Snijkursus voor Damen SCHILDERWERKEN. HENRI CHERCHYE BAL au Café Bristol Allerhande Nieuws MILDREDA BRAS 8 VOORDRACHT CONFÉRENCE POLITIEVERORDENING VUURKRUISEN De Jaarlijksche Prijskamp in 't Bieden van Yper-Hoekje AUX AMITIES FRAN£AISES Zesde Nationale Legwedstrijd HANDBOOGSCHIETINGEN Nabootsing van Kout en Marmer - Letters en Rekhamschildering - PLASTIEK, enz. 2, Veurnesteenweg, 2, IEPER Boterstraal, ï»H, leper. Een nieuwe kursus vangt aan op DINSDAG 25 FEBRUARI A l'occasion du Carnaval Le Dimanche Février Rue de Dixmude, 29, Ypres. leper Examen uitslagen Tel. 484 BOKSNIEUWS Op Dinsdag 25 Februari e. k., te 20 u., in den Stadsschouwburg, zal de Heer Dokter De Winter van Brugge, een Voordracht komen geven aan de leerlingen der Middelbare school. Dokter De Winter zal spreken over: «Wat de heelkunde doet om de teringlijders te genezen Dit onder werp zal waarschijnlijk iedereen belang inboe zemen; daarom wordt het publiek uitgenoodigd op deze voordracht tegenwoordig te zijn. Dokter De Winter zal ons uitleggen welke prachtige heel kundige operaties hij verwezenlijkt heeft. De toegang der zaal is vrij voor iedereen. De voordracht zal stipt te 20 u. beginnen. Het bestuur hoopt dat iedereen er zal aan hou den aan deze leerrijke voordracht tegenwoordig te zijn en alzoo hulde te brengen aan Dokter De Winter welke een onzer befaamdste geneesheeren is. Le Docteur De Winter de Bruges viendra don- ner le 25 février prochain, a 20 heures, au théatre communal, une conférence aux élèves de l'école moyenne, sur le sujet suivantCe que la chi rurgie fait actuellement pour guérir nos tubercu- leux Ce sujet de la plus haute importance mté- ressera certainement le public Yproisaussi est- il invité a assister en grand nombre a l'exposé que viendra nous faire le docteur De Winter des opé- rations merveilleuses qu'il a réussies. L'accès a la salie est libre pour tout le monde. La conférence commencera a 20 heures trés précises. Le comité espère qu'un public nombreux vou- dra assister a cette conférence instructive et par sa présence rendre hommage au docteur De Winter, qui est un denos médecins les plus réputés. STAD YPER De Gemeenteraad in zitting van 10 Februari 1936 Gezien het Gemeentereglement van 19 Oogst 1876, herzien door de beraadslagingen van den Gemeenteraad van 18 Januari 1913 en 8 Maart 1924 Heeft besloten dat, ter gelegenheid van Carna val, de Verkleedingen en Vermommingen in de straten en openbare plaatsen toegelaten zijn op de volgende dagen vanaf 20 uur (uitzondering gemaakt voor dezen die deel nemen aan den Carnavalstoet van 23 Februari) tot 1 uur, den 23 en 25 Februari en 22 Maart 1936. Het dragen van het masker is volstrekt ver boden. De overtreders zullen vervolgd en gestraft worden met de voorziene politiestraffen. De Politiecommissaris is gelast met de uitvoe ring van het tegenwoordig besluit. Yper, den 10 Februari 1936. Bij bevel De Secretaris, De Burgemeester, "G. Versailles. J. Vanderghote. De afdeeling der Vuurkruisen van Yper en om liggende houdt er aan de makkers Oudstrijders, die denken bedreigd te zijn door longtering, alsook de weduwen der vrienden door een aandoening van teringachtigen aard weggemaaid, te verwit tigen dat 28 Februari, de uiterste datum is vóór denwelken het noodzakelijk is de wettelijk echt verklaarde afschriften der geneeskundige getuig schriften, die vaststellen dat de ziekte of den dood te wijten is aan tuberculose en die noodig zijn tot het vaststellen van het recht op pen sioen, onder aangeteekenden omslag moeten wor den opgestuurd aan het ministerie van Landsver dediging, 3, Galileestraat, Brussel. Verleden Zondag had in Yper-Hoekje de jaarlijk sche prijskamp in 't bieden plaats en kende als voor bande jaren een schoonen bijval. Niettegenstaande op denzelfden dag verscheidene sport-, en andere feesten plaats grepen, en de deelnemers zich dit jaar maar één maal mochten inschrijven, mochten de inrichters zich om de deelname van 160 kaarters verheugen. Het spel begon om 3.40 u. en eindigde omstreeks 10 uur. Zie hieronder de uitslagen 1* Prijs, 200 fr.Delva Julés, Yper. 2* Prijs, 150 fr.Moentjens Oscar, Yper. 3e Prijs, 100 fr.Troch Gustave, Brielen. 4' Prijs, 80 fr.Debruyne Henri, Langemarck. 5» Prijs, 60 fr.Vandevyvere André, Meessen. 6* Prijs, 40 fr.Weyne Camille. Merckem. 7e en 8* Prijs, elk 25 frCallewaert Jerome, Yper en Verbekt1 Maurice, KemmeL 10*lle en 12* Prijs, elk 20 fr.Goemaere Leon, Yper; Vansevenant Maurice, YperDevos Camille, Yper en Demeulenaere Cyrille, Yper. 13», 14*. 15* en 16* Prijs, elk 15 fr.Hazebrouck Je rome, Vlamertinghe Dubois Joseph, YperWelkenhuy- zen. Yper en Jacques Raymond, Yper. 17', 18', 19* en 20"' Prijs, elk 10 fr.Lefever André, Yper Luyten Raymond, YperDevos Antoon, Yper en Jacques Arthur, Yper. Un public nombreux et de qualité a assisté mercredi soir, au Vieil Ypres», k une belle conférence de M. Charles d'Ydewalle, qui avait choisi pour sujetLes Troia Flandres Les membres des Amitiés Frangaises présents ont marqué le vif intérêt qui les attachait a cette belle causerie, par une attention toute spéciale qui a dü plaire beaucoup au sympathique conférencier. M. d'Ydewalle nous a paru être extrêmement bien documenté sur tout ce qui touche, non seulement a notre région, mais aussi la Flandre hollandaise et a la Flandre frangaise. II a notamment mis trés habile- ment sur pied le type flamand et le type hollandais, bien dissemblables malgré leur parenté racique. II a surtout insiste sur les aptitudes du peuple flamand, a qui on s'accorde, par dela nos frontières, reconnaitre des qualités d'initiative, d'activité et d'endurance trés exceptionnelles qui lui ont valu de vivre et de prospé- rer dans une région oü les ressources naturelles ne sont, en somme, pas bien abondantes. L'excellente dialectique du conférencier, rehaussée par une voix bien timbrée et trés agréable, ont con- quis les nombreux auditeurs, qui n'ont pas ménagé leurs applaudissements a M. d'Ydewalle. M. Ch. van Renynghe nous l'avait d'abord présenté de charmante fagonil l'a ensuite chaudement remercié pour nous, traduisant ainsi les sentiments certainement unanimes de tout l'auditoire. R. D. YPER. Naar Merxplas. De 43 jarige Ali Maho med, mijnwerker van beroep en overlaatst gehuisvest te Forchies la Marche, die men weet niet hoe t'einde alle krachten hier te Yper geraakt was en er, niet meer wetende noch waaruit noch waarin, aan de politie sla ping kwam vragen, werd verleden Woensdag door de Politierechtbank voor onbepaalden tijd naar Merx plas verwezen. De sukkelaar, die er wel 20 jaar ouder uitzag dan hij werkelijk is en wiens voeten, denkelijk van het klare ronddolen, gansch gekneusd waren, had de meeste moeite om zich voort te slepen en wanneer hij, in af wachting zijner overbrenging naar Merxplas, voorloopig naar het gevang te Kortrijk weggebracht werd, was het waarlijk pijnlijk hem hier te voet van aan het politiebureel tot aan de statie te.zien voortstrompelen. Gaan wij naar het bal? Ja zeker, had ik mahr een kleed. Maar dit kleed hier, herverfd met de VERFSTOF COLORO, zal schooner zijn dan een nieuw. Vraag dus aan uwen drogist een pakje COLORO. Door auto verrast. De genaamde Bonduwe Karei, 50 jaar oud, van Vlamertinghe, volgde den Vlamertin- ghesteenweg per velo toen hij opeens door een auto aangereden en ten gronde geworpen werd. Het slacht offer had een groote wonde aan het hoofd bekomen en was insgelijks over gansch het lichaam gekwetst. Dade lijk werd de man ter verzorging naar het hospitaal overgebracht, terwijl de rijkswacht ter plaats het noo- dige onderzoek instelde. gehouden te Rousselaere Getal eieren der 5 beste hennen gedurende de periode van 14 October tot 2 Februari 1936. RANGSCHIKKING 1. Elevage Le Rosier L. de Boesinghe, Vlamer tinghe, Witte Wyandotte, 374 eieren. 4 Ferme Avicole St* ElisabethGhlin, Witte Wyandotte, 348 eieren. 3. Jules Desmet, Nodebais, Rhode Island, 344. eieren. 4. M'"' Deschamps, Cambron, Witte Leghorn, 340 eieren. 5. Edg. Lambin, Sure (Morhèt), Witte Leghorn, 334 eieren. 6. Ch. Goossens, Roeselare, Rhode Island, 323 eieren.. 7. J. Van Leene, Halle, Witte Wyandotte, 313 eieren.. 8. B011 Yves de Vinck, Zillebeke, Witte Wyandotte,. 307 eieren. 9. Fr. Latteur, Braine l'Alleud, Witte Leghorn,. 306 eieren. 10. C. Joye, Lichtervelde, Witte Leghorn, 286 eieren. AAN DE LIGGENDE PERS ZONDAG 23 FEBRUARI 1936 Om 2 1/4 uur BOESINGHE, ter herberg De Mei boom bij Constant DesmedtOppervogel, 60 fr. 2 zijdvogels, ieder 30 fr.2 kallen, ieder 20 fr.10 ge primeerde vogels van 15 fr. en 30 kleine vogels van 10 fr.. voor 50 schutters. Boven de 50 schutters al primés- van 15 fr. Inleg 13 fr. 50. Alles zonder aftrek. Einde rond 5 1/2 uur. Om 3 uurMEENENAbattoir, bij H. Watteyne Oppervogel, 80 fr.2 zijdvogels, ieder 40 fr.2 kallen, ieder 25 fr.30 primés van 20 fr. en 50 kleine vogels van 15 fr. voor 100 schutters. Inleg 17 fr. Einde om 6 1/4 uur. AANSTAANDE SCHIETINGEN Maandag 9 Maart, (Maandag van Kattefeest), YPER,. Saumon, bij Cyriel Vandermeersch. Maandag 30 MaartYPER, in 't Ganzeke, bij Omer Vanden Berghe. (O) VRAAGT PRIJZEN EN DEVIEZEN BIJ Eere diploma met gouden medaille aan Hooger Schilderschool van M. A. Logelain te Brussel. Eereprijs - Wereldtentoonstelling - 1935 - Brussel. gegeven door Beroepsleerares (Staatsdiploma) Vraagt aanstonds inlichtingen, zonder verbintenis. Patronen op maat. ZONNEBEKE. Hand gebroken. De onderwijzer der jongensschool, M. Vandaele G., wilde zijn auto in gang zetten doch, tengevolge van een terugslag van den motor, kreeg hij een geweldigen slag van den zwengel op zijn rechterhand, waardoor deze op twee plaatsen gebroken werd. BOESINGHE. Verleden Zondag was het de tweede opvoering van de pas verschenen operette: «Engelijntje» door den tooneelbond Nut en Vermaak Telkens bomvolle zaal. Mooi spel. Verzorgde opvoe ring. Smaak- en kunstvolle uitbeelding. Een compliment voor tooneelleider Jos. Demeester en een welverdiende hulde voor M* Lelong van Yper, die een zieke speelster moest vervangen en na twee herhalingen slechts, haar moeilijke rol met bewonde- ringswaardig talent vertolkte. a paetii* de 1> I». De volgende Jufvrouwen die den Snijkursus voor Damen gevolgd hebben, gegeven door Mildreda Bras, beroepsleerares staatsdiploma, hebben hun bekwaam heidsdiploma bekomen Den 28 Juni 1935 Jufvr. Jeanne Boen, met de grootste onderscheiding Jufvr. Helene Neysens, met de grootste onderscheiding; Den 18 Februari 1936 Jufvr. Martha Beele, met de grootste onderscheiding Jufvr. Yvonne Banckaert, met de grootste onderschei ding Jufvr. Gabrielle Vantoest, met de grootste onder scheiding Jufvr. Jeanne Tanghe, met de grootste on derscheiding. De Kampioenschappen van België De kampioenschappen van België, gehouden te Luik en waaraan al de gewestelijke kampioenen deelnamen, waren een verpletterende nederlaag voor de vertegen woordigers der Vlaanders, daar zij geen enkel titel heb ben kunnen veroveren. Maar wanneer we de bijzondere omstandigheden, waarin onze jongens den strijd moesten aanvatten, aanmerking nemen', dan moeten wij toegeven dat het toch geen oneer is. Immers, naar het zeggen van ma nager Knockaert H., waren de boksers der Vlaanders- pas in Luik toegekomen, nog vermoeid van de lange reis, (van 's morgens 5 uur tot 's middags 11 uur) of ze moesten reeds in kamp optreden tegen mannen die reeds goed uitgerust waren. Zoo kwam onze kampioen Carlier F. tweede in kamp, om 11 1/2 uur, tegen den oud-kampioen van België 1935, Dewinter, dié maar nipt 'Carlier overwon met puntenwanneer we ver nemen dat Dewinter zijn 47n kamp kwam te leveren, tegen Carlier zijn 11», moeten wij aannemen dat het geen oneer is van zulken tegenstrever te verliezen. De Boksavond te Vlamertinghe De boksmeeting alhier door B. C. Yper ineericht- kende een bevredigende opkomstziehier de uitslagen r. Ingels, Yper, zet Ghesquière, Meenen, K. O. in de tweede rondede eerste ronde is goed verdeeld, maar in de tweede weet Ingels een paar links-rechtsche te- plaatsen en de kamp is gedaan voor den Meenenaar. Makelberghe, grooter en zwaarder dan zijn tegen strever Robezyn, weet dezen in bedwang te houden en. wint op punten. De kamp Claeys-Pintillon, kreeg voor Claeys een. noodlottigen afloop immers wanneer we zien dat hij aan de winnende hand is, wordt hij geraakt met een linkschen op dé kin en wordt naar het droomenland gezondendit in de 3e ronde. Voor vierden kamp hebben we Carlier, die eene moei lijke overwinning boekt op Degreefwe zien seffens dat Carlier nog vermoeid is zijner reis naar Luikhij bokst- niet naar gewoonte, maar weet toch verdiend te winnen.. Voor laatsten liefhebberskamp gaat het tusschen Ver- couter en Vanneste, die wel 6 kilos zwaarder weegt dan Vercouter en hem gemakkelijk K. O. zet tijdens de derde ronde. De hoofdkamp Croquette-Vandamme is wel de schoonste kamp geweest der meeting, want er werd langs beide kanten gehamerd dat het stoof. Croquette- in vollen form zijnde wist de gevreesde aanvallen van Vandamme te stillenen wanneer de scheidsrechter Vandamme overwinnaar uitriep, was het publiek de meening toegedaan dat een match nul een juister weer gave van den kamp had geweest. Zoo eindigde de 2e boksavond te Vlamertinghe waar van de kamp Croquette-Vandamme in het geheugen, aller sportliefhebbers zal blijven. De duistere hoeken. Het was bevuilt alien- gerhand de hoeken der kamers. Lavécire zuivert, wascht en boent ze. De proef is kosteloos vraagt aan den drogist een staal van Lavécire die wascht en boent.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8