Beurt 'Westflandria' Allerhande Nieuws 8 AUX AMITIÉS FRANCAISES ONZE SCHEEPVAART HANDELAARS - FABRIKANTEN ANTWERPEN Vlaamsche Kaai, 84 Tel. 707.47 YPER Kaai - West, 3 Tel. 568 Neemt lading te Yper voor BRUCCE CENT ANTWERPEN EN BRUSSEL. HANDBOOGSCHIETINGEN Burgerlijke Stand van Yper Burgerstand van Wytschaete Gemeente Zantvoorde Gemeente Boesinghe Malgré le mauvais temps de mercredi soir, les membres des Amitiés Frangaises sont venus trés nombreux a la soirée du Vieil Ypres II pleu- vait abondammentla rue était froide, rébarba- tive. Nous n'en fümes cependant point saisis d'inquiétude quant au nombre d'auditeursnous nous attendions malgré ces déplorables conditions a ce que la salie füt bien garnie. Cette confiance, nous la devions aux deux grands attraits de la séanced'abord la matière de la causerie oü il allait nous être parlé de l'admirable femme qui fut notre Reine durant 18 mois ensuite le confé rencier, M. Pierre Goemaere, causeur habile, si sympathique aussi, qui, déja bien connu de notre public, nous semblait ètre l'homme souhaité pour venir nous entretenir de notre grande et regrettée disparue. Nous savions ce que M. Goemaere allait' nous dire d'Elle, mais notre sensibilité désirait avide- ment le renouvellement des saines émotions qui étreignent les cceurs lorsqu'on leur expose des réalites si humainement élevées Cceur sensible aussi, que celui du conférencier Cceur profondément touché par l'exquise séré- nité de cette ame transparente d'une Reine aux yeux clairs comme les eaux des lacs de son beau pays dont quelques gestes spontanés, la toute naturelle simplicité associée a tant de distinction, et les touchantes attitudes mater- nelles ont révélé la suprème grandeur Une part importante du succès de M. Pierre Goemaere revient certes a sa sentimentalité vraie et adéquate mais n'est-ce pas a son esprit subtil, a son talent d'évocateur d'images, que nous de- vons la forme si agréable de cette causerie, l'ap- parition a notre imagination de ces belles pages d'album comme disait si bien notre distingué eollègue du Comité, M. l'Avocat Delobel En outre, n'avez-vous pas remarqué, chers lec- teurs, que le discours cependant trés long de M. Pierre Goemaere n'a fléchi a aucun instant C'est que l'agencement en était particulièrement ingénieux, autant que soigné. On conférencie beaucoup, actuellement, sur la vie et les vertus de notre Regrettée Souveraine. Sans doute, n'aurions-nous pu mieux réussir qu'en choisissant notre habile causeur de mercredi. Félicitons-nous du bonheur de ce choix, et accla- mons abondamment M. Pierre Goemaere pour sa trés belle réussite. R. D. Binnengevaren Vrijdag 3 Januari 1936, de André (schipper De Bceuf) met 15 ton beurtgoed voor verscheide- nen de Pierre (schipper Kooyman) met 20 ton beurtgoed voor verscheidenende Valen tine (schipper Pauwels) met 115 ton graan voor M. Vandeputte, leper. Dinsdag 7, de Maria(schipper Vande Bossche) met 120 ton graan voor M.M. Blootacker en Vermeersch, leperde Licht tevreden (schipper Buysse) met 66 ton grint voor de Maat schappij Pieux Franki, Boezinge. Woensdag 8, de Stella Juma(schipper Kooyman) met 15 ton beurtgoed voor verschei denen. Donderdag 9, de Rosalie», (schipper Boute) met 150 ton phosfaat voor M.M. Blootacker en Vermeersch, leper de Perle (schipper Van- osselaere) met 120 ton maïs voor M. Vandeputte, leper de Marie-Jeanne (schipper Bormans) met 120 ton graan voor M. Vandeputte, leper. Weggevaren Zaterdag 4 Januari 1936, de André (schipper De Bceuf) met 15 ton beurtgoed voor verschei denen. Maandag 6, de Elise(schipper La Haye) met 150 ton baksteen, geladen door de Briquete- ries Yproises, leper. Woensdag 8, de 2 Gebroeders (schipper Ver- eenooghe) met 100 ton baksteen, geladen door de Briqueteries Yproises, leper. WaterhoogteToestand normaal. Doet uwe goederen van Antwerpen naar Yper of vice-versa verzenden met Vertrek uit Antwerpen eiken Woensdag Vertrek uit Yper eiken Woens- of Donderdag. Regelmatige dienst Voordeelige prijzen. YPER. Voor de derde maal bestolen. Een onzer stadgenooten, de genaamde A. C., wonende in de Dixmudestraat, mag zeggen dat hij waarlijk geen kans heeft en dat hij van de dieven het uitverkoren slachtoffer is geworden. Over een tweetal jaren immers, tijdens de j»eer- denloopwedstrijden van Oostende, wist een be hendige zakkenroller hem zijn brieventasch te ontfutselen. De portefeuille, die nadien door de politie teruggevonden werd, was van een paar honderd franken ontlast geworden, doch bevat te nog steeds een bankbriefje van 500 fr. dat tus- schen andere papieren verdoken zat. Ruim een jaar geleden was het de splinter nieuwe demi-saison van A. C. die te Harelbeke uit een auto gestolen werd, en nu kortelings, namelijk met Kerstdag, komt zijn rijwiel, dat van een nieuw electrisch licht voorzien was, hem eveneens op dezelfde manier ontnomen te wor den. Den tijd dat de ongelukkigaard in het Hotel de Londres in zijn gebuurte, een glas aan 't drinken was, verdween een ander met zijn velo die tot heden toe nog niet teruggevonden werd. Botsing. Dinsdag, rond 2 u. namiddag, zijn twee autos, toebehoorende aan Flitz Jean, van Oostende, en Decroix Gerard, van Iseghem, met elkaar op de Groote Markt, omtrent rechtover het Hotel Excelsior, in botsing gekomen. Alles bepaalt zich gelukkiglijk bij eenige stoffelijke schade. PASSCHENDAELE. Aanrijding. Op den steen weg van Moorslede, nabij den spooroverweg, werd het gespan van den landbouwer Deconinck Arm., van Be- celaere, van zijds aangereden door de auto van Boenen J. die samen met een zijner vrienden het engelsch kerkhof was komen bezoeken. Het paard, verschrikt, begon te steigeren, waardoor de landbouwer van zijn voertuig ten gronde viel en gekwetst werd. De aan rijdende auto was ook beschadigd. POPERINGHE. Rijwieldiefstal. De Heer Deze- gher had Woensdag avond zijn rijwiel geplaatst tegen den gevel der herberg De Pompier in de Gouden hoofdstraat. Enkele stonden nadien, toen hij terug buiten kwam was de velo verdwenen. Op de Paarden markt echter werd wat later een man gezien die in de duisternis aan een velo aan 't werken was. Toen men hem naderde, sloeg de onbekende op de vlucht en liet het rijwiel achter, dat dadelijk als dit aan M. Dezegher toebehoorende herkend werd. Konijnendieven zijn hier achter de statie op ronde geweest. Bij Declercq Octave werden er twee vette ko nijnen ontvreemd, terwijl bij Jules Dewancker er 44 gestolen werden. De rijkswacht, die verwittigd werd, opende een onderzoek. Te oordeelen naar de achterge laten voetsporen, moeten de dieven met drieën geweest zijn. VLAMERTINGHE. Aanrijding. Rouserez Leon, landbouwer te Poperinghe, die per auto de groote baan volgde, heeft nabij de herberg De Rustde petroleum- kar der B. P. maatschappij, die door Berghmans Mau rice bestuurd was, langs achter aangereden. Beide voer tuigen werden beschadigd en de veldwachter deed het noodige onderzoek. GHELL'WE. Kind omvergereden. Het 5 jarig knaapje Decock Arsène, wonende op het gehucht Ter Hand, liep opeens den steenweg van Dadizeele over op het oogenblik dat een auto daar op die plaats kwam aangehold. De voerder, de handelsreiziger Deneef Adolphe, van Yper, kon niet beletten dat het kind door zijn voertuig gegrepen werd. De kleine werd dadelijk opgenomen en een bijgeroepen geneesheer bestatigde, benevens verscheidene kneuzingen, ook nog een schou derbreuk. RENINGHELST. Schoone onderscheiding. De echtgenoote Quaghebeur-Keyngaert, moeder van 9 kin deren, heeft in den prijskamp voor nette woningen den eersten prijs behaald. Dit is voor die brave moeder een schoone belooning voor haar voorbeeldigen huisvlijt. MOORSLEDE. Botsing. Langs de Staatsbaan, nabij de wijk Den Aap, had er een botsing plaats tus- schen de auto van Lefevere Arnold, van Thourout, en den wagen van den veekoopman Debulk Louis. Alles bepaalde zich bij eenige stoffelijke schade aan de voertuigen. BOESINGHE. Jammerlijk ongeval. De kleine Simonne Vandamme, zesjarig dochtertje van den Heer Jules Vandamme, smid, wonend op het gehucht Pilckem, kwam Woensdag, rond 4 u. namiddag, van de school van Pilckem terug langs een zijweg die omtrent recht over haar woning, langs de baan Langemarck-Boesin- ghe gelegen, uitkomt. Op het oogenblik dat het kind deze baan overstak om naar huis te gaan, werd het ver rast en omvergeworpen door de auto van den Heer C... van Yper. Deze stopte dadelijk en. diep onder den indruk van het gebeurde, bracht hij het kleine slacht offertje aanstonds bij den Heer Dr Dekemele, die be statigde dat het arme kind de beide beentjes gebroken was. Na een eerste verband werd het kind ter verzor ging naar het hospitaal van Yper overgebracht. GHELUVELT. Paard doodgevallen. Toen de genaamde Verhaeghe Charles, melkhandelaar alhier, gisteren aan het mest voeren was naar een verafgele gen partij land met paard en kar, is zijn paard onder weg almeteens ten gronde gevallen om er dood te blijven liggen. Verhaeghe was er fel onder den indruk van het gebeurde, daar hij het dier moeilijk kan missen, om zijne dagelijksche kalanten te gaan bestellen. KOMEN. Huiskrakeel. De echtgenooten Victor Veeckman-Masson Gilberte, beiden 23 jaar oud, wonende in de Nieuwstraat, komen niet al te best overeen, niet tegenstaande zij nog maar pas twee jaar gehuwd zijn. Zondag kwam de echtgenoot, die timmerman van beroep is, dronken thuis en het duurde niet lang eer er opnieuw woordentwist ontstond. Ditmaal echter ging het er nog al ruw aan toe en er werden slagen gewisseld. De vrouw, die zich door een dokter moest laten verzorgen, is thans met haar kindje van 22 maanden bij haar broeder gaan inwonen. De politiecommissaris, bij wien zij klacht indiende, opende een onderzoek. AAN DE LIGGENDE PERS ZONDAG 12 JANUARI 1936 Om 2 i uurEL VERDING HE, bij H. HauspieInleg 13 fr. 50. Zooveel vogels als schutters. Om 3 1 uur GHELUWE, bij Remi LernoutOpper- vogel 80 fr.2 zijdvogels ieder 40 fr.2 kallen ieder 25 fr.10 primés aan 20 fr. en 24 kleine vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 17 fr. Einde rond 6 i uur. MAANDAG 13 JANUARI 1936 Om 3 uurMOORSLEDE, Café Sportwereld Opper- vogel 80 fr.2 zijdvogels aan 40 fr.2 kallen aan 25 fr., en 36 kleine vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 17 fr. Einde rond 6 ure. AANSTAANDE SCHIETINGEN Zondag 19 Januari 1936YPER, in De Stad Veurne, bij Paul Goetgheluck. Maandag 27 Januari 1936, YPER, in 't Ganzeke, bij, Omer Vandenberghe. van den 4 tot den 10 Januari 1936 Geboorten Peters Joël, M. Haiglaan, 43. - Blanckaert Daniel, Slachthuisstraat, 23. Knockaert Marie-Thé- rèse, Recollettenpoort, 5. Vanhove Roger, Meenen- steenweg, 175. Bonduwe Lucienne, Pilckemstraat, Ibis. HuwelijkenDescamps Maurits, landwerker en Mase- lis Yvonne, huishoudster, beiden te Yper. Vanseve- nant Lucianus, adjudant, kandidaat-officier bij het derde Linieregiment te Oostende en Tonnon Elisabeth, z. b., te Yper. OverlijdensRootsaert Nicole, 4 m. 6 d., Waterkasteel straat, 44. Vercruysse Emma, 74 j., z. b. wed. Nys Désiré, Poperinghesteenweg, 8. Ossieur Guillielmus, 86 j., z. b. wed. Pattou Barbara, St Jacobstraat, 45. Delecluyse Petrus, 71 j., gepensionneerde van den spoor weg, wed, Yperman Leonie, Capucienenstraat, 68. Roscamp Romania, 73 j., z. b., ongehuwd, Rijselstraat, 38, Van Gheluwe Laura, 55 j., z. b., wed. Den Exter Jules, G. de Stuersstraat, 36. Saesen Elodia, 67 j., z .b., echtg. Devos Emilius, Surmont de Volsberghe- straat, 51. Oestlandt Camiel, 50 j., aardewerker, echtg. Oestlandt Maria, Lange Thouroutstraat, 25, (van Elverdinghe). HuwelijksbeloftenFrangois Hugues, fabriekwerker, en Helena Vandenameele, dienstmeid, beiden te Yper. Roger Pannekoucke, pelsenmaker, en Elisabeth Soenen, hoedenhandelaarster, beiden te Yper. Lucien Dethoor, diamantbewerker, te Yper en Ivonne Mourisse, dienst meid, te Vlamertinghe, voorheen te Komen. MAAND DECEMBER 1935 GeboortenDerycke Maria, d. v. Jerome en Irma Gombeir. Knockaert Michel, z. v. Henri en Zoé Vanbelleghem. HuwelijkenFlou Remi, wever, van Waasten, met Anna Vervisch, fabriekwerkster, van Wytschaete. Verbeke Louis, landwerker, van Ploegsteert, met Elisa Vandevoorde, z. b., van Wytschaete. OverlijdensGhesquière Virginie, oud 73 j., weduwe van Livinus D'hondt, overleden te Yper. Deberdt Josephine, oud 90 j., weduwe van Henri Heugebaert. Didier Achille, oud 64 j., z. b„ ongehuwd. 't Jaar 1935 Geboorten45Huwelijken23 Overlijdens35. Beweging der bevolking gedurende het dienstjaar 1935 Geboortenmannen 9, vrouwen 10, samen 19 Overlijdens mannen 3, vrouwen 1, samen 4 blijft aanwinst 15. Aankomstenmannen 13, vrouwen 14, samen 27- Vertrokkenmannen 14, vrouwen 15, samen 29, blijft verlies 2. Totale aangroei13. Huwelijken4. Aantal inwoners op 31 December 1934 760. Aantal inwoners op 31 December 1935 773. Beweging der bevolking in 1935 man. vrouw. Totaal Geboorten 30 24 54 Inwijking 47 55 102 Aanwinst 77 79 156 Overlijdens 15 11 26 Uitwijking 49 50 99 Verlies 64 61 125 Totale aangroei 13 18 31 Bevolking op 31-12-34 1042 958 2000 Bevolking op 31-12-35 1055 976 2031 Huwelijken16. Echtscheiding 1. Huwelijksafkondigingen: 21. MARKTEN MARCHES Middelprijzen Prix Moyens Rogge Seigle Haver Avoine id. id. id. id. Pommes de Terre Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren het stuk CEufs la pièce Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. Yper 4 januari Kortrijk 6 Januari Rousselare 7 Januari Veurne 8 Januari 92,50 103,50 103,00 102,00 82,50 76,50 71,00 73,00 89,00 89,00 86,00 88 00 36,50 52,50 50,00 41,50 21,75 22,00 21,50 20,75 0,77 1 0,66 0.68 0,71 1935 verkoopers koopers O. 2 2 89,00 72,09 83,00 36,50 20,50- 0,65 235 225 Drukkerij DUMORTIER, 34, Boterstraat, 34, Yper

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8