8 HARMONIE YPRIANA Gevonden en Verloren Voorwerpen ALLERHANDE NIEUWS H ANDBOOGSCHIETINGEN Burgerlijke Stand van Yper PLOOISTOELEN LIGZETELS PLIANTS - TRANSATLANTIQUES 22, Meenenpoort - YPER Burgerstand van Wytschaete 0 L'Harmonie Ypriana organise le Dimanche 23 Aoüt prochain une excursion a La Panne, oü elle donnera un concert le matin a 11 h., et a laquelle elle invite les membres honoraires et leur familie ainsi que la familie des membres exécutants de l'Harmonie. Le voyage se fera par tram, sans arrêts aux stations intermédiaires. Départ d'Ypres a 7 h. du matin et de La Panne a 7 h. du soir. Prix du voyage aller et retour 9 fr. Les enfants en dessous tie 8 ans paient demi tarif. L'on peut se faire inscrire dès ce jour et ce jusqu'au Samedi 22 Aoüt chez M. Gruwez, prési dent de l'Harmonie. Pour le Dimanche 30 Aoüt l'Harmonie projette une sortie au Mont Noir, oü elle donnera un concert a 4 h. de l'après-midi. Gevonden. Vrijdag 7 Oogst, door M'' Ronse Irène, een paar dameshandschoenen. Zaterdag 8, door M. Devos Georges, een lid- kaart van de Nord Touriste Zondag 9, door M. Wouts Maurice, een sacoche inhoudende 1 paternoster, 1 zakdoek en andere voorwerpen. Door Me Desmytter Marie, een ceintuur. Maandag 10, door Mevr. Sylvère Gouwy, een gesloten omslag zonder adres, bevattende twee prentkaarten en een som geld. Door M. Sonneville Albert, een kinderschoentje. Door M. Busschaert Albert, een gouden oorring. Verloren. Vrijdag 7 Oogst, door de kleine Demeere Rosette, een gouden halsketting met medaille. Door Mevr. Fritzsch, een bruin lederen hand zakje bevattende eenzelvigheidskaart, een reis biljet en wat duitsch geld. Door M. Derudder Gustave, een leurdersken- teeken Nr 0523. Maandag 10, door M. Dron Lucien, een brieven- tasch inhoudende een triptriek voor vélomoteur, eenzelvigheidskaart en zekere som fransch en belgisch geld. Door Me Pannecoucke Agnès, een zwarte cein tuur in Tussor met gesp. Door M* Deporte Marie, een damesarmband in auria. Woensdag 12, door Me Vanexem Marie, twee kleine sleutels aan een ring gehecht. YPER. Botsing. De genaamde Dhaene Camille geboortig van Woesten doch thans ver blijvende te Fiers (Noord-Frankrijk), kwam Zon dag avond, rond 6 u„ per auto door de Rijselstraat in de richting der Groote Markt gereden. Nabij de Merghelynckstraat zag hij plots een andere auto, gevoerd door Bulcke Henri, van Moeskroen, die van uit de St Elisabethstraat kwam en daar op die plaats de Rijselstraat wilde oversteken. Spijts de pogingen van beide voerders, die elkaar te laat zagen, kon de botsing niet vermeden wor den. Niemand werd echter gekwetst en alleen de rijtuigen werden wat beschadigd. Gevaarlijke kerel. Zondag avond, korts na 10 u., ontstond er twist in de herberg De Steen houwer Neerstraat, tusschen Van Maele Pius en Dewulf Emile. Op zeker oogenblik trok Van Maele, die bedronken was, zijn mes en bracht Dewulf een steek toe in den linker bovenarm. Ooggetuigen konden echter den woestaard spoe dig ontwapenen. De politie, die verwittigd werd, stelde proces-verbaal op tegen den aanvaller en sloeg het mes aan, waarvan hij zich bediend had. Aanrijding. Mevr. Noppe, wonende Maar schalk Haiglaan, kwam Maandag morgen per velo uit de Beluikstraat naar de Elverdinghe- straat gereden, toen zij door een Duitsche auto, die daar juist op hetzelfde oogenblik voorbijge- bold kwam, verrast en omvergereden werd. De vrouw, die aan den arm gewond was, moest zich door een dokter laten verzorgen. SOLO SCHLEM. Wij vernemen dat op Vrij dag 31 Juli 1.1., onze medeburger M. Gustave Gil lis, in het koffiehuis De Sultan Groote Markt alhier, een solo schlem gelukt, heeft. Zijne kaar ten bestonden in acht koekens met de vijfde hoogste en vijf pikkens drie hoogste, 9 en 8. Zijne medespelers waren Aimé Burgho, Paul Baratto en Gustave Mahieu. Hartelijke gelukwenschen aan onzen vriend Gillis. LANGEMARCK. Erge zaak. Onlangs werd, naar aanleiding van allerhande geruchten die de ronde deden en waarbij een persoon van Langemarck zich aan erge feiten had plichtig, ge maakt, een onderzoek ingesteld door den Heer Spilliaert, commissaris der rechterlijke politie van Gent. Na talrijke getuigen onderhoord te hebben, werd zekeren Gaston P., 50 jaar oud, aan een lange ondervraging onderworpen. De ver dachte eindigde weldra met de feiten te beken nen en Dinsdag avond werd hij voor den Heer onderzoeksrechter van Yper gebracht, die hem onder aanhoudingsmandaat plaatste. Het onder zoek over deze erge zaak, die naar het schijnt reeds sedert verscheidene jaren te Langemarck duurt, wordt ijverig voortgezet. POELCAPELLE. Eeremis. E. P. Decaes- tecker Laurent, van het Orde der Missionnaris- sen van Scheut en die er in de kloosterkapel aldaar uit de handen van Z. Em. Kardinaal Van Roey de H. Priesterwijding ontving, heeft Maan dag, te 10 u. 30, zijne plechtige eeremis alhier in de parochiekerk opgedragen. Meest alle huisge zinnen waren op die plechtigheid vertegenwoor digd om alzoo een blijk van hulde aan den nieu wen zendeling en zijne achtbare familie te betui gen. STADEN. Doodelijk verkeersongeval. Dinsdag morgen, rond 7 u. 30, werd Van Couillie Eugene, van Staden, op de baan van Roeselaere naar Dixmude verrast en omvergeworpen door de auto toebehoorende aan den koopman Debruyne, van Woumen, en waaraan een aanhangwagen was vastgehecht. De schok was zoo geweldig dat de ongelukkige Van Couillie schier op slag gedood werd. De geneesheer, die in allerhaast werd bij geroepen, kon nog slechts de dood van het slacht offer vaststellen. De politie kwam ter plaats het gebruikelijk onderzoek doen. Dit smartelijk ongeval, dat een gezin van 10 kinderen van den nog zoo noodigen steun van een vader beroofd heeft, verwekte algemeene versla genheid en deernis in de streek. De arme echt- genoote werd met de noodige omzichtigheid van het schrikkelijk ongeluk verwittigd en haar droefheid, alsmede die der kinderen, was hart verscheurend om zien. PASSCHENDAELE - Jammerlijk verongelukt. De voerman Verborgh Maurice, van Moor slede, vertrok Vrijdag avond, rond 10 u., met twee zwaar beladen wagens vlas uit Poperinghe. Langs den Zonnebekesteenweg gekomen, op het grond gebied Passchendaele, is de paardengeleider op eens, waarschijnlijk door den vaak overmand, den Zaterdag morgen omstreeks 2 u., van zijn wagen gestuikt juist vóór de wielen van het voertuig dat hem over het lichaam reed. Op de smartkreten van den ongelukkige, kwam zijn makker, die voor den tweeden wagen zorgde, aanstonds bijgeloopen om de paarden tot stil stand te brengen. Het slachtoffer werd in de naastbijgelegen herberg gedragen, waar de dok ter van Passchendaele, die verwittigd werd, hem dadelijk zijn beste zorgen kwam toedienen. Niets mocht echter baten en de ongelukkige stierf na enkele stonden in de schrikkelijkste pijnen. Den Zaterdag voormiddag stapte het parket van Yper ter plaats af om de noodige vaststellin gen te doen. GHELUVELT. Autobus tegen een boom. Op het gehucht De Zandberg kwam de auto bus der Gebroeders Vandepoele, van Zonnebeke, wegens een defect aan het stuur met geweld te gen een boom terecht, die door den schok ont worteld werd. Het voertuig werd eveneens erg beschadigd, doch daar er op het oogenblik der botsing gelukkiglijk geen reizigers in de autobus waren, zijn er geen persoonlijke ongelukken te betreuren. WYTSCHAETE. Door een drijfriem gevat. De 19 jarige Tittelion Jan, van Meessen, was Maandag laatst werkzaam op de hoeve van land bouwer Vansuyt Henri, te Wytschaete, bij wien men aan 't dorschen was. Op zeker oogenblik kwam Tittelion te dicht bij de dorschmachine. en werd door de lederen riem gevat en met ge weld ten gronde geworpen. In zijn val werd hij aan het h'6ofd gewond. De geneesheer van Mees sen, die aanstonds bijgeroepen werd, diende hem de eerste zorgen toe en deed hem vervolgens voor verdere verpleging naar het hospitaal van Yper overbrengen. Zijn toestand is nochtans ge ruststellend. WEST-NIEUWKERKE. Gekwetste langs de baan. De van dienst zijnde politie vond Maan dag namiddag een man bewusteloos op de baan liggen met nevens hem een gansch verbrijzelde velo. Het slachtoffer werd herkend als zijnde den genaamde Désiré Bauw, 60 jaar oud, van Steen- werck, en droeg een gapende wonde aan het hoofd. Het Rood Kruis van Yper werd verwittigd en de ambulancewagen kwam dadelijk den ge kwetste halen om hem naar het hospitaal van Yper te voeren, waar een heelkundige bewerking noodig bleek. Men vermoedt dat de ongelukkige wielrijder, wiens toestand erg is, aangereden werd door een auto waarvan de voerder is door gereden zonder zich om zijn slachtoffer te be kommeren. Er worden dan ook ijverige opzoe kingen in dien zin gedaan. ROUSSELARE. Autobotsing. Dinsdag had er langs den Meenensteenweg een aanrijding plaats tusschen de auto van M. Ficha Albert, van La Madeleine (Noord Frankrijk) en de auto van M. Nuytten Georges, van Moorslede. Beide rijtuigen werden licht beschadigd. STAANDE PERS VRIJDAG 14 OOGST, om 5 i uur: COMBATSCHIE- TING aan de pers der Koninklijke Maatschappij Sint Sebastiaan. ZATERDAG 15 OOGST Om 1 3 uur YPERK. G. St SEBASTIAANOpper- vogel 100 fr.2® oppervogel (niet verloot) 50 fr. Twee zijdvogels, ieder 50 fr.Twee kallen, ieder 25 fr.; Alle viertal een primé van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50, zonder aftrek op de kleine vogels Om 2 1 uurWATOUOppervogel 150 fr.Twee- zijdvogels, ieder 75 fr.Twee kallen, ieder 35 fr. Kleine vogels 20 ^fr. Boven de 80 schutters al primés van 25 fr. Inleg 25 fr. Om 2 i uurSTADENOppervogel 100 fr.Twee zijdvogels, ieder 50 fr.Twee kallen, ieder 25 fr. eir 80 kleine vogels van 15 fr. voor 100 schutters Inleg 17 fr. 50 zonder aftrek. ZONDAG 16 OOGST Om 2 uur stiptLOO Oppervogel 80 fr.Twee zijd vogels, ieder 40 fr.Twee kallen, ieder 20 fr.Alle vijf tal een primé van 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 3 uur ARMENTIÊRES (PALLADE) Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, ieder 40 fr.Twee kallen, ieder- 20 fr. Kleine vogels 12 fr. Inleg 15 fr. DINSDAG 18 OOGST Om 3 uur MOORSLEDE Oppervogel 120 fr.Twee zijdvogels, ieder 60 fr.Twee kallen, ieder 30 fr. em 85 vogels van 20 fr. voor 100 schutters. Inleg 22,50 fr.. zonder aftrek" Zondag 23 Oogst: VOORMEZEELE en STA VELE. van den 8 tot den 13 Oogst 1936. GeboortenNoliet Mariette, Recollettenpoort, 5. De Smedt Marie-Louise, Elverdinghestraat, 56. Van- denberghe Anny, Vandenpeereboomplaats, 5. Bau wen Jeannine, Rijsselsteenweg 34. Luyten Freddy, M. Haiglaan, 85. HuweljkDeclercq Victor, wever, te Rousselaere en Garreyn Georgette, z. b., te Yper. OverlijdensDubois Marie, 79 j., huishoudster, echtg. Vollebout Pierre, Lindendreef, 91. Deneudt Ludovica, 76 j, z. b., wed. Vanrenterghem Desiderius, M. Haig laan, 154. Huweljksbeloften Francis Legrand; timmermansgast, te Yper en Jeanne Barbary, werkster, te Voormezeele. Jean Ollevier," paswerker en Simone Knockaert, huis houdster, beiden te Yper. MAAND JULI 1936 GeboortenVandenbussche Elisabeth, d. v. Gerard" en Magdalena Hennebo. Van Steenkiste Jeröme, z. v. Maurice en Maria Claeys. Laevens Raoul, z. v. Leopoldus en Clementina Noé. HuwelijkenOdent Georges, landbouwer, van Kem- mel en Comyn Irma, z. b„ van Wytschaete. Desmyter Maurits, landbouwer, van Gheluwe en Vansuyt Yvonne, z. b., van Wytschaete. Overlijdens Lesigne Emile, kolenkoopman, oud 34 j. 4 m., ongehuwd. Birlouet Charles, z. b., oud 90 j. 3 m., wed. van Florence Treve. De Groote Angela, huishoudster, oud 38 j. 6 m., echtg. van Jules Dedrie. Laplace Victoria, z. b., oud 14 j., d. v. Auguste en van Renilde Worme. MARKTEN MARCHES Middelprijzen Prix Moyens Tarwe de 100 kilog Froincnl les 100 kil. Rogec id. Seigle id. Haver id. Avoine id. Aardappelen 100 k. Pommes de Terre Boler dc kilogram tit-urre le kilo Eieren het stuk CFüfs la pièce Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. 1/3 v— fce S. -f* 00 ex 0 CO 00 11 aj co C C/C I- 0 00 0 O 2 0 3 O C£ - 3 0 -* ra 107,50 120,00 115,00 131.co 75,(0 85 00 90,00 95,00 89 00 92 50 95,00 97 00 37,50 32 50 27 50 V 32 50 15,00 15 75 15,00 16 25 tl ",49 50 A* ",49 0,52 sz gf S3 O* o. o r. Q. 86,0(» 92,00' 3ï 00- 15,50. 0,47 1936 verkoopers 460 koopers 450- MARKTEN VAN ANDERLECHT 11 Or>gs* VaRKFNSVABKT te loop *es» 3'8q snit-e lemiddeldc pus- ptr kilo op voet 6,00 6,5o r. 12 Orgst Veemarkt -■ koop gesteld 49b ossen aan 4,75 6 5o 169 stieren aan 4,00 5,25 fr., 1555 ko» n aan 3,75 5,25 fr. en vaarzen aan 5,25 6,75 fr. Totaal 2220 stuks Hebt gij het gezien Hebt gij haar nieuw kleed' gezien Ziet gij hoe mooi het is Welnu, 't is een. oud kleed in 't nieuw gezet met de verfstof Coloro. Ook gij, gaat bij den drogist en vraagt. Coloro, de beste verfstof.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8