C. S. Y. VERKLEED BAL Allerhande Nieuws 8 Eervoile Onderscheidingen Nieuwe Autorails Nationale Vuurkruisenbond WILLEMS-FON DS Op Dinsdag 25 Februari 19S6 Gouden Bruiloft te Voormezeele PING - PONG Gevonden en Verloren Voorwerpen TRABOLSPEL Boksnieuws HANDBOOGSCHIETINGEN Bij Koninklijk Besluit van 20 Januari 1936 werd de Burgerlijke Medaille van 1' klas toege kend aan de Heeren Oorts C. en Wyckaert E., onderscheidenlijk bestuurder en onderwijzer aan de Staatsmiddelbare School te Yper. als beloo ning voor de eerlijke en trouwe diensten door hen, gedurende een loopbaan van ruim 25 jaar, aan het onderwijs bewezen. Aan de vereeremerkten bieden wij, om deze schoone en zoo welverdiende onderscheiding, onze meest hartelijke gelukwenschen. (O) Wij vernemen dat dé Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen besloten heeft vanaf Zon dag 23 Februari a. s., dag waarop de Carnaval stoet hier te Yper uitgaat, autorails in dienst te stellen op de lijnen Yper-Kemmel-Nieuwkerke- De Seule en Yper-Gheluwe. Binnen kort zal de uurtabel dezer nieuwe auto- rails bekend gemaakt worden, en wij verhopen dat zij alle bevrediging zal geven. Dit is een goede beslissing die hier door allen met veel vreugde zal vernomen worden. Wij dan ken er om inniglijk den Heer Jacobs, algemeen bestuurder der Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen voor de beide Vlaanderen, op wien onze Handelskamer nooit te vergeefs beroep heeft gedaan en die thans nogmaals komt te be wijzen dat hij onze streek ten zeerste genegen is en niet aarzelt ze, waar het eenigszins mogelijk is en voor zooveel het in zijne macht ligt, te be- voordeeligen door ze van beter, sneller en gemak kelijker verkeersmiddelen te voorzien. Konden wij thans ook nog autorails bekomen op het baanvak Kemmel-Pont Rouge, dan ware de vreugde volledig, want dan zouden al de han delaars van langs die kanten, die nu, bij gebrek aan een spoorwegverbinding met Yper, gedwon gen zijn naar Kortrijk te gaan, terug naar het voor hen veel dichter gelegen Yper terugkeer en. Mogen wij dit ook verwachten Wij hebben het genoegen aan de Vuurkruisers van Yper en omliggende in 't bijzonder, en aan alle makkers in 't algemeen, te melden dat onze afdeeling met reu zenstappen vooruitgaat. Het bewijs ervanden 10 Ja nuari 1936, dus over een maand telden wij 100 leden en vandaag 13 Februari beloopt ons aantal 150. Kan men schooneren uitslag wenschen Maar niet geslapen, wij moeten allen ons best doen om dat getal nog te vergrooten. Dat ieder ingeschreven lid van de gemeen ten rond Yper ons kome bezoeken om overeen te ko men over dag en plaats, waar eenige leden van 't Be stuur zich kunnen begeven om in aanraking te komen met de nog niet ingeschreven Vuurkruisers of .er aan rechthebbende. Dokaal Hotel Continental, Yper en Inlichtingsbureel Café Théo, Meenenstraat, 6, of bij den schrijverPope- ringhestraat, 5. De Schrijver, De Voorzitter, J. De Busscher. L. Cambier. AFDEELING IEPER Zondag 16 dezer, te 18 uur, in Concordia houdt de heer Capiteyn, leeraar aan de Rijks middelbare school te Kortrijk, een belangrijke voordracht over Zwitserland en in 't bijzonder over Kussnacht en omstreken. Deze voordracht zal opgeluisterd zijn door film en projectie en staat in het teeken van de tragische omstandig heden die zich aldaar hebben afgespeeld. Zij wil tevens een hulde zijn aan onze nooit volprezen en diep betreurde vorstin. Vrije ingang voor iedereen. Wij meenen dat de bevolking van leper talrijk zal aanwezig zijn bij deze vaderlandsche zitting en zeer belangrijke lezing. "t Willems-Fonds is een democratische inrich ting, die aan haar leden ernstige cultureele ont spanning verschaft en de zedelijke ontwikkeling van 't Vlaamsche volk op 't oog heeft. 't Lidmaatschap is in 't bereik van iedereen. Zijt ge reeds lid Wend U tot een lid der Com missie. Aarzel niet langer. De zedelijke en sociale vooruitgang van onze bevolking vergt een ernstige waakzaamheid. Men komt in de wereld vooruit door breede kennis en wilskracht. Wees zelf het werktuig uwer ont voogding en help de anderen bij dit edel streven. Verschillende belangrijke zittingen en feesten zijn in voorbereiding. Laat U heden nog inschrij ven. om 8 uur, in Lapiere's Zaal, Hondstraat GROOT PRACHTIG ORKEST INGANGSPRIJS 3 FRANK Dinsdag laatst vierden de echtgenooten Charles Caste- lein-Casier Eugenie, respectievelijk geboren te Moor slede den 15 November 1857 en te Voormezeele den 23 Maart 1862. de vijftigste verjaring van hun huwelijk dat. den 8 November 1885, te Voormezeele ingezegend werd. Uit hun echt hebben zij elf kinderen gehad, waarvan er nu nog zes in leven zijn. Thans tellen de brave jubi larissen reeds twee-en-twintig kleinkinderen. Omringd van gansch hun familie woonden de geluk kige ouderlingen, als inzet van dezen voor hen zoo schoonen en vreugdevollen dag, een plechtige Mis van dankzegging bij. Daarna werden zij officieel ten gemeentehuize ont vangen, waar hen den eerewijn en het gebruikelijk ge schenk werd aangeboden. Verder ontvingen zij nog tal van bloemen en geluk wenschen van hun geburen, vrienden en kennissen, die eraan gehouden hadden de goede oudjes hun genegen heid te betuigen en waarvan velen hun huizen voor die omstandigheid bevlagd hadden. Het feest werd dan in familiekring vervolgd en tot laat heerschte er de grootste vreugde en gezelligheid. Menig glaasje werd op de goede gezondheid der jubi larissen geledigd en menigmaal dreunde den kreet, dien wij hier herhalen Lang leve Charles en Eugenie YPER. Landlooper. De 42 jarige wever Van Heden Remi. van Sweveghem, werd Zaterdag namiddag door de politie alhier in de wachtzaal der statie aange troffen alwaar hij een tijdelijk onderkomen had gezocht. De man, die niet de minste bestaansmiddelen meer be zat, werd naar den amigo opgeleid en verscheen Maan dag voor de politierechtbank, waar hij zich, uit hoofdé van landlooperij, voor onbepaalden tijd naar Merx- plas hoorde verwijzen. Erge feiten. Zekere Vand... Eugène, 33 jaar oud, wonende Ligywijk, gehuwd en vader van een kind, is over enkele dagen aangehouden geworden onder be tichting van erge feiten gepleegd op een minderjarige. De kerel, na de hem ten laste gelegde feiten bekend te hebben, werd te Kortrijk in het gevang opgesloten. Vonnis gewijzigd. Over eenigen tijd werd, zooals wij het destijds meldden, de aftruggelaar Desmet Ca- mille, die hier lood voor goud wist te verkoopen, bij verstek tot een zware straf veroordeeld. Betichte had echter verzet aangeteekend tegen dit vonnis, zoodat de zaak terug voor de Rechtbank opgeroepen werd. Vrijdag morgen werd Smetje, die op de zitting niet verscheen, wegens aftruggelarij veroordeeld tot een gevangenzitting van 3 jaar en 9 maanden, 't zij 3 maanden minder dan de eerste maal, en tot een geld boete van 21.000 fr„ waarvoor de lijfsdwang op 6 maan den bepaald werd. Verders wordt hij nog veroordeeld tot het betalen van de gedingskosten, waarvoor de lijfs dwang op 3 weken gesteld is. Aan de burgerlijke partij moet de betichte daarenboven nog betalen de afgetrug gelde som of 85.000 fr. en 400 fr. voor reiskosten. Aan Francfort Hartog kent de rechtbank een vergoeding toe van 2000 fr. en aan Devolder Edmond een vergoeding van 1000 fr. voor zedelijke schade, waarvoor de lijfs dwang onderscheidenlijk op een maand en op 15 dagen vastgesteld wordt. Betichte Desmet wordt verder voor een termijn van 10 jaar beroofd van al de rechten voor zien in artikel 31 van het burgerlijk strafwetboek. De èisch der burgerlijke partij wegens gemis aan gewin, waarvoor het eerste vonnis een som van 25.130 frank had toegestaan, wordt nu afgewezen omdat de firma Francfort de noodige toelating van de Nationale Bank van België voor het aankoopen van muntstukken niet bezat. RENINGHELST. Smartelijk ongeval.Maandag laatst, omstreeks 7 1/2 uur 's morgens, gebeurde er op de hoeve van Jules Delporte, wonende op het gehucht Ouderdom, een jammerlijk ongeluk dat den dood van het slachtoffer voor gevolg had. De 42 jarige echtgenoote Derycke, geboren Gillebert Marguerite, gaat van tijd tot tijd bij geburen werken, wanneer deze iemand noodig hebben, en was alzoo ook een behulpzame hand komen toesteken bij voornoemden landbouwer bij wien de dorschmachine aan 't werken was. Bij den aanvang van den arbeid is de vrouw, die zich boven op den dorscher bevond, opeens weggegleden en zoo ongelukkig gevallen dat zij in den trachter te recht kwam en, voor de verschrikte blikken der andere arbeiders die machteloos stonden toe te zien, in de draaiende machine verdween. Dadelijk werd de ma chine stilgelegd, doch het was reeds te laat. Het was nog slechts een afgrijselijk verminkt lichaam dat men. van tusschen het raderwerk kon uithalen. Het slacht offer dat algemeen geacht was, laat drie kinderen na waarvan het oudste, tengevolge van een ongeval, het zicht verloor. De rijkswacht van Poperinghe kwam ter plaats een onderzoek instellen. Dit vreeselijk ongeval heeft in gansch de streek een begrijpelijke ontroering verwekt. De begraving van het slachtoffer heeft heden morgen te 9 u. plaats Un beau succès du P. P. C. Yprois Samedi dernier, les joueurs du Ping Pong Club Yprois firent le déplacement a Poperinghe oü ils parti- cipèrent a un tournoi triangulaire, doté d'une coupe. Les Yprois l'emportèrent par 21 victoires a 8 contre La Panne et par 18 victoires a 11 contre Poperinghe. La manche La Panne-Poperinghe fut enlevée par ces derniers par 15 victoires contre 14 a La Panne. La coupe fut brillamment gagnée par le P. P. C. Yprois totalisant 21 8 39 victoires, contre 11 15=26 victoires a Poperinghe et 8+14 22 victoires a La Panne. Gevonden. Vrijdag 7 Februari, door een politie^ agent, een zwengel van auto. Zaterdag 8, op de botermarkt, een achtergelaten bo- terkleed. Door M. Cooreh Henri, L. Vrouwstraat, een wit vellen handschoen. Door M. Talpe Roger, Deken Debrouwerstraat, een. notaboekje met aanduidingen in 't engelsch geschreven. Door M. Ternynck Emile, Basculestraat, 10, een actie van de Banque de l'Yser die op gemeld adres ter beschikking van den eigenaar gehouden wordt. Maandag 10, een sleutel waarschijnlijk voor brand kast, en een zwarte ceinture. Woensdag 12, door M. Godtschalck Edmond, Lom baardstraat, 7, vier kleine aaneengehechte sleutels. Door Mevr. Breyne Alice, Vandenpeereboomplaats, een rol borduurlint en een stuk gebloemd goed. Door M. Segers Guillaume, een chapeau van een kar- rewiel. Voor alle inlichtingen omtrent deze voorwerpen, ge lieve men zich ten politiebureele te wenden. Verloren. Vrijdag 7 Februari, is bij Mevr. Wed. Lemahieu, Rijselstraat, 180, een hondje weggeloopen. Zaterdag 8, door Mevr. Leon Nevejans, Heere Jan straat, een sleutel. Maandag 10, door M. Demey Daniel, een paar bruin- lederen handschoenen. Dinsdag 11, door M. Matton Cyrille, Capucienenstraat, - een demarreur voor auto merk Citroen. Goede belooning aan den persoon die dezen demarreur terugbrengt. Match Postje - Statie Niettegenstaande de koude waren veel liefhebbers opgekomen om de match te volgen. Van den beginne af nam Postje den voorsprong en. behield de leiding van 't spel gedurende heel de match. In 't begin teekende op zeker oogenblik de tabel 15 te gen 5 .Naderhand speelde Statie beter, maar gelukte er toch niet in het Postje in het nauw te brengen. Postje speelde verre best en verdiende wel te winnen. De match eindigde met 25 tegen 17 ten voordeele van het- Postje. De Heeren Noyez, Rosez en Cora zijn drie beste bol ders en zijn door hunne medematen goed gesteund. De Statiebolders schenen in een slechten dagmis lukten wat, maar bolden min wel dan naar gewoonte- Zij kunnen beter en wij verhopen wel dat wij hen in hunne vroegere form zullen terugzien in de naaste matchen. De rangschikking na deze eerste serie geeft Matchen Boiien Gesp. Gew. Verl. P. Voor Tegen 1. Postje 2 2 0 2 50 36 2. Bascule -2 2 0 2 50 39 3. Coöperatieve 2 1 1 1 44 45 4. Katholieke Kring 2 0 2 0 39 50 5. Statie 2 0 2 0 37 50 Toekomende week: stilstand van wapens, 't Ware misschien een goede gelegenheid om de kansen der verscheidene ploegen voor de toekomende matcher» eens na te gaan. Vóór het kampioenschap van België te Luik op 15 Februari 1936 Eerst en vooral kan de manager Knockaert Henrr- niet nalaten van de talrijke goede sportliefhebbers te bedanken en in het bijzonder de Heeren'die eene om haling deden om zijne kosten te dekken ten einde hem toe te laten zijn poulain Carlier naar het kampioen schap te Luik te vergezellen. De manager en bokser zullen dan ook alles in 't werk stellen om eervol huiswaarts te keeren. Voor de belang hebbenden en boksliefhebbers zal de uitslag van Carlier Zondag morgen om 8 uur gekend wezen ter herberg De ToekomstLange Meerschstraat, 18, bij Henri Knockaert. Een groote Boksgala in 't verschiet. Deze zal doorgaan op 14 Maart in de groote zaal Lapiere, Hondstraat, ten einde aan alle liefhebbers een goede zitplaats te kunnen aanbieden. Het belooft een extra avond te wezen, want er staan ditmaal twee groote beroepskampen op het programma, te weten Van Ackere, van Kortrijk, in herkansing met Andreas Bil uit Meenen en Croquette, Vlamertinghe, in strijd met Mestdag. Dus twee sterke koppels. Verder zijn er nog 6 liefhebberskampen Yper-Kortrijk. Dus een boks avond die met succes zal onthaald worden. Toekomende week meer daarover. Ter gelegenheid van de boksmeeting te Vlamertinghe op Zondag 16 Februari, te 5 uur, vertrekt een autobus uit Yper, aan 't lokaal van de Boxing Club «Cour Ste BarbeVeemarkt, te 4 1/2 uur. AAN DE LIGGENDE PERS ZATERDAG 15 FEBRUARI 1936 Om 5 1/4 uurYPER, bij Van Wichelen, in De Zon, StatiestraatVriendenschietingInleg 5 fr. 50, te ver— deelen in vogels van 2 fr. 50, mits gewone aftrek. Einde rond 7 1/2 uur. ZONDAG 16 FEBRUARI Om 2 1/2 uur: YPER, in de verwarmde zaal der herberg de Zon, bij A. Van Wichelen, StatiestraatOp- pervogel 80 fr.twee zijdvogels, ieder 40 fr.2 kallen, ieder 20 fr. en 45 kleine vogels van 12 fr. voor 50 schut ters. Inleg 15 fr. Boven de 50 schutters al vogels van 15 fr. ook verschillige gratis prijzen. Om 2 3/4 uur: COMEN-CRU YSEECKE, Villa Elza, bij Emiel DeleuOppervogel 80 fr.twee zijdvogels, ieder 40 fr.2*kallen, ieder 20 fr. en 37 vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 16 fr. 50. Einde rond 6 uur. Om 2 3/4 uur WERVICK-CRUYSEECKE, in de Velo- makerij, bij Leon DeleuOppervogel 80 fr.; 2 zijdvogels, elk 40 fr.2 kallen, elk 25 fr. en 57 vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 16 fr. 50. Einde rond 6 u. AANSTAANDE SCHIETINGEN Zondag 23 FebruariBOESINGHE, bij Constant De- smedt. Maandag 9 Maart, (Maandag van Kattefeest), YPER, Saumon, bij Cyriel Vandermeersch. Maandag 30 MaartYPER, in 't Ganzeke, bij Omer Vanden Berghe.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8