M~c Vandendriessche DENTISTE Dixmudestraat, 49 YPER Telefoon 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde gebitten met waarborg. waarmede zij dezer,weten uit te balden, getuigen dat zij artisten zijn die in htm vak maar moeilijk kunnen overtroffen worden. De vergulde maaier met zijn zeisen en de kleine verzilverde koren- rahpstét, barrevoets in haar sloffen, werden dan ook herhaaldelijk en geestdriftig toegejuicht. De groep Yper Tourisme kwam dit jaar wat minder tot haar volle waarde. De Negus, de Romein, de Chinees, de Hol landers van het eiland Marken, de Engelschmans, de Deen, de Japannees enz. het was een mengelmoes van verschillende rassen en typen erger nog dan in den Volkerenbond sche nen het ondereen zeer wel te stellen en deden, zooals echte toeristen, de rondreis van Yper in autocar, waaraan hunne va liezen, nog voorzien van de eti ketten der grootste hotels van Nice, Madrid, Rome, Adoua, Addis-Abeba, Boma, enz., langs achter vastgemaakt waren. Ons dunkens had de originaliteit de zer schoone groep er veel bijge- wonnen, hadden die toeristen, ietswat van elkander geschei den, den weg te voet afgelegd, zoodat de toeschouwers dan ook veel beter van al het grappige en plezante van deze groep zouden genoten hebben. De Lustige Pierrots, van Veurne, in 't wit met groenen halskraag, muts en fluweelen masker, vormden een talrijke en deftige groep die, even als meest alle andere, óver een goed muziek'be schikte en op gansch den doortocht den. hesten indruk miek. Het Firmament, de prachtige groep van Pope- ringhe Vooruit wafi opperbest zoo van opvatting als van uitvoering. Allen in 't blauw gekleed, de vrouwen in lichtblauwe zijde, de mannen in som berder' kleur, droegen zij op hun kostumen meest al de gekende hemellichamen, de schitte rende zon, fonkelende sterren, de maan in.haar ■verschillige phasen, enz. Deze talrijke groep, ver gezeld van hooggeleerde sterrenkundigen, be- kVdm een welverdienden bijval en haar sierlijk ballet viel in aller smaak. De Spanjaards, van Halluin, zijn hier ook geen onbekenden meer; doch hun schoone en tuchtvolle groep, bestaande uit niet minder dan 74 leden, wordt hier steeds met evenveel genoe gen teruggezien. Deze maatschappij heeft er de 'specialiteit van om echt kunstige balletten uit te voeren, die dan ook telkens de hartelijkste toe juichingen vanwege de begeesterende toeschou wers uitlokken. Dit jaar echter, om wille van het slecht weder en daar ze 's avonds nog in den schouwburg moest optreden, kon deze groep gansch den stoet niet meedoen, ten einde aan de leden toe te laten hun natgeregende kleederen wat te laten drogen. Over Les Hussards Modernesvan Yper, zouden we denzelfden lof van verleden jaar moe ten herhalen, want deze groep is en blijft een der schoonste die wij kennen. De kostumen zijn altijd even frisch bewaard en goed verzorgd, de hou ding is onder alle opzichten onberispelijk, en de balletten steeds even prachtig. Deze maatschap pij, die aan haar debuut niet meer is, verdient allen lof en we wenschen haar hier nog lang on der dezelfde bekwame leiding en in denzelfden bloeienden toestand te mogen bewaren. Als opsluit van dezen bonten stoet hadden wij het mu ziek van den Reus Goliath, dat onver moeibaar de popu lairste deuntjes ten beste gaf, en dan Goliath zelf, in al zijne statige majes- steit, omringd van de huppelende blau we en roode ka boutertjes. Om wille van het weder werd er op de Veemarkt een wei nig langer stilgehou den dan voorzien, doch eens de ergste regenvlaag voorbij, werd moedig voort gestapt en heeft de stoet toch, o p" gansch den doortocht door een dubbele rij toe- schouwers bewonderd, gansch den yastgestelden wegwijzer afgelegd. Al de deelnemende maat schappijen en»ook de afzonderlijken, ,geen enkele uitgezonderd, verdiepen hierom den meesten lof en 't is dank aan hun kranige houding en uit houdingsvermogen dat -het feest ..yan Zondag laatst toch pog zoo volkomen slaagde. De Apotheose Het slottocneei van dit prachtig feest was waar lijk schitterend ep kende dezelfde geestdrift, den zelfden bijval van al dé voorgaande jaren. In aan- De Lustige Vierders van Kortrijk wezigheid van een overgroote menigte voerden al de groepen samen, naarmate ze op ae Groote Markt Koning Albert toekwamen, haar afzonder lijke dansen uit en weidra versmolten zij zich onder elkander om, als opsluit, rond reus Goliath in machtige en grcotsehe ronden te huppelen en te springen. Deze uitzinnige en bezielende vreugde duurde nog steeds voort, aiswanneer de afgevaardigden van elke groep ten stadhuize ontvangen werden om er de rangschikking der deelnemers te ver nemen. De Heer Burgemeester, omringd van den Heer schepen Van der Mersch en andere overheden, zegde gelukkig te zijn het inrichtingscomiteit van den Carnavalstoet, namens de stad Yper, geluk te mogen wenschen om het welgelukken van dezen dag. Hij bracht een bijzondere hulde aan den voorzitter, Heer Aimé Gruwez, die dan ook door al de'aanwezigen hartelijk werd toegejuicht, en richtte eveneens enkele woorden tot al de leden der Commissie die ertoe geholpen hebben om dezen grooten dag in té richten. «Ongelukkiglijk, voegde 'hij eraan toé, heeft het feest, tengevolge van het slecht weder, denzelfden luister van ver leden jaar niet gekend, doch al de groepen hebDen ten volle haar plicht gedaan om toch het welsla gen van het feest te verzekeren. Aan allen stuur ik dan ook mijn hartelijksten dank voor de groote genegenheid die zij alzoo aan de stad Yper be wezen hebben. Vervolgens richtte de Heer burgemeester nog enkele woorden in 't fransch aan de vertegen woordigers der groepen van Dison, Halluin en Rijsel, om hen eveneens met hun moedig optre den geluk te wenscnen en ze Voor hunne gewaar deerde medewerking te bedanken. De Heer Aimé Gruwez, voorzitter van het In richtingscomiteit, bedankte dan op zijne beurt den Heer burgemeester, het schepencollege en den gemeenteraad voor de verleende hulp en steun. Hij vergat evenmin de juryleden, die de lastige en moeilijke taak der rangschikking van de groepen op zich nemen, en vooral ook al de De Zanzibars van Iseghem i-\i1 deelnemende groepen, die zjch dit jaar dubbel hebben ingespannen om, uit genegenheid voor de stad, onzen Carnavalstoet te dqnn lukken. Aan pllen,.,om hun hoog plichtbesef, .waarvan zij dit jaar het doorslaandste bewijs geleverd hebben, van harte dank. Na de afkondiging van-den palmares, door den Heer Clinckemaüle, JSorzitter van de jury, ge geven, stuurde de 'Hëer Burgemeester rlog een bijzonder woord van dank tot de Ypersche maat schappijen, de Ypersche Schotten en de Lustige Vrienden, die steeds, wanneer de stad op hare me dewerking voor een liefdadig doel beroep doet, gereed zijn om dienst te bewijzen. Het Avondfeest. 's Avonds verdrong zich een overgroote menigte in den stadsschouwburg om het feest, er door de Spanjaards, van Halluin, als opsluit van dien voor Yper zoo schoonen dag gegeven, bij te wonen. De balletten, kunstig uitgevoerd en die telkens met een kleine pyramide besloten werden, bekwamen een machtigen en welverdienden bij val. Tusschemn de balletten en het prachtig num mer door een kundige en ervaren danseres uitge voerd, verlustigde het muziek ons op eenige mee slepende aria s en vergastte een der leden Van de maatschappij ons op énkele mcoie liederen. Aan de 18 dansers, aan het muziek, aan den zanger en het bestuur dier schoone maatschappij van Hal luin, zeggen wij van ganscher harte dank om de genoeglijke stonden die zij ons verschaften. Onzen oprechtsten dank gaat ook en niet het minst aan het Inrichtingscomiteit, dat zich voor het algemeen belang'zoo verd'enstelijk weet te maken en zich beijvert om aan allen een aange naam verzet en aan de Ypersche nering een goe den dag te bezorgen, waarin het dan ook ten volle geslaagd is La Reine du Cinéma De Cinema Koningin UITSLAG VAN DEN WEDSTRIJD 1936 Buiten WedstrijdLes Hussards Modernes, De Ypersche Schotten en Ypres Tourisme. 1' REEKS GROEPEN 1. La Garde Prinpière, Dison. 2. Les Andalous et Andalouses. Halluin. Les Espagnols d'Halluin. 3. De yereenigde Augusten van Gend- brugge. 4. Boeren en Boerinnen van Gendbrugge. 5. Asschepoes (Cendrillon) Antwerpen. 6. Het Firmament, Poperinghe. 7. De Lustige Pierrots, Veurne. 8. De Vijf Kleuren, Boesinghe. 9. Reuzin Wanne met Lustige Vrienden, Staden. 10. De Lustige Vierders van Kortrijk. 11. De Zanzibars van Iseghem. Aan ieder dezer twaalf groepen werd een fanion geschonken. 2" REEKS AFZONDERLIJKEN 1. Le Moissonnèur. 2. La Reine de Cinéma. Lille. 3. La Moisson? Lille. 4.Amitié Franco-Beige. 5. Oude Grieksche Lancier, Kortrijk. 6. De Groote Wekker van Yper. O Vreugde yan mijn stille kluis, O troosteresse bij mijn kruis, O lekker drankje na 't karwei, O zoete PACHA Chicorei!

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 3