DE SCHEIDING Almanachs Vermot, Hachette ainsi que Almanach de Liége 0 YPERSCHE VOETBALKRONIEK HET Wl LLEM S-FON DS GROOT MUZIEKFEEST KONINKLIJKE TOONEELKRING DE VLAAMSCH E STER - YPER Op Maandag 6 Januari 1936 schijnt te lijn. 1. Montero, in 15 min. 09 sec.2. Terreau, op 125 met3. Tonnelier, op 140 met, en 4. Wals, op 1000 meter. De 10 km. op eigen kracht was een gelegenheid voor Speicher om zich op het voorplan te werken1. Spei- cher, 35 p. in 13 min. 18 sec.2. Jan Aerts, 17 d. 3. Buysse. Ignat en Pélissier, 14 p.4. Le Grevès5. Pij nenburg en Van Hout, 1 p. De 50 km. ploegkoers werd een schoone zege voor de ploeg Pecqueux-Tonnelier, die den afstand afbolden ia 1 u. 4 min. 14 sec. 2/5, 15 punten Op 1 ronde2. Kaers-Haemerlinck, 16 p.3. Van Hout-Lemoine, 15 p. Op 2 ronden4. Aerts-Pélissier, 18 p. Op 3 ronden 5. Pijnenburg-Wals en Richard-Buysse Op 4 ronden7. Di-Pacco-Montero, Speicher-Le Gre vès, Ignat-Diot en Lapébie-Terreau. SPRINTER. BOKSEN Er was veel volk aanwezig alswanneer de matchen om 4 J ure aanvang namen, onder leiding van Heer Ducastel en timekeeper Duprel. Waarlijk de bokssport begint inslag te vinden en, onder de knappe leiding van promotor Henri Knockaert, die alle zeilen bijzet om de lastigsten te kunnen overtuigen, zijn we in het Yper- sche nieuwe wegen opgegaan sedert de stichting van een boksclub, waar onder zijn toezicht en onder leer meesterschap van Leon Croquette, die de groote aan trekkingskracht vormt der meetingen, geregeld lessen gegeven worden. Ook mag men hopen dat we eerlang prachtprogramma's, met 2 of 3 en zelfs meer beroeps- kampen, zullen te aanschouwen krijgen. Ja, het publiek is voor de bokssport gewonnen, en de meetingen van 1 November en 25 Decemher in het gezellig zaaltje Victoria Palace», waar alles tot in de minste puntjes verzorgd wordt, zijn een echte waarborg voor de toe komst. Nu over de kampen zelfLiefhebberskampen 4x2 8 onsen. 1) Desmettre 58 kgr.. Meenen Van Hee 58 kgr. Roesela ere. Kamp welke niet te veel om het lijf had, daar vanaf de 2* ronde Van Hee, door zijne gestalte en allonge bevoordeeligd, het initiatief niet meer aan zijn tegen strever overliet en de referee dan ook den kamp moest stilleggen voor klaarblijkende minderheid van De smettre. 2) Ghekiere F. 50 kgr. Meenen Rosseel 50 kgr. Roeselaere, of de belle, daar ze reeds tweemaal tegen over elkaar stonden en elk om de beurt wonnen. Een geduchte kloppartij, waarbij de Roeselaernaar in de 1» ronde reeds voor 8 tellen met den vloer kennis maakte. De 2r ronde zag hem heropgeknapt, maar voor niet lang. Het nijdige Ghekiertje zag de zege in handen en wist zijn tegenstrever algauw te sonneeren. Deze verhief zich aan 5, maar in een allesgevende hagel van crochets spijkerde Ghekiere Rosseel aan den vloer voor de volle rekening, 25 sec. vóór 't einde van den 2* round. 3) Claeys Yper 52 kgr. Willemyns 58 kgr. Roese laere. Claeys, welke terstond den gekwetsten Decaine ver ving, en onvoorbereid dan nog dien ongelijken kamp aanvatte, liep op een verschrikkelijken counter in *t begin van den 1" round en werd naar 't land der «Jroomen gezonden. Mijn inziens was die partij te ge waagd voor den jongen Claeys. 4) Ghekiere M. 58 kgr. Meenen Decru 59 kgr. Roeselaere. Vuile kamp, waarin er geduwd, vastgehouden en nekslagen gegeven werden. De referee had alle moeite er orde in te houden. Toch mogen we het schoon ver weer citeeren van Decru, die zijn eersten kamp leverde en op 't einde van den 3" round op punten leidde. Dan liep hij op een maagstoot welke hem voor 8 naar den grond haalde. Nauwelijks recht, miek hij opnieuw ken nis met den vloer voor 8, waarop hij den arm verhief juist als de gong weerklonk. Dus Ghekiere overwinnaar met punten. 5) Het attractienummer werd geleverd door André Kinsabelle die met den jongen Ghekiere, welke Rosseel bad uitgeboord, 2 rounds trok in exhibitie van 2 i mi nuten, en welke een schoon succes kende. 6) Een extra-nummertje tusschen de benjamins der club, Carlier-Ossieur viel in ieders smaak. 7) Vandenabeele 55 kgr. ZillebekeVandermeersch 54 kgr. Roeselaere. Tegen laatstgenoemden liet de Zille- bekenaar, welke nog maar enkele weken in training is, zich verleiden door de open garde van zijn tegen strever, en vocht dapper mee tot wanneer zijn rechter oog gesloten werd en hij, in 't begin van den 2" round, moest opgeven. Toch schijnt er uit dit element, een harde slag te gaan. want de Roeselaernaar inkasseerde niet zonder verpinken. 8) Carlier 59 kgr. Yper, kampioen der Beide Vlaan deren Pieters 59 kgr. Roeselaere. Nauwelijks begon nen of t Swattenkwam met een direct wat te laag onder den lendenband en Pieters stortte ineen, kreu nend van de pijn. JDe reglementaire minuut verstreken zijnde, kon deze heel sportief hernemen, onder 't ge juich van 't publiek. Alhoewel Carlier zijn gewone tak- tiek niet kon aanwenden, daar hij benadeeld was door gestalte en armlengte, toch nam de kampioen voldoen den voorsprong om de puntenzege te verwerven. We hebben hem echter reeds schoonere partijen weten le deren. Pieters, zich beroepende op den te lagen slag, zendt een uitdaging wat Carlier aanneemt. 9) Verkouter 57 kgr. tegen Scheldeman 58 kgr. Roe selaere. Deze laatste verving A. Pieters, ziek zijnde. Maurice was al seffens agressief en Scheldeman zocht zijn heil in den weerslag van de koorden. Toch coun terde Maurice geducht, en in den 2n round ging Schel deman ten gronde voor 9. Hij verhief zich, doch ging terug den vloe^ op voor 5 en werd door den gong gered. In de volgende.herneming duurde het niet lang of Scheldeman had de volle lading en bleef liggen tot over de out, uitspraak welke levendig toegejuicht werd. Volgde de gtoote brok of de beroepskamp tusschen L. Croquette 57 kgr., Vlamertinghe en den klopper Santy 56 kgr.. Roeselaere. Hier ging het er van rheet af geweldig toe en Leon verkoos het lijf aah lijf waarin hij waarachtig een as is. Toch hamerde Sahty er ge ducht op los, en bewerkte de flanken van den Vlamer- tinghenaar die waarlijk, zonder evenwel op de pun ten tabel ten achter te zijn, niet van het feest scheen te zijn, want de slagen van Nesten waren gevoeliger. Op 't ein de van den 2» round scheen Croquette lichtjes geson- neerd, en klampte aan. Een oogenblikje, hé Leon, maar toch nog al rap doorbeten. De 3° round ging geweldig op. Hier kan er gemeld worden dat de kansen voor alle 2 even open waren. Een harde doch zeer sportieve kamp. In den 4° round, nadat Leon schoone phazen had uit gehaald, en Santy verscheidene malen raak had ge counterd, ging deze laatste hard te werk' in een lijf aan lijf, welke hij met een verschrikkqlijken knots, besloot, die Croquette in de koorden wierp en hem, totaal van streek, deed opgeven. Een verontschuldiging echter is deze dat Leon, gegrippeerd den ring betrad, en alleenlijk zijn handteeken tegenoverhet Ypersch publiek wilde gestand doen. Wat hem ter eere strekt en verdient vermeld te worden. Om te sluiten, besten dank, in naam van de inrich tende club, aan het publiek en tot de naaste meeting. Knock-out Uitslagen der matchen van Zondag 22 Dec. 1935 2° Afdeeling Bevordering F. C. Iseghem S. K. Roeselaere 24 F. C. Roeselaere R. S. Waereghem 02 F. C. Rnocke Wevelghem Sp. 43 S. K. Sweveghem C. S. Yper 61 F. C. Poperinghe F. C. Heyst 2—8 Waereghem Sp. St. Moescroen 2—1 R. C. De Panne W. S. Lauwe 3—0 Matchen van Zondag 29 December 1935 C. S. Yper Knocke Iseghem Waereghem Sp. R. S. Waereghem Poperinghe St. Moeskroen De Panne Heyst F. C. Roeselare Wevelghem Sp. S. K. Sweveghem S. K. Roeselare W. S. Lauwe Tweede Afdeeling S. K. Sweveghem 6 C. S. Yper 1 De rood-witten waren zonder Vanderbauwhede naar Sweveghem vertrokken. Gezien het degelijk voetbal- vertoon van den vorigen Zondag, was alle hoop op een bevredigenden uitslag in de nieuwe samenstelling ge steld, maar eens te meer komen onze mannen geslagen terug en nog wel met 6-1. Wij weten genoeg dat rood wit op verplaatsing in 't algemeen minder goed op treedt, doch wij waren ver van te vermoeden dat het voor hen op zulke zware nederlaag zou uitloopen. Evenwel mag er gezegd worden dat, voor de rust, wij met de tegenstrevers gelijken tred gehouden hebben, ofschoon de paars-witten een voorsprong van 2 doelen genomen hadden. Ververeken echter verminderde het verschil met een prachtig schot dat aan den Sweve- ghemschen portier geen genade schonk. De thuisspelers brachten den stand op 3-1, Ververeken maakte er 3-2 van, doch de scheidsrechter ging met dit aangeteekende doel niet t'akkoord en vernietigde het voor hands Zoo bleef de stand voor de eerste speelhelft. Bij de herneming vlotte het spel bij onze ploeg in t geheel niet meer, zoodat Sweveghem geen moeite had om het half dozijn doelen te bereiken. Jongens, wij zijn waarlijk in het sukkelstraatje geraakt en 't is enkel op eigen veld dat wij iets verwezenlijken kunnen. Doch wij zijn juist voor een reeks harde tegenstrevers gesteld die, zooals wij, op puntenoogst belust zijn, met dat verschil dat het voor hen de overgang naar bevor dering geldt, terwijl voor ons de afdaling te vermijden valt. Wij doen dus beroep op uwen goeden wil om den wedstrijd tegen Knocke tot een goed einde te brengen, en ons gering aantal punten met twee te vermeerderen. Supporters, wij rekenen op uwe aanwezigheid om uwe mannen luidruchtig doch sportief aan te wakkeren. 2e Afdeeling Bevordering F. C. Heyst 15 12 S. K. Roeselaere 15 11 F. C. Knocke 15 Stade Moescroen 15 Waereghem Sp. 15 F. C. Roeselaere 15 R. S. Waereghem 15 W. S. Lauwe 15 F. C. Iseghem 15 S. K. Sweveghem 15 F. C. Poperinghe 15 C. S. Yper 15 Wevelghem Sp. 15 R. C. De Panne 15 8 7 8 7 7 6 6 6 4 4 2 3 2 3 2 5 6 6 7 7 7 8 8 9 10 11 1 68 21 25 1 50 26 23 5 3 50 26 21 31 22 17 1 40 34 17 2 26 23 16 1 28 24 15 2 25 31 14 2 26 32 14 1 39 43 13 3 2 3 29 48 11 21 38 10 28 52 7 1 23 64 Derde Speciaal F. C. Poperinghe 2 C. S. Yper 1 De Specialers hebben in de heenronde geen enkelen wedstrijd verloren en sinds de terugmatchen aan den gang zijn, mogen zij reeds twee nederlagen op hun rekening inschrijven en dat telkens met 2.-1, eerst tegen Wevelghem en nu tegen Poperinghe. Niemand had waarlijk durven denken dat die twee wedstrijden als verlies zouden te boeken vallen. De kansen op den titel zijn daardoor sterk gedaald, want een nederlaag van Stade Moescroen kan alleenlijk nog klaarte in den toestand scheppen. Te Poperinghe werd er menige ge legenheid tot doelen verkeken. De stand was reeds 2-1 aan de rust, Croes de eer voor Yper gered hebbende. Morgen is Cuerne onze gast, een elftal dat moed te koop heeft en zich niet gemakkelijk laat vloeren. De Specialers zouden goed doen van door te geven van in 't begin om zeker en veilig de punten thuis te houden. nie Afdeeling Speciaal Reeks B. Stade Moescroen 9 7 0 2 46 13 16 C. S. Yper 10 6 2 2 34 12 14 Stade Kortrijk 10 6 3 1 35 24 13 F. C. Poperinghe 10 5 4 1 34 27 11 Kortrijk Sp 10 4 5 1 20 27 9 Cuerne Sp. 10 4 5 I 24 36 9 Wevelghem Sp. 9 4 5 0 27 34 8 Harelbeke 10 3 7 0 21 45 6 W. S. Lauwe 10 I 9 0 15 38 2 Juniors C. S. Yper 14 Wevelghem Sp. 1 Bij de heenronde werden de Wevelghemsche groen tjes met 12-0 verslagen en onze juniors hadden het gedacht opgevat dat de terugwedstrijd op eigen terrein ten minste op evenveel doelen moest ten einde loopen. Doch zij waren nog gulziger en versloegen hun tegen strevers met 14-1. De «goals» werden op de volgende manier aangeteekend Beddeleem, Carlier, Versaevel,. Beddeleem, Carlier, Versaevel, Carlier, Versaevel of 8-0 aan de rust. Nadien Beddeleem, Versaevel, Bedde leem, Beddeleem, Versaevel, Beddeleem. Vervolgens werd een penalty voor Wevelghem in doel omgezet, ter wijl een strafschop voor ons, eerst binnen gezonden, nadien moest herbegonnen worden en nevens gezonden werd. Daarmede zijn de gemakkelijke matchen achter den rug en na de bye van morgen, staan de twee harde kampen aan de deur. Juniors, u terdege geoefend voor die gewichtige gebeurtenissen, die bij overwinning, u op de eerste plaats kunnen brengen. Juniors Stade Kortrijk 8 8 0 0 43 7 16 C. S. Yper 8 7 1 0 57 10 14 Stade Moescroen 7 3 4 0 25 27 6 Kortrijk Sp. 6 2 4 0 16 24 4 Deerlijk 7 1 6 0 8 34 2 Wevelghem Sp. 6 0 6 0 7 54 O NEMO. AFDEELING IEPER Op Zondag 5 Januari 1936, te 3 uur, in Concordia gevolgd van GEZELLIG SAMENZIJN. Voordracht gehouden door Mijnheer Van Bran- teghem, over Grieg, den stichter der Nationale muziek in Noorwegen. De meest vermaarde the ma's van den grooten meester worden in den loop van de toespraak uitgevoerd op klavier, met twee of vier handen, of op viool door Mevrouwen Van Branteghem, Van Hove, De Cuyper en M. Van Branteghem zelfin zang door Mej. P. Vanhove. De waarde van Grieg als componist, als stich ter en beïrivloeder der Europeesche nationale scholen de ernst der vertolking, dit alles zal eem succes zijn voor 't Willems-Fonds. FEESTWIJZER Werken van Grieg 1. Uittreksel uit de lyrische stukken, voor klavier. a) Hailing b) Elegie c) Springtanz door Mevr. Van Branteghem. 2. Humoreske n° 3, voor klavier door Mevr. Van Branteghem. 3. Noorsche Dansenvoor klavier met vier handen, n°' 1, 2, 4 Mevr. Van Branteghem en Mej. De Cuyper. 4. a) Sur l'eau b) Le Cygne c) Dans les Bois, voor zang en klavier door Mej. P. Vanhove. 5. Sonate in ut klein, voor viool en klavier door M. en Mevr. Van Branteghem. Te acht uur gezellig samenzijn. Toegangsprijs 5 fr. De leden van 't Willems- Fonds hebben vrijen toegang. De opbrengst van 't Feest zal dienen tot het uit breiden onzer zeer degelijke volksbibliotheek. Maakt onmiddellijk deel uit van het Willems- Fonds (20 fr. 's jaars). Naast talrijke kunstconcerten, voordrachten en belangrijke vergaderingen, hebt U jaarlijks recht aan een kostelijk geschenk in boeken van een koopwaarde van dertig fr. Steunt onze werking voor volksontwikkeling. Aarzelt niet langer. Uwe bijtreding zal ons toe laten onze werking degelijker en breeder te ma ken. Zeer belangrijke concerten zijn in voorberei ding 'T BESTUUR. Gesticht in 1857 Tooneeljaar 1935-1936 Eere-Voorzitter Heer Léonce Van Alleynnes Voorzitter Heer Franz Sabbe. Bureelom 7 uur 30 Gordijn om 8 uur in de Feestzaal Concordia Seminariestraat OPVOERING VAN OORSPRONKELIJK DRAMA in vier bedrijven en vijf tafereelen door Jef TOUSSAINT. Tooneelleider Orkestmeester M. Leon DURNEZ. M. Georges VAN EGROO PRIJZEN DER PLAATSEN Eerste rang 6 fr. Tweede rang 4 fr. 50 pour 1936 en vente au bureau de ce journal 34, rue au Beurre, 34.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6