6 Het tweede Cyclo-Cross Kampioenschap van West-Vlaanderen te Westoutre YPERSCHE VOETBALKRONIEK motos tegen Lohmann. Minardi, Lemoine en Terreau, en zal gewis zwaardere partij moeten voorgeschoteld worden. In Gent* tverd de 150 minuten ploegkoers geloopen, die eindigde met de Verdiende zege der twee leepsten, welke in dit vak nog eenige lengten voorgift mogen geven, om ze nadien toch 'nog allen te kloppen. Voor wie Raes kent en er dan nog een Depauw op zijn leepste bijvoegt, moet men over die zege niet verwon derd zijn. Uitslag 1. M. Raes-Depauw. 17 punten Op 2 ronden2. Hom. Gyssels Grysolle, 23 p.3u Ver- haegen-Carpriaux, 21 p. Op 3 ronden 4. Van Nevele-Braeckeveldt, 38 p.-; Op 5 ronden 5. Haemerlinck-DanneelS, 27 p. Op 7 ronden 6. Dekuysscher-Rom. Maes, 10 p.j Op 9 ronden7. Horemans-Verlinden, 16 p.8. De- bruycker-Sylv. Maes, 2 p.-- Dyzers-Mortier gaven op. Beginnelingenkoers te Woumen Zondag laatst werd de eerste beginnelingenkoers van het seizoen geloopen te Woumen. Twee onzer jonge kleppers trokken er naartoe, n. 1. Bakkertje Gouwy en FVJtje Salomé. Een twintigtal renners namen het ver trek, in een bijtende koude. In 't begin van den koers ontsnapte bakkertje met Verhaeghe. dech deze werden halfweg weerom vervoegd. Poltje moest door de bijten de koude het bijltje erbij neerleggen. Bakkertje Gouwy liep 6C. Eerste was Verhaeghe, 2* Bouttelegier, 3e D'Hert. Overwinning van ALPHONSE GHESQUIÈRE Het succes van dit tweede cyclo-cross kampioenschap heeft nog dit van verleden jaar overtroffen. Indien men de laatste dagen eenige vrees mocht koesteren, no pens de bijtende koude en den snijdenden wind, was deze Zondag morgen totaal verdwenen. De wind was' gevallen en een heerlijk zonnetje gloorde aan den blauwen hemel. Eeh prachtweertje Als we omstreeks 1 1/2 uur aan den voet van den Roodenberg aankomen, zijn de wegen reeds zwart van 't volk. Men zou zich hier aan den ingang van een Vandepitte bestijgt de helling voor het Kosmos Hotel gedurende de eerste ronde. velodroom kunnen wanen. En altijd maar voort ko men autobussen, auto's, fietsers en voetgangers toe, die op de moeilijke plaatsen van den wegwijzer post 'vat ten Roodenberg, helling vóór het Kosmos Hotel, Helle gat, Zwartenberg. Het Vertrek Om 2 u. 15 wordt in het bijzijn van Lowie en Rebry aan de volgende renners het vertrek gegeven Decroix, Vandepitte. Desmet Roeselaere, Decapelle, Balduik, Kint, Christiaens, Defcort, Woets, Capoen, Ghesquière,.. Decraène, Rosseel, Morent. Claeys Marcel, Omer Tack, Baert Joris, Pol Maes, Tack René, Verfaillie, Lust, Van Rapenbusch en Claeys EmieL "Verscheidene andere renners, dje aan het vertrek verschenen, doch niet in orde waren met hun vergun- ning, werden niet toegelaten aan te zetten.' De Koers Er wordt snel vertrokken. Onder den druk van Van depitte en Kint geraakt de groep gescheiden. Omer Tack demarreert en geraakt alleen voorop. Bij den eersten doortocht op den Roodenberg hegft hij 25 sec. voor sprong op Vandepitte en I^int, kort gevolgd door Ghes quière, Balducq en René Tack. Boven den Rco'ienberg slaan de renners rechts in, achter de kapel en komen langs kronkelende wegen door het bosch, beklimmen te voet de helling voor het Kosmos hotel, vervoegen de groote baan en trekken wat verder opnieuw het bosch in,, naar bet beruchte Helle gat Gedurende de talrijke hindemissen van dit lastige gedeel'e van den cross geraken de renners bijna allen gescheiden, doch na het uitkomen van het Hellegat vormt -ó 'De eindsprint zich ven groep die Tack inloopt en waaruit Vandepitte- zieh mi loswerkt en op den Zwartenberg met een 50 tal meter voorsprong doorkomt. Doch Vandepitte wordt op zijne beurt ingeloopen en nu komt Kint naar voren en demarreert, fel, tj:ch AJphonae Ghgsquièra laat niet los «n houdt voet bijstuk. ,- Ter aankomst, die goed afgebakend is, wacht een massa volk. Alphonse Ghesquière wint den eindsprint en klopt Kint met ruim 4 lengten. Of et vretigde heerscht bij de Yperlingen Dadelijk is Fonten omringd van vrienden, die hem van alle zijden te gelijk geluk wenschen. Zijn welverdiende overwinning in dezen uiterst lastygencross volgens het oordeel- van tal rijke rerihérS 2elf, de lastigste die er verreden wordt sterpt zijn talrijke supporters hoopvol. Moeht deze schoone zege de voorbode wezen van een nog schooner seizoen, het is de innigste wensch van alle sportlief hebbers uit de streek. De overwinnaar Alphonse GHESQUIÈRE. Uitslag: 1. Alf. Ghesquière, 22 km. in 51 minuten; 2. Marcel Kint, op 4 seconden3. G. Christiaens, op 11 seconden4. Omer Tack, op 1 lengte5. Vandepitte Emiel, op 1 min. 25 sec.6. René Tack, op 2 min. 30; 7. Rosseel8. Balduck, op 2 min. 32 9. Desmet, (Roe selaere) 10. Mare Claeys; 11. L. Decappelle12. E. Claeys; 13. Defoordt, op 3 min. 5 sec. 14. Morent, op 4 min. 5 sec.15. Alb. Woets 16. Capoen 17. Decraene René, op 5 min. 5 sec; 18. Joris, op 6 min, 41 sec.; 19. Gouwy, op 8 min. 30 sec. Om te eindigen mogen wij niet nalaten de sym pathieke inrichters van deze welgeslaagde sportmeeting hartelijk geluk te wenschen om het schoone sportvertoon dat zij ons te aanschouwen hebben gegeven en wij zeg gen hun tot 't jarent. 2' Afdeeling Bevordering Matchen van Zondag 16 Februari 1936 C. S. Yper Poperinghe Knocke Waereghem Sp. F. C. Roeselare Iseghem Uitslagen der matchen van Zondag 9 Febr. 1936 C. S. Yper R. C. De Panne 52 St. Moescroen R. S. Waereghem geschorst Waereghem Sp. F; C. Roeselaere 40 S. K. Roeselaere S. K. Sweveghem 71 F. C. Iseghem W. S. Lauwe 20 F. C. Knocke F. C. Poperinghe 52 Wevelghem Sp. F. C. Heyst 05 Tweede Afdeeling C. S. Yper 5 De Panne 2 Onder groote belangstelling ging de match Yper-De Panne door. Scheidsrechter Herremans, bijgestaan door de grenswachters Vierstraete en Bryon, stelde vol gende ploegen in lijn R. C. De Panne Leroy Timmerman R. Loncke Cnoccle Cuvelier Vercoutter A. Timmerman 'G. Vandermeeren Vercoutter O. Wittevrongel Ra thé C. S. Yper Ollivier Cherchye Moleiri Vanlimburg Rotru Gauquie Bourdéau Ververeken Deplancke Dechievre Margonneau De rood-witten winnen den opgooi en verkiezen met den lichten wind, maar met de zon in 't gezicht, op te treden. De Panne bekomt seffens hoekschop, die achter gegeven wordt. Op vooruitrukken onzer aanvallijn dringt Cherchye aan bij Loncke, die hands begaat in het gevaarlijk gebied, waaruit een strafschop spruit, die door Cherchye in doel omgezet wordt aan de 3C minuut. Dit snel succes schijnt aan de lokale spelers vleugelen gegeven te hebben, want ze stormen op De Panne's doel af. Op corner, goed gegeven door Rotru, wordt het leder teruggezonden, Rotru herneemt en schiet op dé lat, Ollivier. is er nochtans gauw bij om ditmaal den bal in Leroy's netten te jagen. Men speelt 6 minuten. De bezoekers kunnen maar de goede spel methode niet vinden, want ze worden op hun doel terug gedrongen. Ollivier, die er alleen van onder ging, wordt door keeper Leroy bij het been vast gehouden, terwijl het leder in corner uitloopt. De linesman echter heeft de fout gezien en een tweede strafschop valt oris te beurt. Cherchye beproeft nogmaals den slag te win nen, doch Leroy houdt op, maar kan het leder niet be machtigen en duikelt, juist voor de voeten van Cher chye, op den bal en ontzet. Twee hoekschoppen in ons voordeel worden insgelijks door Leroy afgeweerd. De bezoekers trekken gansch hun spel op hun centervoor. samen, evenwel botst Vercoutter op ons backpaar, dat hem niet laat begaan. Somwijlen nochtans doen de Jalauw-zwart gestreepte spelers schoone vleugelver plaatsingen, die echter geen aarde aan den dijk brengen. Van den anderen kant treden de rood-witte aanvallers verder met geestdrift op, en De Panne's heiligdom wordt soms onder kruisvuur genomen. Doch nu verweert heg bezoekend achtertrio zich- beter en zendt alles terug. De Pannenaars beginnen nu enkele welgeslaagde aanvallen aan te leggen en. dwingen twee hoekschoppen af; die echter onbenuttigd 'worden'. Op het laatste van de eerste speelhelft. slaagt Deplancke erin een. zeker doel in,cor ner te redden. De rood-witte aanhangers hadden warm gekregen. Men gaat dus koffie drinken met 2-0 voor Yper. Na de herneming zijn'de bezoekers dadelijk in wer king. Een freekick wordt vér bóven gezonden. Een sa menspel Molein-Cherchye-Rotru eindigt nevens, of schoon Rotru alleen voor doel komt te staan. Een hoek schop vopr De Panne wordt nogmaals achter gezonden. Op freekick, door Ververeken genomen, herneemt Mo- lein, maar schiet op den keeper. Op hoekschop trekt Ververeken terug voor de kooi en Ollivier benut die ge legenheid om. voor de derde maal, Leroy het nakijken te geven aan de 7> minuut. Bourdeau moet- vervolgens het terrein voor enkelen tijd verlaten wegens kwetsuur. Intusschen bekomt De Panne penalty voor hands en Margonneau moet zich voor de eerste maal omdraaien. Nauwelijks aangezet of Rotru ontsnapt en wordt ge maaid op het oogenblik dat hij ging schieten,-Penalty welke Ververeken kalmpjes in Leroy's netten zendt, jiÜal^>de 14 minuut. Het spel wordt nu meer ver deeld. Beide verdedigingen moeten tusschenkomen ei» langs beide zijden wordt nog'een hoekschop toegestaan Op voorzet van Molein, trekt Ollivier over alles heen en Leroy, die uitgeloopen was, mag voor de vijfde maal het leder naar het midden overzenden aan de 25"' mi nuut Twee hoekschoppen voor rood-wit brengen niets op. Op fout van Deplancke schiet Vercoutter boven, de koppen heen en Margonneau heeft voor dé tweede maal het nakijken. 5-2 aan de 38c minuut. De centervoor dér bezoekers wil kost wat kost een, staaltje vqn zijn kun nen aan den dag leggen, dribbelt dat het een aard heeft maar zijn eindschot wordt door Margonneau gehouden. llivier wil dat ook eens beproeven en gelukt er in alleen voor het doel te komen, schiet prachtig in de goede richting, doch Leroy redt eveneens mooi in cor ner. Waarlijk een schoon brokje voetbal. Doch de tijd is verstreken en de corner kan .niet meer genomen worden, zoodat Yper met 5-2 de zege behaalt. Jongens, on2e hartelijke gelukwenschen voor uwe- derde overwinning die. evenals de twee vorige, ruim schoots verdiend is. De begeestering, die bij u zoo dik wijls ontbrak, is wederom in uwe rangen teruggekeerd en speelt een groote rol bij uw optreden. Wij tellen nu punten, maar dit is niét genoeg om ons behoud te verzekeren. Wij moeten er nog een paar bij hebben om wat geruster te kunnen ademen. Evenwel is onze tegenstrever vqn qiorgq» er evenveel op belust om wat oogst op te doen. Daarom zal de derby van morgen een bijzonder karakter dragen, vermits hij over het lot van Yper of Poperinghe moet beslissen. Dien volgens vragen wij dat de ontmoeting in de sportiefste houding, zoowel van spelers als van toeschouwers, zou ten einde loopen en moge. op.het einde van de match., iedereen zeggenDe bes'ten hebben gewonnen. 2" Afdeeling Bevordering F. C. Heyst 22 ■17 3 2 101' 31 •36- F. C. Knocke. 21 13 2 6 74 32 32 S. K. Roeselaere 22 15 5 2 70 33 32 Waereghem Sp.. 19 11 7 1 55 '37 23- F. C. Roeselaëre 2 i 10 8 3 36 35 23- Stade Moescroen 21 9 8 4 41 30 22 R. S. Waereghem 20 9 10 l 39 36 19- S. K. Sweveghem 21 9 11 1 51 58 19 W. S. Lauwe 22 8 11 3 33 46 19^ F. C. Iseghem 21 8 11 2 35 60 18 C. S. Yper 21 7 12 2 32. 61 16 R. C. De Panne 21 6 13 2 4i> 77 14 F. C. Poperjnghe 21 5 13 3 35 67 13- Wevelghem Sp. 21 2 15 4 34 73 8-" Derde Speciaal Stade Moescroen 3 C. S. Yper 3 De uitslag, te Moescroen door de Specialers bewerk stelligd, is zeker een van de schoonste die zij gedu rende het- seizoen geboekt hebben. Alhoewel het enkel een gelijk spel betreft, mag die uitslag bijna als een zege aanzien worden. Daarbij, had er geen strafschop toe gestaan geweest, dan waren de punten allebeide naar Yper verhuisd. Nü de specialers verdienen allen lof voor hun prestatie,en zijhebben zelf beloofd van hunne twee laatste matchen met afgeteekende cijfers- te winnen. De doelen werden te Moescroen door Devloo, Versailles G. en Coene aangeteekend. Gezien hun belofte, zie ik de specialers morgen Harelbéke met le dige handen naar huis zenden. III6 Afdeeling Speciaal Reeks B. Stade Moescroen 14 9 1 4 58 23 -22 Stade Kortrijk 13 8 4- 1 47 30 17 C. S. Yper 14 7 4 3 43 20 17 F. C. Poperinghe 14 7 5 2 45 32 16 Kortrijk Sp 14 6 5 3 31 35 15- Wevelghem Sp. 14 6 7 1 37 46 18 Cuerne Sp. 14 4 8 2 33 57 10- Harelbeke 15 4 9 2 33 65 10 W. S. Lauwe 14 3 11 0 27 46 Eindronde Juniors C. S. Yper 1 Stade Kortrijk 2 De juniors hebben nipt voor de Stadisteri moeten onderdoen, alswanneer een gelijk spel ruimschoots zou verdiend geweest zijn. De eerste speelhelft is, bij den aanvang, in -het voordeel van Stade, maar onze verde diging-houdt stand en zendt alles weder. Op uitschieter» van Versaevel wordt het 1-0 voor Yper en, niettegen staande nog menige aanvallen goed lukten, verandert de pcore niet meer tot aan de rust. Na de herneming is het spel zeer verdeeld en de doelwachters mogen goed tusschenkomen. Op strafschop stelt Stade gelijk. Iédere ploeg zwoegt nu om den winninggoal aan te teekenen, waarin de bezoekers darr ook gelukken o.p dralend tusschenkomen onzer achter hoede. Onze juniors beseffen het gevaar en geven goed door, doch kunnen niet besluiten. Erjkele oogenblikken voor het einde bekomt Yper strafschop. Woets schiet in de- goede richting, doch de keeper kan houden qm veK'Olgens te- ontzetten. Zoo behaalt Stade een rriptè,J kansrijke zege. Morgen trekken de juniors naar Brugge,-, die tot nu toe zijn twee matchen gewonnen heeft. Wij kunnen enkel op een goeden weerstand van onZe ploeg rekenen, daar de Noorderlingen het op den titel gemunt hebben. Eindronde Juniors F.C.Brugge 2 .2 0 0 6 2 4 C. S. Yper 2 1 1 2 2 2 Stj Kortrijk 2 I 10 3 4 2- S. K. Roeselaere 2 0 2 0 1 .4 O Knapen Stade Moescroen 12 C. S. Yper 1 Onzo jonge kereltjes hebben een davering van belang te Moescroen opgeloopen, en 't zal wellicht wel de. •- •- - - - - v

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6