6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK Meerschaert, Ra es, die met den Duitscher Putzfeld rijdt, en verder de gewestelijke gewone ploegen waar onder we noemen Verdyck-Mertens en Deryck-Dictus. We zouden evenwel aai) onzen plicht te kort komen, indien we niet repten over de deelname van' de Fran- schen Dayen-Pecqueux, die in den beginne alles sche nen te overrompelen, maar nu zoodanig van het leer krijgen dat het beschamend is, voor deze twee kleppers die in afzonderlijke koersen zulke flinke daden stellen, zich nu zoo belachelijk te maken. Op dit oogenblik kunnen wij nog altijd een favori zoeken, gezien wij nu nog, alswanneer ik deze regelen neerpen, maar aan den voorlaatsten dag zijn. Maar in zulk flink getal deelnemers is het moeilijk, en daaren boven is alle samenhoorigheid, om misschien deze of gene ploeg te helpen, totaal uitgesloten omdat, zonder voorafgaandelijk te verwittigen, nog ploegen werden gescheiden, waarop allerminst gerekend werd. Voeg daarbij dat de Nederlanders alles zullen doen om de zege te behalen voor een massa van eigen volk, welke hen alle dage gaat aanmoedigen. Toch zien wij de zege aan een der volgende ploegen niet ontsnappen Loncke-Billiet, Pijnenburg-Slaats, WalS-Pellenaers, Depauw-Charlier, met als groote outsiders Aerts-Magne, en wel mogelijks de groote verrassing, indien die komt opdagen in den zin van het jaar 1935 waar Guerra-Van Nevele wonnen, de ploeg Schoen-Ronsse, zoo de oud- wereldkampioen nog over genoeg taaiheid beschikt in de laatste dagen en vooral in de allerlaatste uren, tij dens dewelke er alle 10 ronden een spurt dient te wor den afgeperst, waarin groote kampioenen dikwerf ten onder gaan. Nu heeft oud-wereldkampioen Karei Kaers reeds op gegeven, en moest Piet Van Kempen er een heel' tijdje alleen op losboren. Mertens, welke er intusschen ook genoeg van had en alzoo Verdyck in steek liet, kon dus zijn ploegmaat een ander ploeg zien vormen met zwarte Piet Een feit is echter zeker, dat in Antwerpen zelf ook het reglement der Zes dagen niet letterlijk wordt toe gepast, en zoo zien wïj b. v. dat Dayèh-Pecqueux, die op 23 ronden dwarrelen, er nu en dan de premiën schaven. Dit is niet juist, en het reglement, volgens het welk alle achterstal van ten minste 10 ronden de uit koerszetting voor gevolg moet hebben, wordt hier ook met de voeten getreden net als in Brussel. Waarom Het gaat toch niet op. dat deze renners, die misschien goede spurters zijn en het zoo aan boord leggen dat ze eenigen achterstal hebben, om des te gemakkelijker uit het hoofdpeloton weg te geraken en de premiën meê te nemen, in den weg loopen van minder goed bedeelde mannen, welke met min achterstal het des te moeilijker hebben uit de goed wakende groep weg te vluchten. Bij het ter pers gaan vernemen wij de eindrangschik king der ploegen die als volgt luidt 1. De Neef-De Kuysscher, 260 p.2. Charlier-De Pauw, 144 p.3. Ronsse-Schoen, 57 p. Op 1 ronde: 4. Loncke-Billiet, 154 p.5. Smets-Van Nevele, 137 p.6. Aerts-Magne, 104 p.; 7. Verreycken- Haesendonckx, 83 p.8. De Ryck-Dictus, 64 p. Op 5 ronden9. Pijnenburg-Slaats, 191 p.10. Wals- Pellenaers, 105 p. Op 6 ronden: 11. Van Buggenhout-Meerschaert, 72 p. In New-York is hetzelfde spel aan den gang. We zou den er onverschillig overheen stappen, ware het niet dat van onze landgenooten er deel aan nemen, en wel niet Debaets, die we toch niet meer als één der onzen moeten aanzien, maar wel Buysse, die het met den Franschen Canadees Jules Audy aflapt, wijl Debruycker en Verhaegen samen blijven, en onze Amerikaan Bats met zijn onverzoenlijken vijand Peden de kans waagt. Hoe dit dubbeltje toch rollen kan. Debaets, welke maar één vijand had, en het was Peden, is nu zijn koppel- genoot geworden, en let er op, het zullen nog de sterk ste tegenstrevers worden van alwie maar eenigszins naar de zege dingt. In Parijs was Scherens weerom de man. Immers in de finale, waar hij tweemaal naeen werd geklopt in de tijdspanne van 14 dagen, door de samenhoorigheid van Michard-Gérardin, kreeg hij nu in de halve finale het zoo geberlikt dat Van Egmond het op een loopje zette, en Gérardin liep in den val, daar hij dacht dat de wereldkampioen er ging achter gaan. Maar zoo dacht de Poes niet, want de lange Jaak speelde flink in de kaart van Jef. Gérardin, welke dus maar derde van de drie werd, was uitgeschakeld, en zoo kwamen in de finaleScherens, Michard en Van Egmond. Alle ver standhouding van de Franschen was gebroken, en de Jef won op stap. Achter kleine motoren was Richard de man die den uurwedstrijd veroverde vóór Maréchal, welke hij 4 maal dubbelde, Terreau, die 5 ronden kreeg, Lemoine, Mon- tero en Tonnelier. i De tandemkoersen voor tandems-sprinters waren voor Gérardin-Falck Hansen, vóór Michard-Jezo, en Richter- Kaufmann. Onze mannen zijn in dit spel niet opgewas sen. omdat Jaak Arlet geen durver genoeg is in die specialiteit, waarin soms een ware doodsverachting wordt vereischt. In zake Cyclo-Cross was een wedstrijd uitgeschreven in Zurich (Zwitserland) en Seynaeve, wereldkampioen en kampioen van België, was er afgevaardigd om samen met Jules Kneepkens, Houbrechts en Vermassen de Belgische kleuren te verdedigen. Zeggen we vlakaf dat alle pronostieken werden omver- gekegeld, en alleen Jules Kneepkens aan de verwach tingen beantwoordde. Hij eindigde prachtig derde, voor de eerste maal dat hij in het buitenland den slag aan ging. Wat Maurice Seynaeve betrof, hij moet ziek zijn geweest of ten minste defect hebben gehad, want Mau rice levert gewoonlijk geen zulke flauwe prestaties. Hij eindigde 191", wijl Houbrechts juist vóór hem binnen kwam en dus achttiende werd. Vermassen kwam 21c toe, wat in het geheel bij de Zwitsersche liefhebbers maar een flauw vermoeden zal doen opgaan van onze crossers. De ploeg van België eindigde op de 3e plaats na Zwitserland en Frankrijk. Om nu van het eene naar het andere kamp over te gaan, zeggen we een woordje voor de Beginnelingen. Onthoqdt dat er U eerlang een prachtkoers van 65 ki lometers wordt voorbehouden in leper, gegeven door de Vereenigde Sportvriendenvan de Statiestraat met de medewerking van Brouwers, Bierhandelaars en Nev ringdoeners van stad. Deze koers belooft weerom iets prachtigs te zijn, gezien de vele stuivieafé welke er te verdienen zijn en de talrijke premiën;'wiefre telkenjare worden geschonken. Eerstdaags, zult gij hier in deze kolommen op de hoogte worden gebracht van het vol ledig programma van dezen koers, die heel waarschijn lijk op 5 April as. zal plaats hebben. - - SPRINTER. 4o 2° Afdeeling Bevordering Uitslagen der matchen van Zondag 23 Febr. 1936 W. S. Lauwe C. S. Yper (afgelast) R. S. Waereghem F. C. Iseghem 1—2 Wevelghem Sp. Waereghem Sp. (geschorst) F. C. Poperinghe S. K. Roeselaere 26 F. C. Roeselaere F. C. Knocke 21 F. C. Heyst St. Moescroen 62 R. C. De Panne S. K. Sweveghem 80 Matchen van Zondag 1 Maart 1936 C. S. Yper F. C. Roeselare S. K. Roeselare Heyst Knocke De Panne S. K. Swevegiiem R. S. Waereghem Waereghem Sp. W. S. Lauwe St. Moeskroen Wevelghem Sp. Iseghem Poperinghe Tweede afdeeling W. S. Lauwe - C. S. Yper (uitgesteld). Het regenweder heeft Zondag laatst wederom van zijn perten gespeeld en menig voetbalveld onbespeel baar gemaakt. Zoo ook werd het terrein te Lauwe door scheidsrechter Bil, na een grondig onderzoek, te moe rassig bevonden en de rood-witte ploeg mocht onver richter zake naar huis terugkeeren. Bij het vernemen van de uitslagen in reeks A, besta- tigden wij weldra dat De Panne een mooien uitslag tegen Sweveghem had verwezenlijkt, terwijl Poperinghe het tegen Roeselaere niet had kunnen bolwerken. Het klassement, uit dezen toestand geschapen, geeft weder om stof tot nadenken. De Ypersche kleuren worden wederom in 't gedrang gebracht, te meer dat de klas seering van de Westvlaamsche promotieploegen (Stade Kortrijk, Meenen en S. V. Blankenberghe) er niet al te voordeelig begint uit te zien. Veronderstellen wij eens (doch wij wenschen het anders) dat een tweede bevor deringselftal onzer provincie moet dalen, dan moeten er drie tweede klassers A naar B overgaan. Dit alles om aan te duiden dat de match van morgen tegen F. C. Roeselaere van allergrootst belang wordt. Niet alleen moeten de uitslagen van Poperinghe te Iseghem en De Panne tegen Knocke (die nu toch buiten strijd is voor den titel) onrust inboezemen, maar ook moeten onze spelers meer en meer bewust worden dat ze morgen het moeilijke vraagstuk van de afdaling moeten oplos sen. Te allen prijze moet er van het begin tot het einde van den wedstrijd met ijver gespeeld worden. Onkans mag hun den moed niet ontnemen. De supporters zul len er voor zorgen dat de kelen opengezet worden om, op de gepaste inzinkoogenblikken, hunne mannen sportief aan te wakkeren, ten einde ze in staat te stellen de ontmoeting vol te houden met den vasten wil de Ypersche kleuren tot een overwinning te leiden. 2" Afdeeling Bevordering F. C. Heyst 23 18 3 2 107 33 38 S. K. Roeselaere 23 16 5 2 76 35 34 F. C. Knocke 23 13 3 7 78 37 33 Waereghem Sp. 21 12 7 2 63 40 26 F. C. Roeselaere 23 11 9 3 41 42 25 Stade Moescroen 22 9 9 4 43 36 22 F. C. Iseghem 23 10 11 2 43 64 22 R. S. Waereghem 21 9 11 l 40 38 19 W. S. Lauwe 22 8 11 3 33 46 19 S. K. Sweveghem 23 9 13 1 51 71 19 C. S. Yper 22 7 13 2 33 63 16 R. C. De Panne 22 7 13 2 48 77 16 F. C. Poperinghe 23 6 14 3 39 74 15 Wevelghem Sp. 21 2 15 4 34 73 8 Derde Speciaal C. S. Yper 3 Stade Kortrijk 4 Als laatste deel van het officieel programma moesten de Specialers tegen Stade Kortrijk den strijd aanbin den. Beide ploegen waren er opgemunt de tweede piaats te veroveren. De bezoekers hadden reeds succes van in het begin der ontmoeting, te meer dat de rood-witten met tien man den wedstrijd hadden aangevangen. Doch van het oogenblik dat ons elftal voltallig was, voerden de Specialers het hooge woord en namen weldra den voorsprong door toedoen van Molein en Coene, die beiden een mooi doel aanteekenden. Er werd dan ook met 2-1 in ons voordeel gedraaid. Na de rust deden de paarswitte Studaxen gevaarlijke aanvallen en, op missen der achterhoede, stond de stand weldra gelijk. Een weinig nadien sloeg Devloo met de hand het leder op de fatale lijn weg, maar Sonneville hield schitterend het penaltyschot op. De rood-witten gaven nu niet meer zoo geweldig door als in de eerste speelhelft, en lieten alle aanvallen aan den tegenstrever over. De Kortrijk- sche centervoor bijzonderlijk onderscheidde zich en Sonneville, na eerst zijn schot opgevangen te hebben, werd toch door denzelfden speler geklopt. 3-2 voor Stade. Yper besefte het gevaar en drong aan. Op free- kick zond Molein rechtstreeks het doel binnen. Stand 3-3. Het einde naderde snel, men dacht reeds dat de score zou behouden blijven, alswanneer op algemeenen aanval de Stadisten er in gelukten een vierde en over- winnings doel binnen te kogelen, zoodat ze ten slotte met 3-4 de zege wegkapen. Voegen wij er seffens bij dat een gelijk spel beide partijen had tevreden gesteld, maar de Specialers verknoeiden veel kansen in de tweede speelhelft en zagen dienvolgens de twee punten, die hun de tweede plaats hadden bezorgd, naar Kort rijk verhuizen. In alle geval mag Speciaal op een schoon seizoen terugzien en had de ploeg de wekelijksche ver anderingen niet ondergaan, dan had ze zeker aan de spits van de klasseering gestaan. ITT Afdeeling Speciaal Reeks B. Stade Moescroen 15 10 1 4 64 23 24 F. C. Poperinghe 16 9 5 2 51 36 20 Stade Kortrijk 15 9 5 1 54 37 19 C. S. Yper 16 8 5 3 51 24 19 Kortrijk Sp 15 7 5 3 34 35 17 Wevelghem Sp. 16 7 8 1 44 49 15 Cuerne Sp. 16 4 10 2 34 65 10 Harelbeke 16 4 10 2 33* 70 10 W. S. Lauwe 15 3 12 0 ?7 53 6 Eindronde Juniors C.'S. Yper 2 S. K. Roeselaere 1 (geschorst). Niettegenstaande den' slechten toestand vari het ter- f t -' - '-I-' U rein en den voortdurenden regen, besloot scheidsrechter Desmet toch maar de ontmoeting te laten doorgaan. Roeselaere was met acht man afgereisd, terwijlde Ypersche ploeg tal van plaatsvervangers telde. Dadelijk was het te zien dat de Mandelzonen zich verdedigend gingen opstellen, maar toch deden zij hun best om voor uit te komen, hetgeen gansch natuurlijk niet slaagde, vermits de rood-witte juniors gedurig ten aanval gin gen. Zoo lukten Dauchy en Vandenbussche erin twee doelen op ons actief te plaatsen. Op uitschieten van den rechter vleugel der Mandelzonen, zendt deze speler naar Vermeersch zijn kooi, onze keeper denkt dat het leder langs den paal zal uitloopen en springt boven den hal, maar tot zijn groote verbazing liep deze in zijn ledige kooi. Daarmede duidde de stand 2-1 aan.' Doch intusschen verdapperde de regen en viel hij met plassen neder. De heer Desmet oordeelde dan ook, na twintig, minuten spel, dat op zulk moerassig veld niet verder" mocht geploeterd worden en schorste geheel wijselijk de match. Morgen trekken de Juniors naar Stade Kort rijk en, gezien de huidige opstelling van beide elftallen,, zien wij ze de punten deelen. Eindronde Juniors F. C. Brugge 3 3 0 0 17 3 6- St. Kortrijk 3 2 I 0 13 4 4- C. S. Yper 3 1 2 0 3 13 2 S. K. Roeselaere 3 0 3 0 1 14 O Knapen C. S. Yper 5 R. S. C. Meenen 0 Wie had ooit durven denken dat onze jonge spelertjes zulk een afgeteekende overwinning gingen behalen Voorzeker niemand, en toch zijn de cijfers daar óm te- bewijzen dat de match wel degelijk te hunnen'voor- deele afgeloopen is. Na een goed begin en gedurig' ten. aanval, kregen onze knapen een penalty te benuttigen, welke Crepeele in doel omzette. Verder ging het spel verdeeld op en de rust brak aan met 1-0 voor Yper,- Na de herneming en niettegenstaande den slechten kant van het veld, waren onze knapen onweerstaanbaar en bestookten ieder oogenblik het Meenensche doel. Op inzenden van Bruenin stopt de bezoekende keeper on voldoende en Martyn is er als de kippen bij om nummer twee aan te teekenen. Nadien werd er nog driemaal gedoeld. Dit was het werk van Crepeele, die uit wel aangebrachte aanvallen nut trok en. aan. dep keeper- geen kans gaf om zijn schoten te redden. Knapen, nu gij den juisten weg van de netten gevonden hebt/moet gij op den ingeslagen weg voort doen. Te Wevelghem. moet gij u bijzonderlijk onderscheiden om ten minste één punt naar huis mede te brengen. Knapen ;,u Stade Moescroen 7 7 0 0 41 5 14 R. S. C. Meenen 9 6 3 0 22 16 .12 Vlamertinghe 7 4 3 0 13 11 8 Becelaere 7 3 4 0 10 13 6- Wevelghem Sp. 7 16 0 5 27 2 C. S. Yper 7 1 6 0 9 28 2 NEMO. ib fl-jti-l?-;. HET BAL VAN C. S. Y. Zooals voorgaande jaren, heeft het.bal wederom veel belangstelling genoten. De zaalwas. gped gevuld en de tarijke: verkleede koppels hebben het hunne bij- - gedragen om het tempo in een lustigen en opgewekten gemoedstoestand te behouden. Madame, la, Marquise had een bijzonderen bijval, terwijl het verkleede twaalf tal van de Meenenstraat een overgroot succes,behaalde- door zijn eigenaardige samenstelling, in een woord het bal was aantrekkelijk, en jong en oud hebben zich duch tig verzet bij de opgewekte muziek van de, jass Viaene, die waarlijk onvermoeibaar is en alles in 't werk stelt om de aanwezigen te verlustigen en iedereen aan 't dan sen te zetten. Wij verhopen toekomendjaar nog meer succes, te meer daar er, naar genomen inlichtingen, iets- bijzonders zal op touw gezet worden. j HET TIENJARIG BESTAAN VAN DE SUPPÖRTERSCLUB Zaterdag laatst had in het lokaal, bij.A. Blootacker. het jaarlijksch avondmaal van de supportersclub plaats.. Doch dit jaar ging de smulpartij bij het tienjarig be staan van de club door, en het begin werd om 7 uur- zeer stipt vastgesteld, daar er bijzonderheden op het. programma voorkwamen. Gezien de supporters altijd stipt van hunne verplaatsingen terugkeeren en .nimmer verachterd zijn, mochten zij aan den algemeenen regel geen uitzondering maken en, om 8 1/2 u., kregen wij de Potage Supportersclub opgediend. Vervolgens kwam de H. Maurice Durieu aan 't woord en sprak volgende gelegenheidsrede uit Zeer Geachte Heer Voorzitter, Heden zijn wij, supporters en supporteressen van. C. S. Y. bijeengekomen, niet alleen voor het traditioneel avondmaal van onze zeer geliefde supportersmaat schappij, zooals de negen voorgaande jaren. Neen, dit jaar vieren wij Uw tienjarig voorzitter schap. Te dier gelegenheid ben ik de tolk, van alle supporters, zoowel afwezige als aanwezige, óm U, zeer Geachte Heer Voorzitter, hulde te brengen voor de af gelegde taak. Onze maatschappij heeft haar ontstaan en bestaan-, aan U te danken. Spijts een zeer lastig kraambed, wist Gij ,uw kwee- keling op te leiden tot een der schoonste maatschappijen onzer geliefde stad. Spijts afwisselende moeilijkheden van allerhanden aard, groeide en bloeide Uw lieveling^ en levenslustig, en volksch, en de voetbalsport ten dienste. Ja, levenslustig, Uwe leus was altoos, zelfs bij verlies, opgewekt te blijven. Wie herinnert zich Lauwe niet! Zou ik overdrijven met te zeggen dat'nederlagen meer gevierd werden dan overwinningen. Volksch, zeker volksch, in Uwe maatschappij is altoos plaats geweest, voor eenieder die het met C* S. Y. goed meende. Alle rangen en standen waren steeds welkom in Uw Club. De voetbalsport ten dienste, is Uw werk aan zijn. stajidrqgelen, nooit te kort gekpnen. Immer 'op de' bres, bij thuis- of, heenwedstrijden, ónze elftallen aanmoedi gende; 'bèóhfWoördt liet a'tfil' elk ■welopgdóat'fclitfportel'S- doel. OH'-"- 'O Dit alles, zeer Geachte Heer Voorzitter, is ons allen niet onopgemerkt voorbijgegaan, Uw£ verftnochtheidv. Uwé verkleefdlteid aanóèze süpporterafeïtö7; lcunnóh' wij-' nieUgenoég prijzefn. n izu-- Tién jaar hebt gij, zeer geachte Héér* VoSfzitter, de

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 12