Café - Concert la ""Nieuwe Sportwereld" VELOSPORT Groot Kunstconcert Concert Artistique 5 MUZIEKKRINC YPRIANA Op Donderdag 20 Februari 1936 CERCLE MUSICAL YPRIANA Le Jeudi 20 Février 1936 GRAND Stad Yper Muziekschool Tous les Dimanches et Lundis par les célèbres FREDDY'S Jl a u Café Rue de la Station, 28, YPRES. Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper STAD YPER SECTIE SYMPHONIE (o) om 20 uur zeer stipt, in de zaal Oud Yper gegeven door de Symphonie Ypriana onder de leiding van M. Georges Van Egroo, leeraar aan de Stedelijke Muziekschool te Yper. Met de welwillende medewerking van Mevrouw Berthe SERWIR, Zangeres Professor aan het Koninklijk Conservatorium te Luik. Mijnheer R. COURTE, Altist Prijs van virtuositeit van het Koninklijk Conservatorium van Brussel Solist bij de Cercle Symphonique te Brussel. Mijnheer Marcel DESMET, Hoornist 1' Prijs met onderscheiding van het Koninklijk Conservatorium van Gent. VILLE D'YPRES SECTION SYMPHONIE (o) a 20 heures précises, en la Salie du Vieil Ypres organisé par la Symphonie Ypriana sous la direction de M. Georges Van Egroo, Professeur a l'Ecole de Musique d'Ypres. Avec le bienveillant concours de Madame Berthe SERWIR, Cantatrice Professeur au Conservatoire Royal de Liége. Monsieur R. COURTE, Altiste Prix de virtuosité du Conservatoire Royal de Bruxelles Soliste au Cercle Symphonique de Bruxelles. Monsieur Marcel DESMET, Corniste lr Prix avec distinction du Conservatoire Royal de Gand. Op Zondag 1G Februari aanstaande, om 3 uur namiddag, zal het Tweede Leerlingenconcert gegeven worden jn den Stadsschouwburg, Van- denpeereboomplaats. Ingang vrij. De Beheerraad. PROGRAMMA 2® LEERLINGENCONCERT 1°) Fantasia voor Klavier W. A. Mozart M. Van Puyvelde Constant. 3?) A) De Vrijschutter C. M. von Weber B) Recitatief en cavatine W. A. Mozart uit Les Noces de Figaro Mej. Van Huele Yvonne. -3*) Concertstück voor Cello C. Schroder Allegro Andante con moto Mej. Dethoor Antoinette. 4") A) Aria uit Paris et Hélène Glück B) Och! Ewigh es so lane K. Mestdagh Mej. Mattelaer Lucie. 5°) Rondo in do klein voor Klavier Fr. Chopin Mej. Pyck Denise. 6°) A) Ariette du Huron Gretry B) Lentelust Paul Lebrun Mej. Huys Yvonne. 7°) Romance in fa groot voor Viool L. von Beethoven M. Huberty Alexandre. 3°) Berceuse du Roi Chevalier L. Boyer Eenstemmig koor. JC) Klavier trio in fa groot H. Bérens Allegro vivace Andante sostenuto Allegro con brio. Van Puyvelde Constant, Klavier. Huberty Alexandre, Viool. Dethoor Antoinette, Cello. Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op 19 Januari 1936, in het gewoon lokaal Hotel Continental René Colaertplaats. De Heer Hector Casier, Voorzitter, opent de vergadering om 14 1/2 uur. Daar het de eerste vergadering is van het j^ar, begint hij met aan al de aanwezige leden een gelukkig en voorspoedig jaar te wenschen. Hij bedankt vervolgens de leden die er aan gehouden hebben zoo talrijk de begrafenis van ons. afgestorven bestuurslid, den Heer Emile Vermeersch, bij te wonen en verleent daarna het woord aan den Secretaris, die lezing geeft van het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. De Heer Remi Bouquet, Eere-Voorzitter der Maatschappij, vraagt het woord en verklaart verheugd te zijn aan de leden te mogen aankon digen dat vier onzer bestuursleden door Zijne Majesteit den Koning komen vereeremerkt te worden. De Heer Robert Clinckemaille, Arrondisse mentscommissaris, werd tot Officier der Leopolds orde bevorderd en aan de Heeren Van de Voorde Leon, schatbewaarder, en Dethoor Ferdinand, secretaris, werd het bijzonder landbouweeretee- ken van eerste klas, en aan den Heer Lauwers Marcel, onder-voorzitter, het bijzonder landbouw- eereteeken van tweede klas toegekend. Hij is gelukkig, voegt hij erbij, die schoone eereteekens op de borst dezer verdienstelijke bestuursleden te mogen spelden en hen, samen met zijne beste gelukwenschen, de diploma's te overhandigen. De Heer Hector Casier, Voorzitter, bedankt den Eere-Voorzitter Bouquet voor zijne aanwezigheid op de vergadering en voor zijn schoon gebaar. Daarna neemt de Heer Van de Voorde, schatbe waarder en oudste Bestuurslid, het woord om den achtbaren Eere-Voorzitter voor zijne schoone woorden en de door hem uitgedeelde bloempjes te bedanken. Hij belooft, namens de gedeco reerden, altijd voort te doen zooals in het verle den tot groei en bloei der Maatschappij, en doet onder meer uitschijnen wat Mijnheer Bouquet, die heden wel het oudste lid der Maatschappij is, zooal vóór en na den oorlog voor de Maatschappij reeds gedaan heeft. Altijd, is hij, sedert het ont staan der Maatschappijn deze ter zijde gestaan in alle omstandigheden. Zq'óals tentoonstellingen, wedstrijden, meetingen,.;uitstapjes enz. De heer Van de Voorde sluit dan ook met den wensch uit te drukken onzen Eere-Voorzitter nog lange jaren te mogen bewaren. De Voorzitter verleent dan het woord aan den Secretaris, die, om te voldoen aan de standrege- len der Maatschappij, lezing geeft van het verslag der gedane werkzaamheden gedurende het ver- loopen jaar. Vervolgens is het de beurt aan den Schatbe waarder, die aan de aanwezige leden kennis geeft van den geldelijken toestand der Maatschappij. Het is met veel genoegen dat er bestatigd wordt dat, onder oogpunt van financiën, de Maatschappij zonder vaar of vrees de toekomst mag te gemoet gaan en van nu af reeds haar schikkingen kan beginnen nemen om, in 1937, door het inrichten van een bijzondere Tentoonstelling, haar vijftig jaar bestaan te vieren. De Voorzitter bedankt in wel gepaste woorden de Heeren Schatbewaarder en Secretaris voor al hetgeen zij reeds voor de Maatschappij hebben gedaan en drukt den wensch uit die Heeren nog lange jaren te mogen bewaren in het Bestuur, waarvan zij, zegt hij, om zoo te zeggen de ziel uitmaken. Voorstelling van een nieuw lid: Wordt als nieuw lid voorgesteldde Heer Schoutteten Gaston, door Soenen Leonard. Aanbrengsten Verscheidene aanbrengsten overdekken de tafels en worden als volgt be kroond 1) Duthoo Jean, 4 punten voor zijn «witloof» en Ypersche Spruiten 2X Dael Henri, 3 punten voor zijn verbeterd witloof 3) Hebben Henri, 3 punten voor zijn Reinette de Lansberg», «Goud Reinette», «Ollivier des Serres 4) Kesteloot Petrus, 2 punten voor zijn Ber- gamotte d'Espern en Passé Crasanne Vervolgens wordt er overgegaan tot het ver kiezen van de helft van het Bestuur. Al de uit tredende leden worden om zeggens met alge meenheid van stemmen herkozen. Worden gekozen als bijkomende bestuursleden: de heeren Dury Camiel en Boudin Paul. De heer Vervaele Michel wordt gekozen in vervanging van den Heer Emile Vermeersch, overleden. De Voorzitter noodigt de nieuw gekozenen uit plaats te nemen aan het bureel. Tot slot van de vergadering wordt- er overge gaan tot de uitloting der tombola, samengesteld uit allerlei tuinbouwalaam, geleverd door het Huis Verhaeghe en gedeeltelijk geschonken door den Heer Evariste Baete, Hotelhouder. De vergadering gaat vervolgens om 17 u. uiteen. (o) Zondag 16 Februari 1936, om 14 1/2 uur. in het Hotel Continental ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige vergade ring. 2) Mededeelingen. 3) Voordracht. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Voorstelling van nieuwe leden. 6) Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. Dethoor. Hector Casier. BERICHT De leden der Koninklijke Hofbouwmaatschap pij worden dringend uitgenoodigd tot de plechtig heid der inhuldiging van de GROOTE MARKT KONING ALBERT op Zondag 16 Februari 1936, om 11 uur. Vergadering aan het Stadhuis, rond het Vaan del der Maatschappij, om 10 3/4 uur. Het Bestuur. Deze week was bijzonder druk, daar niet alleen de pisterenners weerom de belangstelling gaande hielden, maar ook de Cyclo-Cross overal hoogtij vierde. En voor wat het kampioenschap van West-Vlaanderen betreft, zeggen we aanstonds dat het ons dit jaar een van de aangenaamste verrassingen bezorgde. Immers, onze stadgenoot Ghisquière volgt Jef Demuysere op als Cyclo-Cross kampioen van West-Vlaanderen. We wen schen dan ook aan Fons dat hij dezen titel flink moge verdedigen in het Belgisch kampioenschap, waar hij te genover al de vak-specialisten in het gelid zal staan, en dat die zege voor hem de inzet moge zijn van een flink seizoen. Te lang heeft Fons ons eertijds betoond tot wat hij werkelijk in staat is, en daar hij flink heeft volgehouden, is het een zekerheid dat hij bewust was van zijne kunde. Eens toch zal hij van ongelukken ge spaard blijven en zich werkelijk op het voorplan weten op te dringen. Hardop dus, Fonten, en welgemeend proficiat met de trui. Over den koers zelf valt niet veel te zeggen, daar onze nieuwe kampioen een waakzaam oogje in het zeil hield om het jeugdig geweld niet te veel voorsprong te laten nemen, en om ten slotte zelf ten aanval over te gaan en Kint van het leer te geven in den sprint. En juist dat, ziet ge', brengt ons iets te binnen dat ons tot overweging stemt en dat we hi<pr ten behoeve onzer lezers willen neerpennen. Kint immers, vloerde Fred Haemerlinck in Coolscamp verleden jaar, en al moeten we toegeven dat Marcel in 't begin van het seizoen geen zoo rap is als ten volle in het seizoen, toch moet Fons rap gebeend hebben om den Sweveghemnaar te kloppen. Jammer voor onzen anderen vertegenwoordiger Ent. Decroix, welke door breuk het strijdperk moest verlaten. Woets reed er ook niet slecht, evenals Capoen. Die twee zullen bepaald van de partij zijn in de baankoer- sen om er palmen meê te schaven. Wijl we aan de crossen bezig zijn, moeten we toch de ophefmakende zege citeeren van het kleine Seynaeveke, echte, geboren crosser, die de samengepakte krachtin spanningen der Franschen wist te overwinnen te Parijs, en nu in die specialiteit twee maal naeen wereldkam pioen werd. Kwade partij voor de verscheidene provin ciale kampioenen die in hem een bijna onoverwinnelij- ken tegenstrever zullen vinden. Ook kan het van mij een persoonlijk gedacht zijn, maar die knaap heeft waarlijk te veel hoedanigheden om zoo heele dagen achter den motor vastgezogen te zitten. De baan op. jongen. Ge zoudt er veel meer lauweren oogsten, vooral dat ge nog goed uit de voeten kunt, en later, als ge dit meer kunt, zal uwe nu opgedane kennis dan van pas komen om achter den rol flink te presteeren. Uitslag: 1. Maurice Seynaeve (Belg), 19 km. in 45 minuten 2. Oubron (Fr.), op 29 sec.3. Vaast (Fr.), op 30 sec.; 4. Peuziat (Fr.), op 30 sec.; 5. Mersch (Lux.), op 56 sec.6 Pedroli (Zwitser), op 1 min. 29 sec.7. Vermassen (Belg), op 1 min. 31 sec.; 8. Gascon (Spanje); 9. Weber (Zwitser) 10. Jaeger (Zwitser) 11. Anselme (Belg). Op piste is het werk van Billiet warempel phenome- naal te noemen. Immers, de Zes dagen van Brussel winnen vier dagen nadien deze van Kopenhagen aan vatten en winnendaags nadien in Antwerpen de beste kleppers van het leer geven, en dit alles telkens met een anderen koppelgenoot, spreekt, zooals ik het zegde na de Zes dagen van Brussel, in 't voordeel van Billiet, en niet in dat van Buysse, den anderen grooten, maar wispelturigen kampioen, welke sindsdien wel tot na denken zal verplicht geweest zijn. Ook klopte hij, met Dekuysscher als maat, het record van een 440 meter. Om zulke opeenvolgende successen nog te evenaren moe ten we terugkeeren tot de allerbeste tijden van Van Kempen of Deneef. De kleine van Laarne is aan 't kon trakten verzamelen en zal alleszins met Loncke in de Zes dagen van Antwerpen een der favorikoppels zijn. Uitslag1. De Kuysscher-Billiet, in 1 u., 48 km. 885 m., oud record 48 km. 405 Op 1 ronde2. De Bruycker-Verhaegen Op 2 ronden: 3. Verreycken-Haesendonckx; 4. Deryck- Dictus 5. Slaats-Pellenaers 6. Mertens-Meerschaert Op 3 ronden7. Van Schyndel-Vandenbroeck 8. Bonduel-Vissers 9. Van Schil-Baelemans10. Veger- Savelberg. In Parijs werd Scherens nog eens gevloerd, niet door één van de twee Franschen Michard en Gérardin, maar door de taktiek van alle twee. Nu begint men te geloo- ven dat deze de flauwe plaats van den Belg gevonden hebben, vermits zij tweemaal naeen den wereldkam pioen vloeren. Ronsse veroverde de twee reeksen achter

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 5