A 1'Universel A rUniversel GOUW/ IAURE DUMÖN Fermetts Passiflore GARAGE CENTRAL Gr Werkplaats of Garage Op bezoek bij Remi Capoen COXYDE - Bains tenu par Arthur HERRIER - LOGIE., COXYDE - Halle n 31Mk Haiglaan Oude Augustineusiraat YPER. Rue des Chiens, 5, YPRES Pour passer votre WEEK - END AGRÉABLEMENT, venez a la Chez Léon DAMS-GOBERT 8, Bd Lejeune, Coxyde Plage Hotel - Restaurant Pension MODES MODEN 64, Rue d'Elverdinghe - straat, 64 YPRES IEPER als Lacante en Litière. Uitslag: 1. J. Deman, 145 km. in 4.u. 3 min. 2. Ram- melaere A„ op 1/2 wiel; 3. Rosseel, op 1/2 lengte; 4. Masquelier, op 1 lengte5. Corfvriendt6. Pylyzer 7. Muylle, op 12 sec.8. De Moldere, op 1/2 wiel9. Van den Houtte10. Peetermans, z.t.12. Lambert, op 22 sec.22. Salomé en 24. Woets, z.t. Maandag trokken onze 5 juniors naar Zerkeghem, het dorp van Romain Maes, waar een Grooten Prijs te verrijden was, die zijn naam draagt. Jozef Georges toonde er zich de beste en won den eindsprint vóór Albert Roose en Vermeulen. J. Verbeke werd er 8 en P. Salomé 11'. Albert Woets, die nog steeds met pijn in de hand gekweld is van zoodra de baan niet te best is, moest er evenals Lacante en Litière het bijltje bij neerleggen. Voorzichtig Albert, ware het niet geraadzaam nog een klein tijdje te wachten tot gij volledig hersteld zijt Uitslag1. Jozef Georges, de 100 km. in 2 u. 47 min. 2. Roose Albert, op 10 cm.3. Vermeulen M.4. De- groote, op 50 sec.5. Verbruggen6. Demolder, op 50 sec.7. Van Borsel8. Verbeke J.9. Nyssens, op 1 min. 15 10. Verschaeve. op 2 m. 30 11. Salomé, op 5 min. Donderdag startten 'onze juniors in Oudenburg. Na allerhande koerswisselvalligheden kwamen 4 man in den eindsprint die door Karei Thys vóór Schollaert ge wonnen werd. Jozef Georges, die voor velen favori was brak zijn vork. Pol Salomé is 5' en dat is voor Pol. die nog maar pas naar de juniors is overgegaan, heel flink gereden. Zoo voortgedaan Polhet ijzer sme den binst het warm is. Woets, Verbeke en Lacante werden tengevolge van bandbreuken uitgeschakeld. Deze jongens kennen voor "t oogenblik niets dan tegen slagen. Toch moedig aanhouden mannen, de kans keert toch eens Uitslag1. Thys Karei, in 2 u. 37 m. 40 sec.2. Schol laert Frans, op 1 lengte 3. De Peuter4. De Groote, op 50 meter5. Salomé. op 1 min. 40 sec.6. Vermaele Victor, op 2 min. 25 sec.7. Rosseel8. Vande Cande- laere. Zondag a. s.. zetten onze juniors aan in den Omloop der West-Vlaamsche Bergenwaarvan wij na dit overzicht het programma geven, en waarvan de eerste groote ronde te Yper voorbijkomt. BIJ DE BEGINNELINGEN Zondag reden onze beginnelingen in eigen stad, in den koers over 60 km. ter gelegenheid van Kalfvaart- kermis uitgeschreven. Slechts 16 renners lieten zich inschrijven. Was de korte omloop met talrijke draaien daar misschien oorzaak van De uitslag gaf1. D'Hert2. Knockaert3. Turck (Yper) 4. Muylle (id.) 5. Gouwy (id.) 6. Dutelly 7. Lamot8. Mouton 9. Note. 's Maandags werd op dezelfde wijk een koers voor beginnelingen onder de 17 jaar betwist, over een af stand van 35 km. Er waren 27 vertrekkers. Adriaan Turck ging met den bloemtuil naar huis, en dubbelde al de andere renners. Uitslag1. Turck 2. Decroix, op 1 ronde3. Mouton 4. Artois5. Dumont6. Logie 7. Note 8. Bataille. Vermelden wij nog den uitslag van Noyelle van Dickebusch. die te Coxyde 8» reed en waar de uitslag luidde- 1. Vermote, 70 km. in 2 u. 05 2. Debal3. Winne 4. Dekeyser5. Steene6. Peire7. Deschuymer8. Noyelle9. David 10. Suffys. GEMEENTE RENINGHELST Op Zondag 21 Juni, om 2 uur GROOTE PRIJS DE WERKENDE BIE of Omfcop der West-Vlaamsche Bergen voor Juniors B. W. B. Ingericht door de Velo-Club De West-Vlaamsche Bergstreek met medewerking der Firma Van der Eist, het Huis Maes-Rommens, Poperinghe, De koffies en Ghicorei Bakeroot De Brouwerijen St Jorisen De Zwaan en de klakken City Sport 2000 FRANK PRIJZEN 100 KILOMETERS Verdeeld als volgt350 fr. en palm 275 200 175 150 125 100 80 75 60 50 50 25 25 10 fr. WegwijzerReninghelst Poperinghe Vlamer- tinghe Yper Dickebusch Clytte Kemmel Loker Roodenberg Zwartenberg Westouter Reninghelst, eenmaal Reninghelst Ouderdom Reninghelst Westouter Clytte Reninghelst, viermaal. Inschrijving in café Sportwereld, vanaf 12 u. 30. Na zijn schoonen uitslag in de Ronde van België zijn wij Remi Capoen. de hoop van Dickebusch die onze streek zoo flink heeft vertegenwoordigd eens gaan opzoeken, ten einde hem eenige indrukken over den koers te vragen. Wij troffen hem aan bij Het Vijverhuis waar hij op den oever van den vijver en, in de schaduw van de boomen te rusten zat. Na hem eerst hartelijk gefeliciteerd te hebben praten wij samen over een en ander uit de verloopen ronde. Hoe gevoelt gij U Remi. na deze ronde nog wat vermoeid Toch niet, het is mij heel goed vergaan en ik vind zelfs dat het zonder dien rustdag ook heel goed zou gegaan hebben. Hoe langer de ronde duurde hoe beter ik mij wende. Voeldet gij U in den beginne niet een beetje ver vreemd in deze nieuwe kategorie Dat ging nogalvan in den eersten rit kon ik goed mee en klasseerde mij 17' op 169 vertrekkers. Dat gaf «lij hoop. Welke ritten schenen u de lastigste De 2' en de eerste bergrit. De laatste rit scheen mij eveneens lastig en vooral langer dan opgegeven was. In den tweeden rit was ik oprepht vermoeid als ik te De Panne aankwam. En dan kreeg ik nog die 5 minuten straf. En wat is u in den 3tt rit overgekomen In dien rit voelde ik mij eerst niet al te best. De andere renners begonnen hun knapzak aan te spreken en aten met eetlust en bij mij kon het maar niet bin nen. Ik kreeg een verflauwing en verachterde, doch naderhand kwam ik deze te boven en begon opnieuw te jagen doch wanneer ik verscheidene enkelingen en groepjes ingehaald en voorbijgestokdn had. stond ik te Wilrijck vóór een open .draaibrug. Een gansche rij schepen vaarde voorbij en één voor één kwamen al diegenen weer bij die ik zooeven, ten koste van veel inspanning, gelost had. Dat was oprecht ontmoedigend. Aan die brug verloor ik meer dan 10 minuten. Geluk kig kon ik er 's anderendaags enkele van terugwinnen in den rit Antwerpen-Luik, waarin ik met Storme voorop kwam. Toen was ik terug 8' in de algemeene rangschikking. -'-'Hoe hebt gij zoo verachterd in den volgenden rit Ja dat was oprecht spijtig 27 minuten achterstal in één rit dat was toch te veel. Ik had een te groot ver zet op. Vóór het vertrek dacht ik bij mezelftwee ber gen, de Baraque Michel en de Baraque Fraiture, dat zal wel gaan en ik-nam een tamelijk groot verzet. Doch toen heb ik raar opgekeken In plaats van twee bergen REMI CAPOEN waren er wel vijftig, geloof ik. Het was gedurig op en af. gansch den rit door. Daaraan had ik mij heele- maal niet verwacht en ik kreeg hier een gevoelige kneuk. 27 minuten in eensDen volgenden dag was het rustdag te Rcchefort en ik ontving er het bezoek van een paar trouwe supporters, met wie ik den dag doorbracht. Dat bracht mij wat opbeuring en in de volgende bergritten ging het toch al heel wat beter. En wat denkt gij over den tijdrit Nogal lastig. Doch hier kwam ik een zonderling geval tegen met Muller. Daar hij mij in de algemeene rangschikking voorafging, was hij juist vóór mij ver trokken. Ik kreeg hem op zeker oogenblik in 't zicht en won zienderoogen op hem in, zoodat bij de aan komst zijn voorsprong nog heel klein was. En toen ver nam ik dat Muller 5' was en ik 6'. Hoe kon dat nu Ik liep in op Muller en deze stond vóór mij geklasseerd' Het geval werd onderzocht en 's anderendaags onder vond men dat er een verwarring was gebeurd bij het opnemen der rugnummers. Ghyselinck had 2 m. 30 sec. aan een gesloten barreel moeten wachten en men had dezen tijd van Muller afgetrokken in plaats van aan Ghyselinck. Maar wat gebeurde er bij de aankomst te Pont- de-Loup Wanneer Ghyselinck en ik samen te Pont-de-Loup aankwamen regende en stormde het geweldig, zóó ge weldig dat wij slechts op 50 m. afstand zagen dat een barreel voor ons gesloten was. Het gaanpad bleef open en ik vertraagde om erdoor te rijden, doch Ghyselinck schoot nevens mij in volle vaart door de opening heen. Ik verloor nog wat tijd bij het oversteken der tramrig- gels die hoog boven den grond uitstaken en toen Ghyse linck zich omkeerde en zag dat ik los was, snelde hij uit volle macht naar de aankomst die dichtbij was en ik kon mijn achterstal nog onmogelijk heelemaal terug winnen. In alle geval Remi, uwe supporters zijn allen om ter meest over u tevredenoprecht gesproken niemand had durven denken dat gij op zulke schoone plaats zoudt eindigen, en in twee ritten tweede aankomen de meest optimisten zegden als Remi de ronde uitdoet zal het al heel schoon zijn. Wat schikt gij nu te doen Ik vertrek naar de ronde van Luxemburg, die Zondag begint. Er zijn acht ritten en twee rustdagen, maar telkens vóór den rustdag zijn er twee ritten op een dag te verrijden. Ik zal trachten {en nutte te brengen wat ik in de ronde heb bijgeleerd en hoop mij ginder te kunnen onderscheiden. En zijn blik getuigt dat hij vertrouwt in zijn macht. Wij nemen afscheid van Remi en wenschen hem goede afreis en veel succes in de Ronde van Luxemburg Wij willen hier nog een kort overzicht maken over de uitslagen van Capoen en deze even in vergelijking stellen met deze door den overwinnaar der Ronde, Van Herzele, verwezenlijkt. In den 1" rit eindigt Van Herzele 3' en Capoen 17'' op 18 seconden. In den 2'' rit komt Capoen 9' binnen en Van Herzele 27', 5 minuten 18 seconden daarna. Hier krijgt Capoen ongelukkiglijk 5 minuten straf. De 3' rit werd gewonnen door Van Herzele, wijl Capoen 27' aankomt op 12 m. 10 sec., na te Wilryck meer dan 10 minuten aan een brug verloren te hebben. In den 4° rit is Capoeh 2' en Van Herzele 17', komt 2 min. daarna binnen. De 5' rit was de slechtste voor Capoen. Van Herzele plaatste zich T en Capden slechts 40" en verloor hier 24 min. 32 sec. op van Herzele. In den 6" rit is Van Herzele 2' en Capoen 23", döch met enkel 2 m. 30 sec. achterstal. In den 7" rit komen Van Herzele en Capoen samen met de groep binnen en worden allebei ex-aequo 4' geklasseerd. In den tijdrit Auvelais-Chimay 8' rit, reed Van Her zele 3", in 1 min. 20 sec. minder tijd dan Capoen 5". In, den 9n rit kwam Capoen 2 aan en Van Herzele 23", 2 m. 44 sec. daarna. In den laatsten rit was Van Herzele 6' en Capoen 15» op 52 sec. van Van Herzele. Alles totaal overschouwd. kwam Capoen dus twee maal tweede met voorsprong, eenmaal 4' ex-sequo en deed een goeden tijdrit. Daarentegen had hij twee slechte rittenDe Panne-Antwerpen, waarin hij 12 minuten verloor (waarvan hij er minstens 10 wachtte aan een brug) en Luik-Rcchefort, eerste bergrit, waarin hij door gemis aan ondervinding een te groot verzet opstaan heeft en 24 minuten verliest, misschien ook wej deels aan zijn vermoeienis, tengevolge van zijn inspanningen in den voorbaanden rit, te wijten. Daar bij kreeg hij nog 5 min. straf. Als wij dit nu alles sa men tellen 12 m. (2' rit) 24 min. (5» rit) +.5 min. (straf) dan krijgen wij het totaal van 41 minuten. En als we de eindrangschikking overzien, bemerken wij dat Capoen 11», op 37 minuten staat van Van Herzele. Nu maken wij deze beredêneering niet om te bewijzen dat Capoen vóór Van Herzele had kunnen eindigen,, want gij zoudt mij dadelijk antwoorden en terecht moest Capoen ooit Van Herzele hebben kunnen bedrei gen, dan zou deze laatste Remi zoo gemakkelijk niet hebben laten loopen in de twee ritten waarin hij weg- yluchtte. Natuurlijk Van Herzele moest zich om Ca poen niet bekommeren, doch wij willen er hier alleen op wijzen dat Capoen in deze ronde twee ritten uit gezonderd buitengewoon regelmatig heeft gereden en dat zijn achterstal in deze twee uitzonderingsritten te wijten is voor den 2" rit aan een spijtig toeval (opengedraaide brug) en in den 5" rit gedeeltelijk aan gemis aan ondervinding en onvoldoende kennis van de streek. Hij heeft in deze ronde bewezen dat hij twee groote kwaliteiten bezit die van een rondeman ver- eischt zijn regelmatigheid en volharding. Mocht Remi zich voorts ernstig op zijn beroep toeleggen, zooals hij het nu doet, en mochten deze kwaliteiten in hem uit groeien opdat wij eensdaags in hem een allerbest renner mogen bezitten Dat is de innigste wensch van alle sportliefhebbers uit 't Ypersche. OUVERTURE le Samedi 27 Juin de Avenue de la Mer, 108 'Fél. Chambres avec ou sans Pension. OPENING den Zaterdag 27 Juni van Zeelaan, 108 gehouden door Arthur Herrier - Logie. Tel. S4». Kamers met of zonder Pension. Kleermaker op maat voor Heeren en Damen. Herstellingen Veranderingen. Location d'Autos Ncttoyage et Entrctien Réparations en tous genres. S'adresser 27, Grand'Place, Ypres. Téléphone 5io- (Ancien Yprois) Jardin d'Agrément Jeux de Quilles Bouloir Perche couchée. Glacés Gaufres Cramique Tartines au Fromage Blanc. Rendez-vous des Yprois. TE HUREN i5 voi'urer, voordien Citax met woors', Carton<"raat, 49. Vper. - Eigenaar Qua tanaens, Noordlaar, Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6