HARTEN-DRIE JÏCeRR^/ Fl. Vandevoorde I 'Saltor' en 'Salvator' 7-12-1935 Het TTpersche- 2e Bijvoegsel-L,a Hégion d'Ypres N° 36 Mengelwerk van «Het Ypersche» - N' 18 van BERTA RUCK Vertaald door F. Van Velsen Bü den MEESTER-PELSMAKER Boterstraat, 31 YPER •taan te uwer beschikking Moderne Werkhuizen Een eenige keus prachtige Pelsen Een uitgelezen ploeg vaklieden Bezoekt, onze inrichtingen. Skungs, Fichouwen, Petit-Gris Astrakan», Indisch Lam, enz. steeds aan DEZELFDE PRIJZEN als VERLEDEN JAAR dank onzen aan zienlijken voorraad Verven Droog kuischen N ieu w wasschen Luxe - Waschdienst Kilowasch II Teintures Nettoyages Blanchissage de luxe et au kilo Glacage Américain de Cols Manchettes Bijhuis l. KNOCKAERT - JOOS Dépót 53, Diksmudestraafc Hue de Dixmude, Tel. YPRES. xv De tgd der GESCHENKEN nadert koopt bü de Agenten der Rg wielen TROTTINETTEN in buizen 150 fr. KINDERRIJWIELEN 295 fr. MANSRIJWIELEN 350 fr. PRACHTRIJWIELEN 575 fr. (verchroomd) (Vervolg) Hij dacht weer terug aan dat allerdwaaste en ontstellende oogenblik in den rozentuin van Rustenburg toen dat bakvischje hem had ge kust. Opeens herinnerde hij zich nu de eenige persoon die hij, zoover hij wist, in deze netelige zaak in vertrouwen had genomen. Dienzelfden avond zat hij voor zijn bureau en schreef vol inspanning een langen brief aan me vrouw Hallett, de vrouw van zijn vriend den adjudant. Hieronder volgen eenige passages er uit ...mijn overstelpende werkzaamheden zijn oorzaak, dat ik het een tijd op z'n beloop gelaten heb, alhoewel dat zeer verkeerd van mij is. Maar ik ben zelfs nog niet eens in mijn officieele hoedanigheid bij haar aan huis geweest, omdat ik het eenvoudig niet aandorst. Niette min weet iedereen het. De oude Gansenhurst vertelde het den volgenden dag aan den kolonel en die felici teerde mij. Ziet U er een gat in Ik niet. Verder Indien ik slechts een atoom hoop kon koesteren, dat Nora het af zou breken met dien Hunter, dan zou ik wel weten wat ik doen moest. Maar dat schijnt uitge sloten. U weet, hoe het in zulke kleine plaatsjes gaat iedereen schijnt bemerkt te hebben, dat majoor Wynne- Pritchard en zijn vrouw erg tegen die verloving waren en dat Nora kort en bondig had gezegd, dat zij weg zou loopen, als zij hun toestemming niet gaven. U ziet dus Weer verder Om het spel compleet te maken, vertelde mij van daag iemand, dat Lorne Halliday weer terug komt. Waarschijnlijk zal ik haar wel niet ontmoeten. Schrijft U mij eens spoedig. Ik zou graag weten, wat U er van denkt. Schrijf toch maar, al denkt U er nog zoo slecht over. Dit is de lange, akelige geschiedenis, die ik U in 't kort heb verhaald. Door een gril van het noodlot gebeurde juist dien dag datgene, wat hij geschréven had, als iets zeer onwaarschijnlijks. Billy moest de stad in, om eenige inkoopen te doen. (Zooals wij zwakke vrouwen weten win kelen de heeren der schepping nooit.) Toen hij uit de nauwe straat langzaam het marktplein met z'n auto'tje opreed, hoorde hij plotseling een luid geschreeuw en wild hoefgetrappel voor zich uit. Hij sprong uit z'n wagen en rende naar een bijeengeschoolde groep menschen. Over hun hoof den heen zag hij een militaire vrachtwagen, een paardenkop met stoomende neusgaten en een in khaki gekleeden koetsier, die haastig van den bok afgleed. Is hij dood 'k Geloof het niet. Achteruit Billy drong door de menigte. Hij hoopte te zien, wie er door den vrachtwagen overreden was misschien wel een kind. In het midden der toe gestroomde menschenmassa zag hij werkelijk een kind, een kleinen jongen, die uit een hoofdwond bloedde. Maar het was de bloedende wond van dat kind niet, die zijn aandacht zoo trok. Een slanke, in het blauw gekleede gedaante met blauwe kap, knielde naast het jongetje. Zij keer de zich om en Billy ontmoette den blik van Lorne Halliday, die hem met kalme gebiedende stem toeriep Ga naar gindsche apotheek en haal een rol verbandstof, vlug. Billy haastte zich aan haar bevel te voldoen. Toen hij terugkwam, stelde hij den koetsier enkele vragen en zond hem daarna met zijn wagen verder. Dan keerde hij terug naar de n YPER. knielende gedaante, wees op zijn auto en zei «Wilt U hem daarin dragen?» Binnen een minuut reed de auto naar het hos pitaal. Zij was nog te kort in de praktijk, om in oogen- blikken van gewicht, de bekende aangename vastberadenheid van beroepsverpleegsters te toonen. Gespannen angst was op haar gelaat te lezen, toen Lorne, over het kind gebogen, naast hem in de auto zat. Hij huilde minder van pijn dan van schrik en minder van schrik dan van een gevoel van eigendunk. Zwaar letsel vroeg Billy even omkijkend. Lorne schudde haar hoofd en haalde licht haar schouders op, om te toonen, dat zij het niet wist. Wij zullen het spoedig weten in het hospitaal.» Daar aangekomen, vroeg Billy Mag ik wach ten Na een aarzeling die slechts een seconde duur de, zei ze Ja Al heel spoedig kwam zij terug met het ge rustgestelde kind aan haar hand. Plotseling bemerkte Billy, dat zij vermagerd was sedert zij Ditchwater had verlaten 't kon ook zijn dat de verpleegsters-uniform haar smal ler deed schijnen dan zij was. Hij is alweer in ordezei ze terwijl zij glimlachend naar het kind keek. Wilt U hem naar huis rijden, mijnheer Somers Ik zal U het adres geven. Vreeselijk verlegen vroeg Billy haar Mag ik U ook naar huis rijden Hij had niet verwacht, dat zij ja zou zeggen, maar zij deed het. Op weg naar het huis van den notaris (nadat het jongetje in een winkeltje, waar hij woonde, was afgezet) hèerschte er een pijnlijk stilzwij gen, dat slechts onderbroken werd door een enkele alledaagsche opmerking over den slechten toestand der wegen in en om Ditchwater, sedert het heen en weer rijden der militaire wagens. Denkt U, dat de oorlog lang zal duren vroeg Lorne en direct daarop, nog voor hij antwoord had kunnen geven vervolgde zij haastig, terwijl zij hevig bloosde Ik heb U mij eigenlijk naar huis laten rijden, omdat ik U iets te zeggen had.» Billy dachtAch hemel, wat zal er nu weer komen Vriendelijk sprak zij nu Ik bedank U, dat U mij heeft terug geschreven. Het was een vriendelijk briefje en dan, met een blik op het droevige, zorgvolle gelaat van den knappen jon gen man, voegde zij er zeer vriendelijk aan toe Denk er nu maar niet meer over. 't Is nu voorbij. Met zijn oogen strak op den weg voor hem, mompelde BillyVreeselijk lief van U, om zoo te spreken.» Zij gevoelde zich voor het oogenblik opgelucht zoo iets als een jong klooster-zustertje, dat af scheid van haar dierbaren heeft genomen. Ik ben nu officieel als verpleegster aangesteld», vertelde zij hem. Billy wist niet wat hij tegen dit lieve schep seltje, dat hij zoo slecht behandeld had, moest zeggenhoe hij er toe gekomen was, wist hij zelfs nu pog nietMaar hij had haar laten loopen ten minste schijnbaardus bewaarde hij het stilzwijgen. Omdat hij een man was, vermoedde hij niet, wat onder die kalme gelatenheid schuil ging, namelijk een vurige liefde, die nooit een ander gelden zou. Bedenk eensEr waren nu weken verloopen sedert dien morgen, dat de notarisdochter de luchthartige jongensgestalte had nagestaard, en met elk oogenblik in deze weken van afwezigheid was die gestalte, die beeltenis haar dierbaarder geworden. Dierbaarder misschien omdat zij voor altijd buiten haar bereik was, en misschien ook omdat er geen kans bestond om de bovenmatige bekoorlijkheid van die beeltenis, zooals zij in haar hart was gegrift, door de fouten van het levend model te doen veranderen. Ik geloof zelfs, dat deze gevoelens nooit in het gemoed van Lorne zouden ontwaakt zijn, als zij die weken, gewoon gelukkig verloofd met Billy Somers, thuis had doorgebracht. Nu had haar verbeelding, op het fundament van het weinige wat zij van haar ontrouwen minnaar had gezien, een ideaal voor haar opgebouwd, dat door geen anderen levenden jongen man van zijn troon gestorten kon worden. Zij was nu wanhopig ver liefd, maar op wien Op een Billy die nooit, noch te land noch te water bestaan had. Het is het noodlot van maar al te veel lieve, trouw hartige oude vrijsters, het is een soort van lief desaangelegenheden, waarvoor maar weinig hoop op genezing bestaat. Een cynicus zou zeggen, dat het eenige genees middel zou zijn, dat het meisje met haar model trouwde, maar dit was buiten kwestie voor Lorne Halliday. Want zij had eenige dagen geleden ge hoord, dat haar Billy aan een ander zou toebe- hooren en zij meende nu de volle reden te weten, waarom hij nooit meer bij haar aan huis was teruggekomen, na dien eenen onvergetelijken avond. Bij het tuinhek van haar ouderlijk huis, nam het meisje in haar nieuw verpleegstersuniform met een handdruk afscheid van den jongen lui tenant in zijn niet fonkelnieuwe khaki en sprong uit de auto. Ik hoop dat je echt gelukkig mag worden zei ze, terwijl ze met een glimlachje naar hem opzag. Ik heb miss Gansenhurst altijd allerliefst gevonden net een vogeltje. Leef gelukkig Beslissingengemengd nieuws Toevallig hadden de meeste personen in deze geschiedenis in meerdere of mindere mate reke ning te houden met de opvoering van de revue Een, twee, links, rechts die op huize Rusten burg zou gegeven worden. Op de eerste plaats de familie Halliday, omdat de opbrengst ten goe de zou komen aan de jongemannenvereeniging, waarvan de tent in den tuin van den notaris was opgeslagen. Hij was dus verplicht er heen te gaan. Als het niet om Billy Somers was geweest, zouden zijn vrouw en dochter natuurlijk ook meegegaan zijn. Doch heel Ditchwater wist, dat Billy Somers met Lily Gansenhurst was verloofd en er vanzelf sprekend bij tegenwoordig zou zijn. De familie Halliday wist, dat Billy Somers tegelijkertijd, zij het dan slechts gedurende eenige uren, met hun dochter was verloofd geweest. Dit feit overwegende, ontspon zich tusschen den notaris en zijn vrouw het volgende gesprek «Ik wenschte, dat ik er maar buiten kon, om naar

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 9