MEUBELEN en Binnendekoratie Bouckaert - Van Rolleghem LEENINüEN VOOR IEDEREEN aan 4,901. h. 8 Een bloedig drama van het wangedrag te Komen ALLERHANDE NIEUWS DE STUERSSTRAAT KERMIS NAAR DE MISSIE VAN CONGO Burgerlijke Stand van Yper Burgerstand van Wytschaete HET SLACHTOFFER BEZWEKEN Zondag avcnd, tuschen 9 en 10 u., is er op den koer der herberg In S' Antoniusgelegen op den hoek der Nieuw- en Yzerwegstraat, dicht bij de statie van Komen, een drama gebeurd waarvan de omstandighe den nog niet met zekerheid zijn kunnen opgehelderd worden. Deze herberg was opengehouden door de 48 jarige Leona Tombus, beter gekend onder den naam van Ramona, en haar 30 jarigen vriend René Clement. Geboortig van Chatelineau en gehuwd in 1908 met M. Jean Keyeux van Brussel, hield Leona Tombus ge durende verscheidene jaren een kruidenierswinkel open in de hoofdstad, terwijl haar echtgenoot het beroep van kellner uitoefende. Doch dit te werkzaam leven ging haar niet en in 1925 verliet zij haar man om te gaan leven met zekeren René Clement, een jongeling die zijn soldatendienst kwam te eindigen en met wien zij te Charleroi had kennis gemaakt. Na eerst hier en daar verbleven te hebben, kwam het koppel naar Fransch-Komen afgezakt, waar het zich vestigde in de herberg In S' Antonius op de wijk Gaie Perchegelegen, langs de baan naar Ar- mentiers. Ramonahad altijd gedroomd eens her- bergbazin te worden en zag thans haar wensch ver vuld. Haar aanhouder. René Clement, van zijn kant ging werken in een der aldaar talrijk gevestigde fa brieken. In het begin ging alles goed, doch het herbergje van Ramona kreeg spoedig een slechte faam en meer dan eens werden de houders ervan in zaakjes betrok ken die nog al wat ophef mieken in het grensstadje. Over enkele maanden moest de politie er zelfs een on derzoek doen aangaande den diefstal van een porte feuille, waarin Ramona en haar vriend betrokken waren. Daar zij er niet meer gerust waren, kwamen beiden in 't begin van April 11. naar Belgisch-Komen wonen en huurden er, in de nabijheid der statie, op den hoek der Nieuwstraat en der Yzerwegstraat, een herberg waarvan het uithangbord In S' Ömerluidde. Die naam werd aanstonds veranderd in dien van S< Anto nius en zooals vroeger, in Fransch-Komen. werd de her berg van Ramona spoedig slecht befaamd. René Clement en zijn vriendin leidden een weinig stichtend leven en meer dan eens werden zij beiden in staat van dronkenschap gezien. Zondag laatst, om 14 u. 30, na hun herberg gesloten te hebben, gingen zij nogmaals samen uit om de ver- schillige herbergen van het statiekwartier te bezoeken. Rond 19 u. 30 kwamen zij terug thuis in bedronken toestand. Clement vroeg aanstonds eten en Ramona voldeed nog zoo goed zij kon aan dit verzoek en sleep te zich daarna naar boven om zich te bed te leggen. Volgens hetgeen zij nadien verklaarde, was het slechts na haar eersten slaap, rond 22 uur, dat zij de afwezigheid van haar vriend bestatigde. Zij ging bene den in de keuken zien wat hij uitoefende en hoorde toen een gekreun dat kwam van een omsloten koer achter de herberg gelegen. Daar vond zij, naar zij beweert, René Clement badend in zijn bloed en kermend van de pijn hem door een messteek in den linkerarm veroorzaakt. Op dit oogenblik hoorde zij een voorbij ganger, M. Jules Kestelot, wiens hulp zij inriep en ging den Heer Dr Vanneste halen. Deze laatste oor deelde den toestand van het slachtoffer zeer erg en deed hem aanstonds naar het hospitaal van Yper over brengen. waar de ongelukkige, uitgeput van het danig bloedverlies, een uur nadien bezweek zonder de min ste inlichting te kunnen geven over den aanslag waar van hij het slachtoffer was. Ramona die haar vriend tot in het hospitaal ver gezeld had, was dadelijk terug vertrokken zonder naam noch andere bijzonderheden mede te deelen en kwam na middernacht weer thuis, verzuimende de politie van het gebeurde te verwittigen en alzoo de raadgevingen van den Heer Dokter in den wind slaande. Het is slechts den Maandag morgen,' om 9 u„ dat de rijkswacht van Komen, door het parket van Yper van het gebeurde en van de dood van Clement op de hoogte gebracht, de eerste opzoekingen in het huis der mis daad deed en de herbergierster in 't oog hield, daar sommige harer verklaringen als verdacht voorkwamen. Het parket van Yper, bestaande uit de Heeren Devos, onderzoeksrechter, Santenaire, substituut, en Dehem, griffier, kwam den Maandag namiddag, met den trein van 14 u. 15, te Komen toe en begaf zich naar de her berg In S' Antoniusvoor dewelke reeds talrijke nieuwsgierigen geschaard stonden. Op den koer der herberg en nabij de deur die tot den koer toegang geeft, waren nog talrijke bloedsporen zichtbaar en door de Heeren van het gerecht werden eveneens verschillige vingerafdrukken afgenomen. De vrouw Tombus werd twee uren lang aan een streng onderhoor onderworpen, doch loochende hardnekkig alle schuld. Zij ging zelfs zoo ver een zekeren Beekman te beschuldigen, die, naar zij zegt, haar vriend eens, tijdens een hevigen twist, bedreigde zijn zaak te zul len regelen De Heeren magistraten van het parket begaven zich vervolgens naar het stadhuis, waar de vrouw opnieuw, van 16 u. 45 tot 19 u. 30, ondervraagd werd. Niettegenstaande zij zich onschuldig verklaart, werd er tegen vrouw Tombus een opleidingsmandaat afge leverd en werd zij den Dinsdag morgen naar Yper gebracht, daar haar verklaringen niet overeenstemmen met deze van M. Kestelot, den eenige getuige die den gekwetste kwam helpen. Volgens Ramona heeft zij haar vriend samen met M. Kestelot op den koer der herberg opgenomen, terwijl M. Kestelot beweert dat hij den gekwetste in de keuken aangetroffen heeft. Dinsdag morgen werd de verdachte vrouw nogmaals enderhoord. Een wetsgeneesheer werd belast haar te onderzoeken, doch vond op haar niet de minste sporen van worsteling. Zij hield staande dat zij den dolksteek aan h'aar vriend niet had toegebracht, en weigerde zijn lijk te zien toen men haar zijn overlijden mededeelde. Gezien de geheimzinnigheid van dezen moordaan slag en d» zware vermoedens die op de vriendin van het slachtoffer wegen, werd het opleidingsmandaat in een aanhoudingsmandaat veranderd en werd Ramona» naar het gevang van Kortrijk overgebracht. Uit de lijkschouwing is gebleken dat Clement met een scherp snijdend mes, vermoedelijk een echte dolk. ge troffen werd en wel zoodanig hard dat de spier bijna gansch doorsneden was. Het slachtoffer werd Donder dag morgen hier te Yper begraven en niemand volgde den treurigen lijkstoet naar het kerkhof. Het onderzoek wordt intusschen ijverig voortgezet. Tot hiertoe werd het wapen der misdaad nog niet ont dekt, doch volgens de reeds ingewonnen inlichtingen zou er reeds, den Zondag namiddag, in een herberg der Wervickstraat, ruzie ontstaan zijn tusschen «Ramona» en haar vriend, wat dan ook de vermoedens, die op de vrouw wegen, nog verzwaren. Koloniale Loterij. Wij vernemen dat tijdens de laatste trekking der Koloniale Loterij een lot van 20.000 fr. en verschillige loten van 2500 fr„ 1000 fr., 500 fr. enz. gewonnen werden door lote rijbiljetten verkocht in het Huis Baert, tabak winkel," de Stuersstraat, Yper. YPER. Landlooper. Verleden week Donderdag meldde de genaamde Germain Eugène, 54 jaar oud, van Court St Etienne, zich 's avonds ten poljtiebureele aan om er een onderkomen te vragen. De ongelukkige, die hier zonder de minste bestaansmiddelen rond doolde. verscheen den Vrijdag voor de politierechtbank die hem voor 3 jaar naar Merxplas verzond. Man door zijn vrouw met een mes gestoken. Zater dag morgen, rond 11 u., ontstond er ruzie tusschen den genaamden Dufour Jan, oorlogsverminkte, en zijne echtgenoote Clabau Emma. wonende langs den Vla- mertinghesteenweg. Beiden schenen onder den invloed van den drank en de twist ontaardde weldra zoo hevig dat de vrouw opeens een broodmes greep en haar man ermede een steek toebracht. Deze laatste wilde waar schijnlijk den slag met de hand afweren, doch werd den pols doorgesneden en, daar hij veel bloed verloor, zag men zich verplicht hem dadelijk ter verpleging naar het hospitaal over te brengen. De rijkswacht kwam ter plaats het noodige onderzoek doen. Aanhouding. Dinsdag werd de 62 jarige C. Charles, van Yper, die zich aan erge feiten op een minderjarige had plichtig gemaakt, door de politie alhier aange houden en, na. onderhoor, gevankelijk naar Kortrijk weggebracht. DICKEBUSCH. Eerste prijs. In den paarden- prijskamp van Waereghem, die Dinsdag laatstleden plaats had, heeft M. Marcel Coene, van Dickebusch, met zijn hengst Titan de Savenne den eersten prijs behaald in de categorie der schoonste hengsten, zwaar trekras, van 4 jaar en meer. Vindt Uw genoegen Xe Huis VOOR UWE Hout-, Zetel-, Tentuur-, Tapijt- en Lustrerie werk Vraagt Projekten, Schetsen en ï*i*ïjzeii Bezoekt de Uitstalzalen FIRMA kekwjmsi I»E LEEIJW Ooststraat, 46, ROESELARE ■H SEDERT 1889 GHELUVELT. Eerlijke daad. Over veertien dagen meldden wij in ons blad onder de rubriek ge vonden en verloren voorwerpen het verlies eener va lies bevattende een groote hoeveelheid portemonnaies ter waarde van 3000 fr. Deze valies werd gevonden door M. Corthals Emile, graanhandelaar te Gheluvelt, die ze van een voorbijgaande auto zag afvallen. Hij laadde de valies op zijn wagen en bracht ze aanstonds bij den veldwachter van Gheluvelt, door wiens tus- schenkomst dan de eigenaar van de vondst verwittigd werd. Deze laatste was uiterst gelukkig terug in 't be zit van zijn waardevolle valies te mogen komen. ROUSSELARE. Autodieven in de klem. Vrijdag namiddag werden 3 personen, die reisden in een auto, welke over enkele dagen te Coxyde gestolen was ge weest en waarvan de beschrijving overal rondgestuurd werd, door de politie op de Groote Markt alhier aan gehouden en ten politiebureele opgeleid, Zondag laatst was het kermis in de Stuersstraat en het mag voorwaar een schoone kermis geheeten wor den, die veel volk te been bracht, aan allen leute en plezier verschafte en een deftig en rustig verloop kende. Benevens den velokoers, iets dat onmisbaar is op alle kermisprogramma's en ervan steeds de grootste aan trekkelijkheid vormt, genoot het kinderfeest van Zon dag namiddag een geweldig succes niet alleen bij de talrijk deelnemende kinders, maar ook bij de toe schouwers die zich hartelijk verlustigden bij het zien hoe de kleinen zich beijverden om een van de vele en schoone uitgeloofde prijzen te bemachtigen. De cinem'avertooning in open lucht deed de lachspieren werken van klein en groot en die eerste kermisdag werd besloten met een schoon bal, gegeven door het gekend pintemuziek dat tot zeer laat in den avond duurde tot groote vreugde der vele danslustigen. Den Maandag werd de kermis voortgezet met een tweeden velokoers en geëindigd met allerhande prijs- spelingen in de verschillige herbergen der wijk. Zooals gezegd verliep alles ten beste mogelijk en de inrichters halen er alle eer van. Naar men verzekert schikken zij dit jaarlijksch feest toekomede jaar, ter gelegenheid van het tienjarig bestaan der kermis, met nog meer luister dan ooit te vieren. Onlangs werd onze jonge stadsgenoot, E. Pater Louis Pien, van de Congregatie der Witte Paters van Afrika,, priester gewijd te Heverlee-Leuven. Als 't God belieft, zal hij op 23 Oct. a. s. naar de Missie van Ruanda (Belgisch Congo) vertrekken. Te zijner eer en ten voordeele van zijn uitgestrekte Missie wordt een afscheidsfeest op touw gezet door een flinke groep studenten van St-Vincentiuscollege. Het feest belooft prachtig te zijn (tooneel en muziek) en het gaat door, op Woensdag 16 September, te 7 u., in de groote zaal van 't College (Bollingstraat). Er zijn kaarten te bekomen aan 4 en 2 fr.familiekaarten aan 10 en 5 frank. Aan volk zal het niet ontbreken, want alwie een blijk van trouwe genegenheid wil geven aan den edelmoedigen zendeling, aan zijn duurbare broeders en zusters, aan zijn achtbare en geliefde ouders den Heer hoofdgriffier en Mevr. Pien-Verrue (Elverdin- gestraat) zal er aan houden op den feestavond van 16 September aanwezig te zijn. van den 29 Oogst tot den 4 September 1936 Geboorten Riem Jacques, Aalmoezenierstraat, 1. Moentjens Monique. Zonnebekesteenweg, 219. Van- develde Hedwig, Sint Jacobstraat, 83. Seynaeve André, Lange Thouroutstraat, 25. HuwelijkenOllevier Jan, paswerker en Knockaert Simone, huishoudster, beiden te Yper. Lamote Ju lianus, z. b., en Dufour Cordula, z. b., beiden te Yper.. OverlijdensPieters Elisabeth, 79 j., z. b., wed. Fran- gois Hendrik, Rijselstraat, 38. Vermeulen Julia, 62 j., z. b., ongehuwd, Poperinghesteenweg, 8. Vande- steene Blanche, 47 j„ z. b., ongehuwd, Poperinghesteen weg, 8. Milleville Jean, 49 j., landbouwer, wed. Del- dicque Marie, Lange Thouroutstraat, 25. Vermeulen Honoratus, 63 j., beenhouwer, echtg. Roose Helena, Statiestraat, 60. Clement René, 30 j., herbergier, on gehuwd, Lange Thouroutstraat, 25. Goddefroy Adolphe, 80 j., gepensionneerde, echtg. Dekindt Rosalia, Waterkasteelstraat, 34. HuwelijksbeloftenAndreas Vangheluwe, landbou wer, te Fidelaire (Eure, Frankrijk), en Maria Van gheluwe, landbouwster, te Yper. Josephus Decat, landbouwer, te Vlamertinghe en Agnès Debaene, land bouwster, te Yper. Albertus Lagrou, handelaar in paarden, en Jeanne Mahieu, z. b., beiden te Yper. MAAND AUGUSTUS GeboortenDecrock Norbert, z. v. Cyriel en Juliana Dejonckheere. Maes Edouard, z. v. Alberic en Jeanne Duhez. Soenen Marcel, z. v. Julius en Maria Deneu- lin. Van Eeckhoutte Marcella, d. v. Michel en Maria Bril. Lin Floris, z. v. Julius en Hélène Pauwels. Adam Julïen, z. v. Richard en Germaine Barthole- meus. Vandenbussche Willy, z. v. Remi en Clara Vandenbussche. Decrock Georgette en Georgine, dochters van Oscar en Lydie Gruson. Huwelijken Vereist Remi, peerdengeleider, en Flavie Lottegier, z. b., beiden van Wytschaete. Caignie Ri chard, landbouwer en Anna Dumont, z. b., beiden van Wytschaete. Morreel Valère, landbouwer, te Woumen en Martha Castryck, z. b., te Wytschaete. Pype Henri, daglooner, te Komen en Félicie Bintein, huishoudster, te Wytschaete. Roose Romain, daglooner, te Hout- hem (K.) en Marie-José Druart, fabriekwerkster, te Wytschaete. Overlijdens Dugardin Daniël, oud 3 m., z. v. Auguste- en Valentine Ghesquière. Aelbroucq Cyriel, kleerma ker, oud 82 j., wed. van Louise Titeca. Lin Floris,. oud 12 dagen, z. v. Jules en Hélène Pauwels. MARKTEN Middelprijzen M A R C H Prix Moyens Yper 29 Oogst Kortrijk 31 Oogst Rousstlare 1 September Veurne 2 September Tarwe de 100 kilog. Froment les 100 kil. i 106.00 112,50 i o O O 111,00 Rogge id. Seigle id. 75,i 0 88.50 86,00 94.00 3 Haver id. Av o ine 'id. 90 00 86 00 86.00 85 0" Aardappelen 100 k Pomtne.- de Terre 37,50 32.50 26.50 3z 50 Boter de kilogram Beurre lc kilo 16,(0 17 00 16,75 17 00 Eieren het stuk (Eufs la pièrc 54 o 56 ',52 0.52 Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. 1936 koopers verkoopers ac c CU S" o m O- -T 120,0 92,01 95 0( 35 00- 17,50- 0,54 440 450 Al» gij binnen EENIGÉN TIJD geld moest noodig hebben, sluit U heden nog aan bij BELG. COOP SECURITY, die U volgens haar bijz systeem zal bezorgen, tegen waarborg van m ubels, machienen, veestukken, loon, vanaf 2000 fr. terug met maandafkorting van 24 fr. per 1000 fr. in 4 jaar. DIRECTIE VOOR VLAANDEREN Kortrijkschestraat, 12, GENT - Tel. 13108. Onder-.4 gentie BRUGGE, 18, Oostendestraat KORTRIJK, 66, Albertstrapt IIrei<l Uwe zaken uit. Los Uwe HChiilden ut'. Zoi'g «litl Gij imiiiei- geld in listiiden hel»!.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8