FOOTBALL- Gemeenteraad van Yper 17 JAAR, N 23 - 5 SEPTEMBER 1936 17 ANNÉE, N 23-5 SEPTEMBRE 1936 Weekblad - voor het Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de l'Arrondissement d'Ypres Fédération des Sinistrés de 8'Arrondissement d'Ypres Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Het Treinverkeer Yper - Rousselare Zondag 6 September 1936 KNAPEN C. S. YPER - R. S. C. MEENEN :a!l HET YPERSCHE ORGAAN DER VEREENIGING DER GETEISTERDEN Beheer, Opstel en Aankondigingen 34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement 18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan .inschrijven in alle Belgische postkantoren. Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd LA RÉ0I0N D'YPRES ORGANE DE L'ASSOCIATION DES SINISTRÉS Rédaction, Administration et Publicité 34, rue au Beurre, YPRES. Abonnement 18 fr. 00 par an Étranger 32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges. 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Les articles non signés sont refusés La prochaine réunion mensuelle, des Délégués des clubs de sinistrés, aura lieu le Dimanche 13 Septembre 1936, a 15 heures, en 1' Hotel Con tinental Place de la Gare, a YPRES. ORDRE DU JOUR 1) Audience ministérielle Résultat. 2) Décisions a prendre quant aux intéréts indüs. 3) La question du canal Ypres-Comines. Tojutes nos associations et nos coopératives et toutes les autorités communales sont instamment priées d'envoyer leurs délégués a la réunion. Tous les sinistrés sont admis. Le Président, Arthur Butaye, av., Ypres. De aanstaande maandelijksche vergadering, van de Afgevaardigden der Bonden van geteis terden, zal plaats hebben op Zondag 13 Septem ber 1936, om 15 uur, in het Hotel Continental Statieplaats, te YPER. DAGORDE 1) Uitslag van het ministerieel verhoor. 2) Beslissingen te nemen aangaande de kwestie der interesten. 3) Het herstel der vaart Yper-Komen. Al onze bonden- en samenwerkende vennoot schappen en al onze gemeente-overheden worden dringend verzocht afgevaardigden naar de ver gadering te zenden. Ingang vrij aan alle ge- teisterden. De Voorzitter, Arthur Butaye, av., Yper. In ons nummer van 22 Oogst 11. werd er mede- deeling gegeven van de beslissing der N. M. B. S. omtrent het behoud der autobusuitbating. In het verslag opgemaakt door het Bestuur der N. M. B. S. en voorgelegd aan de Beheerders werd er onder meer verklaard La Députation Permanente de la Flandre Occidentale qui est la plus qualifiée en l'occu- rence en tant que pouvpir autorisant ne nous a pas jusqu'ici manifesté son opinion. Omtrent deze verklaring ontvingen wij onder staande schrijven van den Heer Advokaat Lom- mez, Lid der Bestendige Deputatie van West- Vlaanderen Yper, den 28 Oogst 1936. Den Heer Uitgever van het Ypersche, Yper. Heer Uitgever, Ik heb verwonderd opgezien toen ik in uw blad van 22-8-36 het artikel «Wanneer worden de treinen Yper-Roeselare weer ingerichtlas, dat de N. M. B. S. zou weigeren deze treinen herin te richten,, omdat de Bestendige Deputatie van W est-Vlaander en haar meening nog niet heeft laten kennen en dat deze reden zou inge roepen worden in een verslag door de Directie dezer Maatschappij opgesteld. Ik moet eerst en vooraf doen opmerken, dat tij mijn wete de N. M. B. S. nooit het advies der Deputatie gevraagd heeft rtopens de herinrichting der spoorwegverbinding Yper-Roeselare, dat, moest dit ooit gevraagd geweest zijn, het onge twijfeld gunstig zou zijn in voordeel der spoor verbinding. Reeds menigmaal immers heeft de Heer Gou verneur en de Deputatie bij de bevoegde over heid aangedrongen voor een betere verkeers regeling in onze Provincie, in voordeel van han del en nijverheid en toerisme, en daar waar de Deputatie rechtstreeks kan optreden, en zij door het Ministerie van Verkeer in hare werking niet belemmerd was, heeft zij steeds al het mogelijke gedaan om in onze Provincie de verkeersmoge- lijkheden te verbeteren. In alle geval, ik heb onmiddellijk de aan dacht der Deputatie getrokken op deze houding vanwege de N. M. B. S. Ik heb geschreven naar den Heer Gouver neur der Provincie, hem verzoekende als voor zitter der Deputatie officieel te willen optreden, ten voordeele van de herinrichting van het spoor verkeer Yper-Roeselare, aldus zal de Nationale Maatschappij, het gedacht der Bestendige Af vaardiging van West-Vlaander en kennen, dat eenstemmig zal luiden met de verlangens onzer bevolking, en belanghebbende gemeentebesturen. Ter zitting van heden heeft de Bestendige Deputatie eenparig beslist officieel aan te dringen op het herstel der spoorverbinding Yper-Roese lare en de door de gemeenten opgestuurde moties ten zeerste te steunen. Hopen wij dat de N. M. B. S. ten spoedigste aan dit eenparig verlangen volledige voldoening zal schenken. Met achting, (get.) Am. Lommez. Mocht het bestuur der N. M. B. S., door vrij willige onwetendheid, eenigen twijfel koesteren omtrent het oordeel der Bestendige Afvaardiging van West-Vlaanderen, bij het opmaken van het verslag N" 2721 in datum 28 Juli 11., thans wordt alle twijfel uitgesloten. Ter zitting van 28 Oogst heeft de Bestendige Afvaardiging der Provincie West-Vlaanderen, eenparig beslist officieel aan te dringen op het herstel der spoorverbinding Yper-Roeselare en de door de Gemeenten opgestuurde moties ten zeerste te steunen. Dit is klaar en duidelijk een bewijs te meer dat het verslag opgemaakt door het Bestuur der N. M. B. S. niet enkel en alleen een pleidooi pro domo daarstelt, maar ook opgemaakt werd zonder inlichtingen in te winnen noch bij de Ge meentebesturen, noch Handelskamers, noch bij de Bestendige Deputatie. Wij danken hartelijk den Heer Advokaat A. Lommez voor zijne zoo welwillende tusschen- komst en drukken den wensch uit dat het optre den der Bestendige Deputatie van West-Vlaan deren, welke zoo op prijs gesteld werd door het Bestuur der N. M. B. S. bij het opmaken van zijn verslag, een gunstig resultaat -zal afwerpen. Na de Gemeentebesturen, na de Handelskamer van Yper, volgt de Bestendige Deputatie. Wanneer de beslissing van het Ministerie K. B. V. B. YPERSCH STADIUM C. S. Y. Om 3 uur Ingang1 Fr. 50. Verslag der zitting van 31 Oogst 1936. De zitting wordt te 18 u. 05 geopend. Zijn tegen woordig de Heeren Vanderghote, burgemeester voorzitter Lemahieu, Delahaye en Van der Mersch, schepenen Pattyn, Biebuyck, Michiel, Coutell'- Van Alleynnes en Verbeke, raadsleden; Versailles, secretaris. I. Proces-verbaal der zitting van 13 Juli 1936. De Heer secretaris geeft lezing van het verslag der laatste zitting. Dit proces-verbaal wordt ver volgens zonder opmerkingen goedgekeurd. M. Michiel. De Heer Missiaen, in verlof zijn de, kan de zitting van heden avond niet bijwo nen en he .'ft mij gevraagd hem te willen veront schuldigen. M. Vaoderghote. Jufvrouw Cornillie en de Heer Seys. die ook nog in verlof zijn, hebben zich insgelijks laten verontschuldigen. II. Stedelijk kerkhof Grondvergunningen. M. Vanderghote. De staat der vergoedingen te betalen ten voordeele der armen door de aan vragers van grondvergunningen op het kerkhof, zooals hij opgemaakt werd door de Commissie van Openbaren Onderstand, bedraagt de som van 2000 fr. Het schepencollege stelt voor dit te willen goedkeuren. Ai de raadsleden stemmen ja. III. Openbare Onderstand - Ontslag en over dracht van pacht. M. Vanderghote. Bij haar beslissing van 14n Juli 11. heeft de Commissie van Openbaren Onder stand, ingaande op de vraag van een harer pacht- sters, besloten de We Berten te machtigen de pacht eener weide gelegen te Reninghe over te laten aan haar dochter en schoonzoon, Heer en Vrouw Maurice Vandewalle-Berten, aan wien de We Berten reeds de uitbating harer hofstede overge laten heeft. De pacht dezer weide, groot 2 ha. 26 a. 98 ca., bedraagt den jaarlijkschen prijs van 1950 fr. en loopt van 1 October 1935 tot 1 October 1938. De Commissie van Openbaren Onderstand vraagt de huidige pachtster van haar pacht te mogen ontslaan en deze onder al de bestaande voorwaarden te mogen overzetten aan Maurice Vandewalle - Berten, die zulks aanvaardt. Het schepencollege stelt voor hierop een gunstig ad vies te willen uitbrengen. Eenparige instemming. IV. Openbare Onderstand Bosschen Tabel der kappingen. M. Vanderghote. Dit punt betreft de tabel der kappingen uit te voeren, zooals hij vastge steld werd te Brugge den 15 Juli 1935, in de wou den en bosschen eener uitgestrektheid van 115 ha. 6 a. 67 ca., eigendom der Commissie van Open baren Onderstand. Het schepencollege vraagt aan den gemeenteraad dit punt eveneens te wil len goedkeuren. Dit wordt zonder opmerkingen gestemd. V. Openbare Onderstand Onderzoek der kas 2'' kwartaal 1936 Proces-verbaal. M. Vanderghote. De uitgaven door de Com missie van Openbaren Onderstand gedaan gedu rende het 2? kwartaal 1936 bedroegen de som van 1.408,771 fr. 62. De ontvangsten beliepen binst ditzelfde tijdperk de som van 1.134,807 fr. 35, zoodat er een batig slot was van 273.964 fr. 27, som die overeenstemde met den inhoud der kas. VI. Openbare Onderstand Rekening over het dienstjaar 1935. M. Vanderghote. Het schepencollege treedt vöj n Tj« I j ïd an in nt le bre I

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 1