VELOSPORT Groot Bal G Met de twee Zondagen van Tuindag b\j Frangois Dehollander «CAFÉ FRANCOIS», HONDSTRAAT met uitgelezen Orchestre Musette. AANGEKONDIGDE KOERSEN PLOOISTOELEN LIGZETELS PLIANTS - TRANSATLANTIQUES 22, Meenenpoort - YPER HET GROOT ZWEMFEEST Ons wekelijksch Overzicht zullen we, begrijpelijker wijze, aanvangen met de Ronde van Frankrijk waar we, in verbeelding natuurlijk, de renners verlaten heb ben te Digne. Daar genoten ze van een welverdienden rustdag en meteen deed het schoon weder zijn intrede om nu de renners wat meer aan te wakkeren. Bij de Belgische en Fransche ploegen was er in den beginne maar weinig begeestering, omdat zij in hun tweestrijd elk met acht man moesten voort doen en omdat, aan elke zijde, door de opgave van Rom. Maes en Danneels, eenerzijds, en van Speicher en Mithouard, anderzijds, een belangrijke favori was uitgeschakeld. Verleden week reeds vermeldden we deze opgave, maar sinds dien zal iedereen wel het oordeel van de. Sportkronie- kers en het antwoord, speciaal door Maes gegeven, vernomen hebben. Was het eene wat striemend, het antwoord van Romain was integendeel geen juiste weerlegging, omdat ten 1") Alle kroniekers het eens waren dat hij, na zijne opgave, zich gedroeg als een kind ten 2*) hij hen lasterde, als er hem werd op ge wezen dat hij als plicht had voort te doen, en ten 3") hetgeen onze zienswijze is, dat men hem toch niet had geschorst en misschien nadien zal straffen, indien hij werkelijk niets misdreven had. Naderhand trachtte het blad t Sportwereld dat de triestige vermaardheid geniet van eerst striemend af te ranselen, hetgeen het naderhand dan zelf aanbidt, alle verdachtmakingen op andere dagbladen te schui ven. en zelfs getuigenissen als deze van Jef Beeckman in te roepen als zou Romain uit Parijs vertrokken zijn als een ware martelaar. Och kom, een renner, die niet gaaf en gezond is, ploetert geen 8 dagen door wind en regenvlagen, zonder dat een enkel dagblad ooit op het gedacht zou komen den toestand van Romain weer te geven. Bij het vertrekpunt, zegden niet alle dag bladen dat gansch de ploeg er nooit beter voor stond. Voor de Belgische sportmassa, hoe Sportwerejd nu ook de feiten wil verdraaien, hebben Maes en Danneels misdaan. Was Romain niet in forme, hij moest den start hebben geweigerd. En Danneels, die de plaats heimelijk ging onderkruipen bij iemand die hem voor uit en vooral aan de spits wil brengen en zelfs Jan Aerts wil doen vergeten, moet nu ook niet beweren dat hijzelf er vooraf opgewezen heeft dat hij de ge schikte man niet was. Triestige mentaliteit Nu, doen we voort met de acht moedigen uit de Bel gische ploeg tegen de 8 der Fransche ploeg die welis waar veel worden geholpen door de toeristen, wat eens te meer een geweldige handicap daarstelt voor de andere renners. Doch de Belgen geven den brui om dien handicap en houden zich op dit oogenblik nog altijd flink aan de leiding met de twee dapperen Maes Sylveer, met de gele trui, en Vervaecke die ge reed staat om, bij gebeurlijke omstandigheden, zooals breuk of ongesteldheid, diens positie over te nemen. Uitslag van den rit Digne-Nice, 156 km.1. Paul Maye, in 4.44,16 2. Heymann, zt.3. Alb. Hendrickx, zt.4. Le Grevès, 4.47,495. Ducazeau, zt.6. Wierinckx, zt.7. Antoine8. Mersch9. S. Maes, Vervaecke, Kint, Van Overberghe, Neuville, allen zt.53. Meulen- berg, 5.06,52. Op demarrage van Hendrickx geraakten er 3 renners weg varjaf den 80" km. om nadien te worden gevloerd in den eindsprint. De korte rit van Nizza-Cannes (126 km.) geeft tel- kenjare aanleiding tot heftige betwisting, daar zoowel Col de Braus als Sospel heel moeilijke bergpassen zijn, waar er dient gewaakt te worden om niet te veel van zijn pluimen te laten. Deze rit werd veroverd door Ezquerra, die er flink op losboorde, gevolgd natuurlijk van Frik Vervaecke die, gezien zijne keelontsteking nu gedaan is, er lustig op los ging, te meer dat P. Clemens in de achterbuurt was verzeild en de krach ten van dezen prachtathleet, die over eenige weken nog onafhankelijke was, stilaan beginnen te begeven. Uitslag: 1. Ezquerta, 126 km. in 4.03,18; 2. S. Maes, 4.05,04 3. Vervaecke, zt 4. A. Magne, 4.05,345. Cogan, 4.05,396. Thiétard, 4.05,457. Canardo, 4.07,09 8. Marcaillou, zt.9. Bertocco, 4.09,28 10. Amberg, 13. Neuville, 4.10,1623. Hendrickx 27. Kint30. Vin Overberghe 50. Meulenberg. Cannes-Marseille (195 km.) was een rit zonder ge schiedenis en in gesloten groep afgebold, die eindigde met de zege van Le Grevès vóór den rappen Meulen berg die prachtig getrokken werd door Sylv. Maes, Kint en Vervaecke. Uitslag1. Le Grevès, in 6.36,082. Meulenberg 3. Kint4. Neuville5. Marcaillou6. Magne7. Hey mann 8. Thiétard 9. Maes S., Vervaecke, Van Over berghe, Hendrickx, allen in zelfden tijd. Wierinckx in 6.41,50. Door een val waarbij hij zich 2 vingers verstuik te. had Robert alle moeite om te eindigen. Van Marseille-Montpellier in 2 deelen gesplitst, met Marseille-Nimes 112 km. in lijn en Nimes-Montpellier tegen het uurwerk 51 km., werd in bet le gedeelte Le Grevès weerom de winnaar vóór Meulenberg. Uitslag: 1. Le Grevès, in 4.12.15; 2. Meulenberg, zt 3, Maye, zt.4. Thiétard en verders al de anderen be halve de Duitscher Weiss, de Zwitser Heimann, Majerus (Lux.) en Oblinger (Oostenrijker). Nimes-Montpellier werd een versterking van de Bel gische stellingen en, waar de Franschen het over de daken schreeuwden dat ze nu de Belgen gingen af troeven, namen Kint, Neuville en speciaal Cyr. Van Overberghe de Belgische leiders op sleeptouw om hen zegevierend binnen te loodsen in Montpellier. Uitslag1. S. Maes, in 1.08,012. Vervaecke3. Hen drickx 4. Kint; 5. Neuville; 6. Van Overberghe; 7. A. Magne, in 1.10,28, In, Montpellier-Narbonne (103 km. in lijn) of het le gedeelte van Montpellier-Perpignan, welke hen aan den voet der geduchte Pyreneën reuzen brengt, werd het de 3opeenvolgende zege, van ritten in'lijn betwist onder te verstaan, van René Le Grevès die ook 3 maal Meulenberg als hardste tegenstrever na zièhf zag. Derde was nu Bertocco en 4' Cogan. Uitslag: 1. Le Grevès, 3 u. 24,10; 2. Meulenberg, 3.24,55; 3. Bertocco, 3.25,40 4. Maye 5. met 50 renners samen. In den rit Narbonne-Perpignan (63 km.) tegen het uurwerk bevestigden de Belgen hun uitslag van den voorgaanden tijdrit en niettegenstaande ze ditmaal vóór de Franschen vertrokken kwanten ze toch met 23 secotiden voorsprong toe hetgeen aan Sylveer en Felicien toeliet nogmaals van de bonificatie te profi teered Uitslag: 1. Sylveer Maes. 1.33,482. Felicien Ver vaecke. 1.34,33; 3. Neuville, 1.35,18; 4. M. Kint 5. Ant. Magne, 1.35,41; 6. Cogan; 7. Lesueur8. Tannéveau 9. Le Grevès10. Mersch, 1.37,16. Zoodat we aan den voet der Aspins Tourmalet en Aubisque staan met de volgende klasseering 1. Sylveer Maes, 88.43,522. Felicien Vervaecke, 88.48,04 3. A. Magne, 88.52,01 4. P. Clemens, 88.58,31 5. A. Mersch, 89.19,27 6. Canardo, 89.21,53 7. M. Cle mens, 89.23,478. M. Kint, 89.33,389. Berrendero, 89.38,35; 10. Level, 89.42,04. De andere Belgen bekleeden (Je volgende plaatsen 15. Neuville23. Van Overberghe 32. Wierinckx 34. Hendrickx 37. Meulenbergh. Verdere uitslagen in den vreemde geboekt zijn nog meldenswaardig zooals Parijs-Straatsburg (482 km.), die veroverd werd door Mauclair in 15 u. 04,14 vóór den Belg Louyet, die voorwaar een taaie rat is, op 6 min., Decaluwé als a*Jan Bidot 4' en Adam als 5'. In Parijs-Verdun (285 km.) won Deforge die Roger op 1 lengte regelde, met den Belg André Paul als 3* Forner als 4" en Masson 5*. In Parijs-Arras, 210 km., won Noël Declercq prach tig nadat hij het op een loopje had gezet met Heirnaert, die waarlijk onvermoeibaar is en een kracht die be paald te volgen is. De jonge Rosseel van Lauwe was er 2r en Oktaaf Verbeke 3''. Uitslag: 1. Noël Declercq, 210 km. in 5 u. 25 min. 2. Rosseel Albert, op 3 minuten3. Verbeke Oktaaf, op 4 min.4. Jaminot5. Storme, op 4 min. 10 sec.6. Heir naert, op 4 min. 40 7. Majazick 8. Van Raemdonck, op 6 min. 30 9. Christiaens, op 6 min. 55 10. Van- houtte M. Prachtprestatie van Luc. Storme die waarlijk zijn stuk staat en een schoone aanwinst is voor de vernieu wing van de Belgische spierkracht. Met den nationalen feestdag werd er weer duchtig doorgedraaid en in Loochristy scheurde Bonduel. he den in prachtforme. geheel het peloton, en won prach tig vóór Toon Cavé, Dhoeye, Van Herzele, Dekee en Van Schil. DE ONAFHANKELIJKEN reden Zondag te Dworp waar Dominicus, de in Brussel verblijvende Hollander, prachtig won vóór Cyriel Du bois, Van Genechten, Simaer en Jefke Devos van Heyst die er ook steeds bij is. In Anderlues was Jacquet le over de meet, de 170 km. afleggende in 4 u. 28, en dit vóór Max Harmand, Sam- bre, Margodt, Finneau, Pedroli, Loyaerts en Duray. In Jambes reed Duchesnes le, de 125 km. afdraaiende in 3 u. 27 min. vóór Drossart, Jéröme, Schollaert, Rayen, Michiels en Giltay. In de Nationale Trofee der Onafhankelijken, Dinsdag geloopen over een afstand van 255 km., wat te veel is voor Indés, deed Disseaux er een schupke op, en nadat hij gansch de koers had beheerd werd hij op het einde ingeloopen maar behield toch de bovenhand, den af stand afleggende in 7 u. 04 min. vóór Walschot op 2 lengten, Goossens op 1/2 lengte en Geets op 1/2 lengte. In Het Criterium van Ans voor onafhankelijken wist de sterke Deltour meester te blijven en, gezien de sprint bergop was, waarin hij altijd een meesterschap heeft betoond, klopte hij 23 man in den sprint, w. o. Deceu- laer, Muller, Dewinter, Kemps, Vos en Duchesnes. Te Mariaburg kaapte Schellens Henri niet alleen de bloemen maar ook de eindzege weg vóór Mertens Alb., Termont, Van Wesemael, Meesters en Francken. DE JUNIORS DER STREEK reden Zondag in Veldeghem, en wie had durven denken op de twee eerste plaatsen behaald door Albert Woets en Pol Salomé. Zeker ze rijden goed, heel goed zelfs en al mogen we dit nu meermaals verwachten, toch is die uitslag heel prachtig te noemen. Bravo mannen en proficiatJammer echter voor die andere verdien stelijke en moedige jongens als Verbeke, Litière en Lacante, die verre van slecht rijden, maar altijd door de onkans worden achtervolgd. Toch mogen die wak kere knapen niet wanhopen eens de volle maat te kun nen geven en een overwinning af te dwingen die de belooning zal wezen van hun moedig streven. Uitslag1. Woets Alb. 100 km. in 3 u. 02 2. Pol Salomé, op 1 lengte 3. Omer Debels4. Rooze Albert; 5. Vermeulen 6. J. Schurs 7. Catteeuw 8. Demuynck; 9. Van Steenkiste. Dinsdag reed Jerome Verbeke T' te Iseghem en Maur. Lacante 20''. Voor wat Verbeke betreft, die is in form maar hij kan dit niet in daden omzetten, wijl, naar mijn persoonlijk gedacht, Lacante zich beter zou houden voor lange afstanden. Het zou mij geen zier verwonde ren, moest Maurice in de Ronde van België, waarin hij te weeg is mede te dingen, zich onderscheiden. Donderdag te Clemskerke reed Pol Salomé 3e en Je rome Verbeke 5etwee zeer schoone uitslagen, die den goeden form en de regelmatigheid dezer twee lokale renners bevestigen. En nu, jongens, de 2 koersen in eigen vesting blijven behouden op 311 en 4n Oogst, er verders in de Ronde van België de mouwen eens terdege opgestroopt om er niet alleen rittenzegen, maar ook de eindzege bin nen te palmen. Gemakkelijk om schrijven, hé mannen. Maar doet er toch eens serieus naar en ge zult zien. En nu propaganda gevoerd om uwe tegenstrevende makkers naar Yper te lokken op 3 en 4 Oogst, dus voor twee dagen. Wat moeten ze meer hebbenbespa ring van reiskosten en, indien ze den Maandag door de onkans worden vervolgd, kunnen ze 's Dinsdags blij ven om er de prijzen weg te kapen in den Grooten Prijs St Michelder Vereenigde Sportvrienden, voor welken koers ze zich reeds 's Maandags kunnen laten inschrijven.' BIJ DE BEGINNELINGEN Zondag te Zantvoorde 60 km. 24 vertrekkers: 1. Van- poucke 2. Coel3. Verpeut4. D'Hert5. Turcq. Kampioenschap der Leiestreek te Wevelghem, verle den Dinsdag. 88 deelnemers1. Turcq Adriaan2. Vincke3. Moton 4. Knockaert5. Blyck 6. Ghalloo; 7. Casteur 8. Pievet9. Dumont10. Gevaert11. Kint. STAD YPER o o O GEMEENTE BOESINGHE VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN Gfoote Prijs Brouwerij Het Sas 700 FRANK PRIJZEN Op Donderdag 30 Juli 1936. GEMEENTE RENINGHELST Op Zondag 2 Augustus, om 3 uur KOERS VOOR BEGINNELINGEN onder de 21 jaar. 500 fr. prijzen, benevens talrijke premiën. Verdeeld als volgt100 90 75 60 50 40. 30 20 15 10 10 frank. WegwijzerReninghelst, Busseboom, Prinsenhof. Reninghelst. Westouter, Hoekjes, Reninghelst (vier. maal). Inschrijving vanaf 1 u. 30 in de Nieuwe Wereld MAANDAG 3 OOGST 1936 GROOTE PRUS VAN YPER 16 JAAR voor Juniors B. W. B. plus 3' en 4' Fransche kategorie. Ingericht door de Ypersche Wielrijdersclub met de welwillende medewerking van het Stadsbestuur^ Firma Vander Eist, Cycles Salvator, City Sport Brouwers en alle neringdoeners der stad. 4000 FRANK PRIJZEN EN PREMIËN 125 km. goede baan. Wegwijzer: Yper Kemmel Wulverghem Meesen Wytschaete Yper, 4 maal.Yper Potyze St Jan Yper, 3 maal. Bericht aan de sportliefhebbers. Alle giften tot steun voor het wellukken dezer buitengewone sportgebeur tenis worden met dank aangenomen in het lokaal SportwereldRijselstraat, bij Jos. Debeer, alsook door de leden der Club. Dank bij voorbaat. HET BESTUUR. STAD YPER Op Dinsdag 4 Oogst, om 14 uur zeer stipt GROOTE PRUS SIGARETTEN ST - MICHEL der Veloclub «Vereenigde Sportvrienden» •4e Jaar 110 kilometers voor Juniors B.W.B. en Fransche renners 3° en 4" kategorie.) Met de medewerking van Het Nieuws van den Dag Firma Sigaretten St Michel. Brouwerijen en Bierhandelaars van de streek, Neringdoeners van stad en onder de bescherming van het Feestcomiteit der stad leper. 2500 FRANKEN PRIJZEN EN PREMIËN Onderverdeeld als volgt 1"" Prijs 350 frank met Beker en Prachtpalm. 2e Prijs 275 frank. 3e Prijs 225 frank. Verders 200 150 110 90 70 60 50 40 30 25 25 25 25 20 20 20 en 20 fr. De talrijke premiën zullen aan het vertrekpunt ken baar gemaakt worden. Wegwijzerleper, Vlamertinghe, Poperinghe, Renin ghelst, Clytte, Kemmel, Yper, Markt, Boter-, Tempel en Statiestraten (1 maal). René Colaertplaats, Maar schalk Fochlaan, Veurnesteenweg, Hoekske, Kaai, Sint Jan, Wieltje, Verloren Hoek, Bascule, naar de Markt, Boter-, Tempel- en Statiestraten (7 maal). De inschrijving is van heden af geopend in het lo kaal van de Veloclub A la Ville de CourtraiStatie straat te leper, bij Debisschop. Den dag der koers zelf bij Roger Van Roose. Door gangstraat. Vertrek aan «Café Cambrinusbij Benoni Callewaert. Aankomst aan het lokaal A la Ville de Courtrai Premieuitdeeling een half uur na den koers bij Ge rard Cottenie, Herberg De VisscherBoterstraat. Het Bestuur is niet verantwoordelijk voor de gebeur lijke ongevallen. De Secretaris, De Voorzitter, André Bailleul Omer Deweerdt. N. B. Gezien daags voordien De Groote Prijs van Yperwordt geloopen, welke dit jaar doorgaat voor Juniors, moet het ten eerste een aanwakkering daarstellen voor de renners welke uitgeschakeld wor den, tengevolge van breuk, en ten tweede, gezien het sparen van de reiskosten hen daartoe wel zal aanzet ten, om den Dinsdag het vertrek te nemen in de Groote Prijs St Michel der Vereenigde Sportvrienden. Een beroep wordt dan ook te dien einde gericht aan de Juniors welke zich reeds 's Maandags kunnen laten inschrijven in het lokaal zelf der Veloclub, A la Ville de Courtrai Statiestraat. van .Zondag 2 Oogst Het jaarlijksch Groot Zwemfeest, door de Ypres Swimming Club ingericht, gaat dit jaar door den Zondag van Tuindag, 2 Oogst, te 3 uur namiddag, in de stedelijke zwemkom, en zal on getwijfeld een van de bijzonderste aantrekkelijk heden van het Tuindagprogramma uitmaken. De inrichters zijn reeds van de deelname van verscheidene clubs verzekerd, onder meer deze van Armentières, Gent, Brugge, Kortrijk, St-- Niklaas, Ronse, Oostende. Op het programma staan snelheids- en uit houdingswedstrijden, gezamenlijke oefeningen uitgevoerd door de damessectie van de «Ostend Swimming Cluben een internationale water- polomatch tusschen Armentières en Gent. Een heerlijk sportfeest in 't verschiet, waarop eenieder die de zwemsport beoefent of genegen- is zal willen tegenwoordig zijn.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6