- F O O T B A L L - C. S. YPER II F.C. R0USSELARE De Y persche Carnavalstoet 16e Jaar N 48 - 29 Februari 1 *36 16* rrnée, N 48 - 29 Février Weekblad - voor het Arrondissement Yper Joarnal hebdomadaire de 1'Arrondissement d'Ypres De Dertiende Handelsfoor HET YPERSCHE ORGAAN DER VEREENIGING DER GETEISTERDEN Beheer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement18 Ir. «0 per jaar Buitenland32 Ir. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd LA D'YPRES ÜKGANE DE L'ASSOCIATION DES SINISTRÉS Redaction- rvarnui.bnation ei PuoneiieL rue au ix-urre, Vpres. Aooiuiement 18 fr. 00 par an Etranger32 ir. On peut s'aoonner dans to us les bureaux de po:, te' Beiges 35 ct. Ie numéro Tel. 50* Les articles non signés sont refuses I"*4®® Een ongewone bedrijvigheid onder de Tentoon- stellers doet een waar succes vermoeden, dat deze uiting van Handel en Nijverheid te gemoet gaat. Verschillende tientallen deelnemers hebben reeds hunne toetreding gezonden, en eenieder bereidt zich om iets puiks uit te stallen. De ruime zalen der Lakenhalle en der Staats middelbare School zullen ternauwernood toerei kend wezen om al dat schoons en prachtigs te bergen. Een goede mare komt het Comiteit toe vanwege den heer Telegraafontvanger Leclercq, die na melijk meldt dat de heer Janssens, Handelsagent der .Regie te Yper, het noodige zal doen bij de abonnenten tentoonstellers, om de gebeurlijke telefoonbijposten in de Handelsfoor op te stellen. Beide heeren der Regie verdienen hierom onzen besten dank. De deelnemende muziekmaatschappijen, welke op 2° Paaschdag onze stad van een waar door gaande Kunstconcert zullen laten genieten, zijn de volgende L'Indépendance, Société Philharmonique van Bergen, Frankrijk. Les Trompettes, van Hazebrouck, Frankrijk. L'Harmonie Municipale, van Steenwerck, Fr. Cercle des X X, van Doornijk. Koninklijke Philharmonie, van Nieuwpoort. Fanfare Ste Cecilia, van Keyem. Koninklijke Harmonie, van Wervick. Fanfare St André, van Le Bizet. Gemeentelijke Harmonie La Fraternité van Houthem bij Komen. Op Zondag van Paschen zullen de vier muziek maatschappijen van stad hare medewerking ver- leenen aan de Handelsfoor en hare mooiste stuk ken het kunstminnend publiek ten gehoore geven. Op 2" Paaschdag, in de Middelbare School, zal de beroemde maatschappij der Ypersche Accor deonisten een mooi concert geven, dat bij een ieder zeer welkom zal wezen. Indien er nog per sonen gevonden worden die durven beweren dat er die dagen geen muziek wezen zal, dan hebben ze voorzeker ongelijk. Op de uitnoodigingskaarten de tentoonstellers overhandigd, staat er te lezen dat de toetredingen aan het Bestuur ten laatste op 20 Februari moes ten worden overgemaakt. Een kleine herinnering aan deken welke den Almanak vergeten te doorbladeren dat de tijd dringt en dat er weldra tot het verdeelen der plaatsen zal overgegaan worden. Gedenkt wel, Handelaars en Nijveraars, dat dertig duizend oogen, voor het minst, uwe uitstal lingen zullen bewonderen en dit voor u de mach tigste reklaam is welke men kan bedenken- Jnlien TAHON. K. B. V. B. YPERSCH STADIUM C. S. Y. Zondag Haart 1936 Om IS uur Ijipng 3 Fr. (Tribuun 1 Fr. oplegt Het verdienstelijk inrichtingscomiteit, met aan zijn hoofd den onvermoeibaren voorzitter, Heer Aimé .Gruwez, ae begeesterende inrichter en be zieler van al onze Ypersche volksfeesten, had zich sinds weken lang beijverd om alles tot in de minste bijzonderheden te schikken en te regelen. Geen moeite was gespaard geworden, niets werd onverlet gelaten om de groote en terecht ver diende faam van onzen Carnavalstoet, die dit jaar voor de elfde maal de straten van Yper zou doortrekken, eer aan te doen. Een afdoende en gepaste ruchtbaarheid had het feest heinde en ver aangekondigd, de deelname van talrijke en gunstig bekende maatschappijen was verzekerd en ongetwijfeld zou het volk, dat zooveel houdt van stoeten en optochten, hier te Yper, op Zondag 23 Februari, nogmaals in dichte drommen toestroomen pm er, gedurende enkele uren, te genieten van het heerlijk en zoo aantrek kelijk schouwspel, dat de.,opeenvolging van kleur rijke en origineele groepen, de ononderbroken uitvoering van smaakvolle en bekoorlijke ballet ten, dit alles begeleid en ook soms wel overwel digd door een mengeling van gekende en mee- De werkzaamheden der Jury Spijts de aanhoudende regenbuien, waaraan sedert eenige weken van hier geen einde schijnt te komen, en de weinig aanmoedigende weerbe richten, die op het laatste oogenblik toekwamen, bereidde Yper zich Zondag morgen, vol hoop en moed, om het jaarlijksch Carnavalfeest met luister te vieren. Op den hoogen belforttoren, op het stadhuis en aan meest alle huizen werd de nationale vlag van 's morgens vroeg reeds geheschen. Stilaan brach ten treinen, trams en autobussen hier meer vreemdelingen aan dan naar gewoonte, de reus Goliath werd uit het stadsmagazijn van de Lange Thouroutstraat te voorschijn gehaald en in 't bij zijn van tal van nieuwsgierigen op zijn beste uit gerust, en omstreeks 9 u. kwamen hier de eerste groepen toe, waaronder deze van Dison bij Ver- viers, die van 's avonds te voren om 10 u. reeds per autobus vertrokken was en gansch den nacht gereisd had om hier aantijds te zijn. Dit alles bracht hier een ongewone drukte en beweging in de straten en iedereen hoopte nog dat de grijze, bewolkte lucht tegen den middag La Garde Princière, Dison. slepende volkswijsjes, in een Carnavalstoet steeds bieden. Alles liet dus voorzien dat het Carnavalfeest gen volledig en misschien nog grooter succes dan de vorige jaren zou worden. Het ongunstig weder, waarmede we Zondag namiddag bejegend wer den, heeft ongelukkiglijk de frischheid der kleu ren, den glans der kostumen en dienvolgens ook de aantrekkelijkheid en den luister van den stoet eenigszins geschaad. Doch wat de regen niet ver mocht te verminderen, is de geestdrift van al de deelnemende groepen, die moedig gansch den voorzienen en langen doortocht aflegden, overal blijheid, vreugde en verzet brengende. En wat de inrichters, spijts dien grooten tegenslag, ook nog zal verheugd hebben, is te mogen bestatigen dat de zoo buitengewoon talrijk opgekomen toe schouwers zich evenmin door de regenvlagen lie ten afschrikken, maar gelijkmoedig stand hielden en de verschillige groepen van harte toejuichten. Zoodat wij dus besluiten mogen dat het feest, niettegenstaande alles, toch allerbest lukte en het doel ervan, namelijk 4® bevolking te verlustigen en de kleine nering,een goeden "dag te bezorgen, ten volle bereikt werd. Doch loopen wij de zaken niet vooruit en trach ten wij lievér, zooals gewoonte, een zoo getrouw mogelijk yerslag van de verschillige feestelijk heden te geven. wat op zou klaren of ten minste dat de hemel sluizen, door niet het minste windeke gestoord, gansch den dag zouden gesloten blijven. Op de Vandenpeereboomplaats was een verhoog opgetimmerd ten behoeve der jury, voor dewelke al de groepen zich afzonderlijk moesten vertoo- nen. In aanwezigheid van een overgroote menigte belangstellenden, welke er haar behagen en vér- zet in vond de verschillige groepen daar eens op het gemak te kunnen bewonderen, hare kunstige balletten en dansen gade te slaan of hare muziek uitvoeringen te hooren, begon de jury om 10 u. 30, onder het voorzitterschap van den Heer Clincke- maille, arrondissementscommissaris, hare moei lijke taak om de haar voorgestelde groepen te beoordeelen en naar waarde en verdiensten te rangschikken. Korts vóór den middag werden de werkzaamheden der jury voor eemgen tijd on derbroken, doch voor niet lang, want om kwart vóór een uur waren de juryleden daar reeds te rug op post. De groepen volgden zich nu aanhou dend op en te allen kante weerklonk in stad de vroolijkste muziek, wat dan ook niet naliet een steeds grootere menigte te been te brengen. Ook de vreemdelingen kwamen nu in dichte groepen toe en weldra zagen al de bijzonderste straten van stad zwart van 't volk. Dé groepen, naarmate-zij voor de jury versche nen waren, trokken de een na de andere door de

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 1