lading te Yper voor BRUGGE GENT ANTWERPEN EN BRUSSEL. Stedelijk Slachthuis van Yper HUIS VAN VERTROUWEN 8 - ZEER BELANGRIJK BERICHT De kansen aan de (grijze) biljetten der XIV" snede van de Koloniale Loterij verbonden, die toelaten twee en half miljoen te kunnen winnen met slechts 50 frank, en in een rekord van mini mum tijdbestek, zijn, sinds het Nieuwe Plan zoozeer vergroot, dat de biljetten het voorwerp zijn van buitengewone aanvraag en dat de TREKKING reeds vastgesteld is. Deze zal plaats hebben te Brussel, in den Kon. VI. Schouwburg op Zaterdag 14 December, te 20.30 uur. Koop zonder uitstel uw biljet. YPER. Een lustig trio. Drie vreemde leurders, de genaamden Joos Alois, van Antwer pen, Carron Alois, van Meenen, en Joos Marie, van Gent, na hier in stad een toertje in taxi ge daan te hebben, landden Vrijdag avond, rond 8 u 30, in half bedronken toestand, aan in de herberg De Gouden Bol, in de Cartonstraat. On der het drinken van een glas bier ontstond er tusschen de drie vrienden een woordenwisseling tijdens dewelke een der mannen zijn bierglas naar het hoofd van den anderen gooide. Dit gebaar was pas gebeurd, of de vrouw wierp, op hare beurt en zonder aarzelen, een pintglas in het aangezicht van dezen die haar dit voorbeeld had gegeven. Hierop kwam de herbergbaas tus schen en gelukte erin, niet zonder moeite, het drietal buiten te krijgen. Doch eens op straat gekomen, hernam de ruzie in hevigheid. De vrouw en een vijfjarig kind, dat zij aan de hand had, huilden samen om ter meest en mengelden hun geschreeuw met dit van de tierende mannen, zoodanig dat gansch de straat weldra in rep en roer was en menigeen der bewoners van achter de gordijnen de lawaaimakers gadesloeg. Het duurde dan ook niet lang eer de politie opdaag de en het drietal naar den amigo meenam. Opgehelderd. De 17 jarige Dejonghe August, van Burcht, wiens vest hier verleden week, zoo als wij het vermeld hebben, op het Hoornwerk gevonden werd, heeft zich thans laten kennen. Naar zijne verklaring was hij hier in auto-ca mion naar Yper gekomen en werd zijn vest, hij weet niet hoe, weggenomen of gestolen. Auto-ongeval. Vrijdag morgen, omstreeks 7 u. 30, reed de marktkramer Vermeersch Arsène, velomaker te Yper, Esplanadeplein, vergezeld van zijne moeder per auto naar de markt van l'operinghe, toen gekomen aan den grooten spoor overweg op de baan Yper-Vlamertinghe de auto, tengevolge der glibberigheid van de baan, bij het dweerschen der spoorlijnen uitgleed. De voerder remde dadelijk, doch kon niet beletten dat de auto in de diepe gracht langs den rechter kant der baan terecht kwam. De geleider be kwam gelukkiglijk niet het minste letsel, doch zijne moeder klaagt van inwendige pijnen. De auto was ook slechts licht aan den slijkweerder beschadigd en had een aantal ruiten gebroken. Er gelukkig vanaf gekomen. Donderdag na middag, rond 4 u. 30, kwam een auto der West- Vlaamsche Electriciteitsmaatschappij, gevoerd door Vanderschelde Henri, van Kemmel terug. Gekomen dicht nabij den Rijselsteenweg had de voerder, bedrogen door den hevigen mist, niet bemerkt dat de spooroverweg der lijn Yper- Kortrijk, die zich daar juist aan het begin van den Kemmelsteenweg bevindt, gesloten was. De auto vloog dwars door de twee barreelen en bleef enkel eenige meters verder staan, juist op het oogenblik dat de trein, die hier om 4 u. 27 uit de statie van Yper naar Kortrijk vertrekt, daar kwam aangestoomd. De autovoerder, die niet het minste letsel bekwam, mag dus van geluk spre ken. Terechtwijzing. In ons nummer van 23 No vember 11. meldden wij dat een jonge wielrijder door de auto van den Heer Dewilde op den Brug- gesteenweg omvergereden werd. De Heer De- wilde bericht ons thans dat hij dien wielrijder hoegenaamd niet aangereden heeft, maar dat de jongen van zijn velo gevallen is juist op het oogenblik dat de Heer Dewilde daar per auto voorbijreed. ZONNEBEKE. Werkongeval. Vrijdag laatst, in den namiddag, werd de werkman La- roye Maurice, van Gheluvelt, in dienst van de Weduwe Henri Taillieu, met de linkerhand in het raderwerk van een ophaalbak gevat, op het oogenblik dat hij dezen in werking bracht. De ongelukkige werd alzoo drie vingers verpletterd en moest zich door een dokter laten verzorgen. VLAMERTINGHE. Aanrijding. De hande laar Vandeputte Albert, van Westnieuwkerke, reed met zijn autocamion door de dorpplaats, toen hij, omtrent rechtover de herberg Het Paradijs twee aaneen gekoppelde wagens van den landbouwer Bertier Isidoor, van Elverdinghe, moest kruisen. Op hetzelfde oogenblik kwam een auto, toebehoorende aan M. Schabaillie. van Po- permghe, en gevoerd door Wackenier Maurice, van achter deze wagens aangereden. Deze laatste kon niet tijdig genoeg meer remmen' en kwam alzoo met de twee andere voertuigen in botsing. Alles bepaalde zich bij eenige stoffelijke schade. WERVICK. Diefstal. Op de bouwwerken van den aannemer Dumon Emile, in de Koei- scraat, was er een kruiwagen gestolen geweest. Het onderzoek, dat daarover door de politie werd ingesteld, leidde tot de ontdekking van het ont vreemde voertuig in den kelder der woning van J.-B. in de Scherpenheuvelstraat. Proces-verbaal werd opgemaakt. ROUSSELARE. Botsing. Dinsdag namid dag, om 2 uur, werd de autocamion van Desmedt Oscar, voerman te Moorslede, die van de Oost straat naar de Verrieststraat gereden kwam, in 't midden aangereden door een tractor, gevoerd door De Roo, van Langemarck, en komende van de St Amandstraat naar de Statie. De camion, met garen geladen, werd tegen den gevel der herberg 't Grijs Peerd geworpen, waarvan een gansche hoek werd ingebeukt. Gelukkiglijk werd niemand gekwetst en de aangerichte schade, die nog al aanzienlijk is, is door verzekering gedekt. GHELUWE. Auto-ongeval. Zondag avond, rond 8 u. 30, kwam de Heer Pycke Julien, in gezelschap van twee vrienden, per auto van een voetbalmatch terug, toen zijn rijtuig op de baan Meenen-Gheluwe, nabij het gehucht Meenen Kapellekenswaarschijnlijk tengevolge der gladheid van de baan, uitgleed en in botsing kwam met de autobus van Bruneel Leon, van Poperinghe, die het reizigersvervoer tusschen Meenen en Komen verzekert en die uit laatst genoemde plaats terugkwam. Door den schok werd het linker voorwiel van de heerenauto afgeslagen, terwijl deze wat verder, na eerst nog tweemaal te zijn rondgedraaid, bleef stilstaan met het vorenste in de richting van Meenen ge keerd. Ook de autobus werd beschadigd. De Heer Pycke en twee reizigers in de autobus werden licht gewond. Een onderzoek werd ingesteld. Aanrijdingen. Dinsdag middag werd een wielrijdster ten gronde geworpen door de auto van M. Vankeersbilck, van Harelbeke. Het meis je, dat aan den linkervoet en het aangezicht ge kwetst was en van inwendige pijnen kloeg, werd na van een dokter ter plaats de eerste zorgen ontvangen te hebben, huiswaarts gebracht. Denzelfden avond rond 6 u., werd Julien Noliet, die per velo uit de richting van Meenen kwam, aangereden door de auto van Masselus Michel, handelaar te Wevelghem, die van Gheluwe naar Meenen reed. De wielrijder had in zijn val een groote hoofdwonde opgeloopen en werd naar een heelkundig gesticht van Meenen overgebracht. Voor beide ongevallen deed de plaatselijke poli tie het noodige onderzoek. De Sabena richt om de veertiendagen, met vertrek uit Brussel de Vrijdagen 13 en 27 Decem ber en van den Zaterdag 4 Januari 1936 voort regelmatig alle twee weken den Zaterdag, vijf- daagsche reizen in naar Belgisch Congo. Voor het reisgoed is de vervoerprijs vastgesteld op 84 fr. per kilo, terwijl het reizigerstarief als volgt bepaald isVan Brussel tot Banningville 12.000 fr., tot Port-Francqui 13.000 fr., Luebo 13.250 fr., Luluabourg 13.500 fr., Luputa 14.000 fr., Kamina 14.250 fr., Bukama 14.500 fr., N' Gule 14.750 fr. en Elisabethville 15.000 fr. 1=1 El l=H=l [=1 [31=| [=11=11=11=1131=1 BB r=ii=ir=ir=ir=ni—li—ii=if=ir=it=it=ir=i[=if=irJir=i MAANDAG 9 DECEMBER 1935 OP DE LIGGENDE PERS in de verwarmde zaal der herberg Au Saumon af gehouden door M. Cyriel Vandermeersch, voor de leden der Ypersche maatschappijen. De inleg is bepaald op 5 fr. 50 te verschieten iir vogels van 2 fr. 50 met aftrek van 0.50 fr. per schutter voor de kosten. Inschrijving om 5 1/4 uur, begin om 5 1/2 uur zeer stipt, einde rond 7 1/2 uur. OP DE LIGGENDE PERS ZONDAG 8 DECEMBER 1935 Om 2 i uurSTADEN, bij Oscar Deleu-Vin- ckier Oppervogel70 fr., twee zijdvogels, ieder 35 fr., twee kallen, ieder 20 fr. 10 primés van 15 fr. en 27 kleine vogels van 10 fr. voor 50 schut ters. Inleg 13 fr., zonder aftrek. Einde rond 6 uur. Om 3 l uurGHELUWE, ter herberg Oud Stad huis OppervogelEen schoone kalkoen, twee zijdvogels, ieder een schoone kalkoen, twee kal len, ieder een kalkoen, en 33 vogels aan 15 fr, voor 50 schutters. Inleg 17 fr. Einde roncf- 6 i uur. MAANDAG 9 DECEMBER Om 4 uur MOORSLEDE, bij Bogaert: Opper vogel 80 fr., twee zijdvogels, ieder 40 fr., twee kallen, ieder 25 fr. 86 kleine vogels van 15 fr, voor 100 schutters. Inleg 17 fr. Geen aftrek. Einde rond 7 J uur. Binnengevaren Vrijdag 29 November 1935, de Elza (schip per Vancauwenberghe) van de beurt West-Flan- dria, met 142 ton beurtgoed voor verscheidenen de André(schipper De Boeufmet 25 ton beurtgoed voor verscheidenen. Maandag 2 December, de Honorine (schip per Vanvlierberghe) met 200 ton graan voor M, Vandeputte, leper. Donderdag 5, de Walter (schipper Goed gezelschap) met 100 ton graan voor M. Hollebeke,. leper de Stilla Jumans», (schipper Kooyman> met 124 ton beurtgoed voor verscheidenen. Weggevaren Zaterdag 30 November 1935, de «Leona», (schip per Deloz) met 141 ton oud ijzer, verzonden door We Vandamme, leper. Waterhoogtetoestand normaal. Doet uwe goederen van Antwerpen naar Yper- of vice-versa verzenden met Vertrek uit Antwerpen eiken Woensdag Vertrek uit Yper eiken Woens- of Donderdag, Regelmatige dienst Voordeelige prijzen. Gedurende de maand November 1935, werden in het Stedelijk Slachthuis van Yper volgende- dieren geslacht 4 Stieren 22 Ossen 56 Veerzen 22 Koeien 18 Nuchter kalvers 61 Vette kalvers; 71 Schapen? 180 Verkers2 Geiten 6 Paarden en Muildieren, Samen 442 dieren.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 8