Café=Concert MVandendriessche a l'Hötel Royal FRÉDY 8 Een duistere zaak te Zuydschote ALLERHANDE NIEUWS GEMEENTE DICKEBUSCH PRACHTIG MUZIEKFEEST DENTISTE Dixmudestraat, 49 YPER. Telefoon 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde- gebitten met waarborg. Burgerlijke Stand van Yper HÉLÈNE NEYSENS Lange Meersch, 6, YPER HANDBOOGSCHIETINGEN p Ig lo 9 'l€ B< de ge A da en faa we 9 Afrt I Vraag r'erbir De 24 jarige Six Fir min, geboortig van Merc- kem, ongehuwd, inwonende te Bixschote, was Zondag 26 April laatstleden 's avonds naar zijn logement niet meer teruggekeerd en sedertdien had men niets meer van hem vernomen. De jongeling oefende het beroep uit van aar dewerker doch was sedert een viertal weken werkloos. Vroeger werkte hij regelmatig en kon zich in gezelschap goed vermaken zonder echter ooit eenige buitensporigheden te doen. Het kwam dan ook de personen, bij wien hij in woonde, uiterst vreemd voor dat zij hem niet meer terugzagen. Den Maandag morgen echter zag de van dienst zijnde briefdrager, van Boesinghe komende, een halsdoek en wat verder een klak liggen bij de brug van Steenstraete, aan de grensscheiding der gemeenten Zuydschote en Bixschote. De briefdrager deelde aanstonds het nieuws dezer vondst mede aan de bewoners van het Café Beige en gaf er insgelijks kennis van aan den veldwachter die ter plaats de gevonden vooi> werpen, welke herkend werden als aan den ver miste toebehoorende, kwam halen. Eenige meters verder werd nog de vest van den verdwenen jongeling langs de baan aangetroffen. De rijks wacht van Merckem werd van het geval op de hoogte gebracht en stelde dadelijk een onderzoek in dat leidde tot de ontdekking, op ongeveer een kilometer afstand van de brug van Steen straete, van het rijwiel van Six dat daar verlaten in de gracht langs de baan lag. Doch van den vermiste zelf werd niet het minste spoor ge vonden. Alles wat men kon vernemen was dat hij den Zondag avond, rond 7 u., in het Café Beige nog eenige partijen gekaart had en dat er aan zijne houding volstrekt niets buitengewoons was bemerkt geweest. Wat later, omstreeks 10 u., werd hij zelfs nog door een persoon op de brug ontmoet, terwijl hij zijn fiets aan de hand leidde. Met deze enkele vage inlichtingen werd het onderzoek dagen lang voortgezet, toen nu Maan dag laatst, 't zij dus 8 dagen na de verdwijning, de dochter van veldwachter Haezebrouck, in het naar huis gaan, aan de oppervlakte van het wa ter in de Yperlee een zwarte vlek bemerkte die haar vreemd voorkwam. Zij deelde haar ver moeden mede aan haar vader die aanstonds ter plaats kwam en weldra vaststelde dat er inder daad op die plaats een lijk, in rechtstaande hou ding, in het water lag. Met behulp der rijkswacht van Merckem, die verwittigd was geweest, werd de drenkeling boven gehaald en herkend als zijnde den sedert acht dagen vermisten Six Fir- min. Het lijk werd vervolgens in een onbewoond huis van Zuydschote gedragen, waar het parket van Yper, bestaande uit de Heeren onderzoeks rechter Devos, zijn griffier, en den dienstdoen- den procureur des Konings, M. Berghman, den Woensdag namiddag afstapte om het onderzoek te doen. De personen diê Six voor het laatst ge zien hadden, alsmede deze die zijn kledings stukken en rijwiel vonden, werden langdurig ondervraagd. De fotographische dienst van het parket van Gent nam enkele foto's van het lijk, terwijl de wetsdokters, de Heeren Snick en Bil- liau, van Yper, tot de lijkschouwing overgingen. Naar het schijnt zouden er op het lijk geen spo ren van gewelddaden bestatigd zijn geweest, zoodat men zich afvraagt zoo er hier een ongeval, zelfmoord of wat anders in het spel is. Deze zonderlinge zaak heeft in de streek na tuurlijk heel wat opschudding verwekt en aller hande gissingen over dezen geheimzinnigen dood worden gemaakt. Na de lijkschouwing werd het lijk, met toe stemming van het parket, door enkele bereidwil lige inwoners van Zuydschote ter kerk gedregen, waar de E. H. Pastoor de absouten las, en ver volgens op het gemeentelijk kerkhof begraven. YPER. Aanrijding. Zondag voormiddag, om 11 u. 30, kwam de genaamde Liénard Alfred, van Halewijn, per auto van de Neermarkt naar de Vandenpeereboomplaats gereden met het in zicht zijn voertuig rechtover de herberg De Boerenholte plaatsen. Toen hij reeds heel dicht bij het voorland gekomen was en zijn rijtuig omtrent stilstond, werd het achterste deel ervan plots aangereden door een moto bestuurd door Cleenewerck Maurice, van Vlamertinghe, die van uit de Boesinghestraat gereden kwam. Alles bepaalde zich gelukkiglijk bij wat stoffelijke schade. De politie deed het noodige onderzoek. Velo verdwenen. Zondag avond was Dochy Omer, van St Jan, naar de Cinema Flora geko men en had er zijn rijwiel in de daarvoor voorbe houden plaats nevens tal van andere velos ge plaatst. Na de vertooning echter, rond 11 u. 30, bestatigde hij dat zijn fiets verdwenen was. Vol gens alle waarschijnlijkheid zal een ander, bij vergissing, dit rijwiel voor het zijne genomen hebben en ermede weggereden zijn. Eerlijke daad. Een jeugdige scholier, Beckaert Roger, wonende Bruggesteenweg, vond Maandag laatst een eenzelvigheidsboekje van een auto toebehoorende aan een franschman van Rijsel, en verhaastte zich dit naar het politie- bureel te brengen. Toen de eigenaar daar eenigen tijd nadien aangifte kwam doen van zijn verlies, was hij niet weinig aangenaam verrast en geluk kig aanstonds het verloren boekje terug te krij gen. Deze heer liet dan ook een belooning na voor den braven en eerlijken jongen, aan wien ze door de zorgen der politie overhandigd werd. Aanrijding. De 58 jarige Versavel Camiüe, van Yper, kwam per velo van onder de Meenen- pport gereden om naar de Bollingstraat te gaan, toen juist op hetzelfde oogenblik een auto, be stuurd door G. C., en die van de Groote Markt naar de Bascule reed, daar op die plaats aan kwam. De autovoerder deed het onmogelijke om den wielrijder te vermijden, remde zooveel hij kon, zoodat zijn voertuig zelf het voorland op reed en tegen den vestingsmuur botste, maar niets baatte. De fietser werd toch geraakt, viel ten gronde en werd aan het achterhoofd en den rug gekwetst. Een bijgeroepen geneesheer dien de hem de noodige zorgen toe. De auto was nogal erg beschadigd. POPERINGHE. In een waterput gevallen. De genaamde Blomme Jules, van Poelcapelle, welke hier te Poperinghe werkt en op logement is, werd verleden week Donderdag, nabij de hofstede van M. Remi Lemahieu, uit een water put gehaald. Men waande den ongelukkige reeds dood, doch toen de ontboden geneesheer ter plaats kwam, bestatigde hij dat de man slechts in be zwijming was. Na hem de noodige zorgen te heb ben toegediend, werd Blomme naar het hospi taal van Yper overgebracht. Zwart... en schoon zwart. Dit is hetgeen men zelf bekomt met de verfstoffen Coloro te gebrui ken. Maakt uwe kleederen dus lijk nieuw door ze met de verfstof Coloro te herverven. BECELAERE. Wanhoopsdaad. - De 58 jarige Debaene Achiel, vader van zes kinderen waar van het jongste pas 4 jaar telt, en die sedert langen tijd reeds werkloos was, heeft verleden week Vrijdag door verhanging een einde aan zijn leven gesteld in zijne woning, gehucht Zwaanhoek. Het was de dochter die, ongerust zijnde over de onverklaarbare afwezigheid van haar vader, gansch het huis afzocht en de akelige ontdekking deed. Op haar hulpgeroep kwamen eenige geburen dadelijk toegeloopen en sneden onmiddellijk de koord dóór. Alles werd beproefd om den ongelukkige nog tot het leven terug te roepen, doch alle pogingen waren vruchteloos. GHELUWE. Ongeval. De handelsreiziger Daelemans, die per auto naar hier gekomen was, bleef eenige oogenblikken stilhouden nabij den steenweg naar Dadizeele, doch op hetzelfde oogenblik dat hij het portier van zijn rijtuig opendeed, kwam een wielrijder aangereden. Deze laatste, de genaamde Dejaegere Gerard, wonende Vijfwegenhoek, werd door de opengeslagen deur ten gronde geworpen en liep in zijn val enkele kwetsuren op. Ook zijn rijwiel werd beschadigd. WULVERGHEM. Aanrijding. Zaterdag namiddag kwam de 27 jarige Sarteels Henri, van Wytschaete, per moto in gezelschap van een zij ner vrienden, uit de richting van Kemmel gere den. Aan het gehucht Lindenhoek, waar de steen weg een bocht maakt, moest de motorijder af steken voor een ijsroomkar, doch de moto gleed uit, zoodat beide opzittenden ten gronde geslin gerd werden. Zij liepen enkele verwondingen op. 1925 1936 ZONDAG 17 MEI 1936 ingericht met de medewerking van het Gemeentebestuur, door de Muziekmaatschappij De Vijverzonen ter herdenking van haar tienjarig bestaan. Volgorde der feestelijkheden 13 ure 30 Aankomst der deelnemende maat schappijen. 14 ure Optocht door het dorp. 15 ure Opvoering van muziekstukken. 16 ure Harmonie Ypriana leper 60 uitvoerders Bestuurder Heer Fr. Deridder Eere-Voorzitter Heer A. Donck-Vermeulen Voorzitter Heer A. Gruwez. PROGRAMMA 1. Les Enfants de France, marche door Parès 2. Morgen, Middag, Avond te Weenen, Suppé openingsstuk. 3. Salut a Gamona, valse 4. Ballet de Faust 5. Les Millions d'Arlequin 6. Rapsodie Hongroise Nr II 7. Georgin marche met tamboers en klaroenen. 18 ure Trekking der premiën. van den 2 tot den 8 Mei 1936 Geboorten Monteyne Maurice, Doorgangstraat, 22. Samyn Jacques, Recollettenpoort, 5. Voet Rosanna, M. Haiglaan, 140. Maton Annie, Zonnebekesteenweg. Demey Juliette, Recollettenpoort, 5, Ruyssen Yolande, Arsenaalstraat, 11. Huwelijk Rabaut Gilbert, bierhandelaar, te Vlamer tinghe en Hosten Adrienne, z. b., te Yper. OverlijdensVanspranghe Camillus, 58 j., gepension- neerde, echtg. Vandelannoote Clementina, Dickebusch- steenweg, 60. Delobel Leonia, 81 j., z. b., echtg. Van- hoet Theophilus, Waterkasteelstraat, 9. Delanghe Eugenia, 81 j., z. b., echtg. Spinnewyn Arthur, Rijke Klarenstraat. Dezeure Urbania, 60 j., huishoudster, echtg. Vandamme Servatius, Lange Thouroutstraat, 25. Therry Julianus, 88 j., z. b., echtg. Bruyer Evelina, Klaverstraat, 14. Cordenier Laura, 27 j., landbouw ster, ongehuwd, Wenninckstraat, 9, van Watou. Pinet Pharaïlde, 71 j., huishoudster, echtg. Bardyn Petrus, Lange Thouroutstraat, 25. HuwelijksbeloftenLeonard Becarren, werkman, te Zuydschote en Maria Poissonnier, dienstmeid, te Woes- ten, voorheen, te Yper.- Georges Hoorelbeke, fabriek werker en Bertha Defrancq, dienstmeid, beiden te Yper. Arthur Legrand, landbouwer, te Yper en Rachel Lemahieu, landbouwster, te Voormezeele. Georgius Lozie, landbouwer, te Yper en Elza Lauwers, landbouwster, te Zuydschote. André Vandamme, beenhouwer en Marie-Louise Six, z. b., beiden te Yper. r—ii—ir=nr=ii=if=nr=nr=ir?ir=tr=n—n—ti=nr=ni—li—i f Eerste met Onderscheiding in Snijkursus voor Damen heeft de eer, Mevrouw, Mejuffer, UecL te laten weten dat zij zich als KLEER MAAKSTER komt te vestigen bij hare ouders. Zij beveelt zich aan uwe geëerde orders voor het maken van Mantels, Kleederen, Tailleurs en alle naaiwerk. Het is veelal moeilijk zijne kleederen te doen afwerken, zoo men de stof hij de kleermaakster zelf niet koopt. Bij haar integendeel blijft U, Mevrouw, Mejuffer, volkomen vrij uwe stof te koopen naar uw goesting en waar het U belieft. Verzorgd werk Spoedige bediening Matige prijzen. !ElElS[ElElE]EEllEl[ElFll-lbJElEll=JC=l. STAANDE PERS ZONDAG 10 MEI 1936 Om 2 2 uur VLAMERTINGHE Oppervogel 70 fr. Kleine vogels 10 fr. Boven de 50 schutters al vogels van 12 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 i uur: WATOU: Oppervogel 150 fr.Twee zijdvogels, ieder 75 fr.Twee kallen, ieder 35 fr. Kleine vogels 20 fr. Boven de 80 schutters al primés aan 25 fr. Inleg 25 fr. DONDERDAG 14 MEI 1936 49 BONDSCHIETING TE BISSEGHEM aangeboden uitsluitelijk aan de leden der Maatschappijen aangesloten bij den Nationalen Bond der Belgische Wipschutters. VOORUIT 2400 FRANKEN OP TWEE WIPPEN Wip I Hooge 150 fr.zijde 75 fr.kalle 50 fr. Wip IIZelfde verdeeling. 80 kleine vogels van 20 fr., verdeeld op 2 wippen. Daarenboven 10 couverts in massief zilver met de bondswapens versierd, gratis geschonken door de bondskas. De niet afgeschotene zullen niet verloot v orden. Eenige inleg26 frank. Boven of onder de 100 schutters een vogel meer of min. Inschrijving vanaf 12 u. om te beginnen schieten om 1.30 u. De laatste scheut zal vóór 6 uur ingaan om in alle richtingen te kunnen vertrekken. ZONDAG 17 MEI 1936 Om 2 uur MERCKEMOppervogel 80 fr. Inleg 13 fr. 50 Kleine vogels 10 fr. Alle vijftal een primé van 15 frank. A. E. Cossetti Gounod Dugo Liszt Miller avec le SAXOPHONISTE bien connu tous les dimanches et jours de fête 46, It ui" «Ie Is» 46, Ypres.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8