Café Carillon VELOSPORT OPENING 6 VANDEN PEEREB00MPLA VTS, 19, YPER G. COUSSEMENT NEYSENS. ALDAAR ZAL MEN U SCHINKEN De smakelijkste Bieren De uitgezochtste Wijnen De geurigste Koffie De heerlijkste Dranken BOKSNIEUWS Société Anonyme Franco-Beige Clycérines Cr Corps Gras a Wervicq FILATURE DE L'ARSENAL DEPOTHOUDERS GEVRAAGD Zondag werd dus de eerste der heete reeks oude klassiekers gereden, de Ronde van Vlaanderen, waar aan al wat naam heeft in de wielerwereld prat gaat aan deze te kunnen deelnemen. De rijwielmerken doen een laatste overzicht met het oog op Parijs-Roubaix, ten 1* op de forme, en ten 2" hebben ze in dien Omloop telkens een welopgebrachte reklaam gemaakt, die hun de beste uitslagen opleverde. Dit jaar waren er op de 237 ingeschrevenen juist 170 aanwezig, wat weeral getuigt van den groeienden bijval, die deze Ronde geniet. 170 man aan den start is voorwaar niet alledaagsch, en wat het toppunt daaf- stelt, alle belanghebbenden zijn behebt met den on- wrikbaren wil zich ten volle te geven om zijne kans op zege te verhoogen. Lijk alle jaren maalde Rebry de eerste kilometers mee tot in Brugge en op weg naar Blankenberghe sloeg Ghesquière op de vlucht. Met den slag gingen de poppen aan het dansen en de oud-stalmaten van Fonten, lijk Danneels, die beter dan wie ook beseffen hoe hard Fonten kan gaan en dus niet te vertrouwen is, sleurden de gansche bende bij. Op weg naar Thor- hout werd er geschermutseld bij zooverre dat ze eens met 4 dan met 7 weggeraakten, maar ten slotte even buiten de Sparrestede demarreert Romain Maes. Rebry en Hendrickx wippen toe en ze zijn weg. Toch in Roeselaere laat Romain het steken, maar de twee an deren gaan geweldig te keer, en worden slechts door een fatale inzinking van Rebry nog ingeloopen op de Quaremont. Vandaar gaat het verder over Ninove- Aalst-Lede naar Wetteren toe. waar midden een onbe schrijfelijke geestdrift Louis Hardiquest prachtig zege viert vóór Decaluwé en Neuville. Uitslag: 1. Hardiquest L., 260 km. in 7 u. 30, gem. snelheid 34 km. 660 m.2. Edgard De Caluwé, op 1 lengte3. Fr. Neuville, op 2 lengten 4. Cyr. Van Over- berghe, op 5 met.; 5. Alb. Hendrickx, in 7.u. 30 min. 25 sec.6. Leop. Vandenbosch, in 7 u. 33 7. P. Van Theemschë, op 2 lengten8.'Romain Gyssels 9. Jan Wauters10. Michel Dhooghe11. Moerenhout12. Huys Constant. NaRoeselaere lezen wij-geen verderen uitleg over den koers van Ghesquière, zoodat we mogen besluiten dat hij wellicht in deze of na deze stad heeft opge geven. Wat Miel Decroix betreft, ook die moet stellig met de onkans af te rekenen hebben gehad, want de dagbladen vermelden hem niet, evenmin als Jef De- muysere. Nu Zondag. Parijs-Roubaix is het te herdoen en velen zullen nu wel de revanche aangaan, en wel licht dicht bij de eersten eindigen. Moet de wind uit dezelfde richting blazen als geheel de week, dan zal de koers moorddadig zijn en nuttelooze krachtinspan ningen zullen dienen vermeden te worden. Een oogje in 't zeil houden en gereed zijn lot dien sprong weze de leus. Binst in Vlaanderen de Ronde werd geloopen, had den de Franschen ook een proef, Parijs-Caen, en niet Le Havre, zooals ik verleden week verkeerdelijk had aangekondigd. Hier werden alle favoris geklopt en nog van vele jonge elementen, welke we steeds meer en meer voorop zien. Maar de groote verrassing kwam van Ignat, die wel zuiver pistier is en het in dezen lastigen koers tot een zege wist te brengen. Uitslag 1. Ignat, in 6 u. 21 min. 34 sec.2. Maye, op 1/2 lengte3. Thietard4. Le Calvez 5. Lachat 6. Bidot J., in 6 u. 24.407. Lesueur8. Garcia 9. Le grand, in 6 u. 29.3810. Gianello. Van de oude garde slechts Le Calvez en Bidot te zien. In Valenciennes werd het, ja, zooals het ten andere nog al veel het geval zal zijn een koers der Belgen, en hoe de betwisting der bladen ook moge worden begrepen door de sportliefhebbers, voor mij is en blijft Julien Heirnaert toch nog altijd Franschman en ik versta dan ook niet hoe het mogelijk is dat ze hem ten allen prijze willen Belg zien als het er op aankomt van een zege. Nu ter zake. Heirnaert is nog eens de triomfator en moest hij prof gaan, hij zou er ook nog steeds zijn, om zijn woordje te plaatsen. Barbe werd er 2', Remi Decroix, die vroeg en goed in forme zit 3', G. Beckaert 4' en Volcke van Gits 5e. Uitslag1. J. Heirnaert, in 3 u. 33 2. Barbe, op 2 minuten3. Decroix 4. G. Beckaert5. Volcke6. De Medicis7. Schoon 8. Paepens9. Mieckewitch 10. Flament. De Onafhankelijken reden den Omloop van Luik waar zich 86 renners aan den start aanboden. Flink getal, als men in acht neemt dat in Valenciennes, ook vele Belgen er naar toe trokken om te kunnen genieten van het voordeel van den wisselkoers. In dezen Omloop dus werd hardnekkig gereden bij zooverre dat er van een gesloten groep feitelijk nooit sprake is geweest en nu de een en dan de andere samenspanning het tot een zekeren voorsprong wist te brengen, die telkens door de achtervolgers werd goed gemaakt. Doch met den kleinen Devos, die met Claeys van Ursel wegvluchtte ging het zoo heel ge makkelijk van stapel niet loopen had hij tegen de aankomst geen bandbreuk gehad. Spijtig voor dien kleinen, naarstigen duivel vah een ventje. Nu won Cyriel Dubois van Gooick vóór Demeule- naere en Verbeke, die er steeds bij is. Uitslag1. Cyriel Dubois, 175 km. in 5 u. 192. De- meulenaere, op 1/2 wiel3. Verbeke, op 1 lengte 4. Charlet, op 15 seconden 5. Cools, op 1 min.6. Le- naerts 7. Rayen;'8. Vanderelst9. Devos, op 1 min. 45 sec.; 10. Mazapichi. De Juniors De koers in het 'sportieve Vichte, waar onze stad- en streekgenooten naartoe trokken, kende een over- grooten bijval, maar onze jongens werden er in de doeken gedaan door den onbekenden Willems, die heel op het laatste de plaat had gepoetst en de genomen 100 meter wist te behouden tot aan de meet. Toch wist Woets het peloton te vloeren in den sprint, wat ons nog meer moet doen denken dat, zonder die ontvluch ting, het een nieuwe Iepersche zege ging worden. Ver beke, waarvan de dagbladen eveneens met veel lof spreken, liep er 10'. Jammer dat "Litière en Lacante, welke nochtans goed rijden, niet eens dicht eindigen. Wie echter ook een speciale vermelding verdient is Cappoen. de kolos van Dickebusch. die regelmatig zooals altijd zijn gang gaat, en heel zeker nog zijn laatste woord niet heeft gezegd. Wat Woets aangaat, die staat puik aan de leiding van het West-Vlaamsch Criterium met 29 p. tegen Delchambre 2' met 13 p, Cappoen 5' met 11 p., Storme 8' met 8 p. en 10' Ver beke met 6 punten. Uitslag Vichte1. Willems M., 90 km. in 2.52 u. 2. Woets Alb., op 100 met.3. Lambert, op 1 lengte 4. Tack René, op 1 '2 lengte5. 't Jolyn 6. Cappoen 7. Tack Omer, op 45 sec.8. Depoorter Jules, op 1 lengte; 9. Lanssens10. Verbeke Jerome, op 1 min. 40 sec. Vermelden we nog de 6" plaats behaald door Lucien Storme in Parijs-Roubaix, gegeven door de Socialis tische Wielerbond. Deze plaats is prachtig te noemen, gezien er 200 vertrekkers waren. Uitslag: 1. Decru, 267 km. in 9 u. 28; 2. Adams (Belg); 3. Verschueren 4. Collin 5. Vanpoucke 6. Storme 7. Deraedt8. Vandervelde 9. Therlynck 10. Musfala. De Beginnelingen Deze hadden het druk in leper zelf waar de Ver- eenigde Sportvrienden een proef hadden uitgeschre ven waarvoor er zich 46 vertrekkers aanboden. Het publiek, dat aan het vertrekpnut samenstroomde, om ringde fel zijne favoris en de namen van Salomé, Inicn, Vennin werden algemeen als dusdanig aanzien. Er waren 7 ronden af te leggen van 9 km., wat 63 km. beteekende. De 1° ronde werd afgelegd in 17 min. juist onder het geleide van Vanhoutte, Salomé en Inion. In de 2' ronde sleurt er Vanhoutte, van Lauwe, zoodanig aan dat de favoris weldra voorop zitten, met het 2' groepje op 250 met. Tusschen de eersten vinden we Salomé, Vanhoutte, Clement en Inion. Intusschen hebben Degraeve, Wallens, Artois, opgegeven en Lants- heere heeft een merkelijken achterstand goed te maken. In de 4' ronde valt Salomé plat en de anderen wachten er natuurlijk niet achter en inzonder Clément geeft volle gas. Pol heeft de kans gauw een ander machien te snappen om met 300 meter achterstand de jacht in te zetten. De strijd is begeesterend, en even aan de 6' ronde komt Pol bij, onder de aanmoedigingen van het volk. Nu staan de kansen weer gelijk bij het ingaan der 7e en laatste ronde en als, midden een geordende en welingerichte ordedienst, en tusschen een schoonen toeloop van volk, de sprint van verre wordt ingezet en Pol Salomé als overwinnaar de meet overbolt, is er aan de begeestering van 't volk geen houden aan. Proficiat Pol en nog vele zulke. ■VAN HETi STAD Y P E R Rechtover Sint - Maartenskathedraal BIJ Uitslag1. Salomé, 62 km. in 2 u. 04 min.2. Inion, West-Nieuwkerke, op 3 lengten3. Clément, Hooglede, op 1 lengte4. Dujardin, Lauwe, op 10 meter 5. Van- steenkiste, Dadizeele. op 300 meter; 6. Servaege, Ha- relbeke 7. Noyelle, Dickebusch8. Vitse Val., Pope- ringhe9. David, St Jan10. Vanpoucke, Clercken 11. Holvoet, Moeskroen12. Clau Robert, Houthulst. Benevens den winnaar hebben Inion, Clément en ook Vanhoutte, die op het laatste door ongelukken uit viel, zich bijzonder onderscheiden. Me dunkt evenwel dat Salomé en Inion niet moeten blozen om naar hooger op te klimmen en er heel dikwijls, ook bij de Juniors, zouden tegenwoordig zijn als de koek ver deeld wordt. In een woord, men had weer een schoon sportfeest aan 't publiek te aanschouwen gegeven, en een koers die, hoe klein de categorie ook weze waar voor ze werd uitgeschreven, ten volle door het volk begrepen en gesteund werd, waarvoor hier openlijk dank, namens de Vereenigde Sportvriendendie telkens het hunne bijbrengen om de nering te helpen en de sport te dienen. Nog een pluimpje voor de po litie, die ons flink ter zijde stond en alles perfect regelde. SPRINTER. GEMEENTE WYTSCHAETE (bij leper) Op Zondag 19 April 1936, om 3 ure namiddag VELOKOERS VOOR ALLE BEGINNELINGEN Afstand 60 Km. 990 Frank Prijzen en Premiën, 900 Frank Verdeeld als volgtAan den overwinnaar 150 fr. Palm en Trui, verders 125 100 85 65 50 40 30 25 20 15 10 fr. en verscheidene premiën. Algemeene voorwaardenInschrijving vanaf 2 uur ter herberg Au Canonbij Louis Car- dinael, Ieperstraat. Vertrek te 3 ure stipt, rechtover het Gemeentehuis. Aankomst rechtover de Brouwe rij Depuydt. Prijsuitdeeling in De Wereldtoer bij C. Vanthorre. Het vertrek zal gegeven worden door den alombekenden kampioen Jules Van Hevel. Carlier werd deze week uitgedaagd door den geduch- ten bokser Lucidarme van Veurne, die reeds sedert lang den mooien titel beoogt. Carlier neemt deze uit daging aan, en zal dus voor de tweede maal zijn titel verdedigen, maar nu te Veurne. Deze kariip zal door gaan op Zondag 19 April, te Veurne, met vólgend programma Hoofdkamp 10 x 3 Officieel kampioenschap der Vlaanders Descheemaker Osc., Veurne tegen Verbrugghe, Kort- rijk, Weltergewicht. Dan 10 x 2 Bridou-Dujardin, en verder 6 liefheb berskampen Veurne-Yper, Carlier-LucidarmeCar lier Fl.-Chamon Buysse-Gruwé Platevoet-Dufour t Goudezeune-ClaeyssensClaeys-Roggeman. Boxing Club Yper richt op dien dag een autobus in naar Veurne. Prijs 5 fr. heen én" terug, en voor alwie de verplaatsing zal meemaken zal 25 afslag gegeven worden op de ingangskaarten. Inschrijving varf héden af bij den manager Knockaert Henri, Lange Meerschstrapt, waar men alle inlichtin gen kan bekomen. des Les actionnaires sont convoqués pour l'assem- blée générale ordinaire, qui se tiendra a l'usine, rue Pompe a Feu a Wervicq, le mardi 21 avril 1936, a 11 heures du matin. ORDRE DU JOUR 1) Lecture du rapport du conseil d'administra- tion de l'exercice de l'année 1935. 2) Approbation du bilan et du compte profits et pertes. 3) Décharge aux administrateurs et commis saires. 4) Nominations statutaires. 5) Divers. Société Anonyme Siège Administratif 48, rue du Marais, a BRUXELLES ZONDAG 26 APRIL 1936 VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN (Oud-Juniors uitgesloten). 50 KILOMETERS 500 FRANK PRIJZEN en schoone premiën Verdeeld als volgt: 1' 110 fr. en palm. Verders 90 75 50 40 30 - 20 10 - 10. Vertrek ongeveer om 3 1/2 u. Wegwijzer Dixmude straat, langs A. Stoffelstraat. Bruggesteenweg naar St Jan. Terug op Yper langs Potyze, Zonnebekesteenwég, M. Frenchlaan, Meenenstraat, Groote Markt Koning Albert, Dixmudestraat, 3 maal. Dixmudesteenweg, O tide Veurnestraat, M. Haiglaan, Maloulaan, G. de Slufrèstraat, Boterstraat, Neermarkt, Groote Markt Koping Albert, Dixmudestraat. 3 maal. Dixmude steenweg. Oude Veurnestraat, M. Haiglaan, Maloulaan, R. Colaertplaats, Statiestraat, Tempelstraat. Boter straat, Neermarkt, Groote Markt Koning Albert, Dix mudestraat, 4 maal. AankomstDixmudepcort, Herberg de Wandeling bij Joseph Ollevier. MAANDAG 27 APRIL 1936 VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN beneden de 18 jaar, (eenzelvigheidskaart medebrengen). 30 Kilometers 200 Frank Prijzen 30 ronden Dixmudestraat tot Wed. Vandenberghe en terug langs M. Vergracht, Dixmudestraat. Inschrijving in de Herberg de «Drie Snoeken»- Vertrek om 6 1/2 ure stipt. Aankomst en prijsdeeling in de «Herberg de Pompier». Messieurs les actionnaires sont convoqués a L'ASSEMBLÉE GÉNÉRALE ORDINAIRE, qui sera tenue le Mercredi 13 Mai 1936, a 11 heures,. au siège administratif, a Bruxelles. ORDRE DU JOUR 1. Rappqj-t du conseil d'administration et. présentation du bilan au 31 Décembre 1935. 2. Rapport aux commissaires. 3. Approbation du bilan et du compte de profits et pertes. 4. Décharge aux administrateurs et aux: commissaires. 5. Nominations statutaires. 6. Divers. Pour pouvoir- prendre part a l'assemblée, M.M. les actionnaires sont priés de se conformer aux articles 28 et 29 des statuts. Dépot des titres au siège administratif ou a la Banque Joire, a Bruxelles, a Tournai ou a Tourcoing. De Ypersehe Centrale Brouwerij, 98, Dicke- buschsteenweg, te Yper, vraagt Vertegenwoor digers voor den verkoop harer bieren, in de arrondissementen Veurne-Dixmude-Ieper. Schrijven of zich wenden ten bureele der ge zegde brouwerij. Dépot met deel verplichte klienteel over te nemen te Langemarck. Prachtige woonst met: kelders en magazijnen ter beschikking. Zich: wenden Ypersehe Centrale Brouwerij.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 14