Allerhande Nieuws REOUVERTURE HEROPENING Paardenprijskamp van Assichenwofensdag' 8 Leest en verspreidt HET YPERSCHE EEN HUWELIJKSPLECHTIGHEID ZONDER VOORGAANDE BOKSNIEUWS PING - PONG HANDBOOGSCHIETINGEN Muziekkring YPRIANA AU CHAUSSEUR D'ISEGHEM Adressez-vous Rue de Lille, 78, YPRES chez Camille VANDER HEEREN In den Iseghemschen Schoenmaker Wendt U Rijselstraat, 78, YPER bij Camille VANDER HEEREN Landbouw cornice Yper - Hêmmel De jaarlijksche paar denprijskamp op As- schenwoensdag te Yper gehouden lokte, zooals telkenjare, talrijke landbouwers en be langstellenden naar de stad. Op de foto hierne vens ziet men een lot vier prachtige tfierriën, alle vier toebehoorende aan Vrouw «Weduwe Coene van Vlamertin- ghe, die de vier eerste prijzen behaalden in den prijskamp voor merriën boven de vier jaar. Da zeldzaam feit, dat nog nooit te Yper voorviel, zal zich voor zeker in talrijke jaren niet meer voordoen. UITSLAGEN I" Prijskamp Hengsteveulens van een jaar (12 inschrijvingen) 1* prijs verguld eeremetaal en 50 fr, Hengst van Coene Marcel, te Dikkebusch. 2» prijs zilv. eeremet en 40 fr„ Hengst van Coene Marcel te Dikkebusch. 3' prijs bronz. eeremet en 35 fr., Hengst van Coene Marcel te Öikkebusch. 4» prijs bronz. eeremet. en 20 fr., Hengst van Stubbe Weduwe te Elyerdinge. 5® prijs bronz. eeremet. en 15 fr., Hengst vaii Deraedt Camiel te JElverdinge. O» Prijskamp Hengsten van twee jaar (3 inschrijvingen) 1* prijs verguld eeremetaal en 100 fr.. Hengst van Coene Marcel te Dikkebusch. 2* prijs zilv. eeremet. en 80 fr., Hengst van Pijck Ge- broeders te Poelcapelle. i 3' prijs bronz. eeremet. en 60 fr., Hengst van Coene Marcel te Dikkebusch. t, III' Prijskamp Merriën van een jaar (20 inschrijvingen) 1» prijs verguld eeremetaal en 50 fr„' Merrie van Lampaert Emiel te leper, 2" prijs zilv. eeremet. en 40 fr., Merrie van Steelandt Emiel te, Vlamertinge. 3* prijs bronz. eeremet. en 35 fr.. Merrie van Persoone Gaston te Reninge, (voor Sara Marquise). 4'1 prijs bronz. eeremet en 25.fr., Merrie van Coene Marcel te Dikkebusch. 5® prijs bronz. eeremét! en 20 fr.. Merrie van Van de Candelaere M. te Passchendaele. 6° prijs bronz. eeremet. en 20. fr., Merrie van Vep- plancke Karei te Boezinge. 7® prijs bronz. eeremet. en 15 fr.. Merrie van Steelandt Emiel te Vlamertinge. IVC Prijskamp Merriën van twee jaar (14 inschrijvingen) 1® prijs verguld eeremetaal en 60 fr„ Merrie van Coene Marcel te Dikkebusch. 2® prijs zilv. eeremet. en 55 fr.. Merrie van Lampaert Emiel te leper. 3® prijs bronz. eeremet. en 50 fr., Merrie van Baelde Karei te Dranouter. 4e prijs bronz. eeremet. en 25 fr.. Merrie van Verbeke Henri te Ploegsteert. 5e prijs bronz. eeremet. en 15 fr., Merrie van Coene Marcel te Dikkebusch. Ve Prijskamp Merriën van drie jaar (3 inschrijvingen) 1" prijs verguld eeremetaal en 75 fr., Merrie van Baf- cop Julien te Reninghelst. 2>' prijs zilv. eeremet. en 60 fr., Merrie van Quagebeur Camiel te Proven. 3® prijs bronz. eeremet. en 50 fr., Merrie van Harde man Benoit te Westouter. VI® Prijskamp Merriën van vier jaar en daarboven (9 inschrijvingen) 1® prijs verguld eeremetaal en 100 fr., Coene Gebroe ders te Vlamertinge, (voor Mina de Bouvignie). 2® prijs zilv. eeremet. en 80 fr., Coene gebroeders te Vlamertinge, (voor (Pretentaire de Neuville). 3® prijs bronz. eeremet. en 60 fr., Coene gebroeders te Vlamertinge, (voor Janine de Sart), i 4® prijs bronz eeremet. en 40 fr., Coene gebroeders te Vlamertinge, (voor Minette de Wolseur). 5® prijs bronz. eeremet. en 30 fr., Steelandt Emiel te Vlamertinge. 6® prijs bronz. eeremet. en 20 fr., Nuytten Henri te leper. -r— Door plaatsgebrek moeten wij een verslag over de voordracht door Dr De Winter, Dinsdag- 1,1. in den Stadsschouwburg gehouden, tot aanstaande week ver schuiven. ij l v'-: t Par suite de l'abondance des matières nous rémettons a noire prochain numéro un compte-rendu de ia conférence,'donnée Mardi dernier au Théatre Commu nal, par le Dr De Winter. Zooals wij 'het in ons laatste «timmer meldden is het Dinsdag aanstaande, .3 Maart, dat de vier kinderen van M. en Mevr, Is, Philippe-Beun en drie kinderen van M en Mevr. Cam. JSmagghe-Coffyn, alsmede de zoon vap M,en Mevr. Jos. Wenes-Debrouwer samen Voor den Héér schepen van den btlrgerjijicen stand zuilen ver- schijnerf en samen vSor het altaar Góds zujlen knielen om er hun echtverbintenis te laten inzegenen. Het burgerlijk huwelijk is gesteld om 9 u. 30 in de grópte bovenzaal van het stadhuis, en de plechtige hu2 welijksmis heeft plaats te 10 u. in St Maartenskathe- draal. Alhoewel een bruid op St Jacob^parochie woont, werd haar, bij uitzonderirig, de toelating verleend om samen met haar twee broeders op St Maartensparóchie in den echt te treden. Wij laten hier de namen der aanstaande echtgenoo- ten volgen Gaston Smagghe, onderofficier-specialist bij het vlieg- wdten te Evere, en Maria Vanoverberghe, zonder be roep. te Yper. Daniël Smagghe, autogeieider bij het vliegwezen te Nijvel,- en Alice Vanoverberghe, zonder beroep, te Yper. And ré Vanoverberghe, electriekbewerker, en Esther Smagghe, zonder beroep, beiden te Ypyr. Gerard Wenes, diamantbewerker, en Jeanne Vanover- berghe, zonder beroep, beiden te Yper. Deze laatste zullen de uitbating der herberg Boeren- holvan hun ouders overnemen. Zelden of nooit werd een huwelijksplechtigheid meer besproken. Iedereen is ermede bezig en velen beloven zich dan ook die uitzonderlijke gelegenheid niet te laten voorbijgaan •om eens eeh eenige gebeurtenis bij te wonen die zij nog nooit zagen en ongetwijfeld ook nooit meer zjen zullen. Er wordt dan ook voorzien dat de stoet der gehuw den met hun talrijk gevolg, zoo op het stadhuis als in dp kerk, door een overgroote menigte nieuwsgierigen zal gade geslagen woeden. Deze uitzonderlijke en nog nooit gehoorde huwelijks plechtigheid, waarvan de groote pers nu reeds melding heeft gemaakt, belooft hier te Yper eén ophefmakende gebeurtenis te worden wparvan nog. iangen tijd zal gewag gemèakt (vorden en waarvan' de wfeerklank ook de gewone grenzen zal overschrijden. Een net huis. Dit is hetgeen gij begeert, Me vrouw Daarom hebt gij een doos .Lavécire ,die zuivert, vvasebt en boent noödig. De drogist zal u een staal gévenvan LavécLre die wascht en boent. Op Zaterdag 14 Maart a. s., te 8 u., wordt een nieuwe GROOTE BOKSGALA gehouden in de groote zaal 1 Lapiere: Ditmaal staan twee beroepskampen op het program ma. Van Ackere tegen Andréas Bil en Croquette L.' tegen Mestdag. In de iiefhébberskampen zal Carlier uitkomen tegen Bert, voor het officieel kampioenschap der beide Vjaanders, lichtgewicht. Aanstaande week geven wij het volledig programma van deze groote boksgala. die ongetwijfeld de schoonste zal-zijn van al degene die we tot nog toe te Ypér ge zien hebben. De Boxing Club Yper gaat op Zondag 8 Maart per autobus naar Veurne, waar vier boksers uit Yper in kamp optreden tegen later apn te duiden tegenstrevers. Prijs5 frank. Voor nadere inlichtingen zich wenden tot den manager Knockaert H., Lange Meerschstraat, 18, waar men ook inschrijft. - Een nieuw succes van P. P. C. Yper Zaterdag 1. 1. nam dé Ypersche Ping-Pong Club te De Panne deel aan een driehoekig tornooi tjusschen De Panne, Poperinghe en Yper. De Yperlingen wonnen 18 van de 26 matchen die ze betwistten, wijl De Panne 11 en Poperinghe 10 over winningen behaalden. De P. P. C. Yper bevestigde aldus zijn uitslagen over veertien ,dagen te Poperinghe gemaakt en won den uit geloofden beker, die in het lokaal Hotel Britannique nevens de vroeger veroverde trofeeën zal prijken. AAN DE LIGGENDE PERS ZONDAG 1 MAART 1936 Om 2 uur: VOORMEZEELE, bij Hector Lamoot Oppervogel 60 fr.2 zijdvogels, elk 30 fr.2 kallen, elk 20 fr.6 hoekvogels aan 15 fr. en 39 kleine vogels van 10 fr. Boven de 50 schutters al vogels van 13 fr. Inleg 13 fr. 50. ■»- Zooveel vogels als schutters. Einde rond 6 uur. Om 2 J uurGHELUVELT, In de CongoOppervogel 80 fr. 2 zijdvogels, elk 40 fr. 2 kallen, elk 25 fr. en 37 kleine vogels Van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 16.50 frank. Einde rond 6 uur. Om 2 l uurSTADEN, Café St Amand Oppervogel ,80 fr.2 zijdvogels van 40 fr.2 kallen van 25 fr.10 primes van 20 fr. en 22 kleine vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 16 fr. 50. Einde rond 6 uur. AANSTAANDE SCHIETINGEN Zondag 8 MaartGHELUWE, Oud Stadhuis. Maandag 9 Maart, (1* Maandag van Kattefeest). Om 2 1 uur: YPER, (Saumon), bij Cyriel Vander- meersch Oppervogel 70 fr.2® oppervogel 25 fr. (niet verloot) 2 zijdvogels van 35 fr.2 kallen van 20 fr. 10 primés van 15 fr. en 45 kléine vogels van 10 fr. voor 60 schutters. Inleg 13 fr. 50. Boven de 60 schutters al vogels van 13 fr. Geen aftrek. Einde rond 6 u. 2® Maandag van Kattefeest 16 MaartYPER, zaal Lapiere. Maandag 30 MaartYPER, in 't Ganzeke, bij Omer .Vanden Berghe. Na den kunstavond van 20 Februari, door de Sym— phonie de eereleden aangeboden, is het wederom de beurt der Harmonie, om de reeks Winterfeesten te- sluiten. Verscheidene kunststukken liggen op het pupiter,. zooals Guillaume Teil», het vermaarde openingsstuk van den rneester Rossini, en de Danses du Prince Igorvan Borodine, iets geheel schoons en zeer in drukwekkend en ook gansch nieuw voor vele onzer eerelederi. De uitvoering van Guillaume Tell en van Danses du Prince Igorzal het bewijs verschaffen van het werk door chef en muzikanten gedurende de verloopen winteravondstonden geleverd en voor de eereleden een gelegenheid zijn om zich van den gedurigen vooruitgang, der Harmonie te overtuigen. Dit is voor wat het kunstgedeelte van het concert- betreft. De tweede helft of de tusschennummers, zal uit eem soort variétés bestaan. Dit gedeelte van het concert, immers is toevertrouwd geworden aan de jonge elemen ten, die sedert eenigen tijd in het bestuur der Harmonie zijn ingelijfd. Die jeugdige krachten hebben in óns- laatste concert reeds bewijs gegeven van hunne wer king, de versiering van het tooneel en de verlichting, waren hun werk. Eereleden, houdt den Donderdag 19 Maart vrij voor- het concert der Harmonie Ypriana. YPER. Door auto verrast. Zondag avond, orr». 7 u. 30, kwam M. V. W. André per auto van de Groote Markt Koning Albert naar de Boterstraat gereden,, toen hij in den draai aan den Vijfhoek drie personen aanreed die juist de straat overstaken. De slachtoffers^ allen wonende te Zillebeke, zijn de geilaamden Platteau Hippolyte, 18 jaar oud, gekwetst aan de linkerknie en- zijn overjas gescheurdGrymonprez Joseph, 25 jaar, die een slag op het achterhoofd ontving, en Vanden— abeele Achille, 17 jaar, gewond aan den rechterkant van het hoofd en aangezicht. De Heer Dokter Dochy* diende hen de noodige zorgen toe, en met eenige dagen werkonbekwaamheid zullen zij er nog goedkoop van- afkomen. De politie stelde een onderzoek in. Zonder vrees. De ondervinding is sedert lang. gedaan. De goede uitslag is op voorhand verze kerd wanneer gij de verfstoffen Coloro gebruikt. Vraagt wel aan den drogistColoro, de beste verfstof. Omvergereden. Maandag namiddag, om 2 u. 25,. begaf René Knockaert, wonende alhier in de Dixmude- straat, zich pér velo naar den Vlamertinghesteenweg. Aan den spooroverweg gekomen, keek hij nog om ten einde zich te vergewissen zoo er geen auto of ander voertuig hem volgde en, daar hij niets bemerkte, stak hij, van zóodra hij de spoorlijnen over was, naar links af orh het wegeltje langs de vaart in te slaan.' Nauwe lijks was hij te midden de baan, of hij werd er langs achter gevat door een zwaren autotractor, gevoerd door Capoen André, van Rousbrugge-Haringhe. Half be wusteloos en met een gapende wonde aan het hoofd opgenomen, werd het slachtoffer een naburige herberg binnengedregen, waar de Heer Dokter Daelemans hem kwam verzorgen en hem vervolgens met zijn auto- naar huis voerde. De Rijkswacht kwam ter plaats het onderzoek doen. Naar wij vernemen is de toestand van den gekwetste zoo geruststellend mogelijk. Aanhouding. Zekere Cappaert Êmile, 34 jaar oud,, leurder van beroep en wonende te Stekene, tegen wien een aanhoudingsmandaat bestond, werd alhier door de- politie aangehouden en vervolgens naar het gevang van Kortrijk overgebracht. Op heeterdaad betrapt. Zondag avond werd zekere Tav. Camille, 44 jaar büd, van Zillebeke, door de. politie betrapt juist op het oogenblik dat hij de- pomp wegnam van een veto" staande aan den gevel eener herberg, nabij de Bascule. Proces-verbaal werd tegen hem opgemaakt. - r=n—li—i i=n=u=i r=u—li—ip=ir=ir=ip=ir— n—ir=ir=i Mesdames, Messieurs, voulez-vous être chaussés a la dernière mode Maïtre-Cordonnier d'Iseghem Ex-Cordonnier de l'Armée Diplomé et Médaiile d'Argent. La Maison sera réouverte le 15 Mars prochain. Vous y trouverez des modèles de ha ut luije des- meilleures firmes d'Iseghem. La Maison se charge aussi des souliers sur mesure et des réparations- en tout genre, garanties faites a la maison et a la main. Mevrouwen, Mijnheeren, wilt gij aan de laatste mode geschoeid zijn Meester-Schoenmaker van Iseghem Gewezen Schoenmaker van 't Leger Gediplomeerd en bekroond met de Zilveren Medaille. Het huis wordt den 15 Maart a. s. heropend. Gij zult er de schoonste luxemodellen vinden der beste firma's van Iseghem. Het huis gelast zich insgelijks met het maken van schoenen op maat en met herstellingen van alle slag. Werk gewaarborgd ten huize zelf en met de hand gedaan. s QQEl BBB 1=1 [=HSH=1 t=l 1=11=] BB El

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8