VELOS FORT 6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK SUPPORTERSCLUB C. S. Y. VOETBALKALENDER CONTROLEBOEKEN VOOR BEENHOUWERS "t Is met vreugde- dat de voetballiefhebbers hunne acngename Zondagnamiddag uren te ge- moet zien. De voetbal komt wederom aan de eer en het ronde ding zal nogmaals het verzet van vele sportlui uitmaken. De rood-witte aanhangers zullen dit jaar vijf elftallen gade te slaan hebben. Benevens de eerste ploeg die in tweede A op treedt, tellen wij derde speciaal, juniors, scholie ren en knapen. De eerste en laatst genoemden zetten morgen officieel het seizoen in. Te Yper spelen de knapen voor eigen volk te gen Meenen. 5-0 zoo luidde de uitslag verleden seizoen en meteen boekten onze jonge bengèls hun eenige zege in deze reeks. Wat zij nu zullen verrichten, blijft af te wachten, om reden dat de samenstelling bijna gansch nieuw is en dat men ze eerst aan 't werk moet zien vooraleer een ge dacht te kunnen vormen over hunne mogelijkhe den. In alle geval zullen de jonge knapen het seizoen goed willen aanvangen om ten minste de eerste ontmoeting eervol uit te spelen. Wat de eerste ploeg betreft, deze trekt naar Waereghem op en heeft voor een begin geen ge makkelijke karwei aan te pakken. De Gaverbeek- zonen immers zijn op eigen veld altijd te vreezen, zelfs voor de besten. Daar alle gegevens nopens training matchenontbreken, kan men dus moeilijk raden of onze mannen voor een te duch ten ploeg zullen staan. Doch wij verhopen dat de uitslag geen 9-1 zal zijn, zooals verleden seizoen, en dat de rood-witten voor een bevredigend re sultaat zullen zorgen. NEMO. Zondag 6 September 1936 WEDSTRIJD WAEREGHEM Sp. -- C. S. Y. Vertrek aan 't lokaal Café de l'Yser te 1 u. Terug te Yper te 7.15 uur. Reiskosten leden 4 fr.niet-leden 8 frank. Bij deelname zich laten inschrijven voor Zon dag om 11 u., bij A. Blootacker, Café de 1' Yser M. Fochlaan. Voetballiefhebberswordt lid van Supporters club C. S. Y., lidkaart 25 frank. Seizoen 1936 -1937 KNAPEN REEKS D. W. S. Lauwe verklaarde algemeen forfait in de reeks knapen. In dezen kalender werd daar mede rekening gehouden de ploegen die tegen Lauwe moesten uitkomen worden bye. 6 September Rac. Wervik C. S. Yper A. A. Mouscron S. V. Kortrijk 13 September S. C. Meenen S. K. Roeseiare Kortrijk Sp. St. Mouscron Wevelghem Sp. bye 20 September Rac. Wervik S. K. Roeseiare A. A. Mouscron S. V. Kortrijk S: C. Meenen bye 27 September S. C. Meenen Wevelghem Sp. S V. Kortrijk St. Mouscron C. S. Yper bye 4 October Rac. Wervik S. K. Roeseiare A. A. MousCron Kojrtrijk Sp. S. V. Kortrijk bye 11 October S. C. Meenen C. S. Yper Wevelghem Sp. S. V. Kortrijk A. A Mouscron bye 18 October Rac. Wervik S. K. Roeseiare A. A. Mouscron St. Mouscron Kortrijk Sp. bye 25 October S. C. Meenen C. S. Yper A. A. Mouscron Kortrijk Sp. St. Mouscron bye 24 Januari Kortrijk Sp. S. C. Meenen St. Mouscron Wevelghem Sp. S. K. Roeseiare bye 31 Januari S. V. Kortrijk Rac. Wervik A. A. Mouscron C. S. Yper 7 Februari Wevelghem Sp. Kortrijk Sp. C. S. Yper St. Mouscron 14 Februari A. A. Mouscron Kortrijk Sp. S. K. Roeseiare Rac. Wervik 21 Februari C. S. Yper St. Mouscron Wevelghem Sp. S. C. Meenen 28 Februari St. Mouscron Kortrijk Sp. S. K. Roeseiare Rac. Wervik 7 Maart S. C. Meenen C. S. Yper S. V. Kortrijk Wevelghem Sp. 14 Maart S. K Roeseiare Wevelghem Sp. Rac. Wervik S. V. Kortrijk 1 November S. K. Roeseiare Wevelghem Sp. S. V. Kortrijk St. Mouscron Rac. Wervik bye 21 Maart A. A. Mouscron S. C. Meenen C. S. Yper Kortrijk Sp. Verleden week zagen we de uitslagen van den Om loop van het Westen na, en we verlieten in verbeelding de renners op het punt waar de kloekgebouwde Gry- solle de gele trui bemachtigde, door flink den rit te winnen met ruim 5 minuten voorsprong. Doch die veel belovende kracht heeft er zich niet kunnen handhaven, omdat hij te weinig hulp ontving van zijn ploegmakkefs. In ruil is het een andere Belg, die zich aan de spits heeft gewerkt, en dan nog wel een, waarop de massa zich nog niet ten volle heeft uitgesproken, maar die zich niettemin in ritten-wedstrijden dapper heeft doen gelden. Ik bedoel Albert Disseaux die ook den Omloop van het Noorden veroverde, aan zijne kans en aan de onkans van De Caluwé toegeschreven. Maar één zaak is zeker, 't is dat Disseaux toch ten 1« moet mede- kunnen en ten 2' klaar uit de oogen ziet, want De Caluwé, Hardiquest en andere Cloarec's zijn geen kat ten om zonder handschoenen aan te vatten. Het ware dan ook wel begrijpelijk dat de B. W. B. hem van meet af in het oog houdt met hem voor te bereiden voor een mogelijke deelname aan de Fransche Ronde. Immers, 't zullen niet alle jaren Sylveer Maes'sen en Ver- vaecke's zijn en kunnen die nog eenigen tijd heel be hoorlijk mee, binnen 4 of 5 jaren zal er in elk geval vernieuwing van bloed moeten ingeroepen worden, of ware 't nog niet om 2 hoogervernoemden te vervan gen, toch om anderen op zij te zetten, en elkeen zijn kans te gunnen. Om op den koers terug te komen zien wij naar den uitslag van den 6n rit, waarin Beni Christiaens zegevier de vóór Cloarec, Disseaux, Buyck, Vergili, Vermassen, Passat, Carini, Garnier en Duquenne. Uitslag: Christiaens, in 5.21,09; 2. Cloarec, 5,22,06; 3. Disseaux, zt. 4. Buyck zt.5. Vergili, 5.22,406. Ver massen, 7. Passat, 8. Carini, 9. Garnier, 10. Duquenne, allen zelfde tijd. En in den 7" rit bezorgde P. Cloarec eene Fransche zege met dezen rit op zijn aktief te brengen vóór Coppens, Vickerey, Coelaert, Passat en Godart. Zoodat de Franschen dus weerom maar 2 ritten hebben ver overd van de 7, hetzij den lc en den voorlaatsten dit. Uitslag1. Cloarec, in 5.17,442. Coppens, zt.3. Vickerey, zt.4. Coelaert, 5.18,265. Passat, 5.19,11 6. Godart, zt. 7. Duquenne, zt. 8. Buyck, 5.19,17 9. Lucas, 5.19,25 10. Vergili, 5.20,04. De laatste rit was voor Hardiquest die met Deltour het peloton was ontvlucht en dezen, nadien in den sprint vloerde. Uitslag1. Hardiquest, 6.38,27 2. Deltour, zt. 3. Pae- pens, 6.41,33 4. Buyck, zt. 5. Perickel, zt. 6. Binst, zt.; 7. Devos, zt.8. Cloarec, 6.41,599. Degreef, zt. 10. Vergili. Algemeene Rangschikking1. Disseaux, in 44.00,51 2. Vergili, 44.04,583. Carini, 44.05,58 4. Christiaens, 44.05,59 5. Somers, 44.66,25 6. Grysolle, 44.08,04 7. Galateau, 44.09,108. Duquenne, 44.09,46 9. Cloarec, 44.11.54; 10. Passat, 44.13,29; 11. Favé, 44.13,30; 12. Beckaert, 44.13,43. Nu wij eerst het vervolg van den Omloop van het Westen hebben weergegeven, die met een schoone Bel gische zege werd besloten, rrfogen wij niet nalaten de buitengewone prestatie te citeeren van ons Poeske Scherens die zich voor de 5e achtereenvolgende maal wereldkampioen der sprinters reed. Een feit welke zich in de annalen van de wielrijdersbeweging nog nooit had voorgedaanZelfs Friol, Moeskops, Michard heb ben nooit vermogen wat Poeske daar komt te ver richten en dan nog, mogen wé zeggen, tegen de ver- eenigde krachten van 2 super-klasse Fransche haze winden, welke elk een verschillende methode toepasten om Scherens te kunnen verrassen. Niettegenstaande dit was de Poes weerom ten volle bewust van zijne taak en de tijgersprong kende geen genade. Hij omgordde opnieuw de regenboogtrui en het ware te hopen dat hij die nog lang moge in eere dragen. Ook het vroom gebaar van den wereldkam pioen. van zijne talrijke ruikers te gaan neerleggen op de plaats waar onze diep betreurde Koningin Astrid aan1 haar einde kwam, werd alom in aanzien genomen. Eere dus aan wereldkampioen Scherens, als renner en als mensch. Om te vervolgen met het buitenland citeeren wij nog de prachtzege van Albert Rosseel, behaald in Arras- Rijsel en terug. Met Parijs-Hénin-Liétard en Brussel- Marche, Zondag 11. veroverd, maakt dit 3 overwinnin gen op 8 dagen. Nagels met koppen en een waarvan de profs zullen verschieten wanneer hij, eens de Trofee van Brasschaet voorbij, in hunne gelederen zal rijden. In eigen land en wel namelijk in Lokeren vond Michel Dhooge nogmaals een man om hem te vloeren. Hoeveel 2 die nu al heeft gereden, grenst aan het on gelooflijke. Nu was het Noens die hem den baard afdeed. Uitslag: 1. Noens Louis, 150 km. in 4 u. 35 min.; 2. Dhooge, op 1/2 lengte3. Van Theemsche, op 1 lengte; 4. Lambert5. Dhoeye6, Debruyne, op 2 min. 50 7. Van Wesemael8. Claeys9. Desmedt Camiel10. France. In Hombeek zou het taaie voske Walschot zijn de buut doen in de beroepsrijdersklasse en waarachtig, het kwam er alleen toe vóór Van Hassel, Corthout. Michielsen, Cavé, Geets, Decoster, Vinck en L Janssens. Uitslag: 1. Walschot René, 151 km. in 4 u. 04 2. Van Hassel Frans, op 20 sec. 3. Corthout4. Michielsen 5. Cavé 6. Geets 7. De Coster 8. Vinck 9. Janssens Louis, op 3 minuten 10. Loopmans. In Berchem-bij-Audenaerde was het Aimé Lievens die het met Miel Vandepitte op een loopje zette om door de onkans van den Hoogledenaar, welke tusschen haakjes gezegd, verbluffend rijdt, alleen de eindmeet te bereiken. Ze namen allebei maar even 10 minuten voorsprong op hun naaste tegenstrevers, wijl er nog toe kwamen met 26 minuten op hun veste, 't Is tijd dat*het seizoen geëindigd is voor velen, want het meerendeel zïf op' de knieën. Uitslag: 1. Aimé Lievéns, ,150 km. in 5 u. 06 min. 2. Vandepitte, op 15 sec. 3. Clapdorp, op 9 min. 45 sec.; 4. Braeckeveldt, op 2 lengten5. Bradt, op 11 min. 30 6. Vlaeminck, op 14 min. 7. Levae, op 14 min. 15 8. David 9. Verniers, op 15 mirt, 2010. Moerenhout. In de betw isting van de Schaal Seis te Merxem be toonde Grysolle zijn. meesterschap door van ver den sprint in te'zetten ëh zegevierend te weerstaan aan een uitersten aanval van De Caluwé, Croon en Naye. Uitslag1. Syly, Grysolle, 175 km. in 4 u. 47 min. 2. De Caluwé. op 10 meter 3. Croon 4. Naye 5. Cavé; 6. Dictus 7. Alb. Deweerdt8. Delathouwer9. Noens 10. Michielsen. En eindelijk werd de moed van Miel Vandepitte be kroond met éen zege die hij dan nog verre van huis moest gaan tveghalen, namelijk naar Geeraardsbergen. Voorwaar verdiend en van harte gegund, want Miel is een van die verdienstelijke kerels en nog een die be looft voor de toekomst. Uitslag1. Vandepitte, 116 km. in *3 u. 07 2. Duerloo, op 10 sec.3. Verniers, op 1 lengte 4. Hardiquest5. France Jerome6. Moerenhout7. Van Theemsche 8. Claeys 9. Vlaeminck 10. Degeeter. DE ONHAFHANKELUKEN hadden weerom een uitmuntende week en reden koer sen dat de stukken eraf vlogen. Vermelden we ze vooreerst in de volgorde zooals ze werden verreden. In Boschvoorde was Frans Dedonder, nieuwe onafhankelijke, 1° vóór De Winter, Rammelaere en Troch, nog 2 nieuwe van uit de Ronde van België. In Antwerpen won Marcel Goossens, de eeuwige on afhankelijke, den Grooten Tunnelprijs vóór Gaston De- nys, die ook een goed seizoen heeft meegemaakt en vele centen zal hebben verzameld, Cordier en André Hal- laert van denwelken we niet weten van waar hij nu opeens weerom den kop boven water steektmaar ja het leger hé, als men geen sportieve oversten treft. Wanfercée-Baulet is onafscheidbaar verbonden aan een koers voor onafhankelijken, en hier was Van Hove heer en meester en eindigde met 2 minuten voorsprong op Sambre, Jacquet, Demondt en Pirme'z. In Juprelle won Van Genechten de 128 km. vóór Kemps, Giltay, Drion, Salvador en V. Doninck, zoodat eeh Vlaamsche zege in Walenland behaald, hier zoowel in daad als gezegde werd bewerkstelligd. In Brussel-Ne vele was Jules Depoorter de triomfator. Na de zege, door. hem verleden week in Kortrijk be haald en nu deze, kunnen we niet anders dan ons ge dacht ten gunstigste mogelijk uit te spreken voor die flinke kracht welke we in de laatste maanden reeds meermaals aan het werk zagen, en die bij de Onaf hankelijken geheel zijn weg ging en vele eerste weg kaapte. Dufromont, als regelmatigheid zelve was 2°, Bekaert 3e. en Vermeulen 4°. In Eekloo was het tegenovergestelde van Juprelle hier ook bewaarheid en hier liep op Vlaamschen bodem een Waal met de bloemen weg. Immers, Gouverneur deed zijn naam van beheerder alle eer aan en liep weg met Hallaert en Schatteman die hij in den sprint vloerde, met 30 sec. voorop op Van Eenaeme. In Putte-bij-Mechelen won Marcel Goossens zijn 2e koers in 3 dagen vóór Vermeiren en Kemps, de 140 km. afleggende in 3 u. 45 min. En in Ham a/Samber herhaalde Van Hove zijne zege van Wanfercée-Baulet, nogmaals Sambre op de 2e plaats nalatende met 1 min. 40 sec. achterstal, 3e was Charlet, 4'' Riga, 5'' Joly. DE JUNIORS DER STREEK reden Zondag in Brussel-Marcke waar Bertje Woets door een val waarin een groot deel der renners waren betrokken moest opgeven. Maurice Lacante eindigde er prachtig li0. Wel gereden Maurice. Zooals reeds höoger gezegd was Albert Rosseel hier nog eens winnaar, en het zal een gevaarlijke zijn voor Brasschaet, ge moogt het gelooven. Moesten de bloemen naar Lauwe gaan 't zou mij geen zier verwonderen, ten ware Woets er geducht de pees zou opleggen en met een wipke a li Scherens die hardrijders eens afperste. Woensdag in Roeselaere waren onze vertegenwoor digers op post om 2 schoone eereplaatsen mede té schaven. Immers voor Woets eene 5° en Verbeke een 7° plaats is allesbehalve slecht te noemen, vooral op het getal deelnemers (41). Het kan toch niet alle dagen kermis zijn of een overwinning. Zondag a. s.,,ja met het einde van het seizoen, wórdt de Trofee van Brasschaet geloopen en Albert Woets, trekt er naartoe als lc, verschooning 1° ex-aequo, van hei, kampioenschap van West-Vlaanderen. Zeg, Albert, vooraleer ge de khaki aantrekt, doet er eens een schupke kolen bij en bemachtigt eens dit kriterium. Ge kunt dit met een beetje kans. Mits natuurlijk de oogen open te houden op dé rappe sprinters zooals gij, moet gij bij machte zijn dezen schoonen koers te veroveren. Dat ware de apotheose van uw prachtseizoen, en eene zege welke ophef zou maken vooraleer gij naar de kazerne een piek-splinternieuw khakikostuum 'zult gaan in ontvangst nemen en een sprint leveren met ransel en geweer. De zege ware voor alle sportliefhebberseen aangenaam afscheid van U, Albert, om dan eens, van het leger af, U alras hooger te zien op klimmen. Terloops vermelden wij ook dat Poltje Salomé sedert Maandag 11. de khaki goedvindt, 'k Geloof echter dat. Pol, spijts zijn val in de laatste Ronde van België, nog iqeer houdt van velorijden. Dat onze jongens het dus goed stellen 'en dat zij sportieve oversten mogen treffen. Dit is de wensch van de sportliefhebbers en inzonder van SPRINTER. BEGINNELINGEN Yper. de Stuersstraat Uitslag van den koers Zondag verreden. 28 vertrekkers, 25 km., in 55 min. 1. Mouton 2. Dumon3. Debaenst4. Vandamme 5. Piters 6. Van Ryckeghem 7. Degrendel8. Turcq ;- 9. Knockaert. Yper de Stuersstraat Uitslag van den koers ver leden Maandag yerreden. 31 vertrekkers 60 km. in 1 u. 45. 1. Deman, Wervick 2. Dumon; 3. Vercaigne4. La- grou 5. Knockaert6. Devos 7. Debaene8. Vitse 9. Mouton 10. Dèzeüre. -o- STAD YPER WIJK POTYZE Zondag 6 September 1936 VELOKOERS VOOR ALLE BEGINNELINGEN beneden de 18 jaar. 300 frank prijzen en vele premiën. Aanzet aan de Lammezarde. Inschrijving in de. Oude Potyze. Begin om 4 uur namiddag. te verkrijgen ten bureelè dezer 34, BOT ER STRAAT. 3 4

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6