VELOSPORT 6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK DUIVEN WEDVLUCHTEN WOORDENBOEKEN DRUKKERIJ D U M O R T I E R 34, Boterstraat YPER en wist over elk wat belangrijks te zeggen. Waarlijk zijn schat vertellingen is onuitputbaar. De bezoeken in 't Stadhuis en het stedelijk museum met de tafe- reelen van Van Eyck, zijn kostbaar, onder Hans' leiding. 's Namiddags langsheen 't Zeekanaal naar Zeebrugge, waar de technische inrichting toegelicht werd door M. Hallings, den bekwamen tolontvanger ter plaats. Nog even een bezoek aan den prachtigen Kursaal te Blankenberghe, onder de leiding van den heer Bur gemeester, oud-leerling van J. Sabbe. En zoo verloopt dit prachtig Congres onder den occulten invloed van den grooten volksvriend J. Sabbe, die overal sporen van zijn bedrijvigheid heeft gelaten en overal bewondering en vereering oogstte. Afdeeling leper heeft het hare bijgedragen om, met de medewerking van den heer De Cadt, een schitterend huldebetoon te bezorgen aan den koenen Vlaming en Vaderlander Julius Sabbe. Uilenspiegel herleeft, zienderoogen. X. Met den feitelijken opsluit van een heerlijk wieier- seizoen mochten we ons Zondag laatst verheugen in' de groote gebeurtenis, welke telkenjare onze grootste belangstelling gaande maakt en waarvan wij ook, be nevens Bordeaux-Parijs en Ronde van Frankrijk, koer sen welke het sterke uithoudingsvermogen en de taai heid van ons ras bewijzen, de meeste verwachtingen koesteren. Ik bedoel hier het wereldkampioenschap. De zege er door een Belg behaald mag wel degelijk aanzien worden als de bevestiging der hoedanigheden van het Belgisch rennerskorps, dat het beste is van de gansche wereld. Immers, wanneer Italië zijn voornaamste renners op de vingers van één hand en de Franschen heel ge makkelijk op die van 2 handen kunnen tellen, zien' we telken jare dat de Heeren van de B. W. B., wanneer een selectie voor Ronderitten moet worden gemaakt, er een bosje grijze haren bij winnen, zoo ze die maar niet verliezen van er in te krabben, zoo netelig komt die kwestie. Voegt daarbij dat de oude en nog steeds allerbeste renners de wapens niet neerleggen en dat de reserve gedurig in aantocht is en de rangen komt aanvullen, om het raadsel nog moeilijker te maken. Neemt nu b. v. b. 3 jonge elementen, we zullen ze noemen Disseaux, Walschot en Nand Duquenne, 3 flinke elementen uit de Ronde van het Westen. Wie zegt er ons dat b. v. één onder hen, en ja, misschien alle 3, toekomende jaar reeds geen doorslaande bewijzen van hun kunde geven, waardoor zij op een peil zouden ko men te staan om ook hunne candidatuur te zien voor gedragen worden, zij het nog niet voor de Fransche, dan toch wel voor die van Zwitserland en zóó meer. Daaraan juist ligt het gevaar voor sommige ouderen van uitgeschakeld te geraken, alswanneer ze niet op dreef blijven. We zijn reeds verre van het Wereldkampioenschap maar, oen arme, we moeten bekennen dat we dit jaar werden overwonnen, niet op onze waarde geslagen, doch door de wreede onkans getroffen. Ieder sportlief hebber zal het relaas wel gevolgd hebben en gezien hoe eerst Jan Aerts- plat viel, nadien Danneels werd uitgeschakeld, wat aan Deloor toeliet een weidoor- gevoerd offensief in te zetten en met Magne, en Hansen het op een loopje te zetten, om daarna insgelijks plat te rijden alswanneer die renner waarlijk een even zoo groote kans had als Magne. Tonin heeft dus het wereldkampioenschap gewonnen en we mogen rechtuit bekennen dat, al is het hemdeke nader dan het rokske, elk rechtgeaard Belgisch sport man die zege van den Franschen kampioen zal toe gejuicht hebben. Bravo Magne. Men zou zeggen dat in Frankrijk Speicher, Pélissier en Le Grevès populair der zijn, dat Leducq zoo wat de afgod der Franschen was en dat Tonin slechts in hun schaduw rondkuierde, maar dat Frankrijk fier weze op zijn Magne, die zoo wat van alles kan. Of is het misschien omdat Tonin, de zwijgzame, zooveel plaisanteries niet kan verkoopen dan voornoemdenIntegendeel, hij benadert het meest het ras der BelgeA welke taai, volhardend is en op wie al die complimentjes weinig of geen vat hebben. Ook mogen we stout zeggen dat er in België niet veel Magne's rondzwerven, gezien hij reeds bewees zoowel in Criteriums, Zes dagen, Ronde van Frankrijk, als in koersen in één rit, dat er telkens met hem dient afge rekend te worden. Daarom dat Magne, die eenige dagen vóór het wereldkampioenschap zijn inzicht te kennen gaf meer piste te doen met den jongen kampioen Guim- bretière als ploegmaat, nu de belooning ontvangt van een harde en succesvolle loopbaan. Gezien hij nu wereldkampioen is op de baan, zal hij verplicht zijn de regenboogtrui te verdedigen, ten minste nog toekomende seizoen, nadat eenige 6 dagen te meer zullen worden afgedraaid door die taaie rat, waarmee de Belgen steeds zooveel spel hadden. Hulde dus aan Magne en het weze hem van harte gegund. Van de Belgen haalde Wardje Vissers de 6'' plaats, wat nog heel verdienstelijk te noemen is. Van de formule zullen weniet spreken, die is al veroordeeld vooraleer er aan te beginnen. Maar had den de Franschen of de Zwitsers nu eens allen plat gereden. Wat dan Hetzelfde liedje, uitgenomen dat die wind dan uit een andere richting zou geblazen hebben. Uitslag: 1. Magne, 220 km. in 5 u. 53.32, gem. 37 km. 065 per uur2. Bini, op 9 min. 27 3. Middelkamp, op 2 lengten; 4. Êgli Paul, op 1/2 lengte; 5. Hansen Grun- dhall, op 1 lengte6. Vissers, op 1/2 lengte 7. Bartali; 8. Van Schendel9. tïalbenhauer10. Montero. Bij de liefhebbers hadden we eveneens onkans en alle Belgen werden uitgeschakeld. Hier hielden de Zwit sers de bovenhand met de 2 eerste plaatsen. Uitslag1. Edg. Buchwalder, 145 km. in 3 u. 58 min.; 2. Weber G., op 10 sec. 3. Favalli, op 55 sec.4. Guy Lapébie; 5. Jakobsen; 6. Servadei7. Demiya8. Frantz. In den Omloop van Bourbonnais heeft Ghesquière nogmaals alle hoop zien te loor gaan door 2 stomme bandbreuken, op een oogenblik dat hij nog goed ge plaatst was om zijn recht op zege te laten gelden. Nu zegevierde Remi Decroix vóór Auville en Buttafocchi. Uitslag1. Decroix, 160 km. in 4 u. 44 min.2. Auville, op 35 sec.3. Buttafocchi4. Blanchon5. Decorps 6. Granier7. Vergili, Franzil, Amaldi en Passat. In Jeumont haalde de Woumenaari Remi Hendrickx nog een fraaie zege vóór Dumont. Botquin en Vander- haegen. sa.i. In eigen land was Hardiquest de winnaar in Brussel- Queu de Bois vóór den rappen Walschot, Van Simaeys en Perickei. Uitslag: 1. Hardiquest, 175 km. in 4 u, 43 2. Wal schot, op 1 wiel3. Van Simaeys 4. Perickei, op 30 sec.5. Kemps 6. Kneepkens 7. Coelaert8. Muller 9. Adam10. Coppens. In Sweveghem vond Michel Dhooge nu eens niemand om zich zelf te kunnen 2' plaatsen en eigende zich dus de bloemen toe. Meer nog, van heel verre begon hij den sprint en klopte den rappen Grysolle en Van Theemsche, ook een welke een overwinning niet heeft gestolen, maar er lang genoeg voor gekampt. Uitslag1. Michel Dhooge, 140 km. in 4 u. 10 min. 2^ Grysolle, op 1 wiel3. Van Theemsche, op 2 lengten 4. Moerenhout, op 1,20 min.5. Heirnaert, op 2 lengten; 6. Roosemont, op 2 min. 10 7. Van Hassel; 8. Michielsen; 9. Devos10. Vanhoutte Marcel. In Doornijk presteerde Dignef flink met in het cri terium allen te dubbelen. Nadat hij door een val ver plicht werd af te stappen, alswanneer hij reeds een ronde had genomen, mocht hij weer aanzetten, zon der dat zijn opgeloopen achterstal hem werd aange rekend, en toch wist Toon, spijts zijn kwetsuren, als winnaar te eindigen. Uitslag1. Dignef, 15 p. in 2 u. 55 min.2. S. Maes, 17 p.3. Braeckeveldt, 11 p.4. Martin, 10 p.5. Wie- rinckx en Decroix, 5 p.6. Bruneau, 4 p.8. Disseaux, 3 p.Op 2 ronden9. Meulenbergh, 10 p.10. Garnier, 3 punten. In Lier haalde Jos. Somers een fraaie zege met een 3 tal minuten te nemen op Noens en Dictus. Uitslag1. Jos. Somers, 150 km. in 4 u. 19 min.2. Lode Noens, op 3 min. 5 sec.3. Dictus, op 10 cm.4. Cavé, op 3 min. 45 sec.5. Duerloo, op 1/2 wiel6. Francken, op 1/2 lengte 7. Binst, op 1 lengte 8. Cort- hout9. Palmans 10. Keteleer. In Brasschaet haalde Di Pacco een schoone zege weg in de derby achter tandems, zoodat nog eens te meer alle belangrijke wedstrijden deze week door de vreemdelingen werden weggehaald. Uitslag1. Di Pacco, 101 km. in 2 u. 25 min. 2. Pel- lenaers, op 2 min. 7 sec.3. Rossi, op 2 min. 10 sec. 4. Slaats5. Pijnenburg 6. Egli7. Loncké. In Melsele haalde Marcel Van Houtte zijn le zege bij de profs, wat al een heele verrassing was, maar ook de plaats van Dhooge, die maar 7e was, dient aange stipt. Uitslag1. Van Houtte M., 125 km. in 3 u. 30 min. 2. Leo Deryck, op 15 sec.3. Croon, op 1/2 wiel; 4. Gry solle 5. Geets6. Van Theemsche7. Mich. Dhooge 8. Van Wesemael9. Van Puyvelde10. Billiet. DE ONAFHANKELIJKEN In Gilly haalde Sambre de bloemen vóór Haegeman en Deconinck en legde den afstand van 130 km. af in 3 u. 45 In Vaux-Borset sprintte Gouverneur weerom de le plaats vóór Coenen, Anciaux, Despontin,- Riga en Destrée, 150 km. afgelegd in 3 u. 55. In Rosmeer was De Ceulaer heer en meester en vloer de Staeren in den sprint, welke Van Genechten en Raeyen regelde. 145 km. in 4 u. 15. In het glazen dorp (Hoeilaert) wist Frans Dedonder weerom zijn fiets le over de meet te vlammen, vóór Vermeiren Pieter, den jongen De Bloem en Heymans, de 145 km. aftrappende in 4 u. 23.30. In O. L. Vrouw Waver haalde G. Van Belle de bloe men vóór den Woumenaar Denys, die ook een puik sei zoen zal hebben geleverd. Beiden liepen meer dan 4 min. vooruit op hun naaste tegenstrevers Torfs en Vandermierop. De 140 km. werden in 3 u. 40 min. af gelegd. Dinsdag in Brasschaet werden de Indés een broekje gepast door den NederlanderCathel die Naye, De- weerdt, Gouverneur en Schellens afdroogde, de 101 km. afleggende in 2 u. 42 min. 41 sec. DE JUNIORS DER STREEK Albert Woets moest Zondag als leider van het Cri terium van West-Vlaanderen de Trofee van Brasschaet gaan betwisten, en kon het slechts tot de 12° plaats brengen. Nochtans had Albert geen onkans, maar de trac zal er zeker wel voor iets tusschen geweest zijn. Niettemin is de uitslag nog al bevredigend, als men nagaat dat 's lands beste krachten er verzameld wa ren. Achiel Buysse werd er le en geloof maar voor waarheid dat daar iets insteekt, want 's anderdaags reed hij weerom lc in zijn streek. Lacante en Verbeke togen naar Wynghene, waar eerstgenoemde prachtig 5e bolde. Maurice begint er aan te trekken. Goed zoo, Maurice, Jerome Verbeke moest opgeven. Clement werd er le. Dinsdag in Breedene liep Alois Delchambre weg rond de 40 km. en ze konden hém slechts terugzien na de meet. Had Maurice Lacante, die waarachtig prachtig op dreef is, wat eerder de achtervolging ingezet, dan had men misschien langs zijn kant een Ypersche zege mo gen begroeten, maar me dunkt dat hij nog niet genoeg bewust is van zijn macht. Woets en Verbeke vielen plat, laatstgenoemde zelf van in den aanzet. Prachtig voor Lacante, welke man nen na zich liet als Verschaeve, J. Georges, Pylyser, 't Jollyn, enz. In Blankenberghe, Donderdag, waren onze Ypersche jongens Woets eervol 4e en M. Lacante 15p. Zoo regel matig als het maar zijn kan. Wat Verbeke is tegengeko men, weten wij tot nu toe nog niet. Zaterdag zullen onze jongens in het Kortrijksche op treden en misschien zal een overwinning hen daar toelachen. Allez Woets, Verbeke en Lacante, denkt er op het seizoen waardevol te sluiten. Dit wenschen U alle sportliefhebbers en ook Sprinter. (O) Tweede Afdeeling Waereghem Sport 1 C. S. Yper 0 Ons elftal heeft, voor een eerste match op ver plaatsing, meer dan een bevredigend resultaat be werkstelligd. Indien er echter geen punten verdiend werden, dan mag men toch verklaren dat de uitslag te Waereghem op geen Waterloo te vergelijken is, zooals het verleden seizoen het geval was. Integendeel, de wed strijd begon gansch in ons voordeel en de verdediging dér bezochten moest gedurig ingrijpen om onze aan vallen te stuiten. Doch stilaan nam Waereghem de bovenhand, maar ditmaal was het onze achterhoede die van geen liefde wilde weten, zoodat de rust met blanke score aanbrak. Bij de herneming dwong de be zochte ploeg twee hoekschoppen af, doch ze brachten geen aarde aan den dijk en het spel werd zeer verdeeld. Intusschen kregen de voorwaartsen doelkansen langs beide zijden, maar tot aanteekënen kwam het niet. Een enkele vlucht van den linkervleugel werd ons fataal e n aan de 27« minuut werd het eenige doel der partij geboren. Daarop zetten de rood-witten een goed offen sief in, met het gevolg dat de achterhoede der Gaver- beekzonen alle moeite had om de onzen te beletten van gelijk te stellen, hetgeen zij ten andere verdienden. Doch de stand bleef ongewijzigd en de twee punten bleven bij de bezochten. Zoo prijken zij voor het oogen blik op kop van het klassement, terwijl wij de laatste plaats bekleeden alhoewel wij van de verliezende clubs het schoonste resultaat verwezenlijkten. Rood-witten, de lange reeks matchen hebt gij met voldoening inge zet. Iedereen was tevreden over het geleverde werk, niettegenstaande er geen puntenoogst opgedaan werd. Morgen zult gij tegen De Panne bewijzen dat gij Zon dag laatst beters verdiende en een overwinning, zooals verleden seizoen (5-2), zou alleman tevreden stellen. Evenwel dient er goed gewerkt om op geen «bec de gaz» te loopen, want de punten zijn kostelijk en moeilijk binnen te palmen. Rood-witten, goed heil en morgen moeten wij onze twee punten tellen. TWEEDE AFDEELING BEVORDERING Waereghem Sp. 1 i 0 0 1 0 2. F. C. Iseghem 1 0 0 5 1 2 Stade Moescroen 1' 0 0 4 1 2. F. C. Knocke 1 i 0 0 3 1 Z S. K. Sweveghem 1 i 0 0 5 2 2 F. C. Roeselare 1 i 0 0 5 2 Z S. K. Roeselare 1 0 0 5 3 Z S. V. Ingelmunster 1 0 1 0 3 5 0 W. S. Lauwe r 0 1 .0 2 5 0 R. C. De Panne 0 1 0 2 5 .0 Stade Kortrijk 0 1 0 1 3 0 R. S. Waereghem 0 1 0 1 4 0 G. S. Middelkerke i 0 1 0 1 5 0 C. S. Yper 0 1 0 0 1 0 Knapen C. S. Yper 1 R. S. C. Meenen 1 De hevige wind heeft de taak van onze jonge spelers Zondag laatst erg bemoeilijkt, te meer daar zij met twee invallers moesten optreden. Daarentegen speelden de bezoekers enkel met 10 man. Met het voordeel van den wind begonnen, hebben onze knapen mooie aanvallen opgebouwd, die evenwel door de sterke verdediging van Meenen meestal gebroken werden. Nevejans onder scheidde zich op zijn vleugel, doch zijn overzetten wer den niet altijd goed benuttigd. Nochtans, op een zijner ontsnappingen, zond hij prachtig in, de Meenensche back moest ontzetten en de bal vloog in zijn eigen kooi. Weinig nadien zond Ramette een mooi schot op de bovenlat. Intusschen deed Dumolin zich in ons doel ook gelden en toonde meteen dat er in hem stof steekt. Zoo brak de rust aan met 1-0 in ons voordeel. Na de herneming had Meenen het windvoordeel en voerde het hooge woord met het gevolg dat de stand gelijk kwam.. De rood-witte knapen speelden wat teruggetrokken en. deden nu en dan gevaarlijke uitloopingen. Op een dezer deed Carlier een schoone poging en gaf gepast aan Vanysacker over, die echter het leder juist nevens den paal jaagde. Een mooie kans was verkeken. In alle geval de stand bleef gelijk en het spel eindigde op een punten verdeeling. Morgen trekken onze mannetjes naar Stade Moescroen en die naam zal hen niet afschrikken, alhoewel er ginds verleden seizoen met 12-1 verloren werd. Maar integendeel, de knapen zullen hun uiterste best doen om nogmaals een puntje in de wacht te slepen. NEMO. KNAPEN REEKS D Kortrijk Sp. 1 1 0 0. 4 1 2 S. V. Kortrijk 1 1. 0 0 4 1 2 Stade Moescroen 1 0 0 1 2 2 1 A. A. Moescroen 1 0 0 1 2 2 1 C. S. Yper 1 0 0 1 1 1 1 R. S. C. Meenen 1 0 0 1 1 1 1 S. K. Roeselare 0 0 0 0 0 0 0 Wevelghem Sp. 1 0 1 0 1 4 0 Rac. Wervik 1 0 1 0 1 4 i 0 Lokaal De Zonbij A. Vanwichelen-Dedier, Statiestraat, Yper. UITSLAG DER PRIJSVLUCHT UIT BRETEUIL van Zondag 6 September 1936 267 prijsduiven, gelost om 7,15 uur 134 oude duiven Snelheid eerste duif 1194,00 m. 1. Verschoore H. 2. Dewitte Th. 3. Reynaert S. 4. Desmet Ch; 5. Dewilde Cam. 6. Dewitte Jules 7. Speybrouck Hil. 8. Hoorelbeke C. 9. Van- acker Aug. 10. Taillieu Od. 11. Maerten Jos. 12. Milleville G. 13. Seys Luc. 14. Dewitte Jul. 15. Maillard M. 16. Hoorelbeke G. 17. Baeyens V. 18. Corneille Eug. 19. Vansteenkiste S. Crom- bez M. 20. Dèwitte Jul. 21. Reynaert S. 22. De- jaegher A. 23. Sintobin Em. 24. Crombez Maur. 25. Baeyens V. 26. Deschacht Aug. 27. Ollevier Jos. 28. Ollevier Jos. 29. Demuynck Ch. 30. Desmet Ch. 31. Dewilde Ach. 32. Deschacht Aug. 33. Maerten Jos. 34. Deronne Em. 35. Dewilde Cam. 36. Taillieu Od. 37. Deschacht Aug. 38. Desmet Ch. 39. Hoorelbeke Gér. 40. Blic Oscar 41. Taillieu Od. 42. Deceuninck H. 43. Demuynck Ch. 44 Deronne Em. 45. Dewitte Th. Snelheid laat ste duif 1016,86 m 136 jonge duiven Snelheid eerste duif 1194,00 m. 1. Verschoore H. 2. Buysse Jul. 3. Verschoore H 1. Notebaert Hil. 5. Maillard Maur. 6. Taillieu Od. 7. Verhalie 8. Corneille E. 9. Vandooren C'n. 10. v'erhalle 11. Dejaegher A. 12. Gadeyne H. *13. Seys Lucien 14. Verhalie 15. Donck Cyr. IS. Grcjset Aug. 17. Desmet Ch. 18. Donck Cyr. 19. Desmet Ch 20. Vandooren Ch. 21. Verhalie 22. Deronne Em. 1 23. Dewilde Cam. 24. Notebaert Hil. 25. Bostyn K. 26. de Vinck P. 27 en 28. Tail lieu Od. 29. Billiet Om. 30. Deronne Em. 31. Lam- paert C. 32. Lefever N. 33. Devisscher Jer. 34. Dehaene Jos. 35. Malfait Jer. 36. Pouillie M. 37. Cluysse G. 38. Dewilde Cam. 39. Verschoore H. 40. Buysse J. 41. Donck Cyr. 42. Dejaegher A. 43. Billiet Omer 44. Desmet Ch. 45. Dejaegher A. Snelheid laatste duif 938.55 m Vlaamsche, Fransche, Engelsche, Duitsche altijd in magazijn ter

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6