harten=drïe Leon Beirnaert-Noppe CaféConcert Nieuwe Sportwereld" 28-12-1935 Het Ypersche- 2e Bijvoegsel - Ha Fïégion d' Ypres N° 39 Sijhuis L. KNOCKAERT - JOOS Dépot Mengelwerk van «Het Ypersche» - N' 20 van BERTA RUCK Vertaald door F. Van Velsen Verven Droogkuischen N ieu wwasschen Luxe - Waschdienst Kilowascb Teintures Nettoyages Blanchissage de luxe et au kilo Glacage Américain de Cols Manchettes Diksmudestraat Rue de Dixmude, Tel. - SCHILDERWERKEN - 7, Beluikstraat YPER (Vervolg) Terwijl deze donkere gedachten hem bezig hielden, werd hij gestoord door de fluisterstem van mevrouw Hallett. Zeg, jouw Lelie is al aar dig in bloei geraakt, sedert ik haar 't laatst zag zei ze met eenigen nadruk Billy reageerde er slechts op door een vaag knikje. Hij zat daar met donkeren blik naar die witgouden rij van vrouw in spé en aanstaande schoonzusjes tè sta ren. Telkens als de kweelende vogeltjes met een sierlijken beenzwaai omdraaiden, brak er een storm van applaus en lachen los. Billy vond dat hij nog nooit zoo iets idioots had gezien. Hun dwaasheid had de hoogte van 't grootst mogelijke idiotisme bereikt. Onder donderend en daverend applaus sloten zich de gordijnen de revue was afgeloopen. Nog eens gingen de gordijnen open, terwijl het achttal wolkjes, boog en neeg en handkusjes in de zaal lanceerde. Dan verbraken zij de keten en sprongen er zestien witte enkeltjes en zestien gouden schoentjes over het voetlicht heen, de zaal in, om zich tusschen de gasten te versprei den. Onmiddellijk daarop klonk de harde bevelstem van Orpington. Tooneelbrigade Geef achtAantreden Stoe len weg Zaal ontruimen Tien minuten pauze Binnen tien minuten was het reuzensalon ont ruimd. De pianiste hernam haar plaats aan de piano, de violisten stonden strijkklaar dan zet ten zij een wals in en begonnen de heeren hun dames te zoeken. Zoodra Billy de eerste tonen van die bekende wals hoorde, kreeg hij een rilling, alsof er plot seling een druppel ijswater langs zijn rug liep. Het was dezelfde wals van het laatste officie renbal, het ongeluksbal. Zijn gedachten dwaalden terug naar dien avond. Wat een verschil met nu Toen lachte alles hem toe. En nuNu stond hij daar als een belachelijke idioot, die drie meisjes tegelijk ten huwelijk had gevraagd Juist toen hij hierover nadacht, bemerkte hij, dat Lorne Halliday naast hem stond. Lorne had evenals mevrouw Hallett geraden, dat Billy som ber gestemd was. O, wat zou het heerlijk voor haar zijn geweest, als zij hem kon helpen en op beuren. Welnu, het ijs was immers al gebroken, zij had hem toch reeds gesproken. En zij had toch tegen haar ouders gezegd, dat er geen reden be stond om mijnheer Somers niet aan te spreken. Waar diende die halfhartigheid toe Zij gaf hem een kalm glimlachje. U heeft mij nog niet te dansen gevraagd, mijnheer Somers sprak zij op heel gewonen toon. Billy, die met mevrouw Hallett in gezelschap was, voelde dat hij haar eerst moest vragen, maar mevrouw Hallett, die juist met een drom kennis sen bezig was, zei, dat ze momenteel niet vrij was, maar dat zij zich voor iets later aanbevolen hield. Er bleef Billy dus maar één ding te doen. Hij wendde zich nu tot Lorne Halliday. Mag ik dezen met U vroeg hij terwijl hij bijna hulp behoevend zijn oogen neersloeg. Lorne vond ook, dat hij er ellendig uitzag, toen zij hem met een blik, waaruit haar vrouwenhart sprak, glimlachend aankeek. Mevrouw Hallett was in druk gesprek met haar kennissen, maar zij keek toch even om en dacht Die oude Grieken hadden 't toch maar bij 't rechte eind, toen zij eens en voor altijd vast stelden, dat de liefde blind is. Als onze Mormoon maar liefde voor die arme Lorne kon opvatten. Hij praat tegen haar alsof hij bijna En juist terwijl Billy tegen Lorne sprak, ver scheen er bij den ingang een eigenaardig tooneel. En wel een tooneel van merkwaardige tegen stelling. Want al de deelnemers aan de revue stonden daar in het costuum dat zij in de laatste scène droegen. Eenige notabelen van Ditchwater waren er ook bij. Ma Gansenhurst zag er uit als rAlle Zondagen en Maandagen door de beroemde FREDDY'S lil cfe Café Statiestraat, 28, YPER. YPER. YPRES. vier van haar dochters, behalve dat zij geheel zwarte zijde en gitten was. Lorne had haar ele gante uniform van verpleegster aan. Maar wat Billy als een geestverschijning voorkwam, was een kleine gedaante in die groep, een soepel, klein figuurtje. Voor Billy was die gedaante, hemel en aarde, zon en maan, het beloofde land. NoraHier Ja„ Nora Wynne-Pritchard was hier en niet al leen was zij hier, maar zij was juist op tijd ge komen, om Billy te hooren vragen of Lorne met hem dansen wilde. En de muziek speelde maar door dezelfde wals van het officierenbal, toen hij Nora ten huwelijk had gevraagd. Dat moest Nora zich ook herinne ren Ook door haar gedachten vlamde dat ver schil tusschen die twee balavonden dat heerlijke officierenbal, toen die knappe blonde Billy So mers haar ten huwelijk had gevraagd en dit bal waar zij niet had willen heengaan, doch waar zij nu gekomen was voor een spoedeischende bood schap. Er was niemand anders thuis, om het tele gram, dat zij nu in haar hand hield, hier te bren gen. Doch voor een oogenblik banden de verleide lijke, slepende tonen van de wals, het telegram uit haar gedachten. Zij was gekomen en stond juist in de deuropening, toen Billy Somers aan Lorne Halliday vroeg, of zij dezen dans voor hem vrij had. Lorne, die hij zoo wreed had teleurge- Bi=u=iF;=ir=u=]su=u=u=u=iF=ir=u=u=u=u=i NABOOTSING VAN HOUT EN MARMER MODERNE SCHILDERING PLASTIEK LINOLEUM BALATUM BEHANGPAPIER EIGEN VERZORGD WERK MATIGE PRIJZEN. Ontwerpen en teekeningen op aanvraag. Eu=u=u=u=u=it=i[=u=ii=ii=u=u=u=u=u=ni=i steld. Lorne die haar huis om hem had verlaten. Die Lorne scheen op bizondere vriendschappelij- ken voet met hem te staan Zij schenen samen te gaan dansen. Maar toen de walsmuziek meer dan sers naar zich toelokte en ook Lorne en Billy door de zaal walsten, ontmoetten zijn blikken Nora en kon hij zijn oogen niet van haar af wenden. Er lag een smeekbede, een bede om hulp, een uitdrukking van ellende op zijn gelaat en boven dien nog Maar wat kon dat alles Nora schelen. Diep in haar wild stormachtig hartje woedden verachting en verontwaardiging en ook die vorm van haat voor mannen, die meenen te veel liefde te bezitten om aan één vrouw te schenken. Haar Rex was ook geen heilige en vrij verve lend te overdreven, te ja van alles te Maar hij speelde tenminste niet voor de aardigheid met harten, iets waarvoor deze luitenant Somers maar ieder oogenblik gereed was. Verloofd met dat goudblonde GansenhurstjeEn toch, toen zij hem haar verloving had bekend gemaakt, had hij gedaan of het hem bizonder schokte hij had ge zegd, dat hij hoopte naar Frankrijk gezonden te worden, om daar doodgeschoten te worden. Wat zou hij daar eigenlijk mee bedoeld hebben Plotseling echo'de haar hart denzelfden kreet, die Billy ontsnapt was. Wat komt het er op aan Niets komt er meer op aan. 't Zal wel in orde komen.» En terwijl de tonen der walsmuziek door de zaal klonken, dacht zij Ik geloof niet, dat het met Rex erger zal zijn dan met een ander.Toen dacht zij aan het telegramzij herinnerde zich, hoe zij Billy te voren had gene geerd 't kwam er niet op aan, of zij het nog eens deed. Opgewekt glimlachte zij langs hem heen en stak haar hand uit naar het meisje aan zijn zijde. Zeg, Lorne Je danser zal mij wel even excuseeren. Ik kan niet binnenkomen. Er was niemand anders thuis om het te brengen. Zou je dit telegram aan mevrouw Milbanke willen ge ven... daar gaat zij, in dat roode tricotpakje Op het zelfde oogenblik onderbrak haar een haastige stem, terwijl zij een tikje op haar elle boog voelde. Het was de stem van mevrouw Hal lett. «Geef het mij maar, Nora. En wacht even op mij ja goed, in de hal. Ik moet je spreken, voor je heengaat. Ben je op de fiets gekomen Ja. Ga vooral niet weg. Zij nam het telegram van Nora aan, die zonder verder een blik op het dansende paar te slaan naar de hal ging. Billy ontwaakte als uit een nachtmerrie en wendde zich toen tot Lorne. Willen wij door dansen zei hij. Met een ring voor zijn verloofde in zijn zak, en het verontwaardigde beeld van een ander meisje voor zijn oogen, sloeg hij zijn arm om de slanke leest van het derde meisje en zij dansten. Lorne, voor wie die eene wals meer geluk betee- kende, dan tien jaren getrouwd zijn met een anderen man, deed zichzelf de plechtige belofte Dit is mijn laatste. Nooit zal ik na dit bal meèr met iemand anders dansen het zou zijn, of ik van den hemel in een kolenhok kwam. Haar peinzend, bloedarm gelaat gloeide. Vóór het rijtuig van den notaris door den huis knecht als voor werd aangekondigd, had Lorne haar hoogst bereikbare geluk beleefd. Menigeen van ons is dat zelfs niet beschoren. Nora had zich op een kostbare antieke eiken fauteuil laten vallen, om te wachten. Zij was vervuld van een matelooze verachting voor een geheele sexe. Eenige dagen geleden had zij zich tot haar eigen groote fout laten verleiden, om Hunter als haar verloofde aan te nemen. Zij wist nu, dat zij nooit met iemand wilde trouwen. Mannen BahAllemaal vriendelijke huiche laars. Zij kon ze van hier door de open deuren goed waarnemen zij dansten haar voorbij 't ge leek wel een film. Hoe konden de menschen hén toch als ernstig beschouwen. Daar ging b. v. die magere komediant, die voor neutraal gespeeld had met Lily Gansenhurst kijk eens met hoe'n stralend gezicht zij elk woord van hem opvangt zij gelooft natuurlijk alles Zulke meisjes hebben altijd drommen mannen om zich heen. Daar ging die welgedane Williams zou iemand van dien vent kunnen houden Zou zijn moeder het zelfs kunnen Daar ging dat kleine kereltje met dat zoetsappige gezicht als een barbiers leerling zouden ze het durven bestaan, hem ooit het commando over soldaten op te dragen Zou de wereld op zijn kop staan dacht Nora terwijl zij wachtte en de walsmuziek sleepend doorging... Kijk, daar had je Billy Somers en Lorne Halli day weer Billy keek met een beleefd gedwongen lachje naar Lorne. (Bedrieger!) Lorne had haar gelaat onder het dansen van hem afgewend* Nora benijdde Lorne, die een betrekking geno men had en er mee tevreden was. (Zooals zij aan Nora had geschreven.) Vanaf haar plaats zag zij mevrouw Hallett niet. Waar bleef die toch Zij trappelde met haar voetjes. Ik wou dat zij maar opschoot. Toen zag zij hen dwars door de zaal naar haar toekomen, Nellie Milbanke in haar roode mar- ketensterspak, die mevrouw Hallett als 't waré achter zich aan sleepte. Wanneer is het gekomen riep zij opge wonden en zwaaide met het telegram. Zeg, vindt je 't niet vreeselijk Heb je het nog niet

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 9