Charcuterie Deleu Groote Markt, 20, Yper 4 Overgroote keus van allerlei Fijnste Charcuterie Kiekens en Wild. Specialiteit van HORS - D'OEUVRE. Wie iets f\jn wil eten Proeft onze CRÈME DE FOIE Woensdag 29 Januari 1936 GRÓÓT KUNSTCONCERT krijgen in afwachting dat de belastingen binnen komen. Het is nutteloos de beraadslaging te lezen, daar zij ieder jaar dezelfde is. Al de raadsleden stemmen ja. VII. Verordening op het verkeer Aanvul ling. M. Vanderghote. Het schepencollege stelt voor de verordening op het verkeer, die den 12 Maart en 23 April 1934 genomen werd, aan te vullen en er thans in te voorzien dat er, ten be hoeve der voetgangers, aan de bijzonderste stra ten genagelde overgangen zullen aangebracht worden. De Heer voorzitter geeft dan lezing van de volgende voorgestelde beraadslaging De gemeenteraad, gezien de beraadslagingen van 12 Maart en 23 April 1934, besluit Artikel een. Overwegen voor voetgangers zullen ingericht worden te Yper op de volgende plaatsen en straten MeenenpoortMeenenstraat, Dixmudestraat, Rijselstraat, Hondstraat en St- Jacobstraat bij hunne aansluit ingspunten met de Groote Marktaan het kruispunt der Neermarkt, Boterstraat, Boomgaardstraat en Hallestraat Tempelstraat bij haar aansluitingspunt met de Boterstraat en G. de Stuersstraataan het kruis punt der G. de Stuersstraat, Maloulaan en R. Co- laertplaatsMaloulaan aan haar kruispunt met de Elverdinghestraat en Capronstraat. Art. 2. Het stationneeren van autos en an dere voertuigen is binnen de perken van de over wegen voor voetgangers verboden. Art. 3. De voetgangers zjin verplicht van deze overwegen gebruik te maken bij het overste ken van bedoelde straten. M. Verbeke. Ter gelegenheid der bespreking van de verordening op het verkeer, wensch ik er uwe aandacht op te vestigen dat veel verkeers- signalen derwijze geplaatst werden dat zij bijna onzichtbaar zijn. Gij zult dit, ten andere, ook wel zelf reeds vastgesteld hebben. M. de Burgemees ter. Ik vraag dan ook dat er een; zou nagegaan worden om daaraan verbetering te brengen, ten einde in 't vervolg aan de voerlieden de onaan genaamheden te sparen van een proces-verbaal op te loopen voor iets waarin zij geen schuld hebben. M. Vanderghote. Er zijn ook veel voerlieden die de signalen niet zien, omdat zij zulks nog niet gewoon zijn. M. Verbeke. Omdat zij niet zichtbaar genoeg zijn. M. Vanderghote. Ik heb persoonlijk met den Heer stadsbouwkundige en den Heer Werrebrouck een enkwest gedaan om de beste plaatsen voor de aan te brengen signalen te kiezen. Indien gij gevallen kent waar de gekozen plaats geen vol doening geeft, zoudt gij wel doen mij deze te signaleeren. M. Verbeke. In sommige straten en vooral in de lange straten staan er geen signalen genoeg. In de Rijselstraat bijvoorbeeld zijn er maar twee signalen die de verplichting van beurtelings sta tionneeren aanduiden, het eene signaal werd aan gebracht in het begin der straat en het tweede ginder ver nabij de post. M. Vanderghote. In de Rijselstraat en Dix mudestraat moeten er meer signalen komen en, zoo er daar nog maar twee geplaatst werden, dan is het omdat de dienst der werken daarvoor nog den tijd niet heeft gehad. Ten andere er worden nog geen processen-verbaal opgemaakt tegen de overtreders van het reglement zoolang de signa lisatie niet in orde is. M. Verbeke. In dergelijke zaken zou er geen overgangsperiode mogen zijn. Men had seffens van eerst af de noodige signalen moeten plaatsen vooraleer het reglement in voege te brengen. De menschen weten zich thans niet waaraan te hou den. Zoo bijvoorbeeld een voerder van een rijtuig die van uit de Casselstraat komt en in de Rijsel straat moet stilhouden zal zijn voertuig rechts plaatsen, terwijl een andere, die van de Markt komt en het signaal gezien heeft, links zal staan op de onpare dagen. M. Vanderghote. Dit doet niets ter zaak, vroeger mocht men ook langs beide kanten der straat stationneeren. M. Missiaen. Volgens het oud reglement moest men altijd rechts staan. M. Vanderghote. t'Akkoord, zoodat men, na- volgens de richting waaruit het voertuig kwam, langs beide kanten der straat mocht stilhouden. De noodige verkeersplaten zijn thans ingekomen en tusschen hier en een veertiental dagen zullen zij geplaatst worden daar waar ze nog ontbreken. Alleen nog enkele smidswerken dienen gedaan te worden om deze signalen gereed te maken en dan de aardewerken om ze te plaatsen. M. Biebuyck. Ik zou ook nog begeeren een bemerking te voegen bij deze van den Heer Ver beke. M. Vanderghote. Wij zullen eerst over de voorgestelde aanvulling stemmen. Al de raadsleden stemmen eenparig ja. M. Biebuyck. Om de zichtbaarheid der ver- keerssignalen te vergrooten zou men insgelijks moeten zorgen op sommige plaatsen signalen aan te brengen waarop de noodige teekens langs beide zijden der plaat voorkomen. M. Vanderghote. Dit werd reeds aangenomen. VIII. Mededeelingen. M. Vanderghote. Wij hebben een brief ont vangen vanwege de Cercle Yprois, waarin ons gemeld wordt dat het bestuur dezer vereeniging heel verwonderd is te vernemen dat er een vraag om toelage werd ingediend. Die brief, dien wij den 11 December ontvingen, dus nadat de bespre king hier reeds had plaats gehad, zegt dat er geen vraag om toelage van het Comiteit is uitge gaan en dat er niemand last ontvangen heeft dergelijken brief te schrijven. De eerste brief, gedagteekend van den 2 November, die in den bundel berust, gaat dus uit van een persoon die geen volmacht had om ons deze vraag te richten. M. Vergracht. Ik zou aan den Heer schepen van Openbare werken willen vragen wat er ge daan werd om voldoening te geven aan de vraag voor het leggen der waterleiding in de Bascule straat. Er zijn daar verschillige nieuwe huizen en men moet wachten om ze te verpachten tot de waterleiding er ligt. M. Delahaye. Er werd ons gevraagd de wa terleiding te leggen voor acht nieuwe huizen. Daarvoor zijn er 120 m. buizen noodig. Binnen drie weken zal ik over deze buizen kunnen be schikken, zoodat het werk dan zal uitgevoerd worden. Ik denk dat het niet noodig is daarvoor nieuwe buizen te koopen. M. Vergracht. Er werd vroeger een brief ge richt aan het schepencollege betrekkelijk den adjudant Masschelein. Hierop werd er nog nooit geantwoord en ik vraag wanneer men daaraan zal voldoening geven. M. Vanderghote. Dit is een brief die ons den 23 Maart door het Verstandhoudingscomiteit der oudstrijders van Yper werd overgemaakt. Dit schrijven is bij het schepencollege in onderzoek gebleven. Daarin werd er ons gevraagd, gezien de hulde door het land bewezen aan adjudant Masschelein, wiens naam aan een kazerne te Ant werpen werd gegeven, dat er hier ook in stad een straat zijn naam zou dragen. Over enkele we ken heeft het schepencollege besloten de laan gaande van het Minneplein naar de Dixmude straat den naam van adjudant Masschelein te geven. Ik denk dat men daarmede zal voldoening hebben, doch wij hebben alleen maar den tijd nog niet gehad het Verstandhoudingscomiteit der oudstrijders daarvan in te lichten. M. Leuridan. Ik heb vroeger eens aangedron gen opdat de uitbreiding van het electrisch net ook tot een zekere strook van het landelijk ge deelte der stad zou gaan. De Heer schepen Lema- hieu antwoordde mij toen dat het schepencollege bij de maatschappij daarvoor zou aandringen van zoodra deze met de uitbreiding van het electrisch net zou aanvangen. Dit werk is nu begonnen en men zegt dat de uitbreiding tot op dezen verren hoek, dien men den Verlorenhoek noemt, niet zal gedaan worden. Het electrisch net zal, zoo het schijnt, maar tot aan de Bellewaerdebeek uitge breid worden. Dit is voor de bewoners dezer lan delijke strook een groote ontgoocheling. Ik vraag dan ook dat het schepencollege bij de maat schappij zou aandringen opdat zij op hare be slissing zou willen terugkeeren en opdat de be woners van dien hoek niet langer meer van de voordeelen der electriciteit zouden verstoken worden, vermits zij evengoed als de andere stads- inwoners dubbel en drie hun aandeel in de be lastingen moeten betalen. M. Delahaye. Ik heb die vraag reeds samen met den ingenieur der electriciteitsmaatschappij onderzocht. Volgens het contract dat thans be staat, is de uitbreiding van het electrisch net maar tot aan de Bellewaerdebeek voorzien, doch de Heer ingenieur heeft beloofd een voorstel in te dienen om tot aan den Verlorenhoek te gaan. Van zoodra dit voorstel ons toegezonden wordt, Tel- 169 Deze worden op commando gedaan en ten huize besteld. zullen wij het aan den raad voorleggen. M. Leuridan. Er bestaat dus nog kans voor den Verlorenhoek en dit is nog geen afgedane zaak. M. Delahaye. Neen. M. Seys. Ware er ook geen middel de gas verlichting wat te verbeteren Sedert een tijd van hier laat zulks veel te wenschen over. M. Vanderghote. Wij zullen het contract eens nazien. M. Seys. Ik weet niet waaraan het te wijten is en zoo het de hoedanigheid van het gas ofwel het materiaal is dat te wenschen laat. M. Vanderghote. Wij zullen eens de aandacht der maatschappij daarop vestigen. M. Verbeke. Hoe staat het met de zaak der Ligywijk M. Vanderghote. Wij zijn daarover nog in. onderhandeling en zoolang de onderhandelingen duren is het best dat er daarover niet veel ge rept wordt. M. Verbeke. Hewel, juist daarpm zal ik niet zwijgen. Over drie jaar heb ik gevraagd dat de lijst der Ypersche gesneuvelden op een officieele manier zou opgemaakt worden. Dit werd mij be loofd, maar het is nog niet gedaan geworden. Onder andere inlichtingen zou deze lijst moeten vermelden uit welke ouders de gesneuvelden ge sproten zijn, waar zij woonden, tot welk regiment zij behoorden, waar en wanneer zij gevallen zijn. Hier op het stadssecretariaat is men niet in staat op een vraag naar deze inlichtingen te antwoor den. M. Vanderghote. Het is de eerste maal dat ik iets van deze vraag verneem. M. Verbeke. 't Is reeds drie jaar dat ik ze gedaan heb. M. Leuridan. Ik herinner het mij ook. M. Verbeke. Neem gelijk welken naam die hier op het standbeeld in het brons gegoten is en stel de vraag waar deze soldaat gesneuveld is, men zal er in het stadssecretariaat niet kunnen op antwoorden. M. Van der Mersch. Met de boeken van den burgerstand is het niet mogelijk deze inlichtingen te geven. Het is dus een bijzondere lijst die de Heer Verbeke begeert. M. Leuridan. Deze inlichtingen worden ons soms gevraagd. Het opmaken dezer lijst ware een gebaar van belangstelling en waardeering tegen over de families der gesneuvelden. M. Vanderghote. Die vraag werd zeker hier vóór mijn tijd gedaan M. Verbeke. Neen, want dan was ik hier nog niet. M. Vanderghote. Wij zullen dit eens onder zoeken. M. Verbeke. De boomen langs de Maarschalk Frenchlaan zijn in een ermbarmelijken toestand. Van de Studentenstraat heb ik dit ook reeds ge vraagd, maar er werd nog niets gedaan. Het is dan niet noodig dit altijd te beloven. M. Delahaye. Er is vanwege de bewoners der Maarschalk Frenchlaan een verzoek ingekomen om al de boomen aldaar uit te_ roeien. De grond behoort toe aan den Staat, maar de boomen wer den door de stad geplant. Wij mogen er echter niet aankomen zonder toelating. Dit werd reeds van over zes weken aan den dienst van Bruggen en Wegen gevraagd, doch tot heden kregen wij nog geen antwoord. Wij zullen die vraag nog eens herinneren. De openbare zitting wordt hierop te 19 u. 05 opgeheven. STAD YPER STADSSCHOUWBURG om 8 uur 's avonds ingericht ten voordeele van het Verstandhoudingscomiteit der Oud-Strijders van Yper GEGEVEN DOOR: Mejuffer I. VERHACK, Zangeres Professor aan de Muziekschool te Yper Mijnheer J. DECADT, Pianist Gediplomeerde Professor door den Staat Mijnheer V. LEGLEY, Altist aan het I. N. R. te Brussel lr Prijs met groote onderscheiding aan het Koninklijk Muziekconservatorium te Brussel. OP HET PROGRAMMA WERKEN VAN: Albeniz Bach Beethoven Brahms Chausson Chopin Daquin Decadt Dezutter Fauré Franck Fuerisson Hue Jongen Legley Vieuxtemps. Prijzen der plaatsen6, 4 en 3 fr. Kaarten te bekomen bij de leden der verschil lende afdeelingen Oud-Strijders en in hunne lokalen Au Saumon Hotel Skindies Ho tel du Nord Regina en Hotel Continen tal

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 4