JTCeRR^ Au Renard Blanc, 7, de Stuersstraat, KOFFIES en CHICOREI met PREMIEN Christiaens S Devolder KortrüK Te koop in alle goede winkols. - PremiedepotG. Laroye, 20, Boompaidstraat, Yper. -CONCERT- Pelsenfabrikant Specialist Buitengewone voordeelige prijzen buiten alle concurrentie EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE 4 Verven Droogkuischen N ieu w wasschen Luxe - Waschdienst Kilowasch Teintures Nettoyages Blanchissage de luxe et au kilo Glafage Américain de Cols Manchettes Bijhuis l. KNOGKAERT - JO OS Dépót Diksmudestraat YPER, Tel. Rue de Dixmude, Y P R E S Alle Zondagen in liet Café Bristol 29, Dixmudestraat, 29, YPER, HUIS VAN VERTROUWEN vertrouwde, dat dit even goed zou uitvallen als zooveel andere huwelijken. Hij herinnerde zich een uitdrukking van een cynicus (toen hij nog op de militaire academie was) Elk meisje is het ware meisje niet, zoodra je haar getrouwd hebt.» Indien Nora buiten zijn bereik lag, wat voor belang had hij dan bij een keuze Ja, hij zou 't zaakje maar in orde maken. Twee dagen voor dezen avond zat de vrouw van Jim Hallett den adjudant, in haar keurig salon netje te Kensington te schrijven. Zij woonde nu als betalende logé bij tantes zij had haar huis houdentje opgebroken en Jim was ergens in Frankrijk bij tantes die vonden, dat zij zich niet erg benauwd maakte om Jim, want zij be steedde veel geld aan nieuwe schoenen, maakte onophoudelijk origineele grappen en scheen ge regeld brieven te schrijven aan geheel andere jonge mannen dan haar echtgenoot. De brief welken zij schreef, scheen haar nogal vroolijk te maken. Zij beet op het achtereind van haar penhouder, glimlachte en leunde achterover. Het lange epistel, dat Billy haar had gezonden, lag voor haar. Zij keek er opnieuw naar, doch nu barstte zij, zeer tot ergernis van tante, die in een hoekje zat te haken, in schaterlachen uit. Arme huwelijkspeculantzei mevrouw Hal lett hardop. Met plotseling gebaar greep zij naar het spoorboekje. Bij zichzelf zei zeIk moet per slot van rekening toch naar dat verhuurkantoor gaan, om te zien of mijn leuke huisje nog te huur is. Mogelijk vang ik wel twee vliegen in een klap. Ik kon dan tegelijkertijd van de gele genheid gebruik maken, om die revue bij de Gan- senhursten, waar hij over schrijft, te gaan zien. Wat zal Jim lachen, als ik hem over dit avontuur schrijf. Dus schreef de vrouw van Jim geen brief vol raadgevingen aan Billy, maar zond een telegram aan Hotel sport te Ditchwater, met verzoek een kamer voor haar te willen reserveeren. PaGansenhurst had zijn dochterschaar en zijn aangenomen zoon beloofd, dat hij een oogen blikje naar de revue zou komen kijken, als hij tijd over had. Hij had zich in zijn nieuw ingericht kantoor in Huize Rustenburg opgesloten, zoo ver mogelijk buiten het bereik van het rumoer der revuerepetities en het telefoongeschel dat den geheelen dag klingelde. Daar zat de rentenier die niet rentenieren kon, met een glans van ver rukking in zijn oogen het bestek voor de barak ken te maken. In strengeren militairen zin, werd de oude kolonel alleen gelaten, om de zaken af te doen. Hij glimlachte onder zijn witten knevel toen hij besloot het van avond maar zelf te doen. XVI Nachtelijke feestvreugde Feestklanken en vreugdetonen vulden Huize RustenburgDe best geslaagde revue waarin Nellie Hunter (zoo stond het op 't programma) ooit was opgetreden, was bijna ten einde. Een half dozijn prachtige gordijnen uit ver schillende vertrekken van het groote huis gere- quireerd, scheidden het nog steeds applaudis- seerende publiek in de grootste helft van het reuzensalon, van het tooneel. De acht gezusters Gansenhurst gichelden zenuwachtig en fluister den elkaar moed in, voor het volgende en slot nummer, dat door hen zou worden uitgevoerd. De jonge mevrouw Milbanke in haar vuurroode mar ketenster s-cóstuum, liep vlug langs de meis- jesgroep en maakte met haar vingers een spleetje tusschen de twee gordijnen, die als voorscherm dienst deden. Zij tuurde naar het auditorium en vroeg zich nieuwsgierig af, wie die dame was, die op de tweede rij naast dien knappen luitenant Somers zat en zoo ernstig met hem praatte. Mevrouw was er zeker van, dat zij een lach hoorde en een: «Wees nu niet dwaas, Billy maar of hij zich al of niet dwaas wilde aanstel len, lachen deed hij zeker niet. Vlak bij hem zat de familie Halliday Lorne was in haar verpleeg stersuniform. Verderop zaten alle mama's en tantes uit Ditchwater en alle jonge officieren, die niet in de revue mee deden. Nellie voelde een tikje op haar schouder. Het was luitenant Orpington (Buff Orpington noem de zij hem familiaar), de militair-impresario, lang en schraal met kaken zoo rechthoekig als een sigarenkistje, de mart die door woord en daad geweest was, wat mama Gansenhurst noemde, de ziel van het feest. Kom mee, 't is tot nu toe prachtig van stapel geloopen. Laten wij voor de slotscène bellen. Vooruit. Een minuut later gingen de gordijnen plooiend van elkaar naar rechts en links en staarde het publiek over een rij van electrische voetlichten, door den eenigen Ditchwater'schen electricien voor het glansnummer van den avond aange bracht De militaire dames parade uitgevoerd door de acht gezusters Gansenhurst en gebaseerd op de wijsIt is a long way to Tipperary. Daar aanschouwde het auditorium achter het voetlicht een rij van allerliefste meisjes in volg orde van lengte naast elkaar. Ze hadden allen blonde krullen (echte) en gouden schoentjes (geen echte) en waren voor de rest een wolk varp witte gazigheid. Zij bloosden door het rouge heen en hun porcelein-blauwe oogen schitterden van opwinding en kwamen nog sterker uit door het cobaltblauwe schmink dat op hun onschuldige oogleden was gesmeerd. Zij glimlachten met zes tien rijen van prachtige, gelijke pareltandjes niet naar het publiek maar (zooals mevrouw Hal lett opmerkte) naar de eerste coulisse, waar lui tenant Orpington met de partituur in z'n hand, hen met z'n oogen in bedwang hield, doch voor de oudste dochter een uitzondering maakte, aange zien dat in bedwang houden in lonkvorm ge schiedde. Twee scherpe tikken op den rug van een deir drie violen en de pianiste sloeg een breed accoord aan. Toen bleek duidelijk het resultaat van het be wonderenswaardige, geduldige drillen van luite nant Orpington. Tegelijk met het accoord gingen acht rechtsche Gansenhursthandjes met bewon derenswaardige gelijkheid omhoog. Daarna gin gen zij even rhythmisch weer omlaag. Acht- paar gouden schoentjes draaiden naar buiten, zoodat zij een zuiveren rechthoek met de respec tieve beenen en beentjes maakten. Daarna klonk opeens in volmaakt unison een vogeltjesachtig gezang uit acht dartele Gansenhurstkeeltjes It is a long way to Tipperary en stapten de acht witte wolkjes met gouden lok ken op hun gouden schoentjes in militaire tempo zingend over het tooneel. Mevrouw Hallett, die een benijdenswaardig opmerkingsvermogen had en dat nooit onbenut liet, ontging het ook niet, waar de oorzaak van die volmaakte eenstemmigheid wortelde. In de andere bedrijven had zij blikken zien wisselen tusschen de oudste dochter des huizes (als Bel gische stedemaagd) en den impresario ('n fatte rige uitbeelding der neutrale mogendheden) zij kon zich levendig voorstellen, dat de repetities en voorbereidende maatregelen voor de stede maagd en de neutrale mogendheid geen onaan gename tijdpasseering waren geweest. Mevrouw Hallett had in haar tijd ook nog aan liefhebberij- comedies gedaan. Zij zag dus alles. Billy Somers die naast haar zat, met z'n drie engagementsringen in z'n zak, zag van dat alles niets. Die drie met fluweel bekleede étui'tjes druk ten hem zwaarder, dan ooit z'n volledige manoeu vreuitrusting had gedaan. Want hij had besloten,, om gedurende het bal, dat op de revue zou vol gen, dat grootste van die acht kweelende vogel tjes buiten de balzaal te brengen en haar op een of ander rustig plekje te laten kiezen tusschen paarlen, diamanten en smaragden. Het idee be- nauwdë hem het was of die drie étui'tjes beur telings in z'n keel schoten en daar «boompje verwisselen speelden. Verboden nadruk. 't Vervolgt. BEiBBbJbjHmidEIRnElElEIRRI van 19 u. tot 23 u. BldblBFII-mRUblBBBEim-IR Drukkerij DUMORTIER, 34, Boterstraat, 34, Yper

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14