SCHILDERWERKEN HENRI CHERCHYE 2 Nabootsing van Hout en Marnier - Letters en Reklaamschildsring - PLASTIEK, enz. 2, Veurnesteenweg, 2, IEPER Tel. 484 het verslag bij dat de Commissie van Openbaren Onderstand ons te zamen met haar rekening over het dienstjaar 1935 heeft toegezonden. De gewone ontvangsten voorzagen de som van 2.557.294 fr. 38, doch er werd werkelijk een som van 2.619.159 fr. ontvangen, zoodat er dus 61.864 fr. 62 meer ont vangen werd dan voorzien was. Deze meerdere ontvangst komt gedeeltelijk voor uit het feit dat het O. L. Vrouw Hospitaal thans regelmatig ingericht is en meer opbrengt. De buitengewone ontvangsten voorzagen de som van 1.122.161 fr. 26. Hierop werd werkelijk ontvangen 993.840 fr. 10, 't zij dus 128.321 fr. ld min. De oorzaak hiervan is dat het herbeleg van sommige werken in het Belle Godshuis uit te voeren nog niet gedaan is. Van de gewone uitgaven, die de som van 2.432.000 frank bedroegen, werd er 40.028 fr. 72 minder uit gegeven dan voorzien. Voor de buitengewone uit gaven werd er merkelijk minder uitbesteed dan voorzien was. De gewone dienst sluit alzoo met een overschot van 227.187 fr. 72, terwijl de buiten gewone dienst een tekort laat van 101.764 fr. 02. Met het tekort van 1.089 fr. 77 voor de land- bouwuitbatingen, blijft er nog een algemeen over schot van 124.333 fr. 93. Al de aanwezige raadsleden brengen hierop een goedkeurende stem uit. VII. St George Memorial Church Begroo ting voor 1937. M. Vanderghote. Het schepencollege stelt voor een gunstig advies uit te brengen over de begrooting voor 1937 van de St George Memoval Church te Yper. Deze begrooting sluit in ont vangsten met de som van 53.914 fr. 36 en in uit gaven met 37.946 fr. 10, een overschot latende van 15.968 fr. 26. Stemmen ja de Heeren Lemahieu, Delahaye, Van der Mersch, Pattyn, Biebuyck, Verbeke en Vanderghote. Onthouden zich: de Heeren Michiel, Coutelle en Van Alleynnes. VJII. Stadsrekening over het dienstjaar 1935 Nederlegging. M. Vanderghote. Ik heb de eer de stadsre kening van 1935 op het bureel neer te leggen. Deze rekening zal voor onderzoek naar de com missie gezonden worden. IX. a) Leening van 90.000 fr. voor het dekken van stadsaandeel in de verbeteringswerken aan den steenweg van Yper-Pilckem 2e kavelb) Leening van 30.000 fr. voor het subsidieaandee! in afwachting der uitbetaling ervan. M. Vanderghote. Het schepencollege stelt voor een leening van 90.000 fr. aan te gaan voo: het dekker- van stadsaandeel in de verbeterings werken aan den steenweg Yper-Pilckem, 2e kavel, zijnde dus het deel gaande van de Wieltjegracht tot aan de Korte Thouroutstraat. Het bedrag dezer leening. die zal aangegaan worden voor een termijn van 30 jaar. is reeds voorzien in de stads- begrooting vcor 1936. Voor hetzelfde werk zal een tweede leening van 30.000 fr. aangegaan wor den. voor een te rmijn van 5 jaar voor het subsidie aandeel in afwachting dat dit door Staat en Pro vincie aan de stad uitbetaald worde. Ik stel voor beide leer ingen te willen goedkeuren. Al de raadsleden stemmen ja. X. Verbeteringswerken aan Dickebuschvij ver Leening van 920.000 fr. voor het subsidie aandeel in afwachting der uitbetaling ervan. M. Vanderghote. Een andere leening ten be drage van 920.000 fr. zal ook nog aangegaan wor den voor een termijn van 5 jaar. Deze leening is bestemd voor het subsidieaandeel van Staat en provincie in de verbeteringswerken aan Dicke- buschvijver, in afwachting dat die toelagen aan de stad uitbetaald worden. De werken aan Dicke- buschvijver zijn onlangs goedgekeurd geworden en die leening werd vroeger ook reeds voorzien in de stadsbegrooting voor 1936. Ik vraag aan den raad deze leening thans te willen stemmen. Dit voorstel wordt zonder opmerkingen aan genomen. XI. Landelijk Congres van het Nationaal Verbond der Oorlogsinvaliden Aanvraag om toelage. M. Vanderghote. Het Nationaal Verbond der verminkte en invalide soldaten van den oorlog heeft, in datum van 4 Oogst 1936, ter gelegen heid van het landelijk congres dat hier te Yper den 19 en 20 September aanstaande zal plaats hebben, een vraag om toelage aan de stad gericht ten einde de kosten van dit congres te helpen dekken. De toelage die gevraagd wordt bedraagt 2500 fr. M. Van der Mersch. Ik vraag dat een toelage zou gestemd worden voor het inrichten van dit congres te Yper. De Federatie van België richt dit congres ieder jaar op een andere plaats in en dit jaar werd de stad Yper daarvoor verkozen. Ik vraag dus dat het princiep der toelage zou ge stemd worden en dat men de som ervan zou wil len vaststellen. M. Vanderghote. Het schepencollege stelt voor een toelage van 1000 fr. toe te kennen. M. Van Alleynnes. Welke som stelt de Heer schepen Van der Mersch voor M. Van der Mersch. Ik ben t'akkoord met het voorstel van het schepencollege. M. Vap Alleynnes. Er wordt een toelage van 2500 fr. gevraagd. Om welke reden stelt g"ij zoo veel minder voor M. Vanderghote. Uit reden van bezuiniging. M. Van Alleynnes. Ik stel Voor de gevraagde toelage van 2500 fr. te stemmen. M. Vanderghote. Wij hebben ook nóg niet veel tijd gehad om die vraag nader te onder zoeken en de gewenschte inlichtingen ontbreken ons nog, zoodat wij niet weten voor het dekken van welke onkosten die gevraagde toelage, moet dienen. M. Van Alleynnes. Gij moet zulks maar vragen. M. Van der Mersch. Dit werd reeds gedaan, doch wij ontvingen nog geen antwoord. M. Vanderghote. Willen wij eerst het prin ciep der toelage stemmen M. Van der Mersch. Ik verhoop wel dat de raad met het voorstel van het schepencollege zal t'akkoord gaar). M. Verbeke. Ware het niet mogelijk, ter- zelfdertijd van deze vraag hier, nu ook de vraag om toelage te bespreken die gedaan werd door de V. O. S. voor het inrichten der vredesbetoo- ging die te Yper zal gehouden worden M. Vanderghote. Wij hebben dezen morgen een brief ontvangen waarbij een toelage ge vraagd wordt voor het inrichten eener vredes- betooging op Zondag 13 September aanstaande. M. Verbeke. Ik heb u reeds in een vorige-zit ting, tijdens de bespreking der aanvraag vroeger door de Vuurkruisers aan de stad gericht, ver wittigd dat de V. O. S. u ook een vraag om toe lage zouden sturen. M. Van der Mersch. Wanneer werd deze vraag gedaan M. Vanderghote. Vandaag. M. Verbeke. Ik heb die vraag vroeger reeds woordelijk gedaan. Het proces-verbaal dier zit ting zal daar zeker wel van melding maken. Dit schrijven van nu is de bevestiging van hetgeen ik u vroeger zegde. M. Van der Mersch. Het is jammer dat die vraag ons niet vroeger is toegekomen. Het is zeer moeilijk te beraadslagen over een vraag die den dag zelf der zitting van den gemeenteraad toe komt en die dus in het schepencollege nog niet is kunnen onderzocht worden. M. Verbeke. T'akkoord, maar die vraag is toch geen verrassing meer, aangezien ik ze hier vroeger reeds mondelings stelde. M. Vanderghote. Wij staan hier voor de zelfde moeilijkheid als voor de vraag der Inva liden, en 't is dat wij niet weten tot wat deze toelage moet dienen. M. Verbeke. Vooraleer die vraag om toelage te kunnen doen, moesten wij toch eerst zeker zijn dat de ontworpen vredesbetooging wel op 13 Sep tember zou kunnen doorgaan. M. Vanderghote. Den 22 Juli reeds werd er aan de stad geschreven dat de datum der vredes betooging, door de V. O. S. en de B. V. O. S. inge richt, op 13 September 1936, om 15 u., bepaald was, doch in dien brief was er toen geen spraak van toelage. Gij moet toch bekennen dat het voor den gemeenteraad heel lastig is te beslissen over een vraag die den dag zelf der zitting ingediend werd. M. Verbeke. Gij wenscht bijzonderheden te hebben over de te verrichten uitgaven, ik kan ze u geven zoo gij zulks wenscht. M.(Delahaye. Laat ons eerst die vraag in het schepencollege onderzoeken. M. Verbeke. Goed, intusschen zal ik u den gewenschten uitleg verstrekken. M. Vanderghote. Wij komen nu dus terug aan de vraag door het Nationaal Verbond der Oorlogsinvaliden gedaan. Gezien wij geen in lichtingen bezitten over de onkosten der inrich ting van het landelijk congres te Yper, stelt het schepencollege voor eert toelage van 1000 fr. te verleenen. M. Van Alleynnes. Ik vraag de toelage van 2500 fr. te willen stemmen, en intusschen kunt gij de noodige inlichtingen vragen. Moest het uit de ontvangen inlichtingen blijken dat de te doene onkosten niet te groot zijn, dan zouden wij het schepencollege kunnen machtigen de gestemde toelage te verminderen. M. Vanderghote. Het ware beter nu slechts een voorloopige toelage, bijvoorbeeld 1000 fr., te verleenen. M. Michiel. Sedert hoelang is deze toelage aangevraagd M. Vanderghote. Sedert den 4 Oogst. M. Michiel. Het is zeker'omdat zij die toe lage niet meer noodig hebben, dat zij u thans niet antwoorden. M. Verbeke. Dit komt misschien voort omdat 'k Heb 't gezeid en zeg het nog Geen betere cichorei toch Dan PACHA, op gansch de aard, Nergens is ze geëvenaard zij eerst nog de verschillige bonden moeten raad plegen en zulks vergt altijd'nog'wat tijd. M. Vanderghote. Gedürende de Oogstmaand heeft het schepencollege ook niet regelmatig kun nen Vergaderen, zoodat onze vraag om inlichtin gen ook wat laattijdig gedaan werd. Ik zou dus voorstellen nu een voorloopige toelage van 1000 frank te stemmen en dan later, wanneer wij in 't bezit zullen zijn van het bestek der feestelijk heden, kunnen wij nog altijd zien wat wij moeten doen en zoo het noodig is een grooter toelage te geven. M. Van Alleynnes. Het is wel verstaan dat het definitief bedrag der te verleenen toelagé uit drukkelijk voorbehouden blijft? M. Vanderghote. Ja. Ik stel Voor nu reeds voorloopig een som van 1000 fr. te stemmen. Al de tegenwoordige raadsleden keuren dit voorstel goed. Xn. Stedelijk kerkhof - Uitbreiding Plan. M. Vanderghote. Het woord is aan den Heer schepen Delahaye om verslag over dit punt uit te brengen. M. Delahaye. De gemeenteraad heeft verle den jaar een som gestemd om een stuk grond aan te koopen voor de uitbreiding van het kerkhof. Die grond werd aan de Commissie van Openbaren Onderstand gekocht en thans wordt het plan van het nieuw kerkhof aan de goedkeuring van den gemeenteraad onderworpen. Dit plan werd reeds aan de commissie der werken voorgelegd en is er algemeen aanvaard geworden. Het plan lag ter inzage der gemeenteraadsleden die ervan dus hebben kunnen kennis nemen, en nu reeds zijn er enkele liefhebbers die wenschen een stukje grond te koopen. Er wordt thans alleen maar gewacht op de goedkeuring van het plan om de werken aan te vatten. Dit nieuw kerkhof zal, zooals alle schoone kerkhoven, in drie gra- dins aangelegd worden. De Heer Verbeke was aanwezig in de Commissie die het plan onder zocht. Er waren drie verschillende typen van plans voorgesteld, doch het is dit plan hier dat algemeen goedgekeurd werd. M. Vanderghote. Het schepencollege stelt voor het plan van den Heer stadsbouwkundige Gits goed te keuren, zooals het reeds in de Com missie der werken werd goedgekeurd. Het voorgesteld plan wordt hierop met een parige stemmen aangenomen. Xni. Wateraansluiting Contract type Goedkeuring. M. Vanderghote. Het schepencollege stelt voor een contract-type van aansluiting aan de waterleiding aan te nemen. De werken van het verleggen der waterleiding van Dickebuschvij- ver zijn aan den gang. Langs den steenweg van Dickebusch zijn er personen en nijverheidsin stellingen die, alhoewel zij op het grondgebied van Yper niet gevestigd zijn, vragen om toch aan de waterleiding van Yper te mogen aangesloten worden. Het schepencollege is t'akkoord om die aansluitingen te doen, doch daar gaat zekere moei lijkheid meê gepaard, gezien die personen de stad Yper niet bewonen en onder de toepassing der stadsverordeningen niet vallen. Daarom dient er een contract gesloten te worden waarbij die per sonen zich tegenover de stad aan sommige ver plichtingen verbinden, een contract dat de bur gerlijke betrekkingen tusschen de stad als pu blieke overheid en die personen regelt en bepaalt. Thans hebben wij reeds vier of vijf aanvragen van aansluiting ontvangen en wij stellen aan den gemeenteraad voor het schepencollege te willen machtigen die aanvragen in te willigen mits on der teekening door de stad Yper en den eigenaar van de aan te sluiten gebouwen van een contract waarvan de verschillige bepalingen luiden als volgt. De voorwaarden van aansluiting in dit contract voorzien zijn zwaarder dan deze die aan de be volking van Yper opgelegd worden, aangezien het hier personen betreft die de stad niet bewo nen en het uitsluitelijk de Yperlingen zijn die het noodige geld voor het aanleggen der water- (O) VRAAGT PRIJZEN EN DEVIEZEN BIJ Eere diploma met gouden medaille aan Hooger Schilderschool van M. A. Logelain te Brussel. Eereprijs - Wereldtentoonstelling - 1935 - BrusseL

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 2